Maliye

403b İzin Verilen Maksimum Katkı

Önceki bir yazıda, 403 (b) Vergi Korunan Yilliklerin bazı temellerini paylaştım. Özet olarak, 403 (b), sadece kar amacı gütmeyen ve hükümet işlerinde çalışanlara sunulan bir tür emeklilik hesabıdır.

Bu çalışanlar için 403 (b) 'si 401 (k) değerine eşittir. Çalışan limitleri, işveren tarafından desteklenen 401 (k) ile sunulanlar için aynı olmakla birlikte, 403 (b) 'ler, çalışanların hak kazandıkları takdirde daha fazla katkıda bulunmalarına yardımcı olan başka bir bileşen sunmaktadır. İzin verilen azami katkı olarak adlandırılan bu yardım, belirli nitelikli çalışanların emeklilik hesaplarını daha da hızlı bir şekilde büyütmelerine izin verir.

İzin Verilen Maksimum Katkı Nedir?

Genel olarak, 403 (b) hesapları, geleneksel bir 401 (k) planında alacağınız aynı katma limite sahiptir. 2018 için, çalışanlar için katkı limitleri her iki hesap türü için 18.500 $ ile sınırlıdır.

Bununla birlikte, 50 yaşın üzerindeyseniz, aynı zamanda 6,000 $ 'a kadar ek bir “yetişme” katkısı yapabilirsiniz. 50'den fazla çalışanlar için bu toplamda 24.000 $ 'lık toplam katkı payını artırır.

Burada izin verilen maksimum katkının 403 (b) 'ye sahip olanlar için devreye girdiği yer. Mevcut işverenleriyle 15 yıllık hizmet veren çalışanlar ve yıllık ortalama 5.000 $ 'dan az yıllık katkı payı, ömür boyu maksimum 15.000 $' lık “yetişme” miktarına kadar yılda 3.000 $ 'lık ek katkı payı almaya hak kazanır. “15 yıllık kural” olarak bilinen bu avantaj, emeklilik tasarrufları konusunda gevşek olan bireylerin hazır olduklarında yıllık katkılarını artırmak için izin verir.

50 yaşın üzerindeyken katkıları “yakalamaya” hak kazanan çalışanlar da, eğer hak kazanıyorlarsa 15 yıllık kuraldan yararlanabilirler. Ancak, bu durumda, IRS, düzenli limitin üzerinde yapılan katkıları ilk olarak 15 yıllık kurala uygulayacaktır.

Uygun olup olmadığınızı belirlemek için, önce belirli IRS tablolarını kullanarak gelirinizi ve çalışan durumunuzu hesaplamanız gerekir. Bunu yapmak, yıllarca hizmete ihtiyaç duyup duymadığınızı belirlemenize ve ayrıca ne kadar katkı yapabileceğinizi etkileyecek herhangi bir ön katılımınızın olup olmadığını belirlemenize yardımcı olur. Muhasebeciniz veya vergi hazırlayıcınız, avantaj sağlamak için gerekli formları doldurmanıza yardımcı olur. bu hükmün Bazı hesaplamalar söz konusu olsa da, bu seçenek, zaman içinde emeklilik hesabınıza daha fazla para kazandırmanın akıllı bir yolunu sunmaktadır.

403 (b) Emeklilik Hesaplarının Avantajları

Kâr amacı gütmeyen bir işyerinde veya bir devlet kurumu için 403 (b) emeklilik planı teklif edildiyse, kaydolup kaydolmama veya beklemeniz gerekip gerekmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Katkılarınız ve emeklilik birikiminizi ciddi bir şekilde koruma sorumluluğunu üstlenirseniz, 403 (b) planları emekliliğinizin büyük bölümünü finanse etmek için kullanılabilir. Katkıda bulunmak için çitle uğraşıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı avantajlar şunlardır:

403 (b) hesaba yapılan katkılar vergiden düşülebilir.

403 (b) planına katkıda bulunduğunuzda, yaptığınız katkılar vergiden düşülebilir. Bu, vergilendirilebilir gelirinizi azaltmanıza yardımcı olabilir; bu da, katkıda bulunduğunuz her yıl vergilerden tasarruf etmenize yardımcı olur. Şu anda çok fazla vergi ödemeniz ve vergi yükümlülüğünüzü düşürmeniz dileğiyle, 403 (b) hesabına büyük oranda katkıda bulunmak, vergi hesabınızı azaltmanıza yardımcı olurken, aynı zamanda emeklilik hesabınıza gerekli fonları da ekleyebilir.

Paranız, emekli olmaya ve dağıtmaya başlamaya hazır oluncaya kadar vergisiz olarak büyür.

Bir 401 (k) planına yapılan katkılar gibi, 403 (b) hesabındaki fonlar vergisizdir. Hesabınızı açtıktan ve katkı yapmaya başladığınızda, vergiye tabi bir yatırım hesabıyla yaptığınız gibi, vergileri ödemekle ilgili endişelenmenize gerek kalmaz. Sadece para yatırın, sonra arkanıza yaslanın ve vergisiz olarak büyümelerini izleyin.

İşvereniniz eşleşen paralar sunabilir.

401 (k) planları birçok işverenin sunduğu cömert eşleştirme fonları için kötüye giderken, 403 (b) planları da bu dürtüyle birlikte gelebilir. İşvereninize ve planlarının özelliklerine bağlı olarak, yalnızca 403 (b) 'ye katılım için eşleştirme fonları veya "ücretsiz para" alabilirsiniz. Planınıza kaydolmadan önce, tam işveren eşleşmesini elde etmek için her ay ne kadar katkıda bulunmanız gerektiğini öğrenin.

Bu hesabı geleneksel veya Roth IRA ile eşleştirebilirsiniz.

Aynı 401 (k) planınız varsa, diğer emeklilik hesaplarınızı 403 (b) ile birleştirebilirsiniz. Örneğin, birçok kişi bir 403 (b) hesabına açılmakta ve katkıda bulunmaktadır, ancak daha sonra her yıl geleneksel veya Roth IRA'da para biriktirmektedir. Sizin için en iyi senaryo sizin bireysel durumunuza ve emeklilik hedeflerinize bağlı olmakla birlikte, emeklilik için bir defada daha fazla tasarruf edeceğinizi bilmek güzel.

İlgili:
  • Roth IRA açmak için en iyi yerler

Katkı limitleri cömerttir.

2018'de, çoğu çalışan 403 (b) hesabına 18.500 $ 'a kadar katkıda bulunabilir. Bunun da ötesinde, 15 yıldır aynı işveren için çalışmış olan bazı çalışanlar, azami 15.000 $ 'a ulaşana kadar her yıl 3,000 $ daha katkıda bulunmalarına izin veren maksimum izin verilebilir katkı uzantısı için uygundur. 50 yaşın üzerindeki çalışanlar ayrıca her yıl “catch up” katkı olarak bilinen 403 (b) planına ek olarak 6,000 dolar katkıda bulunabilir. Eğer bir kişi bir katılım payı ve “15 yıllık kural” için uygunsa, o yıl 403 (b) hesaba 27.000 dolara kadar katkıda bulunabilirler.

Son düşünceler

403 (b) plan için uygunsanız, hemen katkıda bulunmaya başlamak akıllıca olur. Şimdiye kadar kenarda beklerseniz, hala oyuna atlayabilir ve emeklilik için bir yuva yumurtası inşa etmeye başlayabilirsiniz.

403 (b) planlarını yöneten kurallar karmaşık görünebilir olsa da, zamanla servet inşa etmek için iş destekli emeklilik hesaplarına erişiminizi güçlendirmeyi umuyorsanız, bunu anlamak çok önemlidir. Ve eğer 15 yaşın üzerindeki kurallara ya da 50 yaşın üzerindeki çalışanlar için “yetişme payı” hükmüne hak kazanıyorsanız, çoğundan daha fazla para kazanabilirsiniz.

Emeklilik yıllarınız hoşunuza gidip gelmeyip gelmediğinize göre, daha çabuk kurtaracak olursanız daha iyi olacaksınız.

Videoyu izle: 403 b Planlar. 403b nedir?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Arazide Yaşamak İsterseniz Dikkat Edilecek 11 Şey
Maliye

Arazide Yaşamak İsterseniz Dikkat Edilecek 11 Şey

Son birkaç yılda kendini sürdürülebilir yaşam düşüncesi Web üzerinde giderek daha fazla konuşuldu. Arazi dışında yaşamak çeşitli farklı sistemlerde gerçekleştirilebilir. Kendi kendine sürdürülebilirlik isteyen bazıları daha basit bir yaşam tarzı istiyor ama yine de bazı modern kolaylıklar istiyor. Bu bizdik. Ülkede bir ev aldık ve kendimiz olabildiğince çok şey yapmaya gittik.
Devamını Oku
Finansal Stres Azaltmak için 5 İpuçları
Maliye

Finansal Stres Azaltmak için 5 İpuçları

Her şimdi ve sonra, finansal stres dönemlerine giriyoruz. Şu an, evdeki bir refinansı kapatmak için hazırlanıyorum. Masaya biraz para getirmeliyiz (daha düşük ücret ve aylık ödemeden elde edilen tasarruf yaklaşık altı ay içinde gerçekleşecek anlamına geliyor) ve durum hakkında biraz endişe duyuyorum.
Devamını Oku
2018 yılında 12 En İyi Yatırım Blogları
Maliye

2018 yılında 12 En İyi Yatırım Blogları

Yüksek kaliteli, bilgilendirici bir bloga dönüşmek, yatırım hakkında daha fazla bilgi edinmenin en iyi (ve ücretsiz) yollarından biridir. Kişisel finans ve özellikle yatırım, anekdot hikayeleri ve başkalarının deneyimleri ile daha kolay anlaşılan konulardır. Yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, aşağıdaki bloglardan ve web sitelerinden bazılarını kontrol ettiğinizden emin olun.
Devamını Oku
2018'de Katılabilecek En İyi Kredi Birlikleri
Maliye

2018'de Katılabilecek En İyi Kredi Birlikleri

Paranızı ele alacak bir finans kurumu arıyorsanız, sizin için en uygun yeri bulmak önemlidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce seçenek vardır ve bu, sendikaları karmaşaya atmadan önce. Ama sen de bunları düşünmemek için kendinize bir kınama yapıyor olacaksınız.
Devamını Oku