Sigorta

Erken Yaşta Hayat Sigortası mı Almalısınız?

Yanlış olduğunda hayat sigortanıza mı ihtiyacınız var?

Hayat sigortasının olmadığı kaç gence rastladığım gerçeğine hayran kaldım. Hepsinin farklı nedenleri olsa da, duyduğum en yaygın sebep, hayat sigortası hakkında düşünmek için çok erken. Daha fazla katılmıyorum.

En Önemli Soru:

Geçim kaynağı gelirinize bağlı olan bireyleri destekliyor musunuz? Cevabınız evet ise, hayat sigortasına bakma zamanı.

Şimdi şunu söyleyebilirsiniz: Bir politika almak için beklememeli miyim? Yazmak için çok fazla çekime sahip olduğumda neden primlerini ödemeliyim? İsteksizlik, anlaşılabilir bir durumdur: Algı, hayat sigortasının yaşlı insanlar için olduğu ve 30 ya da 35 yaşına geldiğinizde, şansınızın uzun, büyük bir hayatın olduğu anlamına gelir. Ancak finansal açıdan, bu neden avantajlı olabilir.

Sağlıklı İyi

Tipik olarak, Amerikalılar hayatlarının tam ortasında bir hayat sigortası politikası izlerler - kırklı yaşlarında veya ellili oldukları zaman. O zamanlar, zaten kötü alışkanlıklara (sigara içilmesi, obezite, aşırı alkollü içme) ve diyabetlere, kalp hastalığına, kansere veya HIV'e girmiş olabilirler. Bütün bu koşullar primleri artırabilir veya bir politika elde etmeyi zorlaştırabilir.

Vadeli Hayat Sigortası Ucuzdur

Tamam, belki de yukarıda belirtilen sağlık risklerinden herhangi biriyle 45 veya 50'de savaşmak zorunda kalmazsınız - ama kim bilir? Hayatın erken dönemlerinde bir sigorta veya kalıcı nakit değeri yaşam politikası satın almak, bu sorunlardan herhangi biriyle karşılaşmadan önce, daha az pahalı primler ödemenize izin vermelidir. (Bugün sağlık ve güvenliğiniz için tekrar eden risklerle karşılaşmadığınızı varsayalım.) Hayat sigortası fiyatlarını online almak, Matrix Direct gibi siteleri dakikalar içinde ücretsiz fiyat teklifi ile çok kolay.

Standart risk vadeli hayat sigortası primlerinin 1994 ve 2008 yılları arasında% 50 düştüğünü biliyor muydunuz?

Prim'ler yeni dönem hayat sigortası sahipleri için daha ucuz ve daha ucuz hale geliyor, çünkü mortalite oranı yıllardır düştü. Aslında, kar amacı gütmeyen Sigorta Enformasyon Enstitüsü, 2000 yılından bu yana vadeli sigorta primlerinin yıllık% 4'ten fazla düştüğünü ve nakit değer politikaları primlerinin yaklaşık on yıl öncesine göre yaklaşık% 5 daha düşük olduğunu söylüyor.

Genç bekarların hayat sigortasına ihtiyacı var mı?

İyi soru. Bazı mali müşavirler size bunun için herhangi bir sebep olmadığını söyleyecektir. Yine de bekar iseniz, erken dönem bir hayat sigortası poliçesi (hatta kalıcı bir yaşam politikası) satın almak size daha iyi bir anlaşma sağlayabilir ve potansiyel olarak sigorta edilebilirliğinizi garanti edebilir. Bunu yapmadığımı itiraf etmeliyim. Ancak, primlerin hala çok uygun olduğu kadar erken bir dönem hayat sigortası yaptırmaktan şanslıydım.

Belki zamanı. Zaman geçiyor, işler değişir ve sigorta ihtiyacına da benzer. Herhangi bir sorunuza iyi kaynaklar için İyi Finansal Cents 10 En İyi Hayat Sigorta Şirketleri göz atın. Sigortalı olsanız bile, değişime ayak uydurmak önemlidir - bir örnek olarak Sigorta Bilgi Enstitüsü, Yeni bir bebek eve geldikten sonra ailelerin yaklaşık üçte biri hayat sigortası kapsamını güncellemez. Bu statü için bir istisnayım. İlk çocuğumuza sahip olduğumdan sonra sigortamı arttırmakla kalmadı, ama şimdi ikincimizin yakında gelişiyle tekrar yükseliyorum. Miktarı önemli ölçüde artırdım, böylece başka bir çocuğumuz varsa prim artışı konusunda endişelenmem gerekmeyecek.

Genç iseniz ve henüz kalifiye bir sigorta danışmanıyla konuşmadıysanız, bugün bunu yapmayı düşünün. Hayat sigortasının ne kadar uygun maliyetli olabileceğini şaşırabilirsiniz.

Videoyu izle: Yurtdışına nasıl KOLAY geldim? Kimden Danışmanlık aldım? Danışmanlık şirketi ne yapar?

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

2018'de En İyi Gömme Sigorta Planları | Bilmen gereken herşey
Sigorta

2018'de En İyi Gömme Sigorta Planları | Bilmen gereken herşey

Bir defin sigorta poliçesi nedir? Normal hayat sigortası poliçesinden nasıl farklıdır? Bu iki soru, hayat sigortası seçenekleri hakkında yeni bir müşteriyle konuştuğumuzda her zaman ortaya çıkıyor. Bu tür bir son harcama politikasına neden ihtiyaç duyduğunuzu anlamak, sizin için doğru olup olmadığını bilmenin ilk adımıdır.
Devamını Oku
Hayat Sigortası Dışlamalarının Farkında Olun
Sigorta

Hayat Sigortası Dışlamalarının Farkında Olun

Hiç kimse sigorta poliçesi dokümanlarını okumayı sevmez. Politikalar, uzun, sıkıcı ve ortalama insanı tam olarak neyi imzaladıkları veya kabul ettikleri hakkında kafa karıştıran jargon dolu olabilir. Bu nedenle, tarafsız bir temsilciye sahip olmak çok önemlidir; bir politikayla ilgili her türlü sorunuzu, önyargısız ve adil bir şekilde cevaplayabilirsiniz.
Devamını Oku