Maliye

Emeklilikte Bir İş Nasıl Bulunur?

Gün geçtikçe daha fazla emekli maaşı, emeklilik dönemlerinde en azından işte yarı zamanlı olarak kalmaya çalışıyor. Ek olarak, artan sayıda emekliler işgücüne tam zamanlı olarak bir sebepten ötürü yeniden giriyor.

Günümüzün ekonomik ikliminde, birçok emekliler emeklilik döneminde en azından yarı zamanlı çalışmadan önceki yaşam tarzlarını sürdürmeyi zor buluyorlar.

Giderek daha fazla Amerikalı emekliliğe farklı bir yaklaşım uyguluyor. Florida'da golf oynamak yerine, evlerinde kalıyorlar ve çalışmaya devam ediyorlar. Çoğu insan için emeklilik birikimlerinin mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını istiyorlar.

Diğer emekliler için, çalışmayı bırakmaya hazır değiller. Bir çok insan emekliliğe giriyor ve açık programı sevmediklerini fark ediyorlar. Bazı insanlar başarılarından ve çalışmalarından aldıkları gururdan zevk alırlar.

Bazı emeklilerin çalışmaya devam etmeye karar vermesinin bir başka nedeni sağlık hizmetleridir. Medicare, milyonlarca yaşlı çalışanın sağlık sigortası kapsamına girememesine yardımcı olan mükemmel bir programdır, aksi halde işveren tarafından desteklenen sağlık hizmetleri daha uygun fiyatlı olacak ve daha iyi bir kapsam sağlayacaktır.

İlgili: sağlık planı planınızda herhangi bir delik takmak için Medigap sayfamı kontrol edin.

Ek olarak, daha uzun yaşayan insanlar ile birlikte gelen fonların tutulması ihtiyacı da artmıştır. Emekliliğiniz sırasında çalışmayı düşünüyorsanız, aşağıdaki ipuçlarını dikkate almak isteyebilirsiniz.

Henüz Emekli Olmadıysanız, Mevcut İşinizle Part-Time Bazında Kalmayı düşünün

Emeklilik yaşına ulaştıkça gün geçtikçe daha fazla insan bugünkü pozisyonlarında yarı zamanlı olarak kalmaktadır. Bu sizin ve düşünmek isteyeceğiniz bir tanesi için harika bir seçenek olabilir.

Şirketinizin politikasının ne olduğunu öğrenin ve seçeneklerin neler olabileceğini belirlemek için patronunuzla veya insan kaynakları departmanınızla görüşme zamanınızı ayırın. Pek çok şirket güzel bir paket sunacak ve bazıları da mevcut fayda düzeyinizi korumanıza izin verecek.

İş Arama İçin İpuçları

Zaten emekli olmuş ve bir işi güvenceye almayı umuyorsan, bir iş aramaya gitmen gerekecek. Muhtemelen bu, birkaç yıl içinde yapmadığınız bir şeydir. İşte yapmanız gereken şeylere bir bakın.

  • Özgeçmişini güncelle. Özgeçmişinizi güncellerken, en iyi bahisten deneyim ve becerilerinize odaklanmaktır. Mevcut teknik yeteneklerinizi eklemek de iyi bir fikirdir. Yaşınızı dahil etme veya emekli olduğunuzu savunurken dikkatli olun. Bugün bile bazı şirketler yaşlı çalışanı işe almamakta. Bununla birlikte, aynı zamanda, istihdam için emekliler arayan çok sayıda şirket var.
  • Bir süredir işsiz kalıyorsanız tekrar bağlantı kurmaya zaman ayırın. Alanınızdaki insanlarla tekrar bağlantı kurmak için zaman ayırmak, iş bulma şansınızı büyük ölçüde artırabilir. İnternetteki alanda bulunan diğer kişilerle bağlantı kurmak ve bağlantı kurmak çok faydalı olabilir. Sosyal ağ geleceği. Potansiyel iş fırsatları ve potansiyel talepler sormaktan çekinmeyin.
  • Aynı türde bir işe girmek zorunda olduğunuzu düşünmeyin.. Sadece son bir yılı belirli bir alanda geçirdiğiniz için, bir sonraki işinizin aynı tür bir iş olması gerektiği anlamına gelir. Emeklilik, her zaman denemek istediğin yeni bir işe geçmek için mükemmel bir zamandır.

Bir Danışman Olmayı Düşün

Emeklilik döneminde gelir elde etmenin harika bir yolu, uzmanlık alanınızda bir danışman olmaktır. Bu, kendi patronunuz olmanızı ve durumunuza göre işinize devam etmenizi sağlar, emekliliğinizin, seyahatinizin, vb.

Serbest

Önceki işinize ve deneyiminize bağlı olarak, serbest çalışma yapabilmeniz için mükemmel bir kurulum olabilir. Çalışmak istediğinizde birkaç kez iş veya kısa sözleşmeler yapın. Dışarıda onlarca serbest site var ya da herhangi bir fırsat bulmak için Craigslist'e göz atabilirsiniz.

