Borç

“İyi” Borcuna Sahip Olmak Ne Demek?

Yüzeyde iyi borç diye bir şey yoktur.

Eğer herhangi bir borç varken Sonuçta, bu para tasarruf ve yatırımlar çok daha iyi kullanmak koymak ne zaman zor kazanılmış bir gelir yığın bu borcu ödemek için her ay dışarı çıkmak gerektiği anlamına gelir.

Bazı borçların uzun vadede devreye giren farklı faktörlere bağlı olarak diğer borçlardan daha iyi olduğu düşünülmektedir. Burada en yaygın borç türlerinden bazılarını inceleyeceğiz.

Okul kredileri

Okul kredisi almanın iyi borç faydaları iki yönlüdür. Birincisi, bir dereceye kadar krediler alarak, iş potansiyelinizi ve uzun vadede gelir potansiyelinizi artırıyorsunuz.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, mezun olanların ortalamada daha düşük işsizlik oranlarına ve ortalama geliri olmayanlara göre daha yüksek ortalamalara sahip olduğu gerçeğini uzun zamandır dile getirmiştir.

Tabii ki, bir dereceye kadar herkes hamurda yuvarlanmıyor, ama onlar kesinlikle bir üniversite eğitimi olmadan kapalı kalacaktı kendileri için kapıları açılıyor.

İki, okul kredileri iyi borç olarak kabul edilir çünkü faiz oranları genellikle düşüktür. Bu özellikle sabit faiz oranlarına sahip federal krediler için geçerlidir (faiz oranı çoğu yeni federal krediler için yüzde 6,8 seviyesinde sabitlenmiştir). Tüm öğreniminizi federal bir krediyle karşılayamazsanız, büyük bankalar aracılığıyla sağlanan krediler bile düşük faizle sunulur.

Ev kredisi

Bir ev kredisi iyi borçdur çünkü bir ev bir yatırımı temsil eder. Birincisi, ev sahibi çiftleri ve bireyleri her ay kira ödemelerinde paralarını atma döngüsünden çıkarır. Tabii ki, ev krediniz iyi borç olup olmamanız bunun için nasıl hazırlandığınıza bağlı olabilir.

İyi bir kredi notu tutturmak, birkaç yıl boyunca sabit bir gelirle istikrarlı bir şekilde çalışmayı sürdürmek, genel bir borç miktarını düşük tutmak ve ev kredisi için en iyi şartları almak için büyük bir peşinat ödemekten kurtulmuş olmak önemlidir. (ve en önemlisi, daha düşük bir faiz oranı).

İyi bakıldığında ve iyileştirildiğinde, evler genel mali sağlığına katkıda bulunarak değerde artırabilir. Çiftler ve bireyler bazen evlerini ödedikleri ücretten daha fazla satma seçeneğine sahiptirler, bu yüzden bir ev satın almaya karar verdiğiniz yer ve zamanda stratejik olmak akıllıcadır. Evler, aynı zamanda, ev sahiplerinin borç geri ödemelerinde her ay gönderdikleri paranın bir kısmını telafi etme araçlarına sahip oldukları, kiralık mülkler olarak da akıllıca kullanılabilir.

Araba kredileri

Bir araba ödemesi iyi bir borçdur, ancak sadece gerekli bir kötülük olması anlamındadır. Araba kredisi alanların en büyük hüsranı, aracın onu araçtan ayırdığı anda bir aracın önemli ölçüde değer kaybetmesidir.

Krediyi ödediğiniz andan itibaren, aracın şüphesiz pahalı rutin onarımlara ihtiyaç duymaya başlayacağına dikkat edin. Bununla birlikte, A Noktasından B noktasına geçmelisiniz ve Amerikalıların çoğunun arabada yüzde 100 nakit para ödemek için bir miktar yer yok.

Araç kredileri ile ilgili iyi bir şey, aylık ödemeyi karşılayabilmeniz koşuluyla, kredi oluşturmak için yararlı olmalarıdır. Ayrıca, daha düşük bir aylık ödemeyle ilgili görüşmeler yapmak yerine enerjilerinize odaklanmak yerine, büyük bir peşinat ödemesi, yeni yerine yeni satın alma ve enerjilerinizi daha düşük bir faiz oranıyla müzakere ederek bir araç kredisi almaya hazırlayabilirsiniz.

Alt çizgi

Borç verenler ve kredi kuruluşları borç seviyenize baktıklarında, ev, okul ve otomobil kredileri gibi “iyi” borçlara çok daha olumlu bakarlar. Yüksek faizli kredi kartı borcu, taşınacak en kötü borç türüdür ve her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır. W

genel borcunuzu azaltmaya ve kredinizi oluşturmaya odaklanarak, uzun vadeli bir değere sahip olmayan eşyaların satın alınmasıyla birikmiş kötü borç veya borcu ödeyerek enerjilerinize odaklanın.

Videoyu izle: En Çok Dış Borcu Olan 10 Ülke

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Borç Konsolidasyon Kredisi Yapmalı mıyım?
Borç

Borç Konsolidasyon Kredisi Yapmalı mıyım?

Borcunuz derinse ve bir çıkış yolu bulmak için uğraşıyorsanız, probleminize bir çözüm olarak borç birleştirme kredisi de düşünebilirsiniz. Birden fazla borcu ve bakiyeyi yeni bir kredi ürününe birleştirerek, her ay birkaç ödeme yapma, hayatınızı basitleştirme ve hatta aylık cepten harcamalarınızı azaltma ihtiyacından kurtulabilirsiniz.
Devamını Oku
Sevgili Baba, Neden Borç'u Öldürdün?
Borç

Sevgili Baba, Neden Borç'u Öldürdün?

Ölüm belgesine göre, babam kalp krizi olarak bilinen miyokard enfarktüsünden öldü. Sağlığı bir süredir kötüleşiyordu, bu yüzden tam bir sürpriz değildi. Kilo aldı ve Tip 2 diyabet tanısı aldı. İki baypas ameliyatı vardı - bir üçlü, bir dörtlü.
Devamını Oku
Borç İskan Şirketleri İle İzlenecekler
Borç

Borç İskan Şirketleri İle İzlenecekler

Bu, Good Financial Cents'ten Jeff Rose ve soldieroffinance.com. Burada başka bir harika röportajım var. Çoğunuzun bildiği gibi ben bir finansal planlamacı olduğumu biliyorum ve insanların paralarını yönetmelerine yardım ediyorum, ki bu çoğunlukla yatırımlar, fakat borç söz konusu olduğunda ve geçmiş borçlara nasıl bakılacağı ya da borç konsolidasyonuna nasıl yardımcı olacağı, işte burası bile kendim Sertifikalı bir Finansal Planlayıcı olarak, bