Sigorta

Hayat Sigortası Oranlarını Etkileyen En Önemli 5 Tıbbi Olmayan Faktör

Super Man kompleksi en sağlıklı insanlar hayat sigortası seçenekleri söz konusu olduğunda bir kriptonite sahiptir: hayat sigortası oranlarınızı etkileyen tıbbi olmayan faktörler.

Tıbbi olmayan faktörler nedeniyle en iyi hayat sigortası oranlarına hak kazanamayacakları zaman, hayatlarının en iyi şekli olan ücretsiz bir hayat sigortası teklifi alan birçok kişi için büyük bir şoktur. Genellikle böyle bir şey gider:

“3 kez / haftada Crossfit yapıyorum ve Iron Man triathalon'larında rekabet ediyorum ve bana en iyi oranları kazanamayacağımı söylüyorsun, çünkü ben bir kaya tırmanıcısıyım” dedi.

Evet. Biz de öyle diyoruz.

Tüketicilere en düşük hayat sigortası oranlarını bulma konusunda 8 yıllık yardımlarımızda, hayatınızı etkileyen ilk 5 “tıbbi olmayan” faktörler burada.
sigorta oranları (belirli bir sırada).

Hayat Sigortası Oranlarını Etkileyen Tıbbi Olmayan Faktörler

1. Tehlikeli meslekler

“Deadliest Catch” gördün mü? 25 feet'lik bir dalga etrafında dönen bir teknedeki 700 lb'lik çelik tuzaklar, hayat sigortası şirketleri için gerçekten risk teşkil etmiyor. Daha fazla ödeme yapmayı bekliyoruz… çok daha fazla.

Aynı zamanda petrol teçhizatı işçileri, demir işçileri (yüksek yapı yapısal inşaatı) ve bomba difüzörleri gibi mesleklerden bahsediyoruz. Evet, aslında bir polis bombası difüzörü sigortalıyım. Hatırlayabildiğim en keskin müşterilerden biri - ama hayat sigortası için çok tehlikeli bir işgücüne sahip olmama ihtimalinden çok daha fazla para ödüyor.

Yine, bu insanların çoğu, mesleğinin doğası gereği büyük bir biçime sahipler - ancak tıbbi olmayan faktörleri, uygulamalarını yerine getirirken devreye giriyor.

2. Tehlikeli Faaliyetler

Bu grupta gördüğümüz en yaygın riskler derin deniz tüpü dalgıçları, özel pilotlar, motor yarışı, paraşütçü ve yüksek irtifa kaya tırmanıcılarıdır. Bu insanların çoğu, bu faaliyetleri yüksek düzeyde gerçekleştirmek için büyük bir şekilde OLMALIDIR ve çoğunun çoğu. Ancak, bu riskli faaliyetler, ne kadar uygun olursanız olun, hayat sigortası söz konusu olduğunda prim artışı ile birlikte gelir.

Hayat sigortası şirketleri, eğitiminizi, deneyiminizi ve bu etkinlikleri ne sıklıkta gerçekleştirdiğiniz dahil olmak üzere birçok faktöre bağlı olarak fiyatlandırmanızı belirleyeceğinden, tehlikeli faaliyetlerinizin özellikleriyle ilgili bir anket doldurmaya hazır olun. Yüksek riskli hayat sigortası primi koya girerseniz, yüksek riskli etkinliklere katılacaksanız şaşmayın.

3. Yabancı Seyahat

Yurtdışına seyahat etme planınız varsa, hayat sigortası şirketiniz bunları öğrenmek ister. Bu hükümet Seyahat Uyarıları Listesi'nde yer alan herhangi bir yer gibi yüksek riskli bir alan varsa, seyahatinizden eve gelene kadar çok fazla zaman harcayacaksınız.

Hayat sigortası şirketleri de seyahat amacı ve konaklama süresine bakacaklar. Örneğin, Endonezya'nın Bali ilçesine 2 haftalık bir tatil planınız olabilir, ancak Endonezya “Seyahat Uyarıları” listesindeki devlet departmanları listesinde olabilir ya da şirketin yazım kurallarında yüksek riskli bir ülke olabilir. Birçok şirket, bu riski, amaç ve amaç uzunluğunu hesaba kattıktan sonra dikkate almayacaktır.

Birçok şirket önceki dış seyahat hakkında da bilgi verecek. Potansiyel olarak yüksek riskli yerlere seyahat etmek için bir yol gösterirseniz, yazım kararına göre karar verebilirler.

