Maliye

Emeklilikte Bir İş Nasıl Bulunur?

Gün geçtikçe daha fazla emekli maaşı, emeklilik dönemlerinde en azından işte yarı zamanlı olarak kalmaya çalışıyor. Ek olarak, artan sayıda emekliler işgücüne tam zamanlı olarak bir sebepten ötürü yeniden giriyor.

Günümüzün ekonomik ikliminde, birçok emekliler emeklilik döneminde en azından yarı zamanlı çalışmadan önceki yaşam tarzlarını sürdürmeyi zor buluyorlar.

Giderek daha fazla Amerikalı emekliliğe farklı bir yaklaşım uyguluyor. Florida'da golf oynamak yerine, evlerinde kalıyorlar ve çalışmaya devam ediyorlar. Çoğu insan için emeklilik birikimlerinin mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını istiyorlar.

Diğer emekliler için, çalışmayı bırakmaya hazır değiller. Bir çok insan emekliliğe giriyor ve açık programı sevmediklerini fark ediyorlar. Bazı insanlar başarılarından ve çalışmalarından aldıkları gururdan zevk alırlar.

Bazı emeklilerin çalışmaya devam etmeye karar vermesinin bir başka nedeni sağlık hizmetleridir. Medicare, milyonlarca yaşlı çalışanın sağlık sigortası kapsamına girememesine yardımcı olan mükemmel bir programdır, aksi halde işveren tarafından desteklenen sağlık hizmetleri daha uygun fiyatlı olacak ve daha iyi bir kapsam sağlayacaktır.

İlgili: sağlık planı planınızda herhangi bir delik takmak için Medigap sayfamı kontrol edin.

Ek olarak, daha uzun yaşayan insanlar ile birlikte gelen fonların tutulması ihtiyacı da artmıştır. Emekliliğiniz sırasında çalışmayı düşünüyorsanız, aşağıdaki ipuçlarını dikkate almak isteyebilirsiniz.

Henüz Emekli Olmadıysanız, Mevcut İşinizle Part-Time Bazında Kalmayı düşünün

Emeklilik yaşına ulaştıkça gün geçtikçe daha fazla insan bugünkü pozisyonlarında yarı zamanlı olarak kalmaktadır. Bu sizin ve düşünmek isteyeceğiniz bir tanesi için harika bir seçenek olabilir.

Şirketinizin politikasının ne olduğunu öğrenin ve seçeneklerin neler olabileceğini belirlemek için patronunuzla veya insan kaynakları departmanınızla görüşme zamanınızı ayırın. Pek çok şirket güzel bir paket sunacak ve bazıları da mevcut fayda düzeyinizi korumanıza izin verecek.

İş Arama İçin İpuçları

Zaten emekli olmuş ve bir işi güvenceye almayı umuyorsan, bir iş aramaya gitmen gerekecek. Muhtemelen bu, birkaç yıl içinde yapmadığınız bir şeydir. İşte yapmanız gereken şeylere bir bakın.

  • Özgeçmişini güncelle. Özgeçmişinizi güncellerken, en iyi bahisten deneyim ve becerilerinize odaklanmaktır. Mevcut teknik yeteneklerinizi eklemek de iyi bir fikirdir. Yaşınızı dahil etme veya emekli olduğunuzu savunurken dikkatli olun. Bugün bile bazı şirketler yaşlı çalışanı işe almamakta. Bununla birlikte, aynı zamanda, istihdam için emekliler arayan çok sayıda şirket var.
  • Bir süredir işsiz kalıyorsanız tekrar bağlantı kurmaya zaman ayırın. Alanınızdaki insanlarla tekrar bağlantı kurmak için zaman ayırmak, iş bulma şansınızı büyük ölçüde artırabilir. İnternetteki alanda bulunan diğer kişilerle bağlantı kurmak ve bağlantı kurmak çok faydalı olabilir. Sosyal ağ geleceği. Potansiyel iş fırsatları ve potansiyel talepler sormaktan çekinmeyin.
  • Aynı türde bir işe girmek zorunda olduğunuzu düşünmeyin.. Sadece son bir yılı belirli bir alanda geçirdiğiniz için, bir sonraki işinizin aynı tür bir iş olması gerektiği anlamına gelir. Emeklilik, her zaman denemek istediğin yeni bir işe geçmek için mükemmel bir zamandır.

Bir Danışman Olmayı Düşün

Emeklilik döneminde gelir elde etmenin harika bir yolu, uzmanlık alanınızda bir danışman olmaktır. Bu, kendi patronunuz olmanızı ve durumunuza göre işinize devam etmenizi sağlar, emekliliğinizin, seyahatinizin, vb.

Serbest

Önceki işinize ve deneyiminize bağlı olarak, serbest çalışma yapabilmeniz için mükemmel bir kurulum olabilir. Çalışmak istediğinizde birkaç kez iş veya kısa sözleşmeler yapın. Dışarıda onlarca serbest site var ya da herhangi bir fırsat bulmak için Craigslist'e göz atabilirsiniz.

Geçici İşleri Düşün

Emekliler için başka bir harika seçenek geçici işler. Geçici bir işe girdiğinizde, diğer profesyoneller için doldurursunuz. Bu işe yerleştirmeler, birkaç gün ila birkaç hafta ila birkaç ay arasında sürebilir ve hatta bazı durumlarda tam zamanlı bir konuma dönüşebilir. Geçici pozisyonlar almak, özellikle seyahat etmeyi sevenler ve yıl boyunca iki farklı bölgede yaşayan emekliler için harika olabilir.

Kendi Küçük İşletmenize Başlayın

İnternet sayesinde, kendi dükkanınızı veya işinizi kurmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bir şeyler yapmaktan veya bir şey satmaktan hoşlanıyorsanız, bir Etsy mağazası oluşturabilir veya eBay'de bazı ürünler satabilirsiniz ya da geleneksel rotaya gidebilir ve bir mağazanız olabilir veya eşyalarınızı çiftçi pazarlarında veya el sanatları gösterilerinde satabilirsiniz.

İnternetten satış yapmakla ilgili en iyi şeylerden biri, istediğiniz zaman çalışmanıza izin verilir. Belirlenen bir program yok. Bir şey satmak ya da el sanatları yapmak istemiyorsanız, siparişlere bir göz atabilirsiniz.

Köpek Yürüyüş veya Errands Koşu

İnsanlar meşgul. Köpeğini gezdirmek ya da onların işlerini yapmak için birilerinin parasını ödemeye istekli çok sayıda insan var. Kullanabileceğiniz çok sayıda uygulama veya web sitesi var.

En popüler sitelerden biri de TaskRabbit. Free-lance errand koşarken çok fazla tecrübeniz olmasa bile, kullanımı hızlı ve kolaydır. TaskRabbit, farklı olasılıklara ve bitenlere ihtiyaç duyan diğer insanlarla bağlantı kurabilir. Boş zamanlarında biraz para kazanmanın kolay bir yolu.

Çevrim içi para kazan

Çevrimiçi para kazanabileceğiniz yüzlerce ve yüzlerce yol var. Evinizi terk etmeden emekliliğinizde ekstra para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, çevrimiçi para kazanmanın birçok yolu vardır.

Bir blog oluşturabilir, anketler alabilir, mal satabilir (yukarıya bakın), sanal asistan olabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.Çoğu durumda, çevrimiçi bir cinayet yapmayacaksınız, ama kendi evinizin konforundayken para kazanmak için iyi bir yol olabilir.

Videoyu izle: 10 yıl çalışıp nasıl emekli olunur? 3600 gün emeklilik koşulları Ali Tezel açıkladı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bu Adam Kredi Puanını 200 Puanın Üzerinde Nasıl Arttı?
Maliye

Bu Adam Kredi Puanını 200 Puanın Üzerinde Nasıl Arttı?

Tim T. her zaman finansal olarak sorumlu olmaktan gurur duymuştu. Faturalarını zamanında ödedi, borç bakiyelerine bir kapak tuttu ve yapabileceği yerde para biriktirdi. Ama bazen her zaman kontrolünüzde olmayan şeyler olur. Tim zorlu dönemlerden geçtikten sonra, korumak için çok sıkı bir şekilde çalıştığı kredi notu, kredi notları dünyasında “kötü” olarak nitelendirilen yaklaşık 500'e yakın bir düşüş gösterdi.
Devamını Oku
En İyi 10 En İyi (ve Ücretsiz) Çevrimiçi Bütçeleme Araçları
Maliye

En İyi 10 En İyi (ve Ücretsiz) Çevrimiçi Bütçeleme Araçları

Bu zor ekonomik zamanlarda, çoğu finansal planlamanın önemini kabul eder. Kaynaklarınızın en iyi etkiyi sağladığından emin olmak istersiniz; bu durum, durumunuza iyi çalışan ve geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olacak bir harcama planı oluşturmak anlamına gelir. İyi bütçeleme yazılımı, maliyetten sorumlu olmanıza yardımcı olabilir.
Devamını Oku
Minnesota Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Minnesota Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Satın alabileceğiniz en iyi hayat sigortası kapsamı için alışveriş yaparken, önemli olacak bazı farklı kriterler vardır. Çoğu kişi, bunlardan birinin, borçların ödenmesinden, nihai masrafların ödenmesinden veya ödemeden sorumlu olmasından dolayı sevdiklerinin maddi sıkıntıya girmek zorunda kalmamasını sağlamak için kesinlikle alacağınız sigorta korumasının miktarı olduğunu bilir. diğer parasal yükümlülükler için.
Devamını Oku
GFC 094: Net Gerçekleşmemiş Takdir Kuralları
Maliye

GFC 094: Net Gerçekleşmemiş Takdir Kuralları

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_094_NUA.mp3 20 artı yıl boyunca çalıştığı şirketten emekli olmaya hazır bir müşteriyle yaptığım konferans görüşmesini asla unutmayacağım. Hayatın ona izin verdiği kadar tasarruf etmişti ve çoğu o zaman onu kullanan şirketin hisse senedine yatırım yaptı.
Devamını Oku