Sigorta

8 Sırlar Hayat Sigortası Aracınız Sizden Uzak Tutuyor Olabilir

Hayat sigortası ajanlarını, tek amacı doğru kapsama almak olan güvenilir danışmanlar olarak düşünmek istiyoruz.

Fakat hayat sigortasının doğası - ve hayat sigortası ajanlarının işi - onları doğal düşmanımıza yaklaştırıyor.

Avantajlardan korunmanın kolay bir yolu bağımsız bir ajan bulmaktır. JRCInsuranceGroup.com'un kurucularından Chris Huntley, “Bağımsız ajanlar size zamandan ve paradan tasarruf ediyor” dedi. “Hangisini en iyi dereceye kadar onaylayacağınızı görmek için en iyi 15 hayat sigortası şirketi ile yapılan başvuruları ve sağlık muayenelerini tamamlamak yerine, size en uygun taşıyıcınızı, sizi en uygun olana göre yerleştirebilecek nitelikli bir bağımsız acenteye bir çağrı yapın. kişisel ve tıbbi geçmiş. ”

Pek çok açıdan, hayat sigortası tüketicileri olarak hayatımızı etkileyen acılar aslında hayat sigortası ajanlarına fayda sağlıyor. İşte size kısa bir Hayat Sigortası 101 makalesinde bahsettiklerimin dokuz örneği!

Bir kişiden satın aldığınız her seferinde, komisyon tarafından yüzde 100 tazminat ödenir, radarınızın kusursuz ve çalışır durumda olması gerekir. Komisyonda olmak bir insanı kötülük yapmaz. Ama onun bakış açısını değiştirebilir, aynı zamanda tanıtılacak ürünlerin türü ve derecesini de değiştirebilir.

Temsilci tamamen komisyondaysa, o zaman size en yüksek primi ödemenize ve dolayısıyla en yüksek komisyonu elde etmenize neden olacak ürünler satmaya kişisel bir menfaat sağlayacaktır. Bir online hayat sigortası teklif motoru için formu doldurduğunuzda sık sık vurmak dakikalar içinde birden fazla ajandan çağrı alacaksınız. Her biri size ulaşabilmek için ilk önce size ulaşmaya çalışıyor.

Bir ajan ne kadar hayat sigortasına sahip olmanız gerektiğini değerlendirdiğinde, neredeyse kaçınılmaz olarak ihtiyaç duyacağınız her şeyden daha büyük sayılarla başlayacaktır.

Örneğin, acentenin yıllık gelirinizin 30 katına eşit bir hayat sigortanızın olması gerektiğini önermesi pek olası değildir. Yılda 100.000 dolar kazanıyorsanız, - 3 dolarlık bir dolarlık sigorta poliçesi ile sigorta ettireceğinize dair bir öneride bulunabilirsiniz. Sonuçta, önümüzdeki 20 yıl boyunca aileniz için gelir sağlamanız, çocuklarınız için kolej eğitimleri, ipoteğinizin getirisi ve eşiniz için rahat bir emeklilik sunmanız gerekecektir.

Kendisi için büyük bir hayat sigortası poliçesi alacağınızın pek mümkün olmadığını biliyor, ancak kendisi için mükemmel bir başlangıç ​​noktası. Sonuçta, eğer 3 milyon dolar önermekle birlikte, 1 milyon dolarlık bir poliçe başvurusu ile evinizden dışarı çıkarsa kazanır. Çünkü kapıya çıkmayı biliyordu, muhtemelen sadece birkaç yüz bin dolar için bir politika istedin.

Ve muhtemelen haklı olabilirsin. Sonuçta, başka yatırımlarınız varsa ve eşiniz de iyi çalışıyorsa, yalnızca temsilcinin önereceği hayat sigortası kapsamının bir kısmına ihtiyacınız olacaktır. Çoğu zaman, hayat sigortası sadece son düzenlemeleri, tıbbi faturaları, ödenmemiş borçları ve belki birkaç yıllık yaşam masraflarını karşılamak için gereklidir. Sevdiklerinize hayatlarının geri kalanı boyunca lüks içinde yaşamalarını sağlamak, karşılayamayacağınız veya ihtiyaç duymadığınız bir pahalıdır.

Hayat sigortası acenteleri, hayat sigortasını her iki dünyanın en iyisi olarak satmak ister - hayat sigortası kapsamına sahip bir yatırım programı. Gerçekte, ya özellikle iyi yapmaz. Sigorta primi sınırlı olacaktır çünkü primler yüksektir. Prim, yatırım ücretleri ve hayat sigortası kapsamı için ödenmek üzere olduğundan, plana yatırılan yatırım için nispeten az bir miktar kalmıştır.

