Maliye

Erken mi Emekli? Yaklaşık 72 (t) Unutma!

72 çok iyi bir sayıdır

72t ile ilgili herhangi bir finansal danışmana danışacağım ve bahse girerim ki onlara zarar verirsiniz.

Popüler bir planlama yöntemi değildir, çoğunlukla ihlal edildiğinde ciddi cezalara yol açabilecek uzun kısıtlamalar söz konusudur.

Müşteriler ceza ödemek istemiyorlar. Danışmanlar müşterileri ceza öderken sevmez. 72 (t), yanlış yapılırsa, müşterilere büyük bir miktar ceza ödemek için bir potansiyele sahiptir. Neden 72 (t) 'yi engellediğimizi görüyor musunuz?

Bazılarınızın 72 (t) 'nin ne olduğu hakkında hiçbir fikri olmayabilir. Eğer planlama yapmıyorsanız erken emekli (60 yaşından önce), sonra bu yazıyı atlayın ve başka bir gün geri dönün. 🙂

Erken emekli mali pozisyondaysanız ve emeklilik hesaplarınızda varlıklarınızın büyük bir kısmına sahipseniz, o zaman 72 (t) size yardımcı olabilir. Hadi bir göz atalım 72 (t) erken dağıtım kuralları.

Heck'de 72 (t) nedir?

Çoğu zaman, emeklilik hesabınızın parasını 59'unu almadan önce aldığınızda, normal gelir vergisinin üstündeki% 10'luk bir ceza puanı alınır. Bir istisna (diğerleri şunlardır: ilk kez ev satın alma, üniversite harç ödemeleri, engellilik) bunun “büyük ölçüde eşit periyodik ödemeler” olan 72 (t) dağılımıdır.

Çamur kadar temiz? Ben de öyle düşünmüştüm. Hareketli…

Hakkında daha fazla bilgi edinin IRA Penaltı Ücretsiz Nasıl Çekilir

IRS 72'yi nasıl değerlendiriyor?

IRS, “büyük ölçüde eşit periyodik ödemeler“IRS'nin belirlediği üç yöntemden birini kullanarak ve ardından belirli bir zaman dilimi için belirli bir zaman planında ödemenizi alabilirsiniz.

Bu ödemeleri 5 yıl ya da 59 1/2 değerini döndürdüğünüzde (hangisi daha sonra gelirse) almanız gerekmektedir.

Örneğin, ödemelerinizi 52 yaşında almaya başlarsanız, 8 yıl boyunca bunu yapmanız gerekir. 57 yaşında başlayan biri, 62 yaşına kadar bunu yapmalıdır.

72t masalar

72 (t) Gerçek Hayat Örneği

10 yıl içinde finansal planlamacı oldum, sadece bir kaç kez 72 (t) yaptım. En az 5 yıl için çekilme oranınızı kilitlemek endişe, çoğu danışmanın dahil olduğu kadar rahat olduğundan daha uzun.

Son zamanlarda, işinden erken satın alma potansiyeli olan yeni bir müşterim vardı ve IRA'sının bir kısmı için 72 (t) kullanmayı düşünüyordu. İşte bazı detaylar (gizlilik endişeleri için isim ve bazı veriler değiştirildi).

Paul, 8/21/55 ve 720,000 dolarlık işvereninden bir toplu ödeme dağıtacak. 57.3-62.3 yaş arası 72 (t) yapmak ister. Bir IRA'da geri kalanını alacağı 63.5'e kadar ayda 2,000 dolar istiyor. Paul da 401 bin dolarlık 140 bin dolara sahipti.

72 (t) Dağılımı Nasıl Çalışır?

72 (t) planı, 5 yıllık sürenin bitiminden önce 59.5'e ulaşanların ilk dağıtım tarihinden itibaren 5 yıl geçene kadar değiştirilmemelidir. Ancak, Paul'un 72 t dağıtımlarını işveren planından veya bir rollover IRA'dan almayı planladığı açık değildir.

72 (t) planına ihtiyaç duyulursa, en iyi yaklaşım plandan bir rollover IRA'ya doğrudan aktarım yapmaktır, amortisman planını kullanarak yılda 24k'lık üretim yapmak için ne IRA dengesinin gerekli olduğunu belirler ve sonra bu tutarı IRA ikinci ve planı başlatın.

Orijinal rollover IRA, daha fazla paraya ihtiyacı varsa 72t planının kırılmasını önlemek için acil ihtiyaçlar için kullanılabilir. İşveren planları 72 (t) destek sağlamaz ve esnek dağıtımlar sunamaz. Ayrıca, fonda geri çekilmelerine de izin vermeyecek, idari hata nedeniyle çok fazla şey çıkartılacaktır.

Not: Eğer Paul, hizmetten ayrılırsa, kalifiye planın sponsorluğunda, 55 veya daha sonra ulaşırsa, doğrudan plandan alınan dağıtımlar cezaya tabi değildir ve bir 72 t planı önlenebilir.

Fakat bunun pratik olması için plan, 5 yıllık döneme kadar esnek dağıtımlara izin vermelidir. Eğer plan bir toplu ödeme yapılmasını gerektiriyorsa, ceza uygulanmayacak olsa bile, bir yılda 120.000'lik bir dağılım marjinal vergi oranını artıracak ve% 10'luk cezadan daha yüksek bir maliyete mal olacaktır. Bir götürü miktar gerekmesi halinde, 72 (t) planına başlamadan önce bir IRA'ya doğrudan aktarım yapılmalıdır.

Bazılarınız 72 (t) dağılımı başlatmayı düşünüyor olabilir. 72 (t) dağılımlar dikkatli planlama ve değerlendirme gerektirir.

Bu ödemeleri kilitlemeden önce, keşfetmek isteyebileceğiniz bazı alternatifler vardır:

72 (t) Dağıtım Alternatifleri

Yapabildiğin için yapman gerekmiyor. İlk önce yapabileceğiniz başka şeyler olup olmadığına kesinlikle bakın.

İşte birkaç örnek.

İşini Erken Bırakın

Eğer işinizden ayrılırsanız, yılın 1 Ocak'ında 55'i (bazı devlet kurumları için 50) çevirirseniz, şirket emeklilik planı cezasının ücretsiz olarak götürü bedelini almanıza izin verilir. Not IRA değil emeklilik planı dedim. Bir IRA'ya geçtiğinizde, bu fırsatı kaybedersiniz.

Emeklilik planında paranın bir kısmını bir ihtiyati tedbir olarak bırakmayı düşünün. Ya da planınızdan bir toplu ödeme dağıtımı alabilir ve vergiyi ödeyebilir ve acil amaçlar için yüksek faiz tasarruf hesabına park edebilirsiniz. Bu dağıtımda normal gelir vergisi ödeyeceğinizi unutmayın.

Vergi Katkılarından Sonra Dont Foget

Ayrıca, 401k, indirilemeyen IRA katkılarına vergi sonrası katkılarda bulunabilirsiniz veya Roth IRA'nıza vergi katkısı yapabilirsiniz. Ödemelerinizi kilitlemeden önce bu ceza ücretsiz seçeneklerini göz önünde bulundurun.

Net Gerçekleşmemiş Takdir

Hatta 72 (t) 'den daha büyük bir sır bile NUA'dır. Noo-uhh ne soruyorsun? Eh, Net Gerçekleştirilmemiş Takdir'in kısaltmasıdır. Henüz almadınız mı? Öyle düşünmemiştim.NUA, emeklilik planınızda sahip olduğunuz ve son derece düşük bir maliyete sahip olabilecek işveren hissesi ile ilgilidir.

Şirkete halka açılmadan önce çalışmaya başlayan şanslı kişilerden biri olabilirsiniz ve şirket hisse senedini iki katına böldüyseniz ve sayabileceğiniz daha fazla kez böldünüz. NUA'yı stokunuzda kullanırsanız, sadece hisse senedinin toplam değeri değil, sadece temelde cezalandırılacaktır.

Örneğin, 100.000 ABD Doları değerindeki şirket stoğunuz varsa, ancak hisse senedindeki değeriniz yalnızca 20.000 dolarsa, eğer 59 yaşın altındaysanız, sadece 20.000 $ 'a kadar cezalandırılırsınız. Kalan kazanç (80.000 $), normal bir gelir değil, tasfiye etmeye karar verdiğinizde, uzun vadeli sermaye kazancı olarak vergilendirilecektir. Vergi faturanıza bağlı olarak bu, vergilerdeki% 15 ile% 35 arasındaki fark olabilir.

Uyarı! İşveren stoğunuzu IRA'ya devrettiğinizde, NUA'nızı kaybedersiniz.

Bunlar, 72 (t) dağıtım kuralına uymadan önce keşfedebileceğimiz alternatiflerden sadece birkaçı.

Son Çağrı

Karar, müşteri ve ben 72 (t) yapacağız hala kararmış. Onun 401k iyi bir miktarda olduğundan ve karısı da (yukarıda belirtilmemiş), nominal 401k vardır; İlk önce o parayı kullanmayı önerdim.

Erken emekli olduğu için, paranın 401k'ından dağıtıldığı sürece% 10'luk erken çekilme cezasından kaçınabilir. Bir IRA'ya 401 bin'lik bir rollover yaptığınızda, bu seçeneği kaybedersiniz.

Merakla, Bankrate.com'a gittim ve emeklilik hesabıyla ne kadar alabileceğimizi görmek için 72t hesap makinesini kullandım. Aşağıda bu sonuçlardan bazıları.

72t hesap

İşte IRA'nızdan 72 (t) kullanarak çekilebilecek örnek bir miktar. % 2,48 faiz oranını not edin. Bu miktar, Bankrate’in hesap makinesine girilmişti. Kendi faiz oranınızı seçme olanağınız var ancak dikkatli olun. Mevcut piyasa ve ekonomik koşullara göre normal ve sürdürülebilir bir oran seçmek istersiniz.

Erken mi emekli oldun? 5 yıl boyunca 72 (t) dağılımı yürütür müsünüz?

Videoyu izle: Cem Yılmaz. Kadın insanın üst modelidir

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC 088: 3 Herkesin Emekliliğinden Önce Yapması Gereken Yaşam Kararları
Maliye

GFC 088: 3 Herkesin Emekliliğinden Önce Yapması Gereken Yaşam Kararları

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_088_3_Lifestyle_Decisions_for_Retirment_.mp3 Birgün rahatça emekli olmak istiyorsanız, ördeklerinizi olabildiğince erken bir yerde toplamak çok önemlidir. İş sponsorluğundaki 401 (k) hesabınıza büyük yatırımlar yaparak, bir IRA ve / veya aracılık hesabıyla birikimlerinizi ekleyerek, borcunuzu en aza indirerek ve tüm penniesinizi izlerken, kendinizi emeklilik başarısı için ayarlayabilirsiniz.
Devamını Oku
Yakezie Karnavalı
Maliye

Yakezie Karnavalı

Yakezie'ye aşina olmayanlarınız için, web'in en büyük kişisel finans ve yaşam tarzı blog ağıdır. Her hafta, blogcuların en yeni makalelerini başka bir blogcu web sitesinde öne çıkarmaları için gönderdikleri bir “Karnaval” olarak adlandırılan bir fırsat sunuyorlar. İşte bu hafta için seçimler Yakezie karnaval: Kâr Payı Büyümesi Yatırımcı @ Kâr Payı Büyüme Yatırımcı, Kâr Payına Yatırım Yapıyor - Bilime Karşı Bilişim - Başarılı temettü yatırımını tanımlama süreci, bilimden daha çok sanattır.
Devamını Oku
Petplan Pet Sigorta İnceleme
Maliye

Petplan Pet Sigorta İnceleme

Evcil hayvanlar için tıbbi bakım maliyetlerinin artmasından endişe ediyorsanız, bir evcil hayvan sağlık sigortası planı almayı düşünebilirsiniz. İnsanlar için sağlık sigortası gibi, evcil hayvanınız için bir yaralanma, hastalık veya tıbbi durumdan kaynaklanan aşırı tıbbi faturalarla karşılaştığınızda evcil hayvan sigortası da başlayabilir. Bazı evcil hayvan sigortası poliçeleri evcil hayvanınızın muayenelerini bile ödeyebilir, ancak katılımcılar sağlayıcıya göre değişir.
Devamını Oku
İnternet Telefon Numarası Almak için 5 Yolları
Maliye

İnternet Telefon Numarası Almak için 5 Yolları

Geçmişte, bir telefon numarası almak istiyorsanız, bir dizi çemberden atlamak zorunda kaldınız. Yerel telefon şirketini aramak zorunda kaldınız, bir teknoloji çıktınız, vs., vb. İnternet, beraberinde birçok şaşırtıcı avantaj getirdi. İstediğiniz herhangi bir konu hakkında bilgi aramak için kullanabilirsiniz. Ya da satın almanız gereken bir ürün üzerinde en iyi fiyatları bulabilirsiniz.
Devamını Oku