Sigorta

Bir hayat sigortası güven nedir?

Hayat sigortasını çok basit bir şekilde düşünebilirsiniz: Bir politika satın alırsınız, böylece sevdikleriniz ölünce maddi yardıma sahip olur.

Ancak, 1 milyon dolar veya daha fazla varlığa sahipseniz, hayat sigortasını aslında bir İsviçre çakısı gibi bir araç olarak görmelisiniz.

Hayat sigortasının emlak planlamasında birçok potansiyel kullanımı vardır ve bir hayat sigortası güvencesi kesinlikle bir aileye yardımcı olabilir.

Nasıl yaptığınıza bakılmaksızın, ailenizin size bir şey gelmesi durumunda ihtiyaç duydukları korumaya sahip olması esastır.

Geleneksel bir hayat sigortası poliçesi ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, bir hayat sigortası güveniniz siz ve sevdikleriniz için mükemmel bir seçim olabilir.

Bir Hayat Sigortası Güven Tam Olarak Ne Yapar?

Size ve ailenize üç şey yapabilmenizi sağlar:

  1. Uygulandıktan sonra, size, eşinize ve mirasçılarınıza hayat sigortası kapsamı sağlar.
  2. Mütevelli, mütevellinin uygun gördüğü bir hayat sigortası poliçesinden ölüm yardımlarını dağıtmasına izin verir.
  3. Emlak vergileri azaltma şansı verir.

Hayat sigortası güveninin başlıca avantajı vergi avantajıdır. Hayat sigortası planlarına sahip olmadığınız için mülkünüzün bir parçası sayılmazlar. Doğrudan hükümete gitmek yerine, paranızın bir kısmını ailenizin elinde tutmaya yardımcı olabilir.

Bir hayat sigortası güvenini oluşturduğunuzda, siz ve sevdikleriniz için hayat sigortası poliçeleri satın almak için bir varlık (güven) yaratıyorsunuz. Politikalara sahip değilsin, güven var.

Sigorta, birileri geçtiğinde güvene girer. Güven, bir kişi yerine sigorta poliçelerine sahip olduğu için sigorta gelirleri, gelir vergisi veya emlak vergisine tabi değildir.

Mütevelli, bu geliri güven dilinde belirtilen bir veya daha fazla tarafa dağıtabilir. Ayrıca, eğer mülkünüz büyük ölçüde biterse, güven ek emlak vergileri ödemek için ek para sağlamak için ek hayat sigortası satın alabilir.

Bazen bu güvenler, hayat sigortası gelirleri için yatırım politikaları oluşturur ve hatta kimin ne zaman aldığıyla ilgili zaman çizelgeleri bile (aileler bir mirasçıyı yasal mirastan yasal mirastan 18 veya 21 yaşına kadar ertelemek isteyebilir).

Güvenin İçinde Hayat Sigortası

Hayat sigortasının kendisi, sigorta değildir.

Güvenin içinde bir hayat sigortası poliçesine sahip olmalısın. Normal bir durumda olduğu gibi, bir vadeli sigorta poliçesi veya tüm bir hayat sigortası planı satın alabilirsiniz.

Çoğu insan güvenine gitmek için tüm hayat sigortası veya evrensel hayat sigortası planı satın alır. Unutmayın, planınız aktif ise, aileniz sadece güvenden para alacak.

Hayat sigortası poliçesiyle endişelenmene gerek yok.

Kapsamınızı uzatmak konusunda endişe etmemek, kalıcı hayat sigortasının bir başka avantajı da oluşturduğu nakit değerdir. Hayat sigortası için daha fazla prim ödersiniz, daha fazla değer planın içindedir. Nakit değeri, satın aldığınız planın türüne bağlı olarak primleri ödemek veya yatırım yapmak için kullanılabilir.

Tıpkı bir planı geleneksel olarak satın aldığınız gibi, sizin için hangisinin en iyi olduğuna ve hayat sigortanız güvenine karar vermeden önce onlarca şirketi karşılaştırmanız çok önemlidir. Her sigorta şirketi, bir güven içinde olup olmadığına bakılmaksızın farklı primlere sahip olacaktır.

En ekonomik şirketi bulmak her yıl yüzlerce dolar tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Neden sigorta poliçemde başka biri var?

Bu senaryo büyük mali ve ailesel baş ağrısına yol açabilir.

Eğer o kişi ölmeden önce ölürse, politikanın nakit değeri vergiye tabi mülklerine dahil edilir. Dolayısıyla, o kişinin mirasçıları (ve akrabaları), sonuç olarak ödemek için daha yüksek emlak vergisine sahip olacaklar.

Ayrıca, bunu yaparsanız, politikanızın kontrolünü elinize alırsınız; güvendiğiniz sevilen bir kişi, başka bir yararlanıcıya isimlendirmek veya hatta politikanızı paraya çevirmek olabilir.

Geri Dönülmez Hayat Sigortası Güveninin Kurulması

Bir hayat sigortası güvenini yaratmak oldukça basittir.

Ailenizin ihtiyaçları ve ailenizin geçerken mülkünüzün karşı karşıya kalacağı emlak vergileri temelinde ne kadar hayat sigortası almanız gerektiğini belirlemek için bir mali danışman kullanabilirsiniz.

Resmi olarak güven oluşturmak için bir avukata ihtiyacınız olacak.

Başlamak için, kendinizle ilgili bazı temel belgeleri doldurmanız gerekir. İsim, adres, medeni durum ve çok daha fazlası gibi basit temel bilgiler.

İlk evrakları tamamladıktan sonra, hayat sigortası güvencesinin kim olduğuna karar vermelisiniz. Yararlanıcının tüm iletişim bilgilerini ve kişisel bilgilerini almanız gerekir.

Sadece birincil faydalanıcıyı adlandırmakla kalmaz, aynı zamanda ikincil bir isim de eklemelisiniz. Hayat sigortası güveninden ödeme almadan önce, birincil yararlanıcıya korkunç bir şey gelmesi durumunda ikincil bir yararlanıcıyı her zaman belirleyin.

Parayı kimin alacağına sadece karar vermekle kalmıyor, aynı zamanda hayat sigortası güveninden nasıl ve ne zaman para alacaklarını da. Paranın dağıtımı için herhangi bir koşul hakkında özetleyebilirsiniz.

Parayı dağıttığınız anda dağıtabilirsiniz ya da çocuk sahibi olmak, ev ya da yüksekokul almak gibi belirli bir dönüm noktasına kadar bekleyebilirsiniz.

Ek olarak, parayı bir toplu ödeme karşılığında veya her ay veya yılda dağıtılmış olarak alabilirsiniz. Güvenin yaratıcısı olarak, paranın güvenden nasıl ayrılacağına karar vermede tüm gücünüz var.

Plana bağlı olarak, güvenin fonlarını yönetmek için bir finans kurumu seçmeniz gerekecektir. Çoğu durumda, hayat sigortası şirketi, herhangi bir yatırım yapılmadığı sürece, hiçbir ücret ödemeden fonları yönetecektir.

Bu kararları verdikten sonra, tüm kağıtları imzalaman ve her şeyi taşa ayarlaman gerekecek. Ayrıca, yararlanıcıların bazı formları da imzalamaları gerekmektedir. Tebrikler, bir hayat sigortasının nasıl güvendiğini biliyorsun.

Bu kadar basit.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir faktör, hayat sigortası güvenini mümkün olan en kısa sürede kurmanızdır.

Hayat sigortası güvenini oluşturduktan sonra ilk üç yıl içinde kaçacak olsaydınız, bu emanetteki paralar emlak değerine dahil edilirdi, bu da bazı ciddi vergilerin tabi olduğu anlamına gelir. İlk üç yıldan sonra, güven parası artık bir mülkün değerinde sayılmayacak.

Yaşam için bir karar.

Hemen hemen tüm hayat sigortası güvenleri geri dönülemez güvenlerdir. Yani, oluşturulduktan sonra değiştirilebilen veya iptal edilebilen geri dönüşlü bir güvenin aksine, yasal olarak “taşa yerleştirilirler”.

Bu güvenceleri geri alınabilir yapabilirsiniz, ancak eğer yaparsanız, vergi avantajını kaybedersiniz: Sigorta gelirleri, ödediğiniz zaman vergiye tabi mülkünüze dahil edilir, bu da mirasçılarınız için emlak vergisi faturasını artırabilir.

Bununla birlikte, bazı geri dönülmez hayat sigortası, faydalanıcıları değiştirme becerisine olanak sağlamak için bir kar paylaşım planında hayatta kalan hayat sigortası satın alır.

Açıkçası, bu hayat sigortası güvenlerinin en büyük dezavantajlarından biri, geri alınamaz.

Bu kağıtları imzaladıktan sonra, işte bu kadar. Değiştirmenizin bir yolu yok.

Bu güvenin sürekliliğinden memnun olduğunuz sürece, size bir şey olursa, aileniz için mükemmel bir seçenek olabilirler.

Hayat sigortası güvenleri hakkında ya da önümüzdeki birkaç yıl içinde emlak vergilerindeki önemli değişiklikler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bugün nitelikli bir hukuki, mali veya sigorta uzmanıyla görüşün.

Videoyu izle: Hayat Sigortası Nedir ve Neden Yaptırıyoruz?

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

MetLife Sigorta Şirketi İncelemesi
Sigorta

MetLife Sigorta Şirketi İncelemesi

Metropolitan Life Insurance Company - şu anda MetLife olarak biliniyor - dünya çapında sigorta ürünleri, yıllık ücretler ve çalışanlara sağlanan yardım programlarının lider sağlayıcısıdır. Şirket sadece ABD'de değil, aynı zamanda Avrupa, Japonya, Asya, Latin Amerika, Afrika ve Orta Doğu'da da lider pazar konumlarına sahiptir.
Devamını Oku
Bir Hayat Sigortası Politikası Atladıklarında Ne Olur?
Sigorta

Bir Hayat Sigortası Politikası Atladıklarında Ne Olur?

Hepimiz meşgul oluruz ve “küçük şeylerin” bazen çatlaktan kaymasına izin veririz. Ancak bu, küçük bir şey değildi. Tatillerin koşuşturmasında, yeni bir ev inşa ederken, ikinci bir çocuk yolda (ve şimdi burada) “küçük” bir fatura göz ardı edildi ve ödenmedi. Bu benim Direkt TV faturası veya elektrik faturası değildi… 30 yıllık vadeli hayat sigortası poliçem için yıllık primimdi!
Devamını Oku
Primerica Hayat Sigortası İncelemesi
Sigorta

Primerica Hayat Sigortası İncelemesi

Kendiniz ve sevdiğiniz kişiler için genel finansal güvenliği planlarken, hayat sigortası genellikle bir rol oynamalıdır. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirin, bağımlıların ve hayatta kalanların kendi ceblerinden bir borç veya başka masraflar ödemek zorunda kalmayacaklarından emin olmaları için kullanılabilir.
Devamını Oku