Sigorta

En İyi Kiralık Sigorta Şirketleri ve Kiracılar Sigortası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

En iyi rant sigortası poliçesini bulmak, çoğu rantın istediği şeydir, ancak tüm farklı seçenekleri tartarak çok fazla zaman harcamak istemez.

Daha da kötüsü, birçok kiracı bu konuda fazla bir şey bilmiyor ya da önemli olduğunu düşünüyor.

Ama ev, konut, apartman dairesi veya apartman dairesi kiraladığınız evi kiralarsanız, ev sahibi sigortası ev sahibinin sigortasından daha az önemli değildir.

Kiracılar genellikle, yangın ve hırsızlık gibi felaketlerden dolayı herhangi bir kayıp yaşadıklarında, ev sahibinin sigortası kapsamında olacaklarını düşünür. Bu neredeyse hiç doğru değildir!

Ev sahibinin mülk sigortası, binanın yıkımını kapsayacak, ancak içeridekileri de kapsamaz. Ve bir kiralık mülkteki içeriğin neredeyse tamamı size ait olduğu için, kiracı felaket olursa tamamen şansınız kalmaz.

En İyi Kiralık Sigorta Şirketleri

Kiracı sigortalarında en düşük primi hangi şirketin sunduğunu söylemek imkansız olurdu. Bu sayede alacağınız alıntılar kişisel ihtiyaçlarınız ve profiliniz, kiralayanlar politikası, coğrafi konumunuz ve yaşadığınız mülkün türü ile birleştirebileceğiniz diğer sigorta politikalarına göre farklı olacaktır.

Allstate - “İyi Eller” insanlar çok uzun bir süredir üst düzey bir sigorta şirketi olmuştur. Aylık 4 dolar gibi düşük bir fiyatla reklam veriyorlar ve otomatik politikanızla daha iyi fiyatlar veriyorlar.

Liberty Mutual - Bu, aylık $ 32.00 ya da yıllık 396,00 ABD dolarıydı ve 500 ABD doları indirilebiliyordu. Söz konusu politika, 50.000 $ 'lık emlak kapsamı, 100.000 $' lık sorumluluk, 1.000 $ 'lık tıbbi ödemeler ve 10.000 $' lık kullanım zararı içeriyordu.

USAA - Eğer ordunun bir üyesiyseniz, aile üyelerinden biri veya ebeveynleriniz USAA kapsamına girmişseniz, sigorta teklif eden en az maliyetli şirketlerden birinin parçası olmaya hak kazanırsınız.

Esurance - Orijinal çevrimiçi sigorta şirketlerinden biri olan Esurance, çok rekabetçi fiyatlar sunmaktadır.

Aynı piyasada rekabet eden şirketler arasındaki rant sigortası primlerinde geniş bir değişiklik var. Bu alışveriş için öder demektir!

Ve bazı şirketler ek teminatlar sağlıyor gibi görünse de, verdikleri şeyin gerçek ekstralar mı yoksa basitçe daha ayrıntılı alıntılar mı olduğunu bilmek zor. Beş şirkette benzer türde teminatların mevcut olması mümkündür.

Kiracı Sigortası Nedir?

Kiracılar sigortası, kiralık mülkte saklanan mülkleri sigortalayan özel bir teminat türüdür. Tam olarak hangi mülklerin kapsanacağı, sahip olduğunuz kiracı sigortasına bağlıdır.

Kiracı Sigortası Nedir?

Hemen hemen tüm kiralayan sigorta poliçelerinde bulunacak üç standart hüküm vardır:

Kişisel mülkiyet

Ev sahibi politikasına benzer şekilde, kiralayanlar sigortası kiraladığınız evin içeriğini de kapsar. Bu, mobilya, elektronik ekipman, giyim, ev aletleri ve kişisel etkileri içerir. Genellikle daha yüksek olabilse de, kişisel mülkte 10.000 ila 100.000 dolar arasında bir alanı kapsayacak bir politika uygulayacaksınız.

İhtiyaç duyduğunuz kişisel mülkiyet kapsamını belirlemek için sahip olduğunuz her şeyin envanterini almalısınız. Envanteri listeleyin ve ardından her birinin yerini alacak şekilde perakende satış fiyatlarına ulaşın. Bu sıkıcı, ama ne kadar kapsama ihtiyacınız olacağını bilmek için tek yol bu.

