Maliye

IRA Konsolidasyonu: “Süper IRA” Stratejisi

Geleneksel IRA ve onun offshoots (SEP, SIMPLE, rollover ve Roth IRAs) milyonlarca ABD vergi mükellefinin emeklilik için yatırım yapmasına yardımcı olarak lider bir rol oynamaktadır. Bununla birlikte, birçok IRA sahipleri, bir “Süper IRA” stratejisi kullanarak çoklu IRA'larını pekiştirmek zorunda oldukları fırsattan habersizdir (en yaygın 401k'lık bir rollover'dir).

Bir IRA birleştirme stratejisi, indirimli ücretlere ve artan satın alma gücüne yol açabilir. Bir kişinin önceki işverenlerden birkaç eski emeklilik planına sahip olduğu birkaç örneği var. Bu tanımlanmış fayda planları, 401k, TSP'ler, 403b'ler ve Keough planlarını içeriyordu. Tek başına evrak, hantal ve konsolidasyon muazzam bir anlam kazandı.

Bu yazıyı beğendiyseniz, lütfen 401k'lara göz atmayı da unutmayın. Ne Yapmayacaksınız, Rollover IRA'lar Geniş Bir Fayda Sağlıyor, 7'şer Şey 2010 Roth IRA Dönüşümü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

IRA Konsolidasyon Örnek Çalışması

Aşağıda, meslekleri boyunca birkaç kez iş değiştiren bir işçi (Patrick) içeren ortak bir senaryo yer almaktadır. Emekliliğe tasarruf konusunda gayretliydi ancak mal varlıkları dağınık. Bir IRA birleştirme stratejisi önerilmiştir ve bölüm Patrick gibi yatırımcılar için üç aşamalı bir eylem planı ile sonuçlanmaktadır.

Patrick kullanıcısının Profili

 • Sık iş değiştiren, yaş 62, emeklilik yaklaşıyor.
 • Çok sayıda emeklilik tasarrufu düzenlemesini izledi.
 • Mali işlerini kolaylaştırmak için danışmanına başvurur.

Kariyeri boyunca, Patrick çeşitli emeklilik hesaplarını biriktirdi ancak her birinin statüsünü kaybetti. O 62 yaşında ve mevcut işinden emekli olmayı düşünüyor. Eski işverenlerle (bir kâr paylaşım planı, bir hedef fayda planı ve bir 403 (b) planı), dört Geleneksel IRAs, bir BASİT IRA, iki Roth IRA, sahip olduğu zaman bir Bireysel (k) planı ile üç emeklilik planı vardır. Onun kendi işi ve şu anda federal hükümetin bir çalışanı olarak sahip olduğu Tasarruf Tasarruf Planı.

Ayrıca, ölen eşinin niteliksiz ertelenmiş tazminat planının ve Geleneksel IRA'sının lehtarıdır. Hayatını sadeleştirmek için yardım için mali planlayıcısına döner. Bu “Süper IRA” konsolidasyon stratejisini uygulamak için güçlü bir durumdur.

1. Adım: Kuralları Anlayın

 • Birden çok SEP IRAs ve Geleneksel IRA'ların sahibi olan bir kişi bunları herhangi bir zamanda bir "Süper IRA" olarak birleştirebilir.
 • Kişinin aynı zamanda BASİT bir IRA'ya sahip olması durumunda, en az iki yıl boyunca BASIT IRA planına katılarak “Süper IRA” ya transfer edebilir veya verebilir. İki yıllık dönem, ilk SIMPLE IRA planının kişinin SIMPLE IRA'sına katkısı olduğunda başlar.
 • “Süper IRA” devam eden SEP planı katkıları ve yıllık Geleneksel IRA katkıları alabilir.
 • Devam eden SIMPLE IRA planı katkıları, öncelikle katılımcının SIMPLE IRA'sına katkıda bulunmalıdır. Eğer kişi en az iki yıl boyunca BASİT IRA planına katılmışsa, SIMPLE IRA'yı tek bir “Süper IRA” ya aktarabilir veya devredebilir (Not: özel rollover kuralları geçerli olabilir).
 • “Süper IRA”, her türlü nitelikli emeklilik planlarından (örneğin, 401 (k) planlarından, kâr paylaşım planlarından, tanımlanmış fayda planlarından, vb.), Uygun varlıkların rollover'larını alabilir. 403 (b) planları, 403 (a) planları ve hükümet 457 (b) planlar.
 • Bir Roth IRA yapamam “Süper IRA” ya aktarılır ya da aktarılır. “Süper Roth IRA” 2006'daki Emeklilik Koruma Yasası kapsamında, 2008'de yürürlüğe giren, nitelikli planlara katılanlar, 403 (b) planları ve 457 (b) planları, eğer dönüşüm kuralları yerine getirilmişse, uygun plan varlıklarını doğrudan Roth IRA'ya devredebilir.
 • Nitelikli planlardan ve SEP, Eş ve Basit IRA'lardan oluşan eşlerden faydalananlar genel olarak devralınan hesaplarını kendi “Süper IRA” larında birleştirebilirler.