Geçici İşleri Düşün

Emekliler için başka bir harika seçenek geçici işler. Geçici bir işe girdiğinizde, diğer profesyoneller için doldurursunuz. Bu işe yerleştirmeler, birkaç gün ila birkaç hafta ila birkaç ay arasında sürebilir ve hatta bazı durumlarda tam zamanlı bir konuma dönüşebilir. Geçici pozisyonlar almak, özellikle seyahat etmeyi sevenler ve yıl boyunca iki farklı bölgede yaşayan emekliler için harika olabilir.

Kendi Küçük İşletmenize Başlayın

İnternet sayesinde, kendi dükkanınızı veya işinizi kurmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bir şeyler yapmaktan veya bir şey satmaktan hoşlanıyorsanız, bir Etsy mağazası oluşturabilir veya eBay'de bazı ürünler satabilirsiniz ya da geleneksel rotaya gidebilir ve bir mağazanız olabilir veya eşyalarınızı çiftçi pazarlarında veya el sanatları gösterilerinde satabilirsiniz.

İnternetten satış yapmakla ilgili en iyi şeylerden biri, istediğiniz zaman çalışmanıza izin verilir. Belirlenen bir program yok. Bir şey satmak ya da el sanatları yapmak istemiyorsanız, siparişlere bir göz atabilirsiniz.

Köpek Yürüyüş veya Errands Koşu

İnsanlar meşgul. Köpeğini gezdirmek ya da onların işlerini yapmak için birilerinin parasını ödemeye istekli çok sayıda insan var. Kullanabileceğiniz çok sayıda uygulama veya web sitesi var.

En popüler sitelerden biri de TaskRabbit. Free-lance errand koşarken çok fazla tecrübeniz olmasa bile, kullanımı hızlı ve kolaydır. TaskRabbit, farklı olasılıklara ve bitenlere ihtiyaç duyan diğer insanlarla bağlantı kurabilir. Boş zamanlarında biraz para kazanmanın kolay bir yolu.

Çevrim içi para kazan

Çevrimiçi para kazanabileceğiniz yüzlerce ve yüzlerce yol var. Evinizi terk etmeden emekliliğinizde ekstra para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, çevrimiçi para kazanmanın birçok yolu vardır.

Bir blog oluşturabilir, anketler alabilir, mal satabilir (yukarıya bakın), sanal asistan olabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.Çoğu durumda, çevrimiçi bir cinayet yapmayacaksınız, ama kendi evinizin konforundayken para kazanmak için iyi bir yol olabilir.

Videoyu izle: 10 yıl çalışıp nasıl emekli olunur? 3600 gün emeklilik koşulları Ali Tezel açıkladı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Güvenilir İnceleme: Borcunuzu Yeniden Değerlendirmek Değer mi?
Maliye

Güvenilir İnceleme: Borcunuzu Yeniden Değerlendirmek Değer mi?

Yıllar önce hâlâ özel öğrenci kredilerini ödemek zorunda kaldığım zaman, daha düşük bir faiz oranı için yeniden değerleme kararı aldım. O sırada, faiz oranı yüzde 8 civarındaydı. Arıtma, faiz oranının yüzde 4'e düşmesine yardımcı oldu. Krediyi bulmak için Credible kullanmamıştım, çünkü o zamanlar krediler için alışveriş konusunda hiçbir şey bilmiyordum!
Devamını Oku
Egzersiz Yapacak 20 Uygulama
Maliye

Egzersiz Yapacak 20 Uygulama

Zaten egzersiz kilo kaybının, daha fazla enerjinin, daha az stresin ortak faydalarını biliyorsunuzdur, ama birileri sizi egzersiz için ödemeyi teklif ederse ne olur? Kablo TV'yi kesmek sizi kanepeli bir patatesten alıcısına dönüştürmek için yeterli değilse, belki bu egzersiz uygulamaları olacak! Gerçek şu ki, çoğumuz muhtemelen daha sık egzersiz yapmalıyız, çünkü biz doğru teşviği bulamadık, belki de egzersiz için ödeme alma olasılığı.
Devamını Oku
Ters İpotek Hakkında İyi, Kötü ve Çirkin
Maliye

Ters İpotek Hakkında İyi, Kötü ve Çirkin

Ebeveynleriniz emeklidir veya emekliliğe yakınsa ve maliyetten endişe duyuyorlarsa, sizden geçmiş bir ipotek alma fikrini gözden kaçırabilirler. Sonuçta, bu ticarette, Law & Order'tan gelen bu güzel adam, emeklilikte ek gelir elde etmenin harika bir yolu olduğunu söylüyor. Ne yazık ki, ticari bir şey çıkmayacak kadar çok şey var.
Devamını Oku
Neden MPG bir araba satın alırken önemlidir
Maliye

Neden MPG bir araba satın alırken önemlidir

En altta yatan en zarar verici ancak sessiz harcamalardan biri, arabanız için benzin bedeli olabilir. Gaz fiyatları ortalamada 3.818 $ 'lık bir fiyatla, paradan tasarruf etmek istiyorsanız, iyi bir MPG (Miles Per Gallon)' a sahip bir otomobil satın almanın yolunun gittiği açıktır. 4 Silindir Biz FuelEconomy göre 32 MPG alır 2002 Toyota Echo sahibiz.
Devamını Oku