Maliye

Emekli İçin Tasarruf - “Geç” Ne Zaman, Geç mi?

Bugün milyonlarca Amerikalı, bir zamanlar yaptıkları yaşam tarzını yaşamalarına izin vermek için yeterli parası olmayan emeklilik yaşına giriyor.

Hayata erken yatırım yapmaya başladığımız söylenirken, çoğumuz bir sebepten ötürü değil.

Yıllar boyunca “daha ​​çok biriktirebilseydim” ve “daha ​​önce başlayacaklarını” isteyen birçok insanla konuştum.

Emekliliğiniz yaklaşırken batan bir his var ve sahip olduğunuz tüm finansal yanlışlar için üzüntü duyuyorsunuz.

Kendinizi emeklilik yaşına yaklaştığınızı ve emeklilik ihtiyaçlarınızı henüz görmediğinizi ya da daha sonraki yaşamlarınızda tasarruf etmeye başladığınızı düşünüyorsanız, bu çok geç değildir.

Ama… ŞİMDİ harekete geçmeniz gerekiyor.

Bekledikçe, daha zor olacak.

Başlamanıza yardımcı olacak bazı harika ipuçları için okumaya devam edin.

Asla Çok Geç Olmadığını Bilin

Gençken tasarruf yapmaya başlamayan pek çok kişi, başlamak için artık çok geç olduğunu düşünerek durumu görmezden geliyor.

Bu doğru değil.

Gereksinim duyacağınız tüm fonları kurtarmak için daha fazla bir meydan okuma olsa da, yine de yapılabilir.

Birçok insanın 50'li yaşlarında benimle iletişim kurmasını sağladım. Bazıları 60'lı yaşlarında, neredeyse yeterince biriktirmediklerini fark ettiler. Asla emekli olamayacaklarından korkuyorlar.

Onlara emekliliğin bir gerçek olabileceğini cesaretlendirmek için çabuk davranıyorum, fakat hemen değişiklik yapmak zorundalar. Ayrıca, bunu fark etmek zorundadırlar. Erken emeklilik gerçek değil. 60'lı yılların sonlarında ve belki de 70'lerin başında çalışmak zorunda kalacaklar.

Mevcut Durumunuza Bakın

Almak isteyeceğiniz ilk adım, mevcut durumunuza bakmak ve rahat bir emeklilik yaşamak için ne kadar para biriktirmeniz gerektiğini belirlemektir. Emeklilik hesaplarını internette bulabilir veya bir rakam belirlemek için bir mali danışmanla birlikte çalışabilirsiniz. Bir numaraya geldiğinizde hemen harekete geçmeniz ve bir tasarruf planı oluşturmanız gerekir.

Eğer kronik bir spender iseniz, saçmalık satın almayı bırakmak zorunludur. En son iPhone'a ihtiyacınız olduğunu mu düşünüyorsun? Tekrar düşün! Yeterli bir tasarruf planına başlayamazken o ayrıcalığı kaybettin.

Tasarruf Seçeneklerine Bakın

Mümkün olduğu kadar çabuk kaydetmeye başlamanız kritik öneme sahiptir. Zaten emeklilik hesabınız varsa, yıllık katkılarınızı maksimize ettiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. İstisna yok. Vergi öncesi vergi avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bu nedenle, hesabınızın ayrıntılarını kontrol ettiğinizden emin olun. Çoğu hesap, 50 yaşına ulaştığınızda bunu yapmanıza izin verir.

İhtiyacınız olanı saklamak için ek hesaplar açmanız gerekebilir. Birçok yatırımcı Roth IRA'ya emeklilik tasarruf seçenekleri olarak bakmayı önerdi. Paranızı nereye yatırdığınıza karar verirseniz verin, katkılarınız üzerinde düzenli bir geri dönüşü garanti edecek çeşitlendirilmiş bir portföyünüz olduğundan emin olun.

Para Tasarruf Seçeneklerine Bakın

Eğer tasarruf için geç bir başlangıç ​​yapacaksanız, her ay ihtiyacınız olan miktarı saklamak için mücadele edebilirsiniz. İşte size yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

  • Fazladan para kazanmanın yollarına bak.. Yarı zamanlı bir işe dönüşebildiğiniz bir hobiniz veya ilginiz var mı, yoksa başkalarının aradığı bir yeteneğiniz var mı? Yaratıcı olun ve neler yapabileceğinizi görün.
  • Küçültebilir misin? Yaşadığınız duruma bakın ve küçülüp atamayacağınızı belirleyin. Daha yaşlı ve taşınmış çocuklarınız varsa, bu kadar büyük bir evde kalmanıza gerek olmayabilir.
  • Artık ihtiyacınız olmayan veya kullanabileceğiniz büyük biletleriniz var mı? Örneğin bir tekneniz, bir karavanınız veya kullanılmayan büyük bir biletiniz varsa, şimdi satmak için iyi bir zaman olabilir. Parayı al ve emeklilik hesabına yatır.

Çok geç değil

Durumunuz ne olursa olsun, finansal geleceğinizin sorumluluğunu almak için asla geç değildir. Ama sadece SEN bunu gerçekleştirebilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bütçe üzerinde Bakkal satın almak için 7 Basit Yolları
Maliye

Bütçe üzerinde Bakkal satın almak için 7 Basit Yolları

Bir bireyin veya ailenin bütçe listesinde yer alan daha pahalı kategorilerden biri, market masraflarıdır. Gıda paraya mal olur ve bununla yüzleşelim: herkesin yemek ihtiyacı vardır. Kablo TV veya aylık spor salonu aboneliğinizden farklı olarak, tutumlu bir bütçeyle yaşamaya çalıştığınızda bakkal masraflarınızı tamamen kesemezsiniz.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kariyer Değişimi Yapabilir miyim?"/>
Maliye

Kariyer Değişimi Yapabilir miyim?

Mevcut işinizde biraz sıkılıyorsanız, yalnız değilsiniz. Aslında, araştırmalar dünya genelinde insanların% 87'sinin işten ayrıldığını ve ABD'deki insanların% 68'inin aynı şekilde olduğunu göstermektedir. İşyerinde sıkılmış hissetmek statükondur. Ama olması gerekmiyor. İnsanlar her gün kariyerlerini değiştirir. Belki bunu düşündün bile.
Devamını Oku
Amazon gibi 18 En İyi Site
Maliye

Amazon gibi 18 En İyi Site

Dağınıklıktan nefret ediyorum, çünkü zaten benim küçük apartmanımı çok daha küçük hissettiriyor. Her ne kadar adaletli olsa da, hiç kimsenin söylemiş olduğunu hiç düşünmedim, “Bütün bu dağınıklığı evimde seviyorum”, ama hepimiz için, hatta yüksek bir dağınıklık bilincine sahip olanlar bile oldu. Vaka noktası - depolama birimi sektörünün yıllık geliri 38 milyar dolar.
Devamını Oku