Sigorta

Uzun Süreli Bakım Sigortası (Gerçekten İhtiyacınız Var mı?)

Ailem, bir aile üyesinin bakımevinde önemli bir zaman geçirmemesi için şanslıydı.

Şanslı olmayan aileler için tüm deneyim yıkıcı olabilir; duygusal olarak ve mali.

Uzun süreli bir bakım politikası uygulayacak kadar şanslı olanlar için, en azından, evde bakım için bakım masraflarını karşılamayacak ve mali durumu hafifletmeyeceklerdir.

Birçoğumuz normal sigorta poliçelerini düşündüğümüz şeyleri anlasa da, uzun süreli bakım politikaları karmaşık olabilir ve birçoğu onları ertelemeyi tercih eder.

Ancak bu yazıda, genel olarak uzun vadeli bakımın maliyeti hakkında konuşmak istiyorum ve bu tür bir varlık korumasının önemine değinmek istiyorum.

Neden uzun vadeli bakım sigortasını bile dikkate alınız?

Araştırmalar geçtiğimiz günlerde 65 yaşındakilerin yüzde 69'unun uzun vadeli bakımları beklediğini belirtti.

Ortalama kalmak yaklaşık 2 ½ yıl veya hakkında 30 ay.

Sence kulağa kötü geliyor mu? Alır daha da kötüsü

Genworth Financial tarafından yapılan bir araştırmada, evde bakım hizmetleri ulusal düzeyde yüzde 17 oranında artmış ve bu eğilimin devam etmesini beklemektedir.

Uzun Süreli Bakım Nedir (ve ne için ödüyor)?

Uzun süreli bakım ile ilgili en yaygın yanlış kavramlardan biri, tüketicilerin Medicare'ın uzun vadeli bakım ihtiyaçları için faturası yerine getireceğine inanmasıdır.

Hemen her durumda, bu fikir gerçeklerden daha fazla olamazdı!

Medicare kapsamı bir kısım Evde bakım ya da bir bakım evinde kısa bir iz, ama Medicare kapsama için hak kazanmak için karşılamak için çok özel durumlar vardır. Vakaların büyük çoğunluğunda, bu ücretler için ödeme yapmaktan sorumlu olacaksınız. param yok.

Uzun süreli bakım sigortası planlarının devreye girdiği yer burasıdır. Kronik bir sağlık sorunu veya engellilik teşhisi konulsa bile bunlar bakım masraflarını karşılayacaktır. Bu bakım evinde, yardımlı bir yaşam evinde veya evinizde olabilir.

Uzun süreli bakım sigortası dışarıda basittir.

Bir politika satın alırsınız ve her gün ne kadar ödeme alacağınıza siz karar verirsiniz. Her şirket farklıdır, ancak hepsinin uzun vadeli planınızdan ödeme almaya başlayabilmeniz için çeşitli gereksinimleri vardır.

Temel günlük etkinliklerden (giyinme, banyo, yemek, vb.) Herhangi birisine ihtiyacınız olursa, banka hesabınızı boşaltabilirsiniz.

Bu faturaları ödemek için paranızın zarar görmesine veya ailenize güvenmesine izin vermeyin. Uzun süreli bakım sigortası, sizin ya da ailenizin sağlık bakım desteğiniz nedeniyle maddi zarar görmemesini sağlayacaktır.

Uzun Vadeli Bakım Sigortası Alış

Diğer herhangi bir politika gibi, uzun vadeli bakım sigortası satın almak da kafa karıştırıcı bir süreç olabilir.

Bugün, uzun vadeli sigorta poliçeleri satan daha az sayıda ve daha az şirket var. Şirket sayısı 2000'den beri büyük ölçüde azaldı.

2000 yılında, plan satan yaklaşık 100 şirket vardı. 18 yıl sonra bu sayı 12'ye düştü. Bunlardan beşi gruplara ve iş yerlerine satılıyor.

Uzun vadeli bakım sigortası poliçesi satın almanın çeşitli yolları vardır.

Açıkçası, özel sigorta şirketleri bu planları satıyor. Daha az seçenek olsa da, seçim yapabileceğiniz bir düzineniz var.

Özel bir sigorta şirketi seçerseniz, sağlık sigortasından geçmek zorunda kalacaksınız, yani önceden var olan sağlık durumunuz varsa, planınız için reddedilme şansınız olacaktır. Eğer uzun vadeli yardıma ihtiyacınız varsa, onaylanma şansınız olmayacaktır.

Bir başka seçenek ise, işveren tarafından desteklenen bir plandan bir tane satın almaktır.

Grup uzun vadeli bakım sigortası planları sunan bazı şirketler var ya da bireysel politikalarda indirim var. Bireysel bir politika gibi, her grup politikası sağlayıcıya ve plana bağlı olarak farklı olacaktır.

İşveren tarafından desteklenen çoğu plan, tıbbi bir sınava ya da herhangi bir sigortaya ihtiyaç duymayacaktır. Bu politikalarla ilgili temel sorun, şirketten ayrılırsanız, kapsamınız yok.

Sağlığınız nedeniyle uzun vadeli bakım sigortası poliçesini kabul edemeyeceğinizi düşünüyorsanız, kendinizi henüz hesaba katmayın.

Her sigorta şirketi farklıdır ve hepsinin kullandıkları farklı tıbbi sigortaları vardır. Sağlığınıza ve sigorta ihtiyaçlarınıza göre en iyi şirketi bulmak çok önemlidir.

Bir şirket tarafından reddedilmiş olsanız bile, farklı bir şirket ile bir plan için kabul edilme şansınız vardır.

Uzun Dönem Bakım Maliyeti

Genworth 2016 Bakım Maliyeti çalışmasına göre, ortalama Amerikalılar, ne kadar uzun vadeli bakımın onlara mal olacağını daha az tahmin ediyor. Amerikalıların neredeyse üçte biri evde sağlık bakımının onlara 417 dolardan daha ucuza mal olacağını düşünüyordu. Çoğu durumda, gerçek sayı dokuz kere o!

Bu sayılar daha da şaşırtıcı.

Örneğin, bir özel bakımevinde, örneğin Chicago gibi büyük bir şehirde, 72.567 dolar! Bu, devletin geri kalanı boyunca 52,362 $ ile karşılaştırır.

Nerede yaşadığınızı garantili primleriniz üzerinde kesinlikle bir etkisi olacaktır.

Yıllık ortalama hane geliri sadece 59.000 $ civarında göz önüne alındığında, bakımevinin maliyeti yaklaşık 1 ½ kat daha fazladır. Bu rakamların yakında herhangi bir zamanda yavaşlaması beklenmiyor, bakım maliyetleri enflasyon oranından daha hızlı yükseliyor.

Bakım maliyeti araştırması

Destekli yaşam: ABD'deki yardımlı bir yaşam tesisindeki özel bir yatak odalı birim, yıllık ortalama maliyeti 45.000 $ 'dır. Bu tesisler, bölge sakinleri için ek yardım sunmaktadır, ancak bir bakım evi olarak “kapsamlı” değildir.

Evde bakım: İki tip evde sağlık bakımı vardır ve bunların her biri, her yıl ne kadar ücret aldıklarına göre biraz farklılık gösterir.

  1. İlk tip “ev hanımı hizmetleri“Hastanın evlerinde kalmasına yardımcı olacak temel görevleri içerir. Bu, yemek pişirmekten markete gitmek için herhangi bir şey olabilir. Ev hanımı servis yardımlarının yıllık ortalama maliyeti sadece 48.000 $ 'lık bir utangaçtır.
  2. Diğer ev bakım yardımı türü “ev sağlık yardımcısı“Bunlar evde hasta ile birlikte yaşayan ve daha kapsamlı hizmetler sunan sağlık profesyonelleridir. Bir yıllık ev sağlık yardımcısının ortalama maliyeti 49.000 doların biraz üzerindedir.

Şimdi, Medicare'in ilk 20 gün için% 100'ü ve sonraki 80 gün için% 80'ini kapsadığı için kısa vadeli iyileşme durumları için iyi olduğunu düşünün. İyi bir Medicare ek planı satın almak diğer% 20'yi kapsayacaktır.

Yetişkin Günü Sağlık Bakımı: Birinci yıldaki araştırma bulguları, yetişkin bir günlük sağlık kurumunda haftada beş gün için yıllık ortalama maliyetin ulusal olarak 18.200 dolar olduğunu göstermektedir. Chicago'daki benzer maliyet devletin geri kalanı boyunca 13,156 $ ve 15.959 $ 'dır.

LTC Politikası için Kimin Ödeneceğini Düşün

Ebeveynlerinin iyiliği için okuyanlar için değil, sizin için faturaya ne zaman dayanacağınızı düşünün. Yetişkin çocuklar genellikle kendilerini kendileri karşılayamayan ebeveynleri için ödeme yaparlar.

Bazen, küçük bir prim ödemesi almak şimdi size binlerce kazandıracak.

Videoyu izle: EVDE BAKIM PARASI ALMANIN KOŞULLARI NELERDİR SGK UZMANI ERHAN NACAR

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

En İyi Sigortayı Bulmak
Sigorta

En İyi Sigortayı Bulmak

Sigorta söz konusu olduğunda en seksi konu değil, bir şey. Gerçek şu ki, bizi finanse edemeyeceğimiz bir olaydan korumak için sigorta var. Kötü haberleri planlamak hiç bir şeyden hoşlanmıyorken, uygun politikalara sahip olmak ailemizi ve maliyetimizi korumanın önemli bir parçasıdır.
Devamını Oku
2018 için En İyi Engelli Sigorta Şirketleri
Sigorta

2018 için En İyi Engelli Sigorta Şirketleri

Engelli sigortası, orada en çok yanlış anlaşılan sigorta planlarından biridir. Engelli sigortasına ihtiyaç duyan birçok kişi buna sahip değil. İşteyken size bir şey olsaydı, işçinin tazminatı maaşınızın yerine geçebilirdi, ama evde ya da çalışmadığınız zamanlarda yaralanırsanız ne olur?
Devamını Oku
AIG İncelemesi
Sigorta

AIG İncelemesi

AIG olarak bilinen Amerikan Sigorta Grubu, önde gelen bir küresel sigorta kuruluşudur. AIG Şirketler, 80'den fazla ülkede ve yargı bölgelerinde müşterilere çok çeşitli mülk kaybı, hayat sigortası, emeklilik ürünleri ve diğer finansal hizmetler sunmaktadır. Bir sigorta ürünü arıyorsanız, AIG şirketlerinin iyi bir şansı olacak.
Devamını Oku
Riskli İş: Yüksek Riskli Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sigorta

Riskli İş: Yüksek Riskli Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hayat Sigortası Acentesi: Herhangi bir yüksek riskli aktiviteye katılıyor musunuz? Hayat sigortası arayan kişi: Bu haftasonu 10.000 metrelik bir dağdan atlamaya hazırlanıyorum. Bu sayılır mı? Hayat Sigortası Acentesi: Ucuz hayat sigortası yaptırmaya çalıştığınızda, “yüksek riskli” faaliyetlere katılmak, kontrol hesabınıza herhangi bir kazanç sağlamayacaktır.
Devamını Oku