Borç

Kredi Menfaati Ücretleri - Faiz'ten Daha Fazla Ağrı

Kredi almak hiç şüphesiz kısa vadeli ihtiyaçları karşılamanın harika bir yoludur. Borçlarınızı konsolide etmek, ev geliştirme projelerine katılmak veya beklenmedik masraflar için ödeme yapmak istediğinizde, kişisel bir kredi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Herhangi bir kredi ürünü gibi kişisel krediler, maliyetlerle birlikte gelir… Kredinin en belirgin maliyeti borçluya ödenen faiz oranıdır. Bu faiz oranları kredinin ömrü boyunca gerçekleşir ve ödünç aldığınız miktara karşı ücretlendirilir. Ancak, ortaya çıkabilecek daha belirsiz maliyetlerden biri, Menşe Ücretleridir.

Menşe Ücretleri nedir?

Özünde bir Kaynak Ücreti, anlaşılması kolay ama birçok insan yok. Bazı borç verenler, hizmet ücreti, komisyon ücreti, kapanış ücreti veya kurulum ücreti olarak adlandırırlar. Ne demeye karar verirseniz verin, borç verenin borçluyu “menşeli” veya borç veren için ücretlendirdiği bir ücrettir. İşte kaynak ücretleri hakkında düşünmenin basit bir yolu:

Üç yıl için% 20 faiz oranıyla 10.000 $ 'lık bir kişisel kredi alıyorsunuz. Uygulamanın sonunda,% 5'lik bir Menzil Ücreti olduğunu görüyorsunuz.

Kredi anlaşmasını tamamlamak için noktalı çizgiyi imzalar imzalamaz, borç veren otomatik olarak% 5'lik bir Menfaat Ücreti alır. Yani 10.000 dolar yerine düşünce Ödünç alıyorsun, sadece 9,500 dolar alıyorsun.

Ama tahmin et ne oldu? Hala 10.000 $ 'lık paranın karşılığını ödersiniz ve borç verene geri ödeme yaptığınızda, onlara hala 10.000 PLUS faiz borçlusunuz. Biraz haksızlık, değil mi? % 5'lik sesler küçük bir sayı gibi geliyor, ama cebinizde bu fazladan 500 dolar ile neler yapabileceğinizi düşünün.

Menfaat Ücreti ile Büyük Anlaşma nedir?

Yani şimdi menşe ücretlerinin ne olduğunu ve borç verenlerin ne kadar ücret aldığını biliyoruz, asıl soru ise - Neden umursayalım?

İki sebep:

 1. Yukarıda belirtildiği gibi, eğer 10,000 dolarlık bir krediye başvurursanız, o tutarı tam olarak almazsınız. Bu ev geliştirme projesi için 10.000 $ 'lık bir krediye (% 5 menşeli bir ücretle) hak kazanırsanız, yalnızca kullanabileceğiniz 9,500 $ kazanırsınız. Kaynak ücretlerinin kredinizi nasıl etkileyebileceğinin hızlı bir örneği.
 2. Krediyi tam vadeden önce geri ödemeyi düşünüyorsanız, ödediğiniz 500 ABD doları kaynak ücretinin yine de geri ödenmesi gerekecektir. Borç verenler ön ödeme cezalarının olmadığını ilan edebilirler, ancak bu menfaat ücretleri esasen kılık değiştiren bir ön ödeme cezası olarak hareket eder.

Krediyi ne kadar hızlı ödemeniz beklediğinize bağlı olarak, doğru kredinin maliyeti değişecektir. Aşağıdaki tabloya bakarsanız,% 5 kaynak ücreti ödemenizi ister. Bu,% 5 kaynak ücreti ile 36 ay için 10,000 dolarlık bir krediyi göstermektedir. İşte nasıl okunmalı:

 • Bir krediyi 6 ay içinde% 25 faiz oranı ile geri ödemeyi planlıyorsanız, kaynak ücreti olmadan% 33,11'e kadar bir APR'ye sahip bir kredi almaktan daha iyidir.
 • Krediyi% 20 faiz oranıyla 12 ay içinde geri ödemeyi düşünüyorsanız,% 20,91'e kadar APR'ye sahip olan bir kredi almaktan menfaat ödemeniz gerekmez.

Peki, borç verenler ne tür ücretler alıyor?

Borç verenlerin ücretleri değişmektedir. Bazıları kredinin “notu” na girer (sizin kalifiye olursunuz) ve diğerleri kredi miktarınıza bağlı olarak size bir kaynak ücreti talep edebilir.

Ödünç Veren Kulüp: Kredi verme krediniz, kredi değerliliğinize bağlı olarak,% 1-6 oranındaki menşeli ücretlerle ücretlendirilir. Süper bir borçlu olmanız gerekecek - temel olarak el değmemiş bir kredi puanı ve gerçekten düşük bir borç-gelir oranı. 2016'da, “A” notu almaya hak kazanan kredilerin sadece% 17'si kalifiye olmuş ve bu notu almaya hak kazanmış olsanız bile, en düşük menfaat bedelini bile garanti etmemektedir.