Hayat sigortası acenteleri, tüm hayat sigortası poliçelerinde nakit değer birikiminin erdemlerini ayırmayı severler. Bu başka bir efsane. Kural olarak, prime ilke olarak ödediğiniz para miktarına eşdeğer bir nakit değerinize sahip olmanız en az beş yıl sürecektir. Ve belki o zaman bile değil.

Muhtemelen hayat sigortası ajanları tarafından karşı karşıya kalan ve bunlardan daha fazla rahatsız eden slogan yoktur. Ve çünkü slogan doğrudur.

Vade sigortası tüm yaşamdan çok daha ucuz olduğundan, daha fazla satın alabilirsiniz - aslında ihtiyaçlarınız için daha makul bir miktar. Yatırım fonlarının yatırım performansı - özellikle endeks fonları - herhangi bir sigortayla ilgili yatırım aracının performansını önemli ölçüde geride bırakmaktadır.

Hayat sigortası ve yatırım fonu yatırımının bir bütün yaşam sigortası priminden daha az pahalı olmasa bile, yatırım fonunda biriktireceğiniz para - ve bunu yapacağınız hız - bunu çok daha üstün kılmak Hayat sigortası poliçesine yatırım. Ve yol boyunca çok daha fazla hayat sigortanız olacak.

Tüketici açısından bakıldığında, uzun vadeli bakım sigortası kapsamında iki temel sorun vardır:

  • Bu çok pahalı.
  • Hiç ihtiyacın olmayacağından emin değilsin.

İnsanlar her zamankinden daha uzun yaşadığından, uzun süreli bakım için bir hüküm oluşturmak sıcak bir konu haline geldi. Sigorta acenteleri bunu biliyor ve korkuyu sömürüyorlar.

Duygular bir yana, çoğu insanın uzun süreli bakıma ihtiyacı yoktur. Ve olsalar bile, genellikle ölümden hemen önce kısa bir süre için. Var olan başka varlıklar, özellikle de emeklilik varlıkları ya da önemli bir özsermayeye sahip bir ev varsa, uzun vadeli bakım sigortası gereği gereksizdir.

Ve eğer ihtiyaç duyulmadıysa, yıllar boyunca on binlerce dolar harcayacaksınız ve bu da asla gerekli olmayan bir sigorta poliçesi finanse edecektir. Bu, hane bütçenizde başka birçok öncelik olduğunda önemli bir husustur.

Uzun süreli bakım sigortası nispeten yeni bir kapsamdır ve zaman testinden kurtulacağı kesin değildir. Bazı sigorta şirketleri, gelecekteki tıbbi maliyetleri veya müşterilerinin uzun ömürlü olmasını tahmin edememe nedeniyle uzun vadeli bakım sigortası kapsamından çekilmiştir.

Hayat sigortası acenteleri, küçük veya büyük çocukların ailelerine tam ya da evrensel hayat sigortası poliçeleri satmaya bayılıyor, bu da politikaların yatırım hükümlerinin avantajlarını vurgulamaktadır. Tartıştıkları bu hükümler, ebeveynlerin çocuk kolej eğitimleri için para sağlamalarına yardımcı olacaktır. Ancak hiçbir yerde “vade ve farklılığa yatırım” tavsiyesi daha uygun değildir.

Çocuklarınızın son masraflarını ve ortaya çıkmamış tıbbi masraflarını karşılayacak kadar sigorta kapsamına sahip olmanız gerekir. Çoğu durumda, 50.000 $ 'lık bir hayat sigortası poliçesi bu işi para kazanmak için para ile alacaktır. Kaybedilen maaşların gülünç büyük bir politika ile değiştirilmesi gerekmez.

Daha önce de tartıştığımız gibi, sigortayla ilgili yatırım araçları düşük performans gösteren yatırımlardır. Çocuklarınız için bir yatırım fonu için para yatırmaktan çok daha iyi olacaksınız.

Bu çok alakalı bir sorudur - ancak nadiren sorulmuştur - çünkü hayat sigortası acenteleri kendilerini yatırım danışmanı olarak konumlandırmayı sever. Sattıkları yatırımlar neredeyse her zaman sadece sigorta ürünleridir. Bununla birlikte, hayat sigortası şirketini yatırım başarısızlığı durumunda destekleyecek olan Federal Mevduat Sigorta Şirketi'ne bir eşdeğer yoktur.

Şirketler için başarısız bir sigorta şirketini topluca yedekleyen her devlet için düzenlemeler vardır, ancak birkaç yıl önce bankalara ve finansal şirketlere vuran finansal çöküş gibi sistematik bir başarısızlıkla başa çıkmak için hiçbir aygıt bulunmamaktadır.

Bu, ödeme yaptığınız ve beklediğiniz yaşam sigortası kapsamı için bariz bir etki yaratsa da, sigortacı destekli yatırımlarda çok fazla paranız olduğunda çok daha önemli hale gelir.

