Kazanmak

Ne Zaman Yaşıyorsunuz? Paycheck-to-Paycheck

Bu yılın başlarında yayınlanan bir araştırmaya göre, Amerikalıların yaklaşık yarısı maaş-maaş çekiyor.

Hiç maaş çekmenin neden eve getirdiğin anı kaybettiğini merak ettin mi?

Neden denemediğin önemli değil, neden öne çıkamıyorsun? Ya da, neden hemen hemen her “sürpriz faturası”, paranızı bir gönderinin içine gönderiyor?

Bu çalışma, bu sorulardan herhangi birinin hayatınızı tarif edip etmediğini gösterirken, yalnız değilsiniz.

“Çek defterini dengelerken” bir ATM'nin çekilmesini ve ne kadar para bıraktığımı görmek için makbuzumu kontrol ettiğimi hatırlıyorum. İpucu: Çok fazla değildi.

Sonunda bir şeyin değişmesi gerektiğini anlayana kadar yıllarca yaşadım.

Şansınız, bunu okuyorsanız, “yaşayan maaş-maaş çeki” döngüsünü kırmak için hayatınızda bir şeylerin değişmesi gerektiğini biliyorsunuzdur.

Yaşadığınız Zaman İlk 1.000 $ Nasıl Tasarruf Edilir?

Her zaman paranız tükeniyorsa, gerçekten ihtiyacınız olan bir yaşam çizgisidir. Çoğu insan için maaş-maaş-ödeme döngüsünü kırmak a) daha fazla para kazanmayı, b) daha az para harcamayı ya da c) ikisinden biraz fazlasını içerir.

Birkaç basit stratejiyle, ilk 1.000 $ 'nızı bile kurtarabilirsiniz. Yağmurlu bir gün için tasarruf yastığına sahip olmak güzel olsa da, sürpriz faturaları kapatmak veya acil bir durumda sizi kurtarmak için kullanabileceğiniz para.

Ama her şey seninle ve hayatını değiştirmek için attığın adımlarla başlar. Kaydederken 1.000 dolar tasarruf etmenin sekiz kolay yolu var. her şey imkansız görünüyor.

# 1: Hedeflenen bir tasarruf hesabı açın ve banka kazanın.

Para tasarrufu, kendi başına yeterince zor, ancak sadece tasarruf için ayrı bir hesabınız yoksa, özellikle zordur. İyi haber ise, hedefli bir banka hesabı oluşturabilir ve bunu yapmak için ödeme alırsınız!

Şu anda Chase, ilk 1.000 $ 'ınızı neredeyse hiç işiniz olmadan kurtarmanıza yardımcı olabilecek üç farklı promosyon sunuyor. Örneğin, bir Chase Premier Plus Checking hesabıyla, sadece bir hesap açmak ve doğrudan ödeme yapmak için 300 $ 'ı yeni bir müşteri olarak kazanacaksınız.

Bazı ücretler Chase hesaplarına uygulanır, ancak bunları atlamanın birçok yolu vardır. Chase bankacılık bonusları hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve buraya tıklayarak nasıl çalışabilir veya aşağıdaki diğer tekliflere göz atabilirsiniz:

# 2: Boş zamanlarınızda para kazanın.

Gün içinde veya akşam saatlerinde boş zamanınız varsa, ilerlemek için kullanabileceğiniz küçük miktarlarda para kazanabilirsiniz. Bu muhtemelen kulağa çılgınca gelirken, sizi ev bilgisayarını kullanarak anket yapmaya veya basit görevleri tamamlamanıza yardımcı olacak birkaç çevrimiçi işletme var.

Kaydolduktan sonra, genellikle soruları yanıtlayarak veya ürün veya hizmetleri derecelendirerek 10 $ - 30 $ kazanabilirsiniz! Bazı şirketler, video izlemek veya evde kupon basmak için bile para ödeyecek!

