Maliye

16 Paranızı Aşmamak İçin Surefire Yolları

Resmi olarak emekli oldun.

Artık o sinir bozucu alarm saatine uyanmana gerek yok.

Güneş parlıyor ve endişelenmeniz gereken tek şey, öğleden sonra siesta aldığınız zaman.

O zaman sana çarpar…

Bu yaşam tarzını gerçekten karşılayabilir miyim?

Yeterince tasarruf ettim mi?

Doğru yatırımlarım var mı?

Bunu yapmadan önce daha fazla para biriktirmek için nasıl hızlı para kazanacağımı öğrenmem gerekiyor mu?

Sakinliğin hızla kaybolur ve yerini ezici bir panik alır.

Bu kafa karıştırıcı düşünceyi kafasından çıkaramazsın - “Paramı bırakacağım mı?

Sorun değil. DERİN nefes alın ve nefes verin.

Ciddi anlamda. Bunu şimdi yap.

Emekliliğinizle ilgili en yaygın endişelerden biri de paranızı kaybetme olasılığıdır.

Şu an 80'li yaşlarında ve 90'lı yaşlarında yaşayan insanlar ile meşru bir endişe.

Aslında, en eski müvekkilim kısa süre önce 92. doğumgününü kutladı. Sen git kız!

Fakat bunun için endişelenmekten ziyade, hayatınız boyunca bol miktarda paranız olmasını sağlamak için bu stratejilerin bazılarını deneyin.

16 tane var, bu yüzden sizin için en uygun olanları seçin.

1. İhtiyacınız Olduğunu Düşündüğünden Daha Büyük Emeklilik Portföyünde Plan Yapın

Emeklilik planlaması söz konusu olduğunda, asla kolaylaşmayacağınızı hayal edin. Daha da iyisi, ters yönde düşünün - ve ihtiyacınız olacağını düşündüğünüzden daha büyük bir emeklilik portföyü oluşturmayı planlayın.

Burada karmaşık bir strateji yok; İstediğiniz şekilde emekli olmanız için portföyünüzün ne kadar büyük olması gerektiğine karar verin ve ardından artırın.

Örneğin, bunu belirli bir yüzde oranında artırmaya karar verebilirsiniz - örneğin% 25. Projeksiyonlarınız, istediğiniz türden emekliliğe sahip olmak için 1 milyon dolara ihtiyacınız olacağını gösteriyorsa, portföyünüzün hedefini 1.250.000 $ 'a çıkarınız.

Yaşam masraflarınızın beklediğinizden daha yüksek olması veya diğer gelir kaynaklarının planladığınızdan daha az cömert olduğu durumlarda ihtiyaç duyacağınız ekstra sersemletme odası size sağlayacaktır.

2. Enflasyona Yatırım - Emeklilik Öncesi ve Emeklilik Sırasında

Yatırımlarınızda beklenen getiri oranı ile birlikte, emeklilik planlamanızda en büyük değişken enflasyon olacaktır. Ve şimdi de enflasyonun şu an ve emekli olduğunuz zaman arasındaki etkilerine yatırım yapmak zorunda kalmayacaksınız, aynı zamanda emeklilikten sonra hayatınızın geri kalanında da bunu yapmaya devam etmelisiniz.

Enflasyon, özellikle birkaç yıldan fazla bir yatırım portföyüne büyülü ve yıkıcı şeyler yapabilir. % 2'lik bir enflasyon oranı bundan bir yıl sonra size zarar vermezken, on yıl içinde uygulanan aynı oran, satın alma gücünüzü% 20'den daha fazla bir oranda azaltacaktır.

Şimdi gerçek paradan bahsediyoruz!

Bu sonucu tahmin etmek için yatırım yapmak zorunda kalacaksınız ve bunu yapmanın farklı yolları var. Yüksek enflasyonun (yıllık% 10 veya daha fazla) ani bir yükselme olabileceğini düşünüyorsanız, portföyünüzün küçük ama sağlıklı bir yüzdesini altın stokları ve enerji stokları (yatırım fonları ve benzeri) gibi metalara taşımak isteyebilirsiniz. ETF'ler de aynısını yapacak.

Enflasyonun son 20 yıldaki yavaş tempoda devam edeceğini düşünüyorsanız, düşük enflasyonlu ortamlarda özellikle iyi bir büyüme eğiliminde olduklarından, büyüme stoklarından daha iyi durumda olacaksınız.