Özellikle yüksek değerli eşyalardan fotoğraf çekmek genellikle en iyisidir. Sigorta şirketi ile bir hak talebinde bulunmanız gerekiyorsa bunu kolaylaştıracaktır.

Kişisel sorumluluk

Evinizde başka bir kimseye bir kaza veya yaralanma olursa kişisel sorumluluk sigortası sizi koruyacaktır. Bu evde kaybolan ve düşen biri olabilir, bir aile hayvanı tarafından ısırılmış olabilir veya başka tür yaralanmalar olabilir.

Yaralanmanın nedeninin sizin suçunuz olduğu tespit edilirse ziyaretçileri, tamircileri, hatta ev sahibini içerebilir.

Kişisel sorumluluk kapsamı, sizi ve varlıklarınızı, sizi sorumlu tutan yaralı tarafların size karşı açtığı davalardan koruyacaktır.

Ek yaşam masrafları

Bu, kiralık binaları kullanımdan kaybettiğiniz durumlarda ödeme yapan kapsamdır. Örneğin, mülkün bir yangın nedeniyle imha edilmesi veya zarar görmesi halinde, sigorta poliçesi, bir otel konaklama ücreti, yemek ve geçici konaklama durumuyla ilgili diğer masraflar gibi makul bir yer değiştirme masraflarını karşılayacaktır.

Standart Olmayan Kiralayanlar Sigorta Hükümleri

Aşağıdakiler, bazı sigorta şirketleri ile birlikte standart bir paketin bir parçası olarak sunulabilir, ancak diğerleri ile ek hükümler olabilir.

Kurum dışı kapsam

Bu, mülkün kendisinin ötesindeki mülklerin kapsamıdır. Örneğin, dairenizin bodrum katındaki ortak alanda saklanan, hasar, tahribat veya hırsızlığa maruz kalan eşyaları içerebilir. Ayrıca, bu öğeler normalde kiralama politikanızın kapsamındaysa, aracınızdan çalınan kişisel eşyalara da uzanabilir. Bu, özellikle kiralayanlar politikanız kapsamında olduğu sürece bir dizüstü bilgisayar olabilir.

Bazı kiracılar sigortası, bir havayolu şirketi tarafından kaybolabilecek kayıp bagajın karşılanması için bir hüküm de içerebilir.

Özel kapsama öğeleri

Kiracı sigortası poliçesinin, sahip olduğunuz her şeyi kapsayacağını asla varsaymamalısınız. Bazılarının özel hariç tutmaları vardır ve diğerleri özellikle listelenmemişse bir öğeyi hariç tutacaktır.

Ortak spesifik harcamalar arasında ev bilgisayarları, mücevher ve kürkler, iş kişisel mülkleri ve ateşli silahlar bulunur. Bu öğeler varsa, kapsama dahil edildiğinden emin olmak için mutlaka kontrol edin. Aksi halde, her kategori için ayrı ayrı kapsama almak zorunda kalabilirsiniz.

Bazı politikalar özellikle bu kategorilerin dördünü içerir.Devlet Çiftliği bir örnektir (aşağıdaki politika teklifine bakınız). Ancak asla otomatik olarak politikanıza dahil olduklarını varsaymayın.

Kiracı Sigortası Nedir? yok mu kapak

En geniş anlamda, kiracı sigortası politikada özellikle belirtilmeyen herhangi bir tehlikeyi kapsamaz.

Anladım? Bu genel kural, ama bilmeniz gereken belirli özellikler var.

Örneğin, ev sahibi sigorta poliçelerinde olduğu gibi, kiralayanlar sigortası genellikle sel ve deprem nedeniyle oluşan kayıpları kapsamaz. Bunlar, özellikle sel sigortası veya deprem sigortası gerektiren özel bir tehlike kategorisi olarak kabul edilir.

Kiracı politikası, bir patlama suyu borusu nedeniyle maruz kaldığı zararları karşılayabilse de, mahallenizi sele geçiren bir nehrin sonucu olarak eviniz yıkılırsa, kapsanmayacaksınız.

Doğal afetlere maruz kalan bir bölgede yaşıyorsanız, bu tehlike için özel olarak bir politika almayı düşünmelisiniz.

Kiracıların Sigortası Ne Zaman Gereklidir?