Benim kişisel favorilerimden biri Gelen Kutusu Dolar. Bu web sitesi video izlemek, soruları yanıtlamak ve hatta internette gezinmek için size para ödeyecek.

Önerdiğim diğer şirketler:

  • MySurvey
  • Harris Anket Çevrimiçi
  • Amerikan Tüketici Görüşü

Evde hızlı para kazanma fikrini seviyorsanız, daha fazla ayrıntı için en iyi 11 çevrimiçi anket sitesini gözden geçirin.

# 3: Çılgın yüksek faiz oranları ödemeyi bırakın.

Eğer maaşlı maaş çekmeye çalışıyorsanız ve yüksek faizli kredi kartı borcunuzdan kurtulmaya çalışıyorsanız, tek bir taşla iki kuşu öldürmenize yardımcı olacak basit bir çözüm. Daha düşük bir faiz oranına sahip yeni bir kartla borçlarınızı yeniden finanse ederek, faiz oranlarından tasarruf edebilir ve aylık ödemenizi düşürebilirsiniz. Ve her ay daha az faiz ödüyorsanız, borçtan da daha hızlı kurtulabilirsin!

En sevdiğim bakiye transfer kredi kartlarından biri Onu keşfet. Bu kartla, satın aldığınız her şey için% 0 APR artı yüzde 1-5 nakit geri ödeme ile 18 ay elde edersiniz. Bir bakiye transfer ücreti uygulanır, ancak kart yıllık bir ücret talep etmez.

Yüksek faizli kredi kartı borcunun ağırlığı altında boğuluyorsanız, denemede% 0 faiz ile bir bakiye transfer kartı vermeyi düşünün. Burada en iyilerini okuyabilirsiniz:

  • 2017'nin En İyi Denge Transferi Kredi Kartları

# 4: Bir yan acele alın.

Yaşam tarzınızı değiştirmenin bir yolu, daha fazla para kazanmanın yollarını aramaktır. Fazla mesai alamıyor ya da iş yerinde fazladan vardiyalar alıyorsanız, bir yan koşuş almak en iyi bahisten olabilir.

En iyi hileler, çok fazla güçlük ya da stres olmadan iyi bir gelir sağlar. İnşallah, ailenize ve iş taahhütlerine ayak uydurabilecek kadar esnek olan bir koşuşturma da bulabilirsiniz.

En esnek yan hava koşumlarından biri Uber ya da Lyft gibi bir şirket için sürüyor. İyi bir arabanız ve akıllı telefonunuz varsa, şehirdeki insanları veya havalimanına arabayla saatte 20 dolara kadar kazanabilirsiniz. Bir rideshare şirketi için sürüş kolay ve stressiz ve büyük bir mali taahhüt gerektirmez.

Uber ile nasıl başlayacağınız konusunda kılavuzumuzu buradan okuyun:

  • Uber için Para Kazanın: Ultimate Side Hustle

# 5: Sinirli öğrenci kredilerinizi yeniden finanse edin.

2016 mezunlarının ortalama sınıfı, öğrenci kredilerinde 37.000 ABD Doları ve buna bağlı olarak büyük aylık ödemeler ile okuldan ayrıldı. Bu aylık ödemeler maaşınızdan uzakta yiyebilir ve daha da zorlaşabilir.

Öğrenci borçlarını iflasa veremediğinizden, ödeyene kadar asla gitmeyeceklerdir. İyi haber ise, kredilerinizi daha düşük faiz oranı ve aylık ödeme ile yeni bir krediye dönüştürmek olabilir.

Federal kredileri özel bir borç verenle yeniden finanse ederseniz, bazı federal korumaları kaybedebilirsiniz, ancak basit bir refinanse sahip bir ton para biriktirebilirsiniz.Seçeneklerinizi keşfetmek ve refinansmanların sizi daha iyi bir şekilde bırakıp bırakmayacağını görmek için SoFi'yi ziyaret edin! SoFi'yi biraz daha yakından keşfetmek için, SoFi incelememize bakın.