4. Aile Tarihi

Bu, hayat sigortası satın alan tüketicilere en büyük hayal kırıklığıdır çünkü üzerinde kontrol sahibi olmadığınız bir şeydir. Genel olarak, eğer ebeveynleriniz veya kardeşleriniz kanserden, kalp hastalığından veya şeker hastalığından 60 yaşından önce vefat ederse, çoğu hayat sigortası şirketi en iyi sağlık sınıflandırmasını sunmaz.

Bununla birlikte, bunu hesaba katmayan bazı yüksek dereceli ve çok iyi bilinen hayat sigortası şirketleri vardır. Sağlığınız yüksekse, temsilcinizin size bu seçenekleri sağladığından emin olun.

5. DUI ve Hareket İhlalleri

Hayat sigortası şirketleri, Motorlu Taşıtlar Raporunuzu (MVR) çekecek ve aşırı hareket eden ihlallerde ve DUI'lerde etkili olacaktır. Bir çift hızlı bilet genellikle bir sorun değil, ama dikkatsiz bir sürüş bileti, DUI ya da aşırı sayıda hareket ihlalleri aldığınızda - bu sizin hayat sigortası fiyatlandırmasında bir faktör haline gelir.

Her bir hayat sigortası şirketi, her bir yüksek riskli etkinlik için farklı altyazı kurallarına sahip olacaktır.

Verebileceğimiz en iyi tavsiyemiz, tıbbi olmayan faktörleriniz hakkında acentanız ile açık, dürüst ve detaylı olmaktır. Hayat sigortası temsilcisinin, size mümkün olan en iyi hayat sigortası oranlarını ve sahip olduğumuz daha fazla bilgiyi bulması sizin görevinizdir, gerçekte en iyi oranları elde etme şansınız artar.

Son olarak, eğer bir aileniz veya mali olarak size bağımlı bir kişi varsa - daha yüksek fiyatlardan dolayı taciz olmayın. Konuştuğumuz birçok insan, hayat sigortası oranlarınızı belirlerken ortaya çıkan bu “tıbbi olmayan” faktörler nedeniyle daha fazla ödeme yapmaları gerektiğini “haksız” olduğunu düşünmektedir. Onları korumazsan ailesine haksızlık olur.

Bu kapsamın amacını hatırlayın. Yarın bire söz veriliyor, bu yüzden ailenizi bugün koruyun.

Jeff Root, rootfin.com'da bağımsız bir hayat sigortası temsilcisidir ve burada ülke çapında tüketicilere mevcut en düşük hayat sigortasını bulmalarına yardımcı olur.

Videoyu izle: Konut kredisinde hangi sigortalar zorunlu?

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Ameritas Hayat Sigortası A.Ş. İnceleme
Sigorta

Ameritas Hayat Sigortası A.Ş. İnceleme

Çoğu insan hayat sigortasının önemini anlıyor. Onlar, eğer onlar geçecek olsaydı sevdiklerine sunmak için ne kadar önemli olabileceğini biliyorlar. Ne yazık ki, neredeyse kaç kişi engelli sigortasının ne kadar önemli olabileceğini ve niçin bir politikayı düşünmeleri gerektiğini anlayamamaktadır. Ameritas Life Insurance Corp. Bir Hızlı Arkaplan
Devamını Oku
COBRA Sigortası'nı karşılayabilecek misiniz?
Sigorta

COBRA Sigortası'nı karşılayabilecek misiniz?

ABD'deki birçok insan sağlık sigortasını işlerinden geçiriyor. Sonuç olarak, bir iş kaybı sadece gelir kaybıyla değil, aynı zamanda değerli sağlık yardımlarının kaybında da sonuçlanmaktadır. Sağlık bakımı için ödeme yapmak sadece pahalı değildir; Sağlık sigortanızda bir mola varsa, kapsama yol almak daha zor olabilir.
Devamını Oku
Petersen Uluslararası Underwriters İnceleme
Sigorta

Petersen Uluslararası Underwriters İnceleme

Amerika Birleşik Devletleri'nde 6.000'den fazla sigorta şirketi olduğunu biliyor muydunuz? Bir sigorta poliçesi için alışveriş yapıyorsanız, çok fazla seçeneğiniz var. Hangisinin en iyisi olduğunu biliyor musun? Sigorta için alışveriş yaparken tartmanız gereken birçok farklı yön var. Muhtemelen bir sigorta acentesi olan bir arkadaşın ya da kuzenin var.
Devamını Oku