Prosper: Prosper ile de çok benzer bir desen fark edeceksiniz. % 1-6 oranında bir “kapanış ücreti” tahsil edilebilmesi için (asıl ücret), süper bir borçlu olmanız gerekir. Aksi takdirde, kaynak ücretlerinden en az% 3.95 alınacak, aşağıdaki tabloya bakınız.

Bir Menfaat Ücreti Alacak Diğer Kreditörler:

 • Upstart:% 1-5
 • BestEgg:% 0,99-% 5
 • Geri Ödünç Verme Kredisi:% 0,99-% 4
 • Döşeme:% 1-6
 • Peerform:% 1-5
 • Ödeme:% 2-5
 • Ve liste devam ediyor….

Menfaat Ücreti Örtüdeki Ön Ödeme Cezaları mı?

Kişisel krediler için menfaat ücretlerinin hızlı bir özetini ve kredinizi nasıl etkilediğini görelim.

 • % 5 kaynak ücreti ile 10,000 dolarlık bir kredi için onaylandınız
 • Sen aslında 9,500 $ (kaynak ücreti 500 $) alırsınız.
 • Kredi bakiyeniz hala 10.000 $
 • Teknik olarak sadece 9,500 dolar aldığınızda 10.000 $ 'lık kredi tutarı ile faiz ödemeye devam ediyorsunuz.

Gelecek haftaki krediyi ödemeye karar verirseniz ne olur? Ya da ertesi gün bile. Ödediğiniz kaynak ücretinin geri ödenmesi hakkınız yok. Yani kaynak ücreti bir ön ödeme cezası gibi gizlenmiş.

Üretim ücretlerinin ön ödeme ücretleri ile aynı olduğunu söylemek teknik olarak yanlıştır. Ancak, bu menfaat ücretleri, peşin ödeme ücreti gibi ACT'ye kredi olarak yerleştirilmiştir. Krediyi önceden ödemeye karar verirseniz, bundan gerçekten yararlanan tek kişi borç veren kişidir. Sen, borçlu olarak, sopanın kısa ucunu alıyorsun.

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Çocuklarınızla Borç Hakkında Konuşmanın 19 Yolu
Borç

Çocuklarınızla Borç Hakkında Konuşmanın 19 Yolu

Bahse girerim,% 0 giriş oranına sahip bir kredi kartı almaya hak kazanırsınız. O sırada düz ekran televizyona bakmıştım. Kariyerine finansal danışman olarak yeni başladım ve kriko yapmamama rağmen, kendime “haklı olarak pep konuşmaya” başladım. Bilirsin. “Çok çalıştım, ben de bunu hak ettim” diye konuştuğumuz birçoğumuz mağdur oldu.
Devamını Oku
Borç Relief Müzakeresi Yoluyla Yürüyüş
Borç

Borç Relief Müzakeresi Yoluyla Yürüyüş

Konut rehni ipoteği veya Tüketici Kredisi Danışmanlığı gibi bir çeşit konsolidasyon sunan diğer yaklaşımların çoğundan farklı olarak, hangi borç ödeme müzakeresi şirketini kullanmak isteyebileceğinizle ilgili bir tavsiye için aile veya arkadaşlardan veya iş arkadaşlarından gerçekçi bir şekilde isteyebilirsiniz. . Aslında, onlarca yıldır ekonomik olarak sıkı noktaları olan yaşlı borçluların programdan çok daha fazla şey bilmeyecek olması muhtemeldir.
Devamını Oku
Dave Ramsey'in Bebek Adımları Açıklandı
Borç

Dave Ramsey'in Bebek Adımları Açıklandı

Dave Ramsey'in Bebek Basamakları sıklıkla teker teker disseke edilirken, bu yazıdaki amacım, bir birim olarak adımlara genel bir bakış vermek ve siparişin neden gerekli olduğunu açıklamaktır. Umarız, bu adımlar, yaşınız veya mali refahınız ne olursa olsun, mali durumunuz için odaklı bir yaşam planı oluşturmanıza yardımcı olabilir.
Devamını Oku
Para Hakkında Top 95 En Komik Tırnaklar
Borç

Para Hakkında Top 95 En Komik Tırnaklar

İyi bir teklifin daha fazla ilham verici bir tarafı yok. Ve iyi bir alıntıdan da komik bir şey yok. İnterneti, paranın alabileceği en komik ve ilham verici para tekliflerinden bazılarını aradım. Tamam, gerçekten değil. Ben her zaman para hakkında iyi teklifler arıyorum ve açıkçası her zaman onları aramaktan yoruldum.
Devamını Oku