Sigorta

Sağlık Sigortası Maliyetlerini Azaltma Yolları

Geçtiğimiz yıl boyunca, sağlık reformu ve Amerikalılar için gerçekte ne anlama geldiği konusundaki tartışmalar tüm haberlerde olmuştur. Birçok Amerikalı hala sağlık reformunun geçişine bölünmüş durumda olduğundan, tüketiciler sağlık sigortası maliyetlerini kontrol etmek için kişisel olarak neler yapabileceklerini düşünmelidir.

Doğru Sağlık Sigortası Planını Satın Alın

Tüketiciler ihtiyaçlarını karşılamak ve maliyetlerini azaltmak için farklı sağlık sigortası planları arasından seçim yapabilirler. Bazı insanlar bir Sağlık Bakım Organizasyonu planını tercih edebilir, çünkü genellikle daha az masraflıdır. Bununla birlikte, bu tür bir plan, tüketiciler ağ dışı bir sağlık hizmeti sağlayıcısı görmek istediklerinde daha fazla cepten harcama gerektirir. Çeşitli sağlık profesyonellerini görmeye geldiğinde daha fazla esneklik arayan insanlar için, Tercih Edilen Tedarik Kuruluşlarını düşünmeliler.

Tercih edilen Sağlayıcı Kuruluşlar genellikle tüketicilere biraz daha fazla mal olacak, ancak tüketiciler sağlayıcılarını ağlarından gördüklerinde ödeme yapmak zorunda kalmazlar. Ayrıca, bu tür bir planla, tüketiciler yüksek bir indirim yapabilecekleri bir plan seçebilirler, böylece aylık primleri vardır ve bir Sağlık Tasarruf Hesabı açabilirler.

Sağlık Tasarrufu Hesapları, tüketicilerin sağlık harcamaları için vergiden tasarruf etmelerine yardımcı olur. Bu hesaplarda biriktirilen para, her zaman kesintili ödeyebilir ve birçok kişinin para biriktirmesine yardımcı olabilir.

Bir Sigorta Acentesiyle Konuş

Sağlık sigortası planını değiştirmek isteyen ya da sigorta acentesiyle görüşme planlarını karşılaştırmak isteyen herhangi bir tüketici için önemlidir. Acenteler, tüketicilere ihtiyaçlarını karşılayacak bir plan bulmaya yardımcı olmak için kolayca yardımcı olabilecek profesyonellerdir.

Tüketiciler, sağlık sigortası planı benzeri diş, görme veya annelik yardımlarında ihtiyaç duyabilecekleri ek yararları unutmaya eğilimlidirler. Satın alma sağlık sigortası söz konusu olduğunda tek bir bedene uymuyor.

Sağlık Sigortası Planlarını Karşılaştır

Sağlık hizmetleri maliyetlerinden tasarruf etmenin bir başka harika yolu da sağlık sigortası tekliflerini çevrimiçi olarak karşılaştırmaktır. Sağlık sigortası planlarının karşılaştırılması, tüketicilerin planlarıyla daha ucuz planlar arasındaki farklılıkları görmelerine yardımcı olmaktadır. Bazen tüketiciler, ucuz planların uzun vadede daha pahalıya mal olabileceğini anlayacaktır.

Aile sağlık sigortası planlarına sahip bazı tüketiciler, eğer hasta bir aile üyesine sahiplerse, aileleri için bireysel sağlık sigortası planları satın alabilirler. Hasta aile üyesi tüm aile için maliyetler artırabilir.

Sağlık Bakım Reçetelerinin ve Hizmetlerinin Maliyetlerini Karşılaştırma

Tüketici sağlık sigortası planına sahip olduğunda ve bir sağlık hizmetine ihtiyaç duyduğunda, ağındaki sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla bağlantı kurmalıdır. Tüketiciler farklı tıbbi hizmetler için fiyatları karşılaştırabilir ve en uygun fiyatlı sağlayıcıdan bakım alabilirler. Bir hastane bir tüketicinin fiyatları karşılaştırdığını biliyorsa, genellikle bir tıbbi hizmet için daha düşük bir fiyattan pazarlık yapmaya istekli olurlar.

