Maliye

IRA Konsolidasyonu: “Süper IRA” Stratejisi

Geleneksel IRA ve onun offshoots (SEP, SIMPLE, rollover ve Roth IRAs) milyonlarca ABD vergi mükellefinin emeklilik için yatırım yapmasına yardımcı olarak lider bir rol oynamaktadır. Bununla birlikte, birçok IRA sahipleri, bir “Süper IRA” stratejisi kullanarak çoklu IRA'larını pekiştirmek zorunda oldukları fırsattan habersizdir (en yaygın 401k'lık bir rollover'dir).

Bir IRA birleştirme stratejisi, indirimli ücretlere ve artan satın alma gücüne yol açabilir. Bir kişinin önceki işverenlerden birkaç eski emeklilik planına sahip olduğu birkaç örneği var. Bu tanımlanmış fayda planları, 401k, TSP'ler, 403b'ler ve Keough planlarını içeriyordu. Tek başına evrak, hantal ve konsolidasyon muazzam bir anlam kazandı.

Bu yazıyı beğendiyseniz, lütfen 401k'lara göz atmayı da unutmayın. Ne Yapmayacaksınız, Rollover IRA'lar Geniş Bir Fayda Sağlıyor, 7'şer Şey 2010 Roth IRA Dönüşümü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

IRA Konsolidasyon Örnek Çalışması

Aşağıda, meslekleri boyunca birkaç kez iş değiştiren bir işçi (Patrick) içeren ortak bir senaryo yer almaktadır. Emekliliğe tasarruf konusunda gayretliydi ancak mal varlıkları dağınık. Bir IRA birleştirme stratejisi önerilmiştir ve bölüm Patrick gibi yatırımcılar için üç aşamalı bir eylem planı ile sonuçlanmaktadır.

Patrick kullanıcısının Profili

 • Sık iş değiştiren, yaş 62, emeklilik yaklaşıyor.
 • Çok sayıda emeklilik tasarrufu düzenlemesini izledi.
 • Mali işlerini kolaylaştırmak için danışmanına başvurur.

Kariyeri boyunca, Patrick çeşitli emeklilik hesaplarını biriktirdi ancak her birinin statüsünü kaybetti. O 62 yaşında ve mevcut işinden emekli olmayı düşünüyor. Eski işverenlerle (bir kâr paylaşım planı, bir hedef fayda planı ve bir 403 (b) planı), dört Geleneksel IRAs, bir BASİT IRA, iki Roth IRA, sahip olduğu zaman bir Bireysel (k) planı ile üç emeklilik planı vardır. Onun kendi işi ve şu anda federal hükümetin bir çalışanı olarak sahip olduğu Tasarruf Tasarruf Planı.

Ayrıca, ölen eşinin niteliksiz ertelenmiş tazminat planının ve Geleneksel IRA'sının lehtarıdır. Hayatını sadeleştirmek için yardım için mali planlayıcısına döner. Bu “Süper IRA” konsolidasyon stratejisini uygulamak için güçlü bir durumdur.

1. Adım: Kuralları Anlayın

 • Birden çok SEP IRAs ve Geleneksel IRA'ların sahibi olan bir kişi bunları herhangi bir zamanda bir "Süper IRA" olarak birleştirebilir.
 • Kişinin aynı zamanda BASİT bir IRA'ya sahip olması durumunda, en az iki yıl boyunca BASIT IRA planına katılarak “Süper IRA” ya transfer edebilir veya verebilir. İki yıllık dönem, ilk SIMPLE IRA planının kişinin SIMPLE IRA'sına katkısı olduğunda başlar.
 • “Süper IRA” devam eden SEP planı katkıları ve yıllık Geleneksel IRA katkıları alabilir.
 • Devam eden SIMPLE IRA planı katkıları, öncelikle katılımcının SIMPLE IRA'sına katkıda bulunmalıdır. Eğer kişi en az iki yıl boyunca BASİT IRA planına katılmışsa, SIMPLE IRA'yı tek bir “Süper IRA” ya aktarabilir veya devredebilir (Not: özel rollover kuralları geçerli olabilir).
 • “Süper IRA”, her türlü nitelikli emeklilik planlarından (örneğin, 401 (k) planlarından, kâr paylaşım planlarından, tanımlanmış fayda planlarından, vb.), Uygun varlıkların rollover'larını alabilir. 403 (b) planları, 403 (a) planları ve hükümet 457 (b) planlar.
 • Bir Roth IRA yapamam “Süper IRA” ya aktarılır ya da aktarılır. “Süper Roth IRA” 2006'daki Emeklilik Koruma Yasası kapsamında, 2008'de yürürlüğe giren, nitelikli planlara katılanlar, 403 (b) planları ve 457 (b) planları, eğer dönüşüm kuralları yerine getirilmişse, uygun plan varlıklarını doğrudan Roth IRA'ya devredebilir.
 • Nitelikli planlardan ve SEP, Eş ve Basit IRA'lardan oluşan eşlerden faydalananlar genel olarak devralınan hesaplarını kendi “Süper IRA” larında birleştirebilirler.

2. Adım: “Süper IRA” Stratejisinin Potansiyel Kazanımlarını Düşünün

 • Daha gelişmiş yatırım stratejileri sağlayan artan satın alma gücü
 • Birden fazla ücrete tek bir ücret
 • Basitleştirilmiş yatırım takibi
 • Yararlanıcı kuruluş ve konsolidasyon
 • Tutarlı hizmet
 • Kolaylaştırılmış evrak
 • Basitleştirilmiş emeklilik gelir planlaması

3. Adım: Danışmanınızla Çalışın

Yatırımcılar “Süper IRA” varlık birleştirme stratejisinin onlar için anlamlı olup olmadığını belirlemek için danışmanlarıyla birlikte çalışmalıdır.