Bir ev sahibi tarafından istendiğinde - Büyük apartman kompleksleri genellikle kiracı sigortanızı gerektirir, ancak çok sayıda bireysel ev sahibi var. Yangın veya başka bir tehlike nedeniyle kaybolan eşyalara tazminat almak için kendilerini kiracıları kiralayan kiracılardan korumak için bu şartlara sahip olmaları muhtemeldir. İhtiyaç kira sözleşmesine yazılır.

Eşyalarını ne zaman istersen - Ev sahibiniz size kira sigortası yaptırmanızı istemese bile, eşyalarınızı korumak için en azından küçük bir politikanız olmalıdır. Eşyalarınız çok fazla değilmiş gibi gözükmese de, çoğu ya da tümü imha edilmek ya da çalınmak zorunda kalınca, yerini değiştirmek için birkaç bin dolara mal olabilir.

Üniversite öğrencileri - Yurt içinde ya da kampüs dışında yaşıyorsanız, kira sigortası yaptırmaya değer. Muhtemelen en az bir dizüstü bilgisayar, kıyafet ve kayıp üzerine değiştirilmesi gereken bazı eğlence ekipmanlarına sahip olursunuz. Genellikle yurt odasınızı kapsayacak şekilde ailenizin politikasına eklenmiş ucuz bir binici alabilirsiniz.

Kiralayan emekliler - Üniversite öğrencileri gibi, emekliler de, sahip oldukları şeylerin pek bir değeri olmadığını, özellikle de çoğunun birkaç yıldan fazla olduğunu varsayabilirler. Ama bir kez daha, eşyalarınızı değiştirme maliyeti binlerce dolar olabilir. Kiracı sigortası, değiştirilebilecek parayı size sağlayacaktır.

Evlerini kiralayan herkes - Kiralamanızın kısa vadeli olup olmadığını kiracı sigortasına ihtiyacınız olmadığını varsayabilirsiniz. Ya da bir ev kiralıyorsanız, ev sahibinizin ev sahibi politikasının kapsamında olduğunu varsaymış olabilirsiniz. Her iki varsayım da yanlıştır.

Kiracı durumunda sigorta, her zaman bir kiralama durumunda gereklidir.

Ne Kadar Kiralık Sigortalar İhtiyacınız Var?

Daha önce yazdığım gibi, sahip olabileceğiniz her şeyin yerini alabilmek için ne kadar kapsama ihtiyacınızın olacağını belirlemek için mülkünüzün bir envanterini yapmanız gerekir. İş yeri, bilgisayar donanımı veya mücevher ve kürk gibi gri alan eşyaları için ek teminat almak zorunda kalabilirsiniz.

Sorumluluk kapsamı gereksinimleri tahmin etmek daha zordur. 100.000 dolar muhtemelen en az olmalı. Ancak, ne sıklıkta ziyaretçilerinizin veya evinize gelen ve giden ve ne kadar bakım yaptığınız gibi bakım unsurları gibi faktörleri de ayarlamanız gerekir. Örneğin, kar ve buzun yaygın olduğu bir bölgede yaşıyorsanız ve yürüyüş yollarını ve merdiven boşluklarını temizlemekten sorumluysanız, daha fazla kapsama ihtiyacınız olabilir.

Ek yaşam gideri kısmına gelince, belki de 30 günlüğüne bir otelde yaşamanın ne kadarına mal olabileceğine dair makul bir tahminde bulunmaya çalışın. Şiddetli bir durum varsa, birkaç ay gerekebilir. Ancak bu kapsamın maliyeti yüksek olabilir.

Değiştirme maliyeti ve gerçek nakit değeri

Kiracı sigorta poliçesi seçiminde en önemli faktör bu olabilir. Bir hak talebinde ne kadar alacağınızı belirleyeceğinizden, sigorta şirketinizin hangi hizmeti kullandığını bilmeniz gerekir.

Yenileme maliyeti karşılığı kapsamında, sigorta şirketi kayıp malları perakende satış maliyetine göre değiştirmek için yeterli tutarı ödeyecektir.

Gerçek nakit değeri altında, sigorta şirketi size tazminat ödeyecektir. öğenin amortismana tabi değeri. Beş yıl önce düz ekran TV için 1000 dolar ödediğinizi ve yangında yok edildiğini varsayalım. Sigorta şirketi, televizyonun değerinin yaşına göre 200 dolar olduğunu belirleyebilir. Bu, geri ödenecek miktardır.