Reçeteli ilaç maliyetleri de eczaneler arasında değişmektedir. Tüketiciler eczanelerle iletişime geçebilir ve tıbbi reçeteleri doldurmak için maliyetleri karşılaştırabilirler. Bazı eczacılar, reçete masraflarından tasarruf etmek için kullanılan bir taktik olan ve sadece bir eczacının onayıyla sadece belirli ilaçlarla yapılabilecek hap dağıtımı yapan büyük taraftarlardır.

Tıbbi Faturaları Gözden Geçirme

Tüketicilerin doğru faturalandırıldığından emin olmak için aldıkları her tıbbi faturayı kontrol etmeleri son derece önemlidir. Hem sağlık sigortası şirketleri hem de sağlık hizmeti sağlayıcıları, hastaları ve tüketicileri sağlık sigortası şirketi ve doktoru ile faturaları hakkında kolayca iletişim kurabildiğinde hata yapar.

Her zaman olduğu gibi, tüketicilerin sağlıklı ve egzersiz yemeye çalışması önemlidir. Geçmişte, tıbbi bakım hastalıkları tedavi etmek ve tedavi etmekle ilgili, onları önlemede değil. Sağlıklı yaşam tarzlarının öncülüğünün önemi konusunda halkın bilinci artmaktadır ve Amerikalıların bugün sahip olduğu pek çok davranışları umarız değiştirecektir. Daha sağlıklı bir yaşam tarzına öncülük etmek, birçok Amerikalının her yıl sağlık bakım maliyetlerinden tasarruf etmesine yardımcı olacaktır.

Geçirilen sağlık reformu mevzuatının sağlık bakım maliyetlerini düşürüp düşmeyeceğini sadece zaman gösterecektir. Ancak bu arada tüketiciler kendi maliyetlerini azaltmaya çalışabilirler.

Videoyu izle: Tasarruf açığı, reel faiz ve genel sağlık sigortası üzerine

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Hayat Sigortası Oranlarını Etkileyen En Önemli 5 Tıbbi Olmayan Faktör
Sigorta

Hayat Sigortası Oranlarını Etkileyen En Önemli 5 Tıbbi Olmayan Faktör

Super Man kompleksi en sağlıklı insanlar hayat sigortası seçenekleri söz konusu olduğunda bir kriptonite sahiptir: hayat sigortası oranlarınızı etkileyen tıbbi olmayan faktörler. Tıbbi olmayan faktörler nedeniyle en iyi hayat sigortası oranlarına hak kazanamayacakları zaman, hayatlarının en iyi şekli olan ücretsiz bir hayat sigortası teklifi alan birçok kişi için büyük bir şoktur.
Devamını Oku
Sağlık Sigortası Maliyetlerini Azaltma Yolları
Sigorta

Sağlık Sigortası Maliyetlerini Azaltma Yolları

Geçtiğimiz yıl boyunca, sağlık reformu ve Amerikalılar için gerçekte ne anlama geldiği konusundaki tartışmalar tüm haberlerde olmuştur. Birçok Amerikalı hala sağlık reformunun geçişine bölünmüş durumda olduğundan, tüketiciler sağlık sigortası maliyetlerini kontrol etmek için kişisel olarak neler yapabileceklerini düşünmelidir.
Devamını Oku
AIG İncelemesi
Sigorta

AIG İncelemesi

AIG olarak bilinen Amerikan Sigorta Grubu, önde gelen bir küresel sigorta kuruluşudur. AIG Şirketler, 80'den fazla ülkede ve yargı bölgelerinde müşterilere çok çeşitli mülk kaybı, hayat sigortası, emeklilik ürünleri ve diğer finansal hizmetler sunmaktadır. Bir sigorta ürünü arıyorsanız, AIG şirketlerinin iyi bir şansı olacak.
Devamını Oku