Maliye

Küçük İşletmeniz için Basit IRA Açma Kuralları

Küçük işletme sahipleri, iş ve çalışanlarına yönelik bir emeklilik planı oluşturma konusunda birçok seçeneğe sahiptir. Daha önce, SEP IRA'dan daha yaygın seçeneklerden biri olduğunu söylemiştim. Diğer bir seçenek de SIMPLE IRA'dır. Ama ismin seni kandırmasına izin verme. SIMPLE IRA'nın kurallarına gelince, aslında emeklilik planı seçeneklerinin geri kalanıyla karşılaştırıldığında en kafa karıştırıcı olduğunu düşünüyorum.

BASİT IRA'nın anlamı Çalışanlar için Tasarruf Yatırım Maç Planı. Çoğu zaman, 100'den az çalışanı olan işverenler için geleneksel olarak kullanılan “mini-401k” olarak anlatacağım. Buna ek olarak, işvereniniz için bir BASIT IRA'nın idari maliyeti, 401 (k) 'nin ne olacağından çok daha azdır.

Bir işletme sahibiyseniz, size ve çalışanlarınıza basit bir IRA açmakla ilgileniyorsanız bir göz atın.

Çalışanlarınıza Ne Verirsiniz? Hemen Hemen

401k planlarında, işten ayrılmaları veya kovulmaları durumunda parayı alabilmeleri için çalışanın belirli bir yıl boyunca orada çalışmasını gerektiren bir hak kazanma takvimi koymanıza izin verilir. Bu basit IRA ile durum böyle değil. Çalışanınızın hesabına katkı yaptığınız gün, para hemen onlarındır. Eğer para vermek istiyorlarsa, o zaman yapabilirler; Her ne kadar oldukça sert bir ceza ödemek zorunda olsalar da.

İşverenler BASİT BİR IRA'da Eşleşmeli

Her yıl gereklidir SIMPLE IRA hesabınıza bir eşleşme formunda mı, yoksa seçilmemiş bir katkı olarak mı adlandırıldığına bir katkı sağlamak için. Eşleşen katkı, işverenin en azından neyle eşleştiğini eşleştirmesi gerektiğini belirtir. Yani,% 3 ile eşleşen iseniz, işveren de% 3 ile eşleşmelidir. Bunu not et % 3, işverenin eşleşmesi gereken en büyük miktardır.Bu, bir 401 (k) veya SEP IRA'ya kıyasla önemli ölçüde farklı olabilir.

Eşleşen miktarı beş yıllık bir dönem için ikiye% 1'e düşürme seçeneğine sahipsiniz. Bu, bunu yapmaya karar verirseniz, bu beş yılın kalan üçü için tam% 3'le eşleşmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu yönüyle Basit IRA'yı biraz zor ve oldukça “basit” değil..

Eğer maç hakkında endişelenmek istemiyorsanız, o zaman seçmeli olmayan bir katkı yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu, ne olursa olsun çalışanınızın maaşının% 2'sine katkıda bulunmanız gerektiği anlamına gelir.

Unutmayın, neyle eşleşiyorsunuz çalışanın maaş, sizin ya da işletmelerin değil. İşletme sahipleri çoğu zaman bu kafayı karıştırır.

Çalışanlar Yatırımları Kontrol Ediyor

Çoğu 401 (k) s ile, 401k sağlayıcısının yatırım seçenekleri ile sınırlıdır. Bu, SIMPLE IRA ile karşılaştırıldığında oldukça farklıdır. Kendi hesabına çalışan bir emeklilik planı olmak için, BASİT IRA, paranızın tam olarak ne şekilde yatırılacağına dair size takdir yetkisi verir. Eğer XYZ stoğunun 100 hissesini satın almak istiyorsanız, o zaman bunu yapabilme yeteneğine ve özgürlüğüne sahipsiniz. (Not: bunu bir SEP IRA'da da yapabilirsiniz)

Çalışanlar da erteleyebilir.

Çalışanlar, isterlerse, yılda 11,500 dolara kadar ertele Basit IRA'ya. Şu anda SIMPLE IRA'da yılda 11.500 dolara kadar katkıda bulunmanıza izin verilmektedir. Eğer 50 yaşın üzerindeyse, o zaman bir katılım payına izin verilir. $2,500. Bunlar, işletme sahibi ile aynı katkı limitleridir. Lütfen 11,500 ABD Dolarının, 401 bin dolara katkıda bulunmaya hak kazandığınız 16.500 $ 'dan çok daha az olduğunu unutmayın.

Borç Alınmasına İzin Verilmiyor

Basit IRA'lar, 401k plan olarak borçlanmanıza izin vermez. Para almak zorunda kalırlarsa, çoğu plandan daha yüksek olan vergi ve ceza ödemek zorunda kalacaklardır.

BASİT IRA İki Yıllık Kuralı.

Bu, BASİT IRA'da kesinlikle belirtilmesi gereken bir şeydir. Emeklilik planlarının çoğu - 401 (k) s, normal IRAs veya Roth IRAs, vs. - 59.5 yaşın altında ise% 10 erken geri çekme cezasına sahiptir. Ancak BASİT IRA ile, bir adım daha ileri sürer. Eğer başlattığınız BASİT IRA iki yıldan azsa ve bunu% 10'luk normal ceza yerine nakit olarak ödüyorsanız, % 25 ceza sıradan gelir vergisine ek olarak. Bu göz ardı edilmemesi gereken büyük bir maddedir. Aynı zamanda akılda tutulması da sadece paraya çevirmek için geçerli değildir. SIMPLE IRA'nızı bir rollover IRA'ya aktarmaya çalışıyorsanız,% 25'lik ceza da geçerli olacaktır. Kilit nokta, normal bir IRA'ya dönüştürülmeden ya da paranın çekilmesinden önce iki yıl beklemek.

Videoyu izle: Ellerinin Hamuruyla Oto Yıkama Yapıyorlar

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

7 Zengin İnsanların Yüksek Etkili Alışkanlıkları
Maliye

7 Zengin İnsanların Yüksek Etkili Alışkanlıkları

Zengin olmak istiyorsan, kimi öğrenmelisin? Zengin insanlar, değil mi? Eh, zenginlik oluşturmaya başlamak için uygulayabileceğiniz zengin insanların yedi alışkanlığı vardır: 1. Mütevazı arabaları sürün Milyoner Next Door'da Thomas Stanley tarafından yapılan bir araştırmaya göre, milyonerlerin% 37'si yeni araba yerine araba kullanıyor.
Devamını Oku
Paribus Review: Tasarrufu Kolaylaştırın
Maliye

Paribus Review: Tasarrufu Kolaylaştırın

Sadece satın aldığınız ürünü daha azına satıldığını bulmak için kaç kez satın aldınız? Bana saydığımdan daha çok kez oldu. Aslında, geçen ay büyük bir çift siyah elbise botu satın aldım. E-posta gelen kutuma gelen reklam, botların 39.99 dolara satıldığını ve bunun iyi bir fiyat olduğunu düşündüğünü söyledi.
Devamını Oku
Karşılıklı Güven Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Karşılıklı Güven Hayat Sigortası İncelemesi

Genel finansal planlamaya bakıldığında hayat sigortası kapsamı ayrılmaz bir parça olabilir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen kazançların, hayatta kalanlar tarafından borçların ödenmesi, günlük faturaların bir eş ve diğer bağımlı kişiler tarafından ödenmesi ve / veya bir kişinin cenaze ve diğer mali harcamalarının ödenmesi de dahil olmak üzere çok sayıda şey için kullanılabileceğidir.
Devamını Oku
GFC 068: Epik Bir Aile Yol Gezisi İçin 7 Temel Gereklilik
Maliye

GFC 068: Epik Bir Aile Yol Gezisi İçin 7 Temel Gereklilik

Yaz yüzme havuzlarının, ızgaradaki sosislerin ve epik top top oyunlarının görüntüsünü tanıtan yaz. Sıcak, tembel yaz günlerinden daha fazlasını beklediğim hiçbir şey yok. Yaz tatili hakkında konuşmadan yaz hakkında konuşamazsın. Çocukken yaz tatilinin en güzel anılarından bazıları annem ve üvey babamla epik yolculuğa çıkmak.
Devamını Oku