Şimdi fiili nakit değeri politikaları ikame maliyet politikalarından daha ucuzdur. Ancak hayal edebileceğiniz gibi, bir hak talebinde bulunursanız, size çok daha az ödeme yaparlar.

Bit pazarlarındaki eşyalarınızı ve garaj satışlarınızı derin indirimlerle satın alma alışkanlığınız olmadıkça, yeni bir maliyet politikası ile daha iyi bir şekilde karşılanabilirsiniz. Bu prim için daha pahalıya mal olabilir, ancak felaket vurduğunda işini daha iyi yapar.

Kiracıların Sigorta Bedeli Ne Kadar?

Ulusal Sigorta Acenteleri Birliği'ne (NAIC) göre, kiracılar aylık ortalama 15 ile 30 dolar arasında değişiyor.

Kiracıların sigorta maliyetleri, tüm sigorta poliçelerini etkileyen genel faktörlere bağlıdır. Bunlar, istediğiniz kapsam miktarını, kabul etmek istediğiniz kabul edilebilir tutarı, hak talebinizin geçmişini ve hatta mülkü nasıl kullanacağınızı da içerebilir.

Ancak rant sigortası söz konusu olduğunda, daha özel hususlar vardır. Örneğin, sahip olduğunuz evcil hayvanların sayısı ve türü bir faktör olabilir. Daha agresif olduğu bilinen bazı ırklar, daha yüksek bir primle sonuçlanacaktır. Yani odun şöminesi olacak. Yolcuların sayısı da aynı şekilde olabilir. Muhtemelen, sayı ne kadar yüksek olursa, büyük olasılıkla bir tazminat ödenir.

Oturma dışında bir iş yapıyorsanız daha yüksek bir prim de tahsil edilebilir. Aslında, belirli işletme türleri standart bir kiralama politikası yerine ticari bir politika almanızı gerektirebilir.

En büyük tek faktörlerden biri mülk yeridir.

Kentlerin yerleri, binaların yakınlığı ve yangın olasılığından ötürü tipik olarak kırsal alanlardan daha pahalıya mal olmaktadır. Mülkiyet yüksek bir suç bölgesinde bulunuyorsa, aynı zamanda prim artırabilir. Böylece, kasırgalar ve kasırgalar gibi doğal afetlere daha yatkın bir bölgede bir yer olabilir.

Binanın yapım şekli de önemlidir. Örneğin, tahtadan ziyade tuğladan yapılmış bir bina daha düşük bir prime sahip olacaktır. Binanın yaşı da bir faktör olabilir, çünkü yeni binalar genellikle duman alarmları ve sprinkler sistemleri gibi daha iyi yangın koruma özelliklerine sahiptir.

İşte Sigorta Bilgi Enstitüsü tarafından her eyalette hem ev sahibi ve kiracı sigortası ortalama maliyetini gösteren bir tablo ortaya koydu. Ucuz kiralayanların sigortası ev sahibi ile karşılaştırıldığında nasıl fark edilir?

Kiracıların Sigorta Maliyetini Nasıl Düşürür

Kiracı sigorta primlerinizle ilgili durum ne olursa olsun, maliyetlerinizi düşük tutabileceğiniz yollar vardır.

İhtiyaç duyduğunuzdan daha fazla teminat satın almayın - Evinizin içeriğinin bir envanterini alın ve sahip olduklarınızın değişim değeri hakkında makul bir tahmin yapın. Sadece 25.000 dolar değerinde bir değeri varsa, 50.000 dolarlık bir politikaya ihtiyacınız yoktur.

Güvenlik ve koruyucu sistemler - Duman alarmları, yangın söndürücüler, kapalı sprinkler sistemleri, sürgü kilitleri ve güvenlik sistemleri bulunan konutlar genellikle daha düşük primlere sahip olacaktır.

Kira kontratları diğer sigortalarla sigorta - Otomatik, ya da sağlık sigortanız varsa, kiralayan sigortalarınızı bu politikalardan biriyle bir araya getirmeyi düşünün. Bu prim üzerinde küçük bir tasarruf ile sonuçlanabilir.

Hak talebi olmayan tarih - Diğer tüm sigorta türleri gibi, talep geçmişiniz primi belirlemede önemli bir faktör olacaktır. Kiracıların sigortası söz konusu olduğunda, şirketler normal olarak en az beş yıl geriye bakarlar. Bu süre zarfında hak talebinde bulunmadıysanız, en yüksek prim oranını elde edersiniz.

Politika hariç tutmaları ve sınırlamalar - Aslında sahip olmadığınız tüm mülk türlerini özellikle hariç tutabilirsiniz. Örneğin, yüksek maliyetli mücevherlere fazla sahip değilseniz, mücevher ve kürkler için kapsama ihtiyacınız olmaz. Ayrıca, 500 $ 'dan 1000 $' a kadar olan indirgenebilirliğinizi artırarak iyi bir miktar para biriktirebilirsiniz ya da daha yüksek bir farkla, farkı karşılamak için sıvı tasarrufunuz olur.

Farklı sigorta şirketleri arasında alışveriş - Seçtiğiniz sigorta şirketi, priminizi belirlemede en büyük etken olabilir. Bazı şirketler sadece belirli bir yerde işinizi daha çok isterler ve bunu elde etmek için primlerini indirirler. Bunun bir sonraki bölümde nasıl çalıştığını göreceksiniz.

Konut Sigortası Sigortasına Dikkat Edilmesi Gerekenler

Priminizin daha yüksek olmasına neden olabilecek veya sigorta şirketinin başvurunuzu reddetmesine neden olabilecek birkaç durum vardır.

Yüksek riskli kiralayanlar

Bu, kiralık mülkün yerini veya hatta kiracı olarak sizinle ilişkili belirli risklerin sonucu olabilir.

Yüksek bir suç bölgesinde ya da ortalamanın üzerinde yangın ve diğer tehlikelerin görüldüğü bir bölgede yaşıyorsanız, bu durum bir faktör olabilir. Yangın hidrantlarından veya itfaiye istasyonlarından çok uzaklarda bulunuyorsa, bir yer yüksek riskli kabul edilebilir. Böyle bir mahallede bulunuyorsanız, primleriniz daha yüksek olacaktır ya da bir sigorta şirketinin kapsama alanını genişletmek istemediğini görebilirsiniz.

Son beş yıl içinde politikanıza bir veya daha fazla iddiada bulunduysanız, yüksek riskli bir kiralayıcı olarak kabul edilebilirsiniz (bu, kiracılar sigorta başvuruları için standart bir sorudur, bu yüzden hazır olun). Bazı sigorta şirketleri sahipseniz hiç bir politika sunamaz.

Sizi yüksek riskli bir kiracı haline getirecek başka bir olasılık da, evinizden bir iş çıkarırsanız. Evde çalışma durumu genellikle bir sorun olmayacak olsa da, ikamet ettiğiniz insanlara sahip olduğunuz iş türüne sahip olmak bir engel olabilir.

Önemli bir örnek, evinizden bir çocuk bakımı işi yürütüyorsanız. Böyle bir durum, muhtemelen kiracı sigortasına ek olarak bir iş sigortası poliçesi gerektirecektir.

İkamet alt alınıyor

Bu, mülkteki birincil kiracı olduğunuz yerdir, ancak daha sonra geçici olarak başka bir partiye kiralayabilirsiniz. Kiracıların politikaları oda arkadaşlarına ve diğer düzenli yolculara hizmet verirken, genellikle geçici düzenlemeler üzerinde çattılar. Bu, AirBnB müşterileri için bir kiralama tesisi kullanmaktan neredeyse vazgeçecek!

Tehlikeli veya egzotik evcil hayvanlar

Bazı evcil hayvanların insanlara zarar vermesi istatistiksel olarak daha muhtemel olduğundan, sigorta şirketi bu evcil hayvanlar için size daha yüksek bir prim verebilir veya hatta politikayı tamamen reddedebilir.

Bu bazı köpek ırkları ile ortak bir durumdur. Örneğin, bir pitbull, bir Alman Çoban ya da saldırgan olduğu düşünülen diğer köpekler varsa, çoğu sigorta şirketi bir sorun yaşayacaktır.

Bazı egzotik evcil hayvanlarla da bir problem yaşayabilirsiniz. İyi bir örnek bir iguana veya 10 metrelik bir piton olabilir. Her ikisi de potansiyel olarak tehlikeli olarak kabul edilir ve sıradan evcil hayvanların tanımına girmez. Bu tip bir evcil hayvanınız varsa muhtemelen bir kiracı sigortası poliçesine sahip olmayacaksınız.