6: İpotek ödemenizi düşürün.

İpotek ödemenizin taşa yatırıldığını varsaymak kolay olsa da, bu gerçeklerden daha fazla olamazdı. Düşük faiz oranları sayesinde, ev kredinizi yeniden finanse etmek ve her ay bir nakit para biriktirmek için mükemmel bir zaman olabilir.

Yüzde otuz yıl süren 150.000 dolarlık bir ipoteğin olduğunu düşünün. Sadece anapara ve faizi sayıyorsanız, ipotek ödemeniz 899 $ civarındadır.

Şimdi, ipoteğinizi yüzde 4'lük APR'de yeni otuz yıllık bir krediye geri yatırdığınızı varsayalım. Gecelik, anapara ve faiz ödemeniz 716 dolara düşüyor. Her ay 180 $ 'dan fazla tasarruf var!

Para tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilecek anında yeniden finansman teklifleri için Ödünç Ağacı'na göz atın ve borçtan daha hızlı kurtulmak.

# 7: Para için uygulamaları indirin.

Bazı uygulamalar, yalnızca onları indirmek için veya normalde yaptığınız gibi internette gezinmek için size ödeme yapar. Bu strateji hayatınızı değiştirecek miktarda paraya yol açmayabilir, ancak kazançlarınız kesinlikle zaman içinde toplanabilir.

İşte sevdiğim birkaç uygulama:

  • Ebates: Ebates'a kaydolmak, online satın aldığınız her şey için para kazanmanın kolay bir yoludur. Sadece Macy's ve Kohl's gibi çevrimiçi mağazalarda yaptığınız alışverişlerde% 10 veya daha fazla kazanabilirsiniz, aynı zamanda Walmart.com ve Amazon.com'da da alışveriş için ücretsiz para kazanabilirsiniz. Sadece bağlantım üzerinden kaydolarak 10 $ hızlı bir puan verin.
  • meşe palamudu: Meşe palamudu, yaptığınız her alışverişi yuvarlayarak kendi paranızı kurtarmanıza yardımcı olur. Fatura veya alışveriş yapıyor olsanız da, zaman içinde küçük miktarlarda para biriktirebilirsiniz. Uzun mesafe boyunca, kazançlarınız büyük bir şekilde birikebilir.
  • Swagbucks: Swagbucks, bir parça kek çevrimiçi para kazanmayı sağlayan başka bir web sitesi. Sadece uygulamayı indirmek ve indirmek için ücretsiz para kazanmakla kalmaz, soruları yanıtlamak, internette gezinmek ve diğer basit görevleri tamamlamak için para kazanırsınız. Bu kolay ve ücretsizdir!

# 8: Otomatik sigorta oranlarınızı görüşün ve büyük tasarruf edin!

Çoğu insan otomatik sigortalarının sabit bir ödeme olduğunu varsayar, ancak bu gerçeklerden daha fazla olamazdı. Bir firmadan bir süre kaldıktan sonra - herhangi bir iddiada bulunmadan bile - oranlarını yükseltmeye eğilimlidirler. Her yıl veya her birkaç yılda bir alışveriş yapamazsanız, gerekenden daha çok sigorta için daha fazla ödeme yapabilirsiniz.

Bir finansal danışman olarak, müşterilerime her yıl en az bir kez otomatik ve hatta ev sahibi sigortası için alışveriş yapmalarını söylüyorum. En kötü senaryoda, zaten sahip olduğunuz kapsamın harika bir anlaşma olduğunu göreceksiniz. Ancak, çoğu zaman, sağlayıcıları herhangi bir kapsamdan ödün vermeden değiştirerek para tasarrufu sağlayabileceğinizi göreceksiniz.

Aylık ödemelerinizi bugün azaltmanıza yardımcı olabilecek rekabetçi fiyatlar için Allstate ve Liberty Mutual'a göz atın. Fiyat almak kolay - ve ücretsizdir.

İlgili: 2017 En İyi 7 En İyi Oto Sigorta Şirketleri

Şimdi Kaydetmeye Başla ... ve Yolunda Herkesin Durmasına İzin Verme

Maaş çekmeye gittiğinizde 1.000 dolar tasarruf etmek zor olsa da, bu listedeki stratejilerden herhangi biri oraya ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Her ay birkaç yüz dolar tasarruf etmenin bir yolunu bulup, kazancınızı artırmayı da düşünün. Zamanla, yaptığınız küçük değişiklikler büyük bir şekilde toplanabilir!

Finansal durumunuzu düzeltmek için “yanlış” ya da “doğru” bir yol yoktur, bu yüzden bu listedeki herhangi bir şey işe yarayabilir. Bu listede birkaç seçenek seçin ve onlarla birlikte çalışın ve ilerlemenizi engelleyen kimselere izin vermeyin. Finansal özgürlüğe doğru yol almaya ne kadar çabuk başlarsanız, o kadar iyi olursunuz.

Videoyu izle: # 15 İş ve Seyahat New York da haftada 800 $ nasıl kazandım. maaş videosu

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Finansal olarak başarılı insanlar 12 farklı şeyler yapmak
Kazanmak

Finansal olarak başarılı insanlar 12 farklı şeyler yapmak

Finansal başarı sizin için neye benziyordu? Kesinlikle herkesin farklı bir tanımı vardır. Benim için, ne yapacağımı bildiğimden daha fazla paraya sahip olmak değil. Bildiğim parayla akıllı kararlar vermekle ilgili. Her ne kadar, masrafları yönetmek ve onları en aza indirgemek için bir yer olsa da, her şey pennies'i sıkıştırmakla ilgili değildir.
Devamını Oku
Piyangoyu Kazanmak İçin 5 Strateji
Kazanmak

Piyangoyu Kazanmak İçin 5 Strateji

Etrafta yüzen bir istatistik var, tüm Amerikalıların% 21'i piyangoyu önemli bir varlık oluşturma stratejisi olarak kazanmayı düşündüklerini söylüyor. Ne dedin?! Bu bir şaka mı? Ne yazık ki değil…. İnsanları bir milyoner yapmayacak, ama sağır kulaklara düşeceğine dair bir fikrim olduğunu insanları inandırmaya çalışarak saatler geçirebilirim.
Devamını Oku
Bundan Bir Yıl Sonra Zengin Olmanın 12 Yolu (2018)
Kazanmak

Bundan Bir Yıl Sonra Zengin Olmanın 12 Yolu (2018)

Hatta bilmeden, yılın başında yaptığınız Yeni Yıl kararlarının gerçekleşmediğine bahse girerim. Bunun için acı veren bir nokta yok - çoğu insan için olan şey bu. Ama bunun hakkında bir şeyler yapabilirsin. Bundan bir yıl sonra daha zengin olmanın 12 yolu var. Elbette hepsini yapmak zorunda değilsiniz, ama sadece birkaçını başarmak hayatınızdan bir yıl sonra büyük bir fark yaratabilir.
Devamını Oku
Milyoner Olmak İçin 7 Şaşırtıcı Basit Yol
Kazanmak

Milyoner Olmak İçin 7 Şaşırtıcı Basit Yol

Bir milyoner olan birini duyduğunda ne düşünüyorsun? Ona bir bıçak takalım… Belki de bornozunda uzanmış, bakımlı portresinin uzun bir bardakını yudumlarken, malikanesinin portikosundan elde edilen dönüm noktasına bakan, bakımlı yaşlı bir adam. Ya da yakında bir Manhattan parkından geçerek, elli yıllık geliriniz değerinde bir iş anlaşması yapacak olan kurumsal toplantıya doğru yürürken, iyi giyimli bir genç bayan görürsünüz.
Devamını Oku