Sigorta

Bir Hayat Sigortası Politikası Atladıklarında Ne Olur?

Hepimiz meşgul oluruz ve “küçük şeylerin” bazen çatlaktan kaymasına izin veririz.

Ancak bu, küçük bir şey değildi.

Tatillerin koşuşturmasında, yeni bir ev inşa ederken, ikinci bir çocuk yolda (ve şimdi burada) “küçük” bir fatura göz ardı edildi ve ödenmedi.

Bu benim direkt TV faturası veya elektrik faturası değildi…

30 yıllık vadeli hayat sigortası poliçem için yıllık primimdi! (nefesi kesilmek).

Sigorta poliçemin kaybolduğunu fark etmeden bir ay geçmişti. Çirkin olarak, seçeneklerimin ne olduğunu öğrenmek için sigorta şirketini aradım. Herhangi bir farklı hayat sigortası poliçesinin sürmesine izin vermeniz durumunda, bilmeniz gerekenler.

Hayat Sigortası Politikamı Nasıl Atlattı?

Ne düşündüğünü biliyorum.O bir SERTİFİKALI FİNANS PLANNERİ profesyonel ve hayat sigortası poliçesi atlattı? Şu anda 3 ayrı dönem hayat politikam var. Eşim ve ben ilk kez evlendiğimizde, 250 bin dolarlık 30 yıllık bir hayat sigortası aldım. İlk çocuğumuzu aldıktan sonra, 500 bin dolar karşılığında 30 aylık bir hayat sigortası almaya karar verdim.

Yeni evimizi kurduktan ve ikinci bir çocuğa sahip olduğumuzdan sonra, uğraşmayı bırakmaya karar verdim ve 1 milyon dolarlık bir vade politikası satın aldım. İlk niyetim, daha sonra sadece hepsini tutmaya karar vermeme rağmen, 250 bin dolarlık bir düşüşe izin vermekti. Karımı amacımdan bahsettim, ama 500 bin dolarlık politika süresinin geçmesine izin vereceğimi düşündü. Woops!

Not: İşte ne kadar hayat sigortası almanız gerektiğini tartışan gönderiim.

Sigorta Politikaları Grace Dönemleri Var

Sigorta şirketini aradığımda, kayda geçirme sürelerini aldıklarını öğrendim. Prim ödemelerinizi düzenli olarak yaptığınızda, politikanız “yürürlükte” kalır, ancak bir ödemeyi kaçırdığınızda, hayat sigortası şirketinizin size yetişmek için 31 günlük bir “ödemesiz dönem” vermesi gerekir. Ödemesiz dönemin sonunda, geri ödenen primleri hayat sigortası şirketine göndermediyseniz, politikanız sürecektir. Bu temelde bana ne oldu.

Politika atlamasına izin veren gerçek bir sorun olmadığı finansal pozisyonda olmak şanslıydım. Eşim ve çocuklarımla ilgilenmek için bolca başka kapsama sahibim. Yine sağlık muayenesinden geçmem gerekse bile, sağlığım nedeniyle tercih ettiğim oranı alabileceğimi biliyorum. (Çalışmak ve sağlıklı beslenme işe yaramaz!) Şansımın sizi kandırmasına izin vermeyin. Hayat sigortası poliçelerinizin üstünde kaldığınızdan emin olun.

Lapsis Sigorta Poliçesi Kötü Olabilir

En üst düzey sigorta şirketlerinin bir bireye hayat sigortası temin ederken, bireyin daha önce kapsama alanı olup olmadığını ya da bu kapsama girip girmediğini kontrol etme. Ancak bazı hayat sigortası şirketleri geçmişte kapsama süresi olup olmadığını kontrol ediyorlar. Eğer varsa, gelecekte size teminat sunmamayı tercih edebilirler. Bu da, sizin ve ailenizin ihtiyaç duyduğu korumayı bulmakta çok zorlanacaksınız demektir. geçmiş.

Eski haline getirme başvurusu

Politikanız sona erdiğinde, hayat sigortanızın korunması için dünyanın sonu olmadığını biliyordum. Eski haline getirme başvurusu talebinde bulunabileceğinizi öğrendim. (Yukarıdaki uygulamanın resmini görebilirsiniz). Sadece birkaç sağlıkla ilgili soruları yanıtladım ve kaçırılan prim miktarını kontrol etmem gerekiyordu.

Sigorta Şirketiyle Çifte Çek

Her bir hayat sigortası şirketi, yeniden işleyiş sürecini farklı şekilde ele alır, ancak genel olarak, tüm geri ödenen primlerinizi ödemeniz istenir ve geri yükleme talebinde bulunmak için yalnızca yaklaşık beş yılınız vardır. Sağlık durumunuz değişmediği sürece, eski haline getirme işlemi çok basit olabilir. Ancak sağlığınız değiştiyse, eski politikanızın eski haline getirilmesi mümkün olmayabilir - yürürlükte olan politikaları sakladığınızdan emin olmak için başka bir sebep.

En İyi Hayat Sigortası Oranlarını Bul

Aşağıda posta kodunuzu girin ve en iyi fiyatı bulmak için en az 2-3 şirkete tıkladığınızdan emin olun.

Videoyu izle: NORM ENDER - ÇIKTIK YİNE YOLLARA -% 99

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Riskli İş: Yüksek Riskli Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sigorta

Riskli İş: Yüksek Riskli Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hayat Sigortası Acentesi: Herhangi bir yüksek riskli aktiviteye katılıyor musunuz? Hayat sigortası arayan kişi: Bu haftasonu 10.000 metrelik bir dağdan atlamaya hazırlanıyorum. Bu sayılır mı? Hayat Sigortası Acentesi: Ucuz hayat sigortası yaptırmaya çalıştığınızda, “yüksek riskli” faaliyetlere katılmak, kontrol hesabınıza herhangi bir kazanç sağlamayacaktır.
Devamını Oku
Sizin İçin En İyi Sağlık Tasarruf Planı nedir?
Sigorta

Sizin İçin En İyi Sağlık Tasarruf Planı nedir?

'Açık kayıt mevsimi ve eğer benim gibi olursanız, gelecek yıl için sağlık sigortanız hakkında ne yapacağınızı anlamaya çalışıyorsunuz. Doğru kapsama seçmenin yanı sıra, durumunuz için hangi ek sağlık tasarruf planının en iyi olduğuna karar vermeniz gerekir. Sağlık Tasarrufu Hesapları (HSA), Sağlık Geri Ödeme Hesapları (İHD) ve Esnek Harcama Hesapları (ÖSO), işverenlerle (özellikle daha genç ve daha sağlıklı işgücüne sahip işverenler) popülerlik kazanmaktadır.
Devamını Oku
2018 için En İyi Engelli Sigorta Şirketleri
Sigorta

2018 için En İyi Engelli Sigorta Şirketleri

Engelli sigortası, orada en çok yanlış anlaşılan sigorta planlarından biridir. Engelli sigortasına ihtiyaç duyan birçok kişi buna sahip değil. İşteyken size bir şey olsaydı, işçinin tazminatı maaşınızın yerine geçebilirdi, ama evde ya da çalışmadığınız zamanlarda yaralanırsanız ne olur?
Devamını Oku
Bir şemsiye sigorta poliçesi nedir?
Sigorta

Bir şemsiye sigorta poliçesi nedir?

Geniş kayıp olasılıklarını karşılamak için yeterli sigorta teminatınızın olup olmadığını hiç merak ettiniz mi? Bir şemsiye sigortası poliçesi, mevcut politikalarınızın üzerine ek bir kapsam sağlamak için hareket eder. Bir şemsiye sigorta poliçesi, mevcut sigorta poliçeleri tarafından karşılanmayan kayıpları alan bir güvenlik ağı gibi davranır.
Devamını Oku