Olağandışı eşya

Buradaki olanaklar sonsuzdur. Örneğin, bir kiracı politikası, iş amaçlı kişisel mülklerde 5.000 ABD dolarını kapsayabilirken, ticari varlıklar için 50.000 ABD Doları değeriniz varsa ayrı bir işletme politikasına ihtiyaç duyabilirler.

Aynı takı, kürk, sanat eseri veya antika için de geçerli olabilir. Tek tek veya toplu olarak önemli değere sahip öğeleriniz varsa, söz konusu mülk türünde uzmanlaşan ayrı bir politikaya ihtiyacınız olabilir.

Politikanız gereği yüksek bir dolar değerinde bir öğe bulunmadığı varsayılmamıştır. Sadece 50.000 $ 'lık kapsama sahip olmanız, 10,000 dolarlık bir elmas yüzüğün kaplandığı anlamına gelmez!

Kiracı Sigortası Almalı mı?

Hayatta ışık alan kişi siz değilseniz - gerçekten hafif - Kesinlikle kiracı sigortasına ihtiyacınız var. Bu, sırtınızdaki kıyafetlerden başka bir şey ve tuvalet malzemeleri ile bir gecelik çanta anlamına gelir. Mobilya, bilgisayar ekipmanı, fotoğraf ekipmanı, aile yadigarı, alet olabilir - adını ver. Eğer size bir şey değerse, eğer kaybolmuş olmanız gerekiyorsa, o zaman kiracı sigortasına ihtiyacınız olacaktır.

Kişisel eşyalarınızın ev sahibinizin ev sahibi sigortası kapsamında veya başka herhangi bir politikada bulunmadığını asla düşünmeyin. Kiracılar sigortası çok özel bir kapsamdır ve kendi politikanıza sahip olmanın yerini tutamaz.

Videoyu izle: Hollanda da asla yaşayamayacak Türk Tipleri :) Zengin Dindarlar neden Avrupa ya kaçıyor? KOMİK

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Sizin İçin En İyi Sağlık Tasarruf Planı nedir?
Sigorta

Sizin İçin En İyi Sağlık Tasarruf Planı nedir?

'Açık kayıt mevsimi ve eğer benim gibi olursanız, gelecek yıl için sağlık sigortanız hakkında ne yapacağınızı anlamaya çalışıyorsunuz. Doğru kapsama seçmenin yanı sıra, durumunuz için hangi ek sağlık tasarruf planının en iyi olduğuna karar vermeniz gerekir. Sağlık Tasarrufu Hesapları (HSA), Sağlık Geri Ödeme Hesapları (İHD) ve Esnek Harcama Hesapları (ÖSO), işverenlerle (özellikle daha genç ve daha sağlıklı işgücüne sahip işverenler) popülerlik kazanmaktadır.
Devamını Oku
Omaha Hayat Sigortası Firmasının Görüşü
Sigorta

Omaha Hayat Sigortası Firmasının Görüşü

Omaha'nın Karşılaşması, 100 yılı aşkın bir süredir sigorta ve finansal ürünler sunma işinde bulunuyor. Bizim Mutual of Omaha incelemesi, şirketin finansal açıdan güçlü olduğunu ve kendisini “sağlam olmayan değerler” ile aile odaklı olarak görüyor. Şirket, ürünlerini hem adil hem de zamanında hizmetiyle müşterilerine desteklemekten gurur duyuyor. Her seviyede mükemmellik peşinde koşmaya devam ediyor.
Devamını Oku
Medicare ve Medicaid Faydalarınız hakkında bilmeniz gerekenler
Sigorta

Medicare ve Medicaid Faydalarınız hakkında bilmeniz gerekenler

Birçok yaşlı, Medicare ve Medicaid uygunluğu yararları arasındaki farklılıklar konusunda yanlış anlaşılmaktadır. Uzun süreli bakım sigortası atın ve su daha da çamurlu hale gelir. Sertifikalı bir Finansal Plancı olarak bile, yaşlılarla ilgili tüm meselelerin üstünde kalmaya çalışmak zor. Bu konularla birlikte gelen zihinsel sislerin bir kısmının temizlenmesine yardımcı olmak için, bir konu uzmanına yardım etmeye karar verdim.
Devamını Oku