Bizim senaryoda, Patrick'in planlayıcısı ona şu temel soruları soruyor:

 • Emeklilik hesaplarınızın her birinden en son ifadelere sahip misiniz?
 • Planlar ne tür yatırımlar yapıyor?
 • Emeklilik planlarınızdan herhangi biri işveren menkul kıymetlerine mi yatırılıyor?
 • Amacınız hesaplarınızı mümkün olduğunca sağlamlaştırmak mı?
 • SIMPLE IRA planına ilk kez katıldığınızdan bu yana ne kadar zaman geçti?

Patrick'in amacı, emeklilik hesaplarının çoğunu tek bir “Süper IRA” ya dönüştürebilmek için konsolide etmektir. En son emeklilik hesaplarının kopyalarını danışmanı ile incelemeye alır. İlk olarak bir buçuk yıl önce BASİT IRA planına katıldı. İşveren menkul kıymetlerini bir plan yatırımı olarak tutmaz.

Açıklamaları inceledikten sonra Patrick ve planlayıcısı, aşağıdaki emeklilik hesaplarını “Süper IRA” ile birleştirebileceğini belirledi:

 • Kar paylaşım planı
 • Hedef fayda planı
 • 403 (b) planı
 • Beş Geleneksel IRAs (dördü doğrudan ve onun mirası olan IRA'ya aittir)
 • Bireysel (k) plan

Başka altı ayda (SIMPLE IRA planına ilk katılımdan iki yıl sonra) bu dengeyi “Süper IRA” ya da devredebilir.Patrick, iki Roth IRA'sını “Süper IRA” ya getiremese de, onları bir “Süper Roth IRA” ya dönüştürebilir ve niteliksiz ertelenmiş tazminat planını devredemez. Yukarıda özetlenen planları bir “Süper IRA” olarak birleştirebilmesine rağmen, Patrick ve planlamacısının, çeşitli planların şu anda gerçekleştirdiği yatırım türlerini dikkatle incelemesi en iyi olacaktır. bir vergi bakış açısı.

Örneğin, işveren menkul kıymetlerinin nitelikli emeklilik planlarından dağıtımına özel vergi kuralları uygulanır. Bu NUA veya Net Gerçekleştirilmemiş Takdir'in durumu olabilir. Unutmayın, bir konsolidasyon stratejisi her zaman uygun olmayabilir. Bir danışman, ya da vergi veya hukuk uzmanı, en iyi yatırım hizmetlerini birleştirmek için en iyi eylem planını belirlemede yardımcı olabilir.

“Süper IRA” stratejisine aday mısınız? Eğer öyleyse, benimle temas kurmaktan çekinmeyin ve durumunuzu gözden geçirmekten memnuniyet duyarım.

Videoyu izle: Enine Boyuna - 12 Mayıs 2018 (Seçim Yarışı)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="48,000 $ 'lık Gelir İle İki Yıldan Az Bir Zamanda 22.000 $' lık Borcunu Nasıl Ödenmemiz"/>
Maliye

48,000 $ 'lık Gelir İle İki Yıldan Az Bir Zamanda 22.000 $' lık Borcunu Nasıl Ödenmemiz

22.000 dolar borcunu nasıl aldınız? Kocam ve ben 2011 yılında evlendiğimizde 22.000 dolar borçlandık. Kredi kartı borcu olan Dontaj'ın öğrenci kredilerinden bir kısmı kaldı. Geçmişte borç aldım (araba kredileri, öğrenci kredileri, kredi kartı), ama bu noktada, hepsi ödenmişti. O kadar borcunun olması ne hissetti?
Devamını Oku
İyi Yorum için Söyle
Maliye

İyi Yorum için Söyle

Çevrimiçi para kazanabileceğiniz yolları araştırdıysanız, muhtemelen bir düzine farklı anket sitesine girmiş olursunuz. Tüm sitelerin farklı artıları ve eksileri olacak. Kanepede para kazanmak istiyorsanız, ancak sizin için en uygun web sitesi hangisi olduğunu bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz.
Devamını Oku
Honey Chrome Extension İncelemesi: Scam veya Legit?
Maliye

Honey Chrome Extension İncelemesi: Scam veya Legit?

Bal, Chrome, Safari, Opera, Microsoft Explorer ve Firefox ile çalışan ücretsiz bir tarayıcı uzantısıdır. Favori çevrimiçi mağazalarınız için ödeme yaparken kupon kodlarını otomatik olarak arayarak para tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Bal her zaman size zamanın yüzde 100'ünü kupon kodları bulamıyor olsa da, internetten alışveriş yapmaya eğilimliyseniz, indirmeye ve kullanmaya değecek ücretsiz bir uzantıdır.
Devamını Oku
Amerika'nın en çok aile dostu havayolu şirketi ile ücretsiz uçuşlar ve daha fazlasını kazanın - Southwest Rapid Rewards Card Review
Maliye

Amerika'nın en çok aile dostu havayolu şirketi ile ücretsiz uçuşlar ve daha fazlasını kazanın - Southwest Rapid Rewards Card Review

Cömert ödül programı sayesinde, Southwest Airlines, ABD ve Karayipler'deki varış noktalarına ücretsiz uçuşlar kazanabilmek için ailelerin her zamankinden daha kolay olmasını sağlıyor. Güneybatı, sadece ücretsiz uçuşlar kazanmayı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda ücretsiz kontrol edilen çantalar, aile yatılı ve aile seyahatleri için ideal hale getiren ek avantajlar sunar.
Devamını Oku