Maliye

Şirket iflas ediyor. Emeklilik Hakkında Ne?

Emekli maaşı olan bir şirkette çalışıyorsanız endişelenmeli misiniz? Hangi korumalarınız var? Emekliliğinize ödediğiniz bütün paralar gitmiş mi?

Geçtiğimiz günlerde American Airlines, 11 numaralı iflas için iflas etti.Emekliliklerine ne oluyor?“.

İster kendi emeklileriniz isterse emeklilik maaşı veren başka bir şirket olsun, bilmeniz gerekenler.

Emeklilik Planınıza Sigorta

Neyse ki, çoğu insanın düşündüğü kadar kötü değil… belki. ABD'de emeklilik planınızı kaybetmenizi önlemek için bazı önlemler var.

Amerika Birleşik Devletleri'nde her tanımlanmış emeklilik planı en azından bir noktaya kadar sigortalıdır. Şirketiniz iflas etmiş olsa bile, çoğu şirket emekliliğinin tamamını veya en az bir kısmını alacaktır. Ancak, bazı durumlarda, beklediğiniz her kuruş olmayabilir.

Ayrıca, makalemi de mutlaka kontrol edin.Emekliyemi bir IRA'ya İade Etmeli miyim?Emeklilik planınızdaki bazı seçenekler için.

Bir şirket iflas ettiğinde ne olur?

Bir şirket iflas ettiğinde iki seçenek var. Maliyetleri azaltarak ve yeni yatırımcıları çekerek yeniden organize edebilir ve işte kalmaya çalışabilirler veya tasfiye edebilirler. Emeklilik planı genellikle yeniden örgütlenmede sona erdirilir ve her zaman tasfiyede sonlandırılır. Öyleyse ne olacak? Bir federal sigorta kuruluşu Emeklilik Fayda Garantisi Şirketi (pbgc.gov), emekli maaşı alır. İşte PBCG’nin kendi sitesinden aldığı bazı bilgiler:

PBGC, 1974 Çalışan Emekli Gelir Güvenliği Yasası altında oluşturulan bir federal kuruluştur. Şu anda, 44 milyondan fazla Amerikalı işçinin kazanmış olduğu temel emeklilik maaşlarının ve 29.000'in üzerinde özel sektör tanımlanmış sosyal yardım emeklilik planına katılan emeklilerin ödenmesini garanti etmektedir. Ajans genel vergi gelirlerinden fon almamaktadır. Operasyonlar büyük ölçüde emeklilik planlarını destekleyen ve yatırım getirileriyle desteklenen şirketler tarafından ödenen sigorta primleri ile finanse edilmektedir.

Sadece en büyük emekli maaşı olan çalışanlar gerçekten vurulmaktadır. Enflasyonla birlikte yükselen Emeklilik Fayda Garantili Kurumun maksimum yıllık ödemesi, $54,000 Bu yıl 65 yaşında emekli olan işçiler için. Her hangi bir sigorta şirketi gibi, PBGC'nin bazı kısıtlamaları var. Örneğin, son emeklilik artışlarını kanıtlıyor.

Ancak, hepsinde Emekli maaşlarının yüzde 84'ü tam emeklilik maaşı alıyor iflastan sonra bile.

Yeniden Yapılanma Altında Birkaç Nadir Dava

Bir şirketin iflas yeniden örgütlenmesinin birkaç nadir durumunda, işveren emeklilik planını korur. Bu normalde sadece üç sebepten biri için olur.

  1. Fayda düşük
  2. Çalışan ciro yüksek
  3. Emeklilik planı yeni

İflastan Kaçınmak Şirket İçin Daha İyi

Ancak çoğu durumda, şirketin iflastan tamamen kaçınması her zaman daha iyidir. Geçen yılın Aralık ayında, Kongre, 2006 Emeklilik Koruma Kanunu'nun emeklilik fonlarını düzenleyen katı kurallarını gevşeterek bu yönde bir miktar yardımda bulundu. Göründüğü kadarıyla sezgisel olarak, bu, işçilerin tehlikeye atması gereken bir harekettir.

Bu hareketin sonucu olarak, partizan olmayan Çalışanlara Sağlanan Fayda Araştırma Enstitüsü başkanı Dallas Salisbury'ye göre, “Ekonomik kriz düşünüldüğünde, çalışanlar büyük bir emeklilik katkısı yapmak zorunda kaldıklarından daha iyi durumdalar”. “Emeklilik katkısı yapmaktan ziyade işte kalmak daha iyidir”.

American Airlines Pension

American Airline'ın durumunda, Bölüm 11 iflas koruması için başvuruyorlar. Bu durumda PBGC'nin emeklilik yükümlülüklerini yerine getirmesi ve yardımcı olması gerekebilir.

Özel emeklilik haklarını korumak için oluşturulan Emeklilik Fayda Garantisi Şirketi, kongrenin kaybedebileceği emekli maaşlarının büyüklüğünü sınırladığı için bu zararı karşılayamayabilir. Yönetmen Josh Gotbaum bugün yaptığı açıklamada.

Gotbaum yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki, ajans geçmişte havayolu planlarını üstlendiğinde, bazı durumlarda çok sayıda insanın emekli maaşı kesildi,” dedi. PBGC, Amerikan'ı “mali sorunlarını düzeltmeye” ve emekli maaşlarını sağlam tutmaya teşvik edeceğini söyledi.

Bu arada, AMR çalışanları korunmuş görünüyor. Ancak sayılara hızlı bir bakış, güven verici görünmüyor.

Son rakamlar, 18,5 milyar dolarlık emekli maaşı yükümlülüklerini karşılamak için yaklaşık 8,3 milyar dolarlık varlığa sahip olduklarını göstermektedir. AMR'nin seçimi yok ve planı sonlandırması gerekiyorsa, bu PBGC'yi 17 milyar dolarlık bir ücret karşılığında kaldıracaktır.

PBGC için kümes değişimi, doğru mu? Bu kadar emin olma.

Emeklilik Fayda Garantisi Kurumunun Gücü

FDIC gibi, PBGC'nin mali gücü de neredeyse hiç sorgulanmıyor. Ne yazık ki, bunlar benzersiz zamanlardır ve hiçbir varlığın zarar görmediği anlaşılmaktadır. Faiz oranlarının düşürülmesi ve yükselen kurumsal temerrütler, 2009 yılının ilk çeyreğinde PBGC için 33,5 milyar dolar açık vermiştir. Bu, 35 yıllık ajansın en büyük açığı olup, 2008 mali yılı sona eren 11 milyar dolarlık açıklıktan bir artışdır. Oyunculuk müdürü Vince Snowbarger,

“PBGC'nin fayda yükümlülüklerini yıllarca karşılamak için yeterli fonu vardır, çünkü faydalar aylık olarak değil, faydalanıcıların ömürleri boyunca aylık olarak ödenmektedir. Bununla birlikte, uzun vadede, açığın ele alınması gerekiyor. ”

Açık devam ediyor

2011 için, PBGC, her 7 Amerikalıdan 1'ini sigortalarken en büyük açıklıkla karşılaştı. Emeklilik Sigortası Garantisi A.Ş., 30 Eylül'de sona eren bütçe yılı için 26 milyar dolarlık bir dengesizlik uyguladığını belirtti.

Emeklilik yükümlülükleri, şu anda 44 milyondan fazla Amerikalıyı sigortaladıkları için 4,5 milyar dolar arttı. Bu seni sinirlendiriyor mu? Benim olur.

Bu sizi nasıl etkiler?

Şirketiniz iflas için dosya veriyorsa veya sizden korkuyorsanız, PBGC ile iletişime geçip doğrudan onlarla konuşurum. Web sitelerini sık sık ziyaret edip güncellemeleri kontrol ettiğinizden emin olun. Temelde ellerindesiniz ve sınırlı seçenekleriniz var.

Eğer seçeneğiniz varsa, düşünün Emekliliğinizi bir IRA'ya aktarma Şirketinizin elinden çıkarmak için. Birçok müşterimin bunu yapması için hiç endişelenmemeleri için bunu yaptım. Bu adımı uygulamadan önce bir mali planlamacıya ve / veya vergi danışmanına başvurduğunuzdan emin olun.

Videoyu izle: Kapanan Şirketleri Kalan Ücretlerinizi Nasıl Tahsil Edersiniz?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Swagbucks İnceleme: Gerçekten Zamanınıza Değer mi?
Maliye

Swagbucks İnceleme: Gerçekten Zamanınıza Değer mi?

İnternetten para kazanmak ister misiniz? Swagbucks en sevdiğimiz taraflardan biri! Çevrimiçi etkinliklerin tüm gambit'ini tamamlamanız için ödeme alabilirsiniz. Bu Swagbucks incelemesinde, Swagbucks'ın zamanınıza değer olup olmadığına karar vermenize yardımcı oluyoruz. Ayrıca, en yüksek ödeme yapan etkinlikleri hızlı bir şekilde nasıl bulacağınızı da öğreneceksiniz. Swagbucks için birincil itiraz, 10 dakika veya daha kısa sürede birden fazla aktiviteyi tamamlayabilmektir.
Devamını Oku
Emekli Gelir Yaratmak İçin 10 Temel Gerek
Maliye

Emekli Gelir Yaratmak İçin 10 Temel Gerek

Emeklilik planlaması söz konusu olduğunda, vurgunun çoğu mümkün olan en büyük emeklilik portföyünü biriktirme üzerine yerleştirilir. Bu kesinlikle önemlidir - aslında muhtemelen tüm iyi emeklilik planlamasının temelidir. Ancak emeklilik planlamasında daha çok yer var. Her biri emeklilikte hayatınızda büyük bir etkisi olacak on bireysel alt planı içeren bir ana emeklilik planı hazırladım.
Devamını Oku
Mart Blog Gelir Raporu
Maliye

Mart Blog Gelir Raporu

Geçen ay blog'umdan ne kadar para kazandığımı tekrar paylaşmanın zamanı geldi. Geçtiğimiz ay, blogging gelirimi bildirdiğim ilk aydı, online blog geliri kaynaklarından 940 dolardan fazla para kazandım. Bu ay, bu seviyeyi aştığımı söylemekten mutluluk duyuyorum, ancak numaralara ulaşmadan önce, blog yazarak para kazanmaya başladığımın geçmişini paylaşıyorum.
Devamını Oku