Borç

“İyi” Borcuna Sahip Olmak Ne Demek?

Yüzeyde iyi borç diye bir şey yoktur.

Eğer herhangi bir borç varken Sonuçta, bu para tasarruf ve yatırımlar çok daha iyi kullanmak koymak ne zaman zor kazanılmış bir gelir yığın bu borcu ödemek için her ay dışarı çıkmak gerektiği anlamına gelir.

Bazı borçların uzun vadede devreye giren farklı faktörlere bağlı olarak diğer borçlardan daha iyi olduğu düşünülmektedir. Burada en yaygın borç türlerinden bazılarını inceleyeceğiz.

Okul kredileri

Okul kredisi almanın iyi borç faydaları iki yönlüdür. Birincisi, bir dereceye kadar krediler alarak, iş potansiyelinizi ve uzun vadede gelir potansiyelinizi artırıyorsunuz.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, mezun olanların ortalamada daha düşük işsizlik oranlarına ve ortalama geliri olmayanlara göre daha yüksek ortalamalara sahip olduğu gerçeğini uzun zamandır dile getirmiştir.

Tabii ki, bir dereceye kadar herkes hamurda yuvarlanmıyor, ama onlar kesinlikle bir üniversite eğitimi olmadan kapalı kalacaktı kendileri için kapıları açılıyor.

İki, okul kredileri iyi borç olarak kabul edilir çünkü faiz oranları genellikle düşüktür. Bu özellikle sabit faiz oranlarına sahip federal krediler için geçerlidir (faiz oranı çoğu yeni federal krediler için yüzde 6,8 seviyesinde sabitlenmiştir). Tüm öğreniminizi federal bir krediyle karşılayamazsanız, büyük bankalar aracılığıyla sağlanan krediler bile düşük faizle sunulur.

Ev kredisi

Bir ev kredisi iyi borçdur çünkü bir ev bir yatırımı temsil eder. Birincisi, ev sahibi çiftleri ve bireyleri her ay kira ödemelerinde paralarını atma döngüsünden çıkarır. Tabii ki, ev krediniz iyi borç olup olmamanız bunun için nasıl hazırlandığınıza bağlı olabilir.

İyi bir kredi notu tutturmak, birkaç yıl boyunca sabit bir gelirle istikrarlı bir şekilde çalışmayı sürdürmek, genel bir borç miktarını düşük tutmak ve ev kredisi için en iyi şartları almak için büyük bir peşinat ödemekten kurtulmuş olmak önemlidir. (ve en önemlisi, daha düşük bir faiz oranı).

İyi bakıldığında ve iyileştirildiğinde, evler genel mali sağlığına katkıda bulunarak değerde artırabilir. Çiftler ve bireyler bazen evlerini ödedikleri ücretten daha fazla satma seçeneğine sahiptirler, bu yüzden bir ev satın almaya karar verdiğiniz yer ve zamanda stratejik olmak akıllıcadır. Evler, aynı zamanda, ev sahiplerinin borç geri ödemelerinde her ay gönderdikleri paranın bir kısmını telafi etme araçlarına sahip oldukları, kiralık mülkler olarak da akıllıca kullanılabilir.

Araba kredileri

Bir araba ödemesi iyi bir borçdur, ancak sadece gerekli bir kötülük olması anlamındadır. Araba kredisi alanların en büyük hüsranı, aracın onu araçtan ayırdığı anda bir aracın önemli ölçüde değer kaybetmesidir.

Krediyi ödediğiniz andan itibaren, aracın şüphesiz pahalı rutin onarımlara ihtiyaç duymaya başlayacağına dikkat edin. Bununla birlikte, A Noktasından B noktasına geçmelisiniz ve Amerikalıların çoğunun arabada yüzde 100 nakit para ödemek için bir miktar yer yok.

Araç kredileri ile ilgili iyi bir şey, aylık ödemeyi karşılayabilmeniz koşuluyla, kredi oluşturmak için yararlı olmalarıdır. Ayrıca, daha düşük bir aylık ödemeyle ilgili görüşmeler yapmak yerine enerjilerinize odaklanmak yerine, büyük bir peşinat ödemesi, yeni yerine yeni satın alma ve enerjilerinizi daha düşük bir faiz oranıyla müzakere ederek bir araç kredisi almaya hazırlayabilirsiniz.

Alt çizgi

Borç verenler ve kredi kuruluşları borç seviyenize baktıklarında, ev, okul ve otomobil kredileri gibi “iyi” borçlara çok daha olumlu bakarlar. Yüksek faizli kredi kartı borcu, taşınacak en kötü borç türüdür ve her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır. W

genel borcunuzu azaltmaya ve kredinizi oluşturmaya odaklanarak, uzun vadeli bir değere sahip olmayan eşyaların satın alınmasıyla birikmiş kötü borç veya borcu ödeyerek enerjilerinize odaklanın.

Videoyu izle: En Çok Dış Borcu Olan 10 Ülke

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme
Borç

Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme

Borcunuz neyle ilgili? Öğrenci kredileri ve tıbbi faturalar. Borcumun büyük kısmı, birinci sınıf üniversitem için ödeme yapmak için kullanıldı. Eminim ki bir çok insan birbiriyle ilişki kurabileceğinden, benim için kolej, ailemle yaşama ve kendi başıma olmak arasında bir dönüm noktasıydı. İlk defa cep telefonu faturası ve sağlık sigortası hariç her şeyden sorumlu olacaktım.
Devamını Oku
Kredi Menfaati Ücretleri - Faiz'ten Daha Fazla Ağrı
Borç

Kredi Menfaati Ücretleri - Faiz'ten Daha Fazla Ağrı

Kredi almak hiç şüphesiz kısa vadeli ihtiyaçları karşılamanın harika bir yoludur. Borçlarınızı konsolide etmek, ev geliştirme projelerine katılmak veya beklenmedik masraflar için ödeme yapmak istediğinizde, kişisel bir kredi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Herhangi bir kredi ürünü gibi kişisel krediler, maliyetlerle birlikte gelir… Kredinin en belirgin maliyeti borçluya ödenen faiz oranıdır.
Devamını Oku
Borçlarını Daha Hızlı Ödemek için 4 Sır
Borç

Borçlarını Daha Hızlı Ödemek için 4 Sır

Bir yıldan fazla bir süre önce, kredi kartı borcumda 3,000 dolar vardı ... ve bundan memnun değildim. O zamanlar, bir kariyer değişimi yaptıktan sonra ReadyForZero için bir yazar ve blog yazarı olarak hayalimdeki işime inmiştim. Ancak yeni kariyerime başlamak için çalışırken bir kaç ay harcadım ve bu süre zarfında birikimlerime daldım ve aylık harcamalarımın bir kısmını kredi kartına koymaya başladım.
Devamını Oku
GF ¢ 060: Top Para Hatalar Askeri Üyeler Yapmak
Borç

GF ¢ 060: Top Para Hatalar Askeri Üyeler Yapmak

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_060.mp3 9 yıldır orduya girdim, birçok askeri üyenin aptalca para hataları yaptıklarını gördüm. Heck, kendime bolca suçlu bulundum! Forbes'ın da katkıları olan ve harika bir blogu olan WorkableWealth'e sahip bir CFP®, Mary Beth Storjohann tarafından röportaj yapma ayrıcalığına sahiptim.
Devamını Oku