2. Adım: “Süper IRA” Stratejisinin Potansiyel Kazanımlarını Düşünün

 • Daha gelişmiş yatırım stratejileri sağlayan artan satın alma gücü
 • Birden fazla ücrete tek bir ücret
 • Basitleştirilmiş yatırım takibi
 • Yararlanıcı kuruluş ve konsolidasyon
 • Tutarlı hizmet
 • Kolaylaştırılmış evrak
 • Basitleştirilmiş emeklilik gelir planlaması

3. Adım: Danışmanınızla Çalışın

Yatırımcılar “Süper IRA” varlık birleştirme stratejisinin onlar için anlamlı olup olmadığını belirlemek için danışmanlarıyla birlikte çalışmalıdır.

Bizim senaryoda, Patrick'in planlayıcısı ona şu temel soruları soruyor:

 • Emeklilik hesaplarınızın her birinden en son ifadelere sahip misiniz?
 • Planlar ne tür yatırımlar yapıyor?
 • Emeklilik planlarınızdan herhangi biri işveren menkul kıymetlerine mi yatırılıyor?
 • Amacınız hesaplarınızı mümkün olduğunca sağlamlaştırmak mı?
 • SIMPLE IRA planına ilk kez katıldığınızdan bu yana ne kadar zaman geçti?

Patrick'in amacı, emeklilik hesaplarının çoğunu tek bir “Süper IRA” ya dönüştürebilmek için konsolide etmektir. En son emeklilik hesaplarının kopyalarını danışmanı ile incelemeye alır. İlk olarak bir buçuk yıl önce BASİT IRA planına katıldı. İşveren menkul kıymetlerini bir plan yatırımı olarak tutmaz.

Açıklamaları inceledikten sonra Patrick ve planlayıcısı, aşağıdaki emeklilik hesaplarını “Süper IRA” ile birleştirebileceğini belirledi:

 • Kar paylaşım planı
 • Hedef fayda planı
 • 403 (b) planı
 • Beş Geleneksel IRAs (dördü doğrudan ve onun mirası olan IRA'ya aittir)
 • Bireysel (k) plan

Başka altı ayda (SIMPLE IRA planına ilk katılımdan iki yıl sonra) bu dengeyi “Süper IRA” ya da devredebilir.Patrick, iki Roth IRA'sını “Süper IRA” ya getiremese de, onları bir “Süper Roth IRA” ya dönüştürebilir ve niteliksiz ertelenmiş tazminat planını devredemez. Yukarıda özetlenen planları bir “Süper IRA” olarak birleştirebilmesine rağmen, Patrick ve planlamacısının, çeşitli planların şu anda gerçekleştirdiği yatırım türlerini dikkatle incelemesi en iyi olacaktır. bir vergi bakış açısı.

Örneğin, işveren menkul kıymetlerinin nitelikli emeklilik planlarından dağıtımına özel vergi kuralları uygulanır. Bu NUA veya Net Gerçekleştirilmemiş Takdir'in durumu olabilir. Unutmayın, bir konsolidasyon stratejisi her zaman uygun olmayabilir. Bir danışman, ya da vergi veya hukuk uzmanı, en iyi yatırım hizmetlerini birleştirmek için en iyi eylem planını belirlemede yardımcı olabilir.

“Süper IRA” stratejisine aday mısınız? Eğer öyleyse, benimle temas kurmaktan çekinmeyin ve durumunuzu gözden geçirmekten memnuniyet duyarım.

Videoyu izle: Enine Boyuna - 12 Mayıs 2018 (Seçim Yarışı)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Hafta Sonları Para Kazanmak İçin 5 Yol
Maliye

Hafta Sonları Para Kazanmak İçin 5 Yol

Hafta sonları ne yaparsın? Hafta sonları eğlence amaçlıdır, ancak hafta sonu zamanınızı büyük finansal hedeflere ulaşmak için kullanabileceğiniz yollar da vardır. Her ay birkaç yüz bin dolar bile olsa ne yapardın? Yeni bir araba için saklar mısın? Ya da hak edilmiş bir tatil için?
Devamını Oku
Emekli Gelir Yaratmak İçin 10 Temel Gerek
Maliye

Emekli Gelir Yaratmak İçin 10 Temel Gerek

Emeklilik planlaması söz konusu olduğunda, vurgunun çoğu mümkün olan en büyük emeklilik portföyünü biriktirme üzerine yerleştirilir. Bu kesinlikle önemlidir - aslında muhtemelen tüm iyi emeklilik planlamasının temelidir. Ancak emeklilik planlamasında daha çok yer var. Her biri emeklilikte hayatınızda büyük bir etkisi olacak on bireysel alt planı içeren bir ana emeklilik planı hazırladım.
Devamını Oku
İşyerinde Sıkıldığınızda Yapmanız Gereken 23 Şey
Maliye

İşyerinde Sıkıldığınızda Yapmanız Gereken 23 Şey

Sıkıntı, bir şey yapmanıza neden olan bir tetikleyici olabilir. Umarım bir şey jogging, ev temizliği veya hafta için sağlıklı atıştırmalıklar yapmak gibi üretken ve sağlıklıdır. Kapak tarafında bazen can sıkıntısı pek olumlu değil. Atlantik'e göre, kötü sürüş, akılsız atıştırma, tıkınırcasına içme ve kumar gibi davranışsal konularla bağlantılı.
Devamını Oku