Maliye

Emekli olduktan sonra en iyi emeklilik iş bulmak için nasıl

Emeklilik yaşına gelmiş olanlar ve gerçekten katılmayı bırakma konusunda gerçek bir istekleri olmayanlar için, ileriki yıllarda güçlü olmaya devam edebilecek çok sayıda iş seçeneği vardır.

Altın yıllarında aktif kalmak için hala bir tutkusu olan ve bunun için de ödeme alabilecekleri birçok müşterim vardı.

Finansal güvenceye ihtiyaç duyanlar için, aynı zamanda para kazanırken mutlu bir emeklilik için hâlâ imkanlar sunan seçenekler var.

Orada ne tür işler var?

Perakende satıştan danışmanlığa kadar, günümüzde mevcut iş fırsatlarının miktarı önceki on yıllara göre oldukça yüksektir. İnternet ve diğer gelişmiş teknolojiler sayesinde emekliler, hemen hemen her yerde, hatta evlerinden bile istifade edebilirler.

AARP (Amerikan Emekli Şahıslar Birliği) mevcut üst düzey emeklilik işlerinin listesini derler. Bu popüler işler, emeklilere yalnızca finansal veya kişisel tatmin için olsun, farklı faydalar sunar. En çok endüstri Emekliler emekli olduktan sonra iş buluyor Dahil etmek:

  • Sağlık / Hemşirelik
  • Öğretim yardımcıları
  • Danışmanlık Çalışması
  • Geçici iş
  • Otobüs Sürücüsü / Ulaşım
  • Perakende / Özel Ürünler
  • Muhasebe / Vergi
  • Bankacılık

Bu endüstriler içinde, zaten kariyerlerinden emekli olan yaşlı bireylere uygun yarı zamanlı veya tam zamanlı çalışma fırsatları vardır. Ve gerekirse bu işlerin birçoğu sağlık sigortası da sunuyor.

Nişin Bulmak

Sadece birkaç yıl önce mevcut olmayan işlerin yaygın kullanılabilirliği ile, birçok emeklinin kendi patronu olma, esnek bir program tutma ve günlük yaşama devam etmek için gereken gelirleri kazanma fırsatı da elde edilmiştir. Girişimci-düşünen bireyler, günlük olarak gidip gelmek zorunda kalmadan kendi evlerinden çalıştırılabilen uluslararası şirketleri başlatma fırsatına sahiptir.

İdeal olarak, en iyi emeklilik işleri bir kişinin gerçek tutkusuyla alakalı olacaktır. Bu bağlamda, hala aktif kalmak ve gelir elde etmek isteyen emeklilerin çoğu, iş hayatlarının ikinci yarısı için en çok sevdikleri şeylere yönelmeyi seçtiler.

Emeklilerin ikinci kariyer çabaları için geliştirdikleri fikirlerden bazıları şunlardır:

İş danışmanlığı

Belirli bir kariyer türü hakkında uzun bir geçmişi olanlar için, emekliler çeşitli konularda ve konularda bir danışman olarak çalışan başka bir hayat bulabilirler. Tecrübelerine bağlı olarak, danışmanlar, özellikle ülke çapındaki firmalarda muazzam miktarda küçülme göz önüne alındığında çok iyi bir yaşam kazanabilirler.

Deneyimli bir uzmanı kadroya ayıramayan işletmeler genellikle yardım için serbest danışmanlara başvururlar.

Kariyerlerinin çoğunu geçirdikleri alanda danışman olarak çalışan birkaç müşterim vardı. Periler yeni bir alan öğrenmek zorunda kalmamakta ve tipik olarak tam zamanlı bir taahhüt gerektirmemektedir. Böylelikle hala tatil ve aile ile zaman geçirebilirsiniz.

Hobiler

Favori bir ikinci kariyer türü en çok sevdiğiniz şeylerle ilgilidir. Birçok emeklisi hayat boyu hobileri kârlı bir işe dönüştüren başarıya ulaştı. El işi, ağaç işleri ve diğer hobilerle uğraşanlar, çevrimiçi olarak, el sanatları fuarlarında, yerel pazarlarda ve hatta daha büyük perakende satış alanlarında başarılı satışlar gerçekleştirdiler.

Sözleşmeli işçi

Elektrikçi ya da tesisatçı gibi belirli mesleklerde deneyim sahibi olan emekliler, kendi çıkarları için becerilerini kullanmaya devam etmekle ilgilenebilirler. Yerel topluluklarda genellikle bir tamirciye ihtiyaç vardır. Ağız reklamı ve iyi bir üne sahip olmak, kârlı bir ikinci kariyer için fırsatlara yol açabilir.

Finans Uzmanı

Kişisel mali konularda hala profesyonel yardıma ihtiyaç vardır. Finansman, muhasebe ve vergilerdeki yeterliliklere sahip olanlar, bağımsız bir vergi hazırlayıcısı veya küçük işletmeler için muhasebeci olarak başarılı bir ikinci kariyer bulabilirler.

Franchise Sahipleri

Kendi işini kurmak isteyen ve bunu yapabilecek mali kapasiteye sahip olanlar için, bir franchise fırsatı ideal bir durum olabilir. İlgi alanlarınıza bağlı olarak, zaten kurulmuş bir şirket imtiyazına yapılan yatırım, finansal olarak ödüllendirici ve kişisel olarak tatmin edici bir deneyim olabilir. Satış için franchise lisansları ve doğru miktarda zaman ve para yatırımı sunan birçok şirket var, bir franchise mükemmel bir ikinci kariyer hamlesi olabilir.

yönetim

Bir ofisin etrafında dolaşmak için gerekli know-how'a sahip olanlar için, tam veya kısmi zamanlı yönetim ve büro çalışması için sıklıkla fırsatlar vardır. Akıllarını aktif tutmak ve sosyal kalmak için hafif görevler arayanlar kendi toplulukları içinde bir dizi büro ve idari görevler bulabilirler.

İşletme ofisleri, kiliseler, okullar ve diğer şirketler genellikle yardım arıyor.

Perakende

Tatil fırsatları özellikle tatil mevsimlerinde çok fazladır. Perakende işlerinde genellikle esnek zamanlama, mağaza indirimleri ve düzenli olarak başkalarıyla sosyalleşme olanağı sunulur. Bazı perakende satış mağazaları da eski ve emekli kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için mağaza pozisyonlarını seçtiler.

Mağaza selamlayanlar, bakkal çantacıları, kasiyerler, ofis yardımı ve envanter personeli genellikle emekli olanların doldurduğu pozisyonlardır.

Yemek servisi

Yiyecek servisi hizmetinde restoranlardaki garsonluk pozisyonlarından ilkokullardaki öğle süpervizörlerine kadar çeşitli olanaklar vardır. İhtiyaçlarınıza ve kapasitenize bağlı olarak, yemek servisi endüstrisinin seçim yapabileceği birçok maaşı vardır. restoran.

Kim burada çalışmak istemez ki?

Fast-food lokasyonları genellikle operasyonları ve personeli denetlemek için deneyimli personel arıyorlar. Emekli olsaydım ve yeni bir iş arıyor olsaydım, çalışmak isterdim. N-Out Burger

Videoyu izle: SGK Hareketsiz Emekli Maası Uyarısı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

P2P Yatırım Yazılım - BlueVestment Review
Maliye

P2P Yatırım Yazılım - BlueVestment Review

Eşler arası (P2P) kredilendirmede yatırımcı ilgisinin artmasıyla birlikte, yatırımcıların not portföylerini yönetmelerine yardımcı olmak için P2P yatırımcılarına robo-danışman gibi bir dizi otomatik yatırım hizmeti sunulmaktadır. Bunlardan biri BlueVestment. Bu giderek daha önemli hale geliyor. Bir P2P ödünç verme platformunda çeşitlendirme, yüzlerce hatta binlerce bireysel not içerebilir, çünkü bu banknotlar 25 dolar gibi küçük banknotlarda satın alınabilir.
Devamını Oku
İnternette Arama Yapmanın 4 Yolu
Maliye

İnternette Arama Yapmanın 4 Yolu

Araştırmanızı yaparsanız, internette para kazanmanın birçok yolu olduğunu göreceksiniz. Bazıları kolay, bazıları ise biraz zor olabilir. Para kazanmanın en iyi yolunu anladığınızı düşündüğünüzde, göz açıp kapayıncaya kadar değişebilir. Teknolojideki hızlı artışlar nedeniyle, internette her gün para kazanmanın yeni yöntemleri ve teknikleri var.
Devamını Oku
Pro gibi yatırım yapmak için en iyi 10 yatırım sitesi
Maliye

Pro gibi yatırım yapmak için en iyi 10 yatırım sitesi

Bireysel hisse senetlerine yatırım yapmak pek çok yatırımcı için bir hayaltir, ancak yatırım yapma deneyimleri için çok riskli olmasından değil. En iyi yatırım alanları, ortalama yatırımcının bireysel stokları minimum riskle satın almasına izin verir. Bu sitelerle, yatırım yapabileceğiniz ve geniş piyasadan daha iyi performans gösteren uzun vadeli karlar elde edebileceğiniz uzman araştırılmış hisse senedi önerileri alabilirsiniz.
Devamını Oku
MoneyCrashers.com'dan Andrew Schrage ile röportaj
Maliye

MoneyCrashers.com'dan Andrew Schrage ile röportaj

Düzenli okuyucuların çoğunun bildiği gibi, yakında hayatları boyunca neler yaptıklarını seven insanlarla röportaj yapacağım İyi Kept Cüzdan podcast'i piyasaya süreceğim. Size podcast'te soracağım soruların bir tadını vermek için, burada MoneyCrashers'ın kurucularından Andrew Schrage ile yaptığım bir röportaj.
Devamını Oku