Hayat sigortası için başvuruda bulunursanız, bu dört ipucunu bir hayat sigortası ve Rootfin.com'un kurucusu Jeff Root'tan alınız. Ve yine, sizin aracınızın tavsiye edeceği tavsiyelerde bulunmazlar.

  • Memnun kalmadıysanız, yeniden değerlendirme isteğinde bulunun. Hayat sigortası sigortacıları, her zaman yazım kurallarının izin verdiği en uygun fiyat sınıfını sunacaktır; Ancak, hayat sigortası şirketinin teklifinden memnun değilseniz, temsilciniz “yeniden değerlendirme talebi” sunabilir ve daha iyi bir teklif için sigortacıdan bilgi isteyebilir. Bir çok temsilci, daha iyi bir sağlık sınıflandırması için neden hak kazanmaları gerektiğine dair inandırıcı bir mektubu hazırlarken yer alan ekstra çalışma nedeniyle bunu bir alternatif olarak bile söylemiyor.
  • Geçici teklifler isteyin. Tüketiciler hayat sigortası başvurusu yapmadan önce hayat sigortası şirketlerinden “geçici teklif” alabilirler. Bağımsız hayat sigortası acenteleri, riskinizi çeşitli underwriting masalarına anonim olarak gönderir. Sigortacılar genellikle “geçici teklif” olarak adlandırdığımız bir sağlık sınıflandırması ile 48 saat içinde cevap verirler. Bu geçici teklifi hayat sigortası uygulamasına ekleyebilir ve başvuruda bulunduğunuz şirket, sizden herhangi bir bilgi almazsanız bu ücreti size vermelidir. Bu, hayat sigortası için başvuran sağlık sorunları olan insanlar için bir zorunluluktur.
  • Alışveriş, size daha iyi bir ücret almaz. Web sitesinden web sitesine gitmek, daha iyi oranlar bulmakla sonuçlanmaz. Ancak her şirket sağlığınıza farklı bakar. Ajanınızın kendine özgü sağlık durumunuza her firmanın yazım kurallarına uyması ve ardından kimin en iyi oranları sağladığını görmesi.
  • Çoğu başvuru sahibi tercih edilen en iyi ücreti almayacaktır. Hayat sigortası için başvuranların yüzde 5'inden azı “en iyisi” olarak nitelendirilebilir. Yine de web sitelerinde alıntılanan 1 numaralı sağlık sınıflandırmasıdır.

Videoyu izle: Soğuk Havada Araba Çalıştırma Renault 9 Soğuk Havada Çalıştırma

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Uzun Süreli Bakım Sigortası (Gerçekten İhtiyacınız Var mı?)
Sigorta

Uzun Süreli Bakım Sigortası (Gerçekten İhtiyacınız Var mı?)

Ailem, bir aile üyesinin bakımevinde önemli bir zaman geçirmemesi için şanslıydı. Şanslı olmayan aileler için tüm deneyim yıkıcı olabilir; duygusal ve finansal olarak. Uzun süreli bir bakım politikası uygulayacak kadar şanslı olanlar için, en azından, evde bakım için bakım masraflarını karşılamayacak ve mali durumu hafifletmeyeceklerdir.
Devamını Oku
Bir şemsiye sigorta poliçesi nedir?
Sigorta

Bir şemsiye sigorta poliçesi nedir?

Geniş kayıp olasılıklarını karşılamak için yeterli sigorta teminatınızın olup olmadığını hiç merak ettiniz mi? Bir şemsiye sigortası poliçesi, mevcut politikalarınızın üzerine ek bir kapsam sağlamak için hareket eder. Bir şemsiye sigorta poliçesi, mevcut sigorta poliçeleri tarafından karşılanmayan kayıpları alan bir güvenlik ağı gibi davranır.
Devamını Oku
Erken Yaşta Hayat Sigortası mı Almalısınız?
Sigorta

Erken Yaşta Hayat Sigortası mı Almalısınız?

Yanlış olduğunda hayat sigortanıza mı ihtiyacınız var? Hayat sigortasının olmadığı kaç gence rastladığım gerçeğine hayran kaldım. Hepsinin farklı nedenleri olsa da, duyduğum en yaygın sebep, hayat sigortası hakkında düşünmek için çok erken. Daha fazla katılmıyorum.
Devamını Oku
Banner Hayat Sigortası İncelemesi
Sigorta

Banner Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışveriş yaparken, özel koruma gereksinimlerinize en uygun politikayı seçmek önemlidir. Bu, uygun ölüm kapsamı kapsamının yanı sıra doğru teminat türünü belirlemeyi gerektirir. Kapsamı ararken kendinizi sormanız gereken birkaç soru vardır: Saf ölüm parası korumasına mı ihtiyacınız var, yoksa ihtiyaçlarınız ölüm parası korunmasını ve nakit değerini veya yatırım bileşenini içeriyor mu?
Devamını Oku