Maliye

Küçük İşletmeniz için Basit IRA Açma Kuralları

Küçük işletme sahipleri, iş ve çalışanlarına yönelik bir emeklilik planı oluşturma konusunda birçok seçeneğe sahiptir. Daha önce, SEP IRA'dan daha yaygın seçeneklerden biri olduğunu söylemiştim. Diğer bir seçenek de SIMPLE IRA'dır. Ama ismin seni kandırmasına izin verme. SIMPLE IRA'nın kurallarına gelince, aslında emeklilik planı seçeneklerinin geri kalanıyla karşılaştırıldığında en kafa karıştırıcı olduğunu düşünüyorum.

BASİT IRA'nın anlamı Çalışanlar için Tasarruf Yatırım Maç Planı. Çoğu zaman, 100'den az çalışanı olan işverenler için geleneksel olarak kullanılan “mini-401k” olarak anlatacağım. Buna ek olarak, işvereniniz için bir BASIT IRA'nın idari maliyeti, 401 (k) 'nin ne olacağından çok daha azdır.

Bir işletme sahibiyseniz, size ve çalışanlarınıza basit bir IRA açmakla ilgileniyorsanız bir göz atın.

Çalışanlarınıza Ne Verirsiniz? Hemen Hemen

401k planlarında, işten ayrılmaları veya kovulmaları durumunda parayı alabilmeleri için çalışanın belirli bir yıl boyunca orada çalışmasını gerektiren bir hak kazanma takvimi koymanıza izin verilir. Bu basit IRA ile durum böyle değil. Çalışanınızın hesabına katkı yaptığınız gün, para hemen onlarındır. Eğer para vermek istiyorlarsa, o zaman yapabilirler; Her ne kadar oldukça sert bir ceza ödemek zorunda olsalar da.

İşverenler BASİT BİR IRA'da Eşleşmeli

Her yıl gereklidir SIMPLE IRA hesabınıza bir eşleşme formunda mı, yoksa seçilmemiş bir katkı olarak mı adlandırıldığına bir katkı sağlamak için. Eşleşen katkı, işverenin en azından neyle eşleştiğini eşleştirmesi gerektiğini belirtir. Yani,% 3 ile eşleşen iseniz, işveren de% 3 ile eşleşmelidir. Bunu not et % 3, işverenin eşleşmesi gereken en büyük miktardır.Bu, bir 401 (k) veya SEP IRA'ya kıyasla önemli ölçüde farklı olabilir.

Eşleşen miktarı beş yıllık bir dönem için ikiye% 1'e düşürme seçeneğine sahipsiniz. Bu, bunu yapmaya karar verirseniz, bu beş yılın kalan üçü için tam% 3'le eşleşmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu yönüyle Basit IRA'yı biraz zor ve oldukça “basit” değil..

Eğer maç hakkında endişelenmek istemiyorsanız, o zaman seçmeli olmayan bir katkı yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu, ne olursa olsun çalışanınızın maaşının% 2'sine katkıda bulunmanız gerektiği anlamına gelir.

Unutmayın, neyle eşleşiyorsunuz çalışanın maaş, sizin ya da işletmelerin değil. İşletme sahipleri çoğu zaman bu kafayı karıştırır.

Çalışanlar Yatırımları Kontrol Ediyor

Çoğu 401 (k) s ile, 401k sağlayıcısının yatırım seçenekleri ile sınırlıdır. Bu, SIMPLE IRA ile karşılaştırıldığında oldukça farklıdır. Kendi hesabına çalışan bir emeklilik planı olmak için, BASİT IRA, paranızın tam olarak ne şekilde yatırılacağına dair size takdir yetkisi verir. Eğer XYZ stoğunun 100 hissesini satın almak istiyorsanız, o zaman bunu yapabilme yeteneğine ve özgürlüğüne sahipsiniz. (Not: bunu bir SEP IRA'da da yapabilirsiniz)

Çalışanlar da erteleyebilir.

Çalışanlar, isterlerse, yılda 11,500 dolara kadar ertele Basit IRA'ya. Şu anda SIMPLE IRA'da yılda 11.500 dolara kadar katkıda bulunmanıza izin verilmektedir. Eğer 50 yaşın üzerindeyse, o zaman bir katılım payına izin verilir. $2,500. Bunlar, işletme sahibi ile aynı katkı limitleridir. Lütfen 11,500 ABD Dolarının, 401 bin dolara katkıda bulunmaya hak kazandığınız 16.500 $ 'dan çok daha az olduğunu unutmayın.

Borç Alınmasına İzin Verilmiyor

Basit IRA'lar, 401k plan olarak borçlanmanıza izin vermez. Para almak zorunda kalırlarsa, çoğu plandan daha yüksek olan vergi ve ceza ödemek zorunda kalacaklardır.

BASİT IRA İki Yıllık Kuralı.

Bu, BASİT IRA'da kesinlikle belirtilmesi gereken bir şeydir. Emeklilik planlarının çoğu - 401 (k) s, normal IRAs veya Roth IRAs, vs. - 59.5 yaşın altında ise% 10 erken geri çekme cezasına sahiptir. Ancak BASİT IRA ile, bir adım daha ileri sürer. Eğer başlattığınız BASİT IRA iki yıldan azsa ve bunu% 10'luk normal ceza yerine nakit olarak ödüyorsanız, % 25 ceza sıradan gelir vergisine ek olarak. Bu göz ardı edilmemesi gereken büyük bir maddedir. Aynı zamanda akılda tutulması da sadece paraya çevirmek için geçerli değildir. SIMPLE IRA'nızı bir rollover IRA'ya aktarmaya çalışıyorsanız,% 25'lik ceza da geçerli olacaktır. Kilit nokta, normal bir IRA'ya dönüştürülmeden ya da paranın çekilmesinden önce iki yıl beklemek.

Videoyu izle: Ellerinin Hamuruyla Oto Yıkama Yapıyorlar

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Nielsen Digital Voice incelemesi
Maliye

Nielsen Digital Voice incelemesi

“Para kazanma” sahnesinde yeniyseniz, bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak kanepenizin rahatlığından para kazanabileceğiniz YANITLAR vardır. Basit bir Google araması yapın ve çevrimiçi para kazanabileceğiniz yollarla binlerce ve binlerce sonuç elde edersiniz. Elbette, bunların çoğu dolandırıcılık ya da zaman ayırmaya değmez, ancak birkaç basit fare tıklamasıyla ekstra harcama yapmak için bazı fırsatlar var.
Devamını Oku
2018 için 401k Katkı Sınırı
Maliye

2018 için 401k Katkı Sınırı

Bu yıl IRS, maksimum çalışan 401 (k) katkı limitini yıllık 18.500 $ 'a yükseltmiştir. 2018 için maksimum katkı 2017 ve 2016 yıllarında 500 $ 'a yükseldi. Durum, telafi edici katkılarla aynı. Bunlar, 50 yaş ve üzerindeyseniz, 401 (k) planına yapabileceğiniz ek katkı miktarını temsil eder.
Devamını Oku
Perakende Arbitraj ile Para Kazanmak 19 Basit Yolları
Maliye

Perakende Arbitraj ile Para Kazanmak 19 Basit Yolları

Ticaret stokları söz konusu olduğunda hepimiz duyduk; alçak al ve yüksek sat. Bir mağazadan aldığınız ürünlerde para kazanmak için bu taktiği kullanabilirsiniz. Bu perakende arbitrajı ve sizi küçük bir servet haline getirebilir. Pazarlık bularak, daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz. Karı, çevrimiçi ve kişisel olarak satın alınan öğelerden cebinize getirebilirsiniz.
Devamını Oku
700 $ Hızlı Hızlı Nasıl Yapılır
Maliye

700 $ Hızlı Hızlı Nasıl Yapılır

Bazen hayat, paraya ihtiyacın olan bir yere seni sokar ve ona hızlı bir şekilde ihtiyacın vardır. Neyse ki, neredeyse her şeyi para kazanabileceğin bir günde yaşıyoruz. Belki fazladan faturalarınız vardı ve kiranızı ödeyemezsiniz. Belki beklenmedik bir sağlık faturası veya araba tamir faturası vardı ve bunun için ödemek için ekstra paraya ihtiyacın var.
Devamını Oku