Enflasyonun önümüzdeki 20-30 yılda ne yapacağını kesin olarak bilmenin bir yolu yok. Ama eğer bir bıçaklamak istiyorsanız, İşgücü İstatistikleri Bürosu'nun TÜFE Enflasyon Hesap Makinesine gidin ve sayılarla biraz zaman geçirin. Gelecek 20 yıl içinde enflasyonun ne yapacağını söyleyemez, ancak son 20 yılda neler yapıldığını gösterebilir ve size sert bir balo parkı tahmini verebilir.

3. Emeklilik Planınızın Ötesinde Yatırım Yapın

Yukarıdaki # 1'de, ihtiyacınız olacağını düşündüğünüzden daha büyük bir emeklilik portföyüne sahip olmayı planladık. Bunu, emeklilik planınızın dışındaki yatırımlara biraz para koyarak yapabilirsiniz. Bu, izin verilen emeklilik planı katkılarınızı maksimize ettiğiniz bir noktaya ulaşırsanız, özellikle tavsiye edilir.

Vergisiz ertelenmiş bir tasarruf planında biriken paralar, açık vergi avantajlarına sahip olmasa da, önümüzdeki yıllarda paranızı büyütmenin bir yolu.

Gerçekte, kaydettiğiniz ve yatırım yaptığınız herhangi bir para, zaman geldiğinde emeklilik amaçlı kullanılabilir.

Hesabın üzerinde “emeklilik” kelimesi olmadığı hiç de önemli değil.

Paranızın bir kısmını emeklilik planlarının dışında kurtarmanın bir avantajı da var. Şimdi ve emeklilik arasında önemli miktarda paraya ihtiyacınız varsa, emeklilik dışı bir hesaba dokunabilir ve vergi sonuçlarından kaçınabilirsiniz. Ve emeklilik yatırımlarınızı amacına uygun olarak tutacaktır.

Kendi portföyümüzde, bazı bireysel stokları tutan ortak bir hesabımız var. Aynı zamanda akran kreditörler Prosper ve Lending Club ile hesap açtım. (Burada ne yaptığımı görebilirsiniz.Prosper vs Lending Club Deneyi)

Bu hesapların üzerinde ve üstünde, aynı zamanda işyerlerine de ciddi yatırımlar yaptım. Bütün bunlar emeklilik hesabımın dışında, ama emeklilik sırasında kesinlikle benim için orada olacak.

4. Bağlarda Çok Dikkatli Yatırım Yapın - Şimdilik

Geleneksel bilgelik, hisse senetleri ve tahviller arasında çeşitlendirilmiş bir portföy yatırım yapmalısınız. Ama biz bağların geçmişte olduklarının tam olarak olmadığı bir zamanda yaşıyoruz. Günümüzün faiz oranlarında tahvil yatırımları kaybediyor olabilir.

Mevcut ekonomik ortamda tahvillere karşı en az üç sebep vardır:

  1. Faiz oranları tarihi en düşük seviyelerde yer almaktadır, yani enflasyonu karşılamak için yeterli faiz elde etmek çok zor olacaktır.
  2. Faiz oranları şu anki düşük seviyelerden yükselirse, tahvil portföyünüz - özellikle uzun tahviller - clobberlenecektir.
  3. Geçtiğimiz 20-30 yılda, tahvillerin performansı büyük ölçüde stoklara paralel olmuştur, bu da artık gerçek bir çeşitlilik olmayacakları anlamına gelir.

Faiz oranlarındaki tarihi bir değişim, tahvil stoklarınızı gelecekte bir noktada görebilir. paranızı kaybetme şansını arttırmak.

Tahvillere yatırım yaparsanız, aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:

  • Gelir üzerindeki sermaye korumasını vurgulamak.Tahvil sahiplerinin düşük faizli bir ortamda öncelikli amacı, sermaye koruma olmalıdır. Bu amaçla en iyi menkul kıymetler, bir yıl veya daha kısa vadeli para piyasası fonları, mevduat belgeleri ve Hazine bonolarını içerecektir. Üzerinde fazla para kazanmayacaksın, ama sen de hiç para kaybetmeyeceksin.
  • Vadeleri 10 yıl veya daha az olacak şekilde saklayın.Daha uzun vadelerde daha yüksek oranlar kullanmaya karar verirseniz, 10 yıl veya daha kısa olduklarından emin olun. Uzun vadeli tahviller, piyasa değerini düşürecek faiz oranlarındaki artışlara karşı çok daha hassastır. 10 yıldan fazla vadeye sahip borçlanma senetleri, hisse senetleri gibi çok şey yapma eğilimindedir - ve bu, tahvillerin amacı değildir.
  • Favor İPUÇLARI bağlar.Hazine Enflasyon Korumalı Menkul Kıymetler (TIPS), sadece faiz ödememekle kalmayıp enflasyona karşı da koruma sağlayan ABD devlet menkul kıymetleridir. Sadece faiz kazanmakla kalmaz, aynı zamanda, Tüketici Fiyat Endeksindeki (TÜFE) değişikliklere bağlı olarak menkul kıymetlerinizin değerine düzenli olarak ayarlama yaparsınız. Hazine Doğrudan web sitesi aracılığıyla TIPS'yi doğrudan ABD Hazinesinden (komisyoncu ücreti olmadan) satın alabilirsiniz.

5. Bugün bir Roth IRA'yı başlatın (şu an gibi)

Bunu bilmiyorsan, ben delice Roth IRA'ya aşığım. Bana inanma Kontrol et Roth IRA Hareketi ve ne kadar sevdiğimi göreceksiniz.

Roth IRA, paranızdan kurtulmak için en iyi stratejilerden biridir.

Yeni başlayanlar için, bir Roth IRA'nın dağıtımları vergisiz En az 59 yaşında olduğunuz sürece ve plana en az beş yıl katılmıştır. Vergi ödemek için ne kadar az ödemeniz gerekiyorsa, emekliliğiniz için kendinize daha fazla para verebileceksiniz.

Diğer bir büyük fayda, bir Roth IRA'nın, vergiden korunan emeklilik planlarının neredeyse tamamı olan Zorunlu Asgari Dağılımlara (RMD) tabi olmamasıdır. Bu, 70 yaşından itibaren dağıtımlar almanız gerekmeyeceği anlamına gelir. Bu, parayı planınızda tutmanıza ve yıllık dağıtımlar yoluyla diğer emeklilik planlarını tüketirken bile büyümesine izin vermenizi sağlayacaktır.

Bir Roth IRA, Emekli Sandığı II'yi temsil edebilir - diğer hesaplarınız kurumaya başladığı emeklilik yıllarında daha sonra güvence altına aldığınız gelir kaynağıdır. Roth IRA'dan daha iyi bir destek planı yoktur.

Roth IRA'yı açmak ister misin? İle ücretsiz bir hesap açabilirsiniz Ally Invest.

6. Genel Emeklilik Planınıza Vergi Çeşitlendirmesi Yapın

Emeklilikte vergi çeşitlendirmesi oluşturmak, öncelikle gelirinizin en azından bir kısmının, zarar görmeyen kaynaklardan elde ettiğiniz anlamına gelir. Gelirinizin ve dolayısıyla gelir vergisi oranlarınızın emeklilik yıllarınızda daha düşük olacağı varsayılırken, aşağıdaki nedenlerden dolayı söz konusu olmayabilir:

  1. Emeklilik planlarınızdan, diğer yatırım gelirlerinden, Sosyal Güvenlikten ve hatta bazı kazancınızdan elde edilen gelirlerin bir birleşimi ile, emeklilik yıllarınızda şimdi olduğundan daha fazla para kazanmanız mümkündür.
  2. Gelir vergisi oranları, emekli olduğunuz zamana göre şimdikilerden çok daha yüksek olabilir.

Eğer bir Roth IRA'ya para yatırıyorsanız, plandaki dağıtımlar vergiden muaf olduğu için kendinizi zaten vergi çeşitlendirmesi için hazırlıyorsunuz. Vergisiz korunaklı araçlarda yapılan yatırımlar da yardımcı olabilir.

Bu varlıklar üzerindeki yatırım geliri vergiye tabi olsa da, vergi sonuçları oluşturmadan bunlardan dağıtım yapabilirsiniz. Ve bir kez daha, gelir vergisinde ne kadar az para ödüyorsanız, paranızdan daha fazla para kazanmanız o kadar az olasıdır.

7. Yaşam Fonunuz Üzerinde Acil Durum Fonu'nu Büyütün

Geleneksel bilgelik, acil bir fona oturan 3 ila 6 aylık yaşam harcamalarına eşit bir miktarınız olmalıdır. Bu, çalışma yıllarınızda yeterli olsa da, emeklilikte neredeyse yeterli olmayabilir.

Emekli olduktan sonra, acil durumlarınız şu anda olduklarından daha büyük olabilir. Sağlık sigortası kapsamında olmayan tıbbi acil durumlarınız olabilir. Ayrıca yetişkin bir çocuğa yardım etmeniz gerekebilir. Er ya da geç yeni araba satın almanız ya da evinizde büyük onarımlar yapmanız gerekir.

Acil yardım fonu, bu harcamaları karşılamak için yeterince büyük olmalıdır. Bu nedenle, emekli maaşına yaklaştıkça acil durum fonunuzu düzenli olarak büyütmelisiniz. Vergi korunaklı bir plandan büyük, planlanmamış bir geri çekilme yapmak zorunda kalmayacağınız kadar para kazanmayı hedeflemelisiniz; bu da daha yüksek gelir vergileriyle sonuçlanabilir.

Bu şekilde, büyük bir acil durum fonu da emeklilik vergi çeşitlendirme planınızın bir parçası olacaktır.

8. Sağlığınıza “Yatırım Yapın”

İnsanların paralarını terk etmek konusunda sahip oldukları en büyük endişelerden biri sağlıklarının şartıdır. Sağlığınız ne kadar iyi olursa, paranızdan daha az para kazanabilirsiniz. Bunun nedeni, emeklilik planını tahliye edebilecek sağlıkla ilgili büyük harcamalarınız olmayacaktır.

Resmi emeklilik yaşınızı geçmeye devam etmek istediğinizde, iyi sağlık durumu sizi daha iyi bir fiziksel durumda bırakabilir. Emekliliğinizdeki sağlığınızın durumu net finansal çıkarımlara sahiptir.

Sağlığınıza yatırım yapmak artık daha iyi yaşam tarzı alışkanlıklarını benimsemek anlamına gelecektir. Daha iyi beslenme seçenekleri yapmak, düzenli egzersizinizi rutininize dahil etmek, birkaç kilo vermek, sigara içmek veya aşırı alkol tüketimi gibi olumsuz sağlık alışkanlıklarından vazgeçmek için zaman ayırın.

9. bir yıllık satın alma düşünün

Öyle görünüyor ki, her finansal gazeteci ve ücret ödeyen danışmanı, nefret maaşlarına rastlıyorum, ama maalesef pek çoğu onları onlarla ilgili tavsiyelerde bulunacak kadar iyi anlamıyor.

Yıllık ödemelerin çok kafa karıştırıcı olabileceğini itiraf ediyorum, ama aynı zamanda paranızı geri almanızı engelleyecek çok cazip gelir avantajları da sunuyor - garantili. Bana söz verebilecek bir hisse senedi veya bir yatırım fonu göster?

Anında yapılan maaşlar, endeksli gelirler ve belirli değişken tutarlar, bir birey veya bir çift için ödeme yapabilecek gelir avantajları sunar (ortak bir ödeme için, fayda genellikle daha düşüktür). Ne kadar kazandığınız, sigorta şirketine, rantın türüne, yatırım yapmak zorunda olduğunuz miktara ve parayı almaya başladığınız zamana bağlıdır.

Sabit endeksli gelirler (bazen hisse senedi endeksli gelirler olarak ifade edilir), son birkaç yıldır sıcak satıcılar olmuştur ve ana korunma ve garantili gelir avantajları gibi cazip özellikler sunmaktadır. Diğer herhangi bir yatırım (ve rant) gibi, onlar da bu yazıyla özetlediğim artıları ve eksileriyle birlikte gelir:Endeksli Faizler Hakkında Bilmeniz Gerekenler.

Kesinlikle doğru durumda bir yıllık hayranlarıyım. Ne yazık ki, sadece komisyon yapmak için satan birkaç gölgeli danışman var.

İnsanlara kafa tutmak için, danışmanları maaşları satmak için kullandıkları ilk 3 shady taktiğindeki insanları eğiten bir video serisi hazırladım. Video serisine ücretsiz erişim için buraya tıklayın.

10. satın al Az Evden daha ucuza

Masraflarınızı keserken alabileceğiniz en büyük adım, ödeyebileceğinizden daha az ev satın almaktır. Geleneksel bilgelik, karşılayabileceğiniz en pahalı evi satın almanız gerektiğidir ve mali durumunuz buna dönüşecektir. Ancak emeklilik planlaması söz konusu olduğunda bu iyi bir fikir değil.

Satın aldığınız ev, hayatınızın geri kalanı için harcamalarınızı etkileyecektir. Daha büyük, daha pahalı bir ev hayatınızdaki diğer tüm harcamaların daha yüksek olması - mülk vergileri, yardımcı programlar, sigorta, onarım ve bakım ve hatta satın aldığınız araba türü gibi.

Buna ek olarak, bir ev ödemesi sabit bir gider olduğundan, gerçeğin ardından indirilmesi çok zor olacaktır. Muhafazakar tarafta satın alın ve emeklilik için tasarruf da dahil olmak üzere her şey için daha fazla paranız olacak. Satın almayı planlamak yerine düş Evi, sizin için hazırlanıyor planı rüya emeklilik.

11. Yaşamın Ucuz Olduğu Yerde Emeklilik Planı

Yaşam masraflarınızı emeklilikte düşük tutmanın en iyi yollarından biri, yaşam maliyetinin düşük olduğu bir bölgeye çekilmeyi planlamaktır.

Bu, emeklilik yatırımlarınızın umduğunuz kadar yüksek olması durumunda özellikle önemli olabilir.

Genel yaşam maliyetinin - ve özellikle konutun - ucuz olduğu bir alana geçerek, paranızı kaybetme şansını düşürmek için yaşamak için daha az paraya ihtiyacınız olacak.

12. Çocuklarınızı Başarıya Hazırlayın

Sıklıkla emeklilik için hazırlanmayı ve çocuklarınızı yarışan ilgi alanları olarak üniversiteye göndermeyi düşünüyoruz. Gerçekte, biri diğerini destekler - çoğunlukla çocuklarınızı üniversiteye göndermek emeklilik çabalarınızı tamamlar.

Çocuklarınızın maddi olarak daha erken ve daha iyi bir şekilde sağlayabilmeleri, yetişkin yaşamlarında onlara destek olmak için size daha az güvenmeniz gerekecek.

Bu küçük bir sorun değil. Giderek artan sayıda genç yetişkin, iyi para kazanan kariyer alanlarına girememekte ve ebeveynlerine 30'lu yaşlarına kadar bağımlı kalabilmektedir.

Çocuğunuza sağlam bir eğitim vererek - ekonomik olarak ilgili bir kariyer alanında - kendinize ve eşinize güvenmek yerine onlara bakmak için onları teçhiz edeceksiniz.

13. Medicare Ekine Sahip Olmaya Hazırlanma

Parasal olmayan en büyük senaryolardan biri sağlıkla ilgili bir krizdir. Böyle bir kriz kısa vadede çok büyük bir emeklilik portföyünü bile tahliye edebilir. Bu sonuca ulaşmak için sahip olduğunuz en iyi koruma, yeterli sağlık sigortasına sahip olduğunuzdan emin olmaktır.

Medicare, 65 yaşından başlayarak temel sağlık sigortası olan kişileri kapsar, ancak sağlık giderlerinin% 100'ünü ödemez ve istisnalar vardır. Her şeyin kapandığından emin olmak için bir Medicare eki almalısınız. Bu, Medicare'nin yapamayacağı şeylerin çoğunu kapsayacak ve emeklilik birikimlerinizi programa dahil etmenize engel olabilir.

Medicare takviyesi politikaları çoğu eyalette standarttır ve 65 yaşını doldurduktan sonraki altı ay içinde başvurursanız kapsama için reddedilemez. Bu durum emeklilikte yaşamanın maliyetini artıracak olsa da, iyi harcanacak paraya da sahip olacaktır - Paranızı geride bıraktığınızı görebileceğiniz çok fazla finansal felaket.

14. Emeklilik Sonrası Kariyer Yaratın

Emekliliğe devam edebileceğiniz bir çeşit kariyer veya iş sahibi olmak, sahip olabileceğiniz en iyi finansal çeşitliliklerden biri olabilir. Böyle bir girişimde kazandığınız gelir, emeklilik yatırım planlarınızdan daha az paraya ihtiyacınız olduğu anlamına gelebilir.

Buna ek olarak, emeklilik sonrası kariyer, yüksek harcamalar, belirsizlik zamanları veya borsada derin bir dalış yaptığınız zamanlar sırasında değerli bir gelir kaynağı olabilir. Emeklilik sonrası kariyerinizde bir süre yaşayabiliyorsanız, düşüşün sona ermesinden sonra borsadaki yükselişten yararlanmak için sermayenizden daha fazlasına sahip olacaksınız.

15. İlk Birkaç Yıl Boyunca Yarı Emekliliğin Planlanması

Benzer bir kayda göre, mükemmel bir sermaye koruma stratejisi emekliliğinizin ilk birkaç yılında yarı emekli olmayı planlamaktır. Yeterince sağlıklıysanız ve çoğu insan kesinlikle 60'lı yaşlardaysanız, en azından yarı zamanlı olarak çalışarak gelirinizi tamamlayabilirsiniz.

Bu fikir, ilk yıllarda kazanılan gelirlere daha fazla güvenmek ve yatırım sermayenizi, daha sonra, arzularını ya da hiç çalışmaya devam etme yeteneğine sahip olamayacağınız zaman sizi korumak üzere saklamaktır.

Emekliliğinizi aşamalı olarak almayı düşünebilirsiniz - hayat boyu sürecek olan kariyerinizden çekildikten, ilk birkaç yıldan sonra yarı-emekliye ayrıldıktan sonra, bir ömür boyu çalışacağınıza karar verdiğinizde emekli olun ve eminiz. Emeklilik yatırımlarınız, hayatınızın geri kalanında sizi taşımak için yeterlidir.

16. Masraflarınızı Kesin - Kalıcı Olarak

Şimdiye kadar paranızı kaybetmemek için tasarruflarınızı ve yatırımlarınızı arttırmaktan bahsediyoruz. Ama aynı hedefi gerçekleştirecek gider tarafında yapabileceğiniz bir sürü şey var.

Yaşam masraflarınızı azaltmak iki hedefe ulaşmanıza yardımcı olur:

  1. Gelirinizi daha sonra emekliliğe daha fazla yatırım yapacağınıza kadar kurtarır ve
  2. Emekliliğinizde kendinizi desteklemek için ihtiyaç duyacağınız gelir miktarını azaltır.

Paranızı kaybetmemek konusunda ciddiyseniz, giderlerinizi kalıcı olarak kesmek denklemin içine yerleştirilmelidir.

Bu seçeneklerden sadece birkaçını kullanmak, paranızdan asla vazgeçmenizi sağlamalı.

Videoyu izle: Büyük Gildersleeve: Gildy Puro / Gelir Vergi Denetimi Verir / Gildy Sıçan

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC 016'ya Sor - Emeklilik için Kaydettik - Şimdi Ne?
Maliye

GFC 016'ya Sor - Emeklilik için Kaydettik - Şimdi Ne?

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz. Sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'da yayınlanıyorsa, en çok satan kitabımın bir kopyası, Maliye Askerliği ve 50 $ Amazon hediye kartı olan bir kopyanın şanslı alıcısısınız. Ne bekliyorsunuz? Sorunuzu şimdi sorun!
Devamını Oku
Lyft için para kazanmak mı ve buna değer mi?
Maliye

Lyft için para kazanmak mı ve buna değer mi?

Daha fazla para kazanmanın yollarını arıyorsanız ve arabanızı sürmeyi seviyorsanız, Lyft gibi bir rideshare şirketi için çalışmayı düşünebilirsiniz. Lyft 2012 yılında kuruldu ve 2016'da 700 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Açıkçası, fikir kalkıyor. Lyft sürücüleri (ve Uber sürücüleri - Uber denen bir başka devinim devi var), kendileri olmak zorunda olmayan yerlere gitmek istemeyen - veya yapamayan - insanları alarak para kazanıyorlar.
Devamını Oku
Ne Aşk Yapıyorsun Para Kazanmak
Maliye

Ne Aşk Yapıyorsun Para Kazanmak

Ek bir 5.000 $ 'ın hayatınızda ne gibi bir etkisi olur? 10,000 dolar ne olacak? Ya da 20.000 dolar? Aşırı programlı ve çok çalışan insanlar için, bu fazladan gelir elde etmek çok uzak bir rüya gibi görünebilir. Ama gerçek şu ki bu mümkün! Şu anda bağımsız sözleşmeli işçi veya serbest çalışan olarak çalışan 30 milyon Amerikalının bulunduğunu bilmek şaşırtıcı olabilir.
Devamını Oku
500 $ Hızlı Kazanmak için 20 Basit Yol
Maliye

500 $ Hızlı Kazanmak için 20 Basit Yol

Para kazanıp hızlı yapman gerekiyor mu? ŞİMDİ yapılması gereken bir araba tamir var mı? Evindeki fırın bozuldu mu? Tamamen unuttuğun için bir fatura var mı? Tatil hediyeleri için para ödemek için hızlı para kazanmak mı istiyorsunuz? Ya da belki de hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız var çünkü bir Karayip tatili için çok şey buldunuz, ya da istediğin Stuart Weitzman botları boş yere gitti.
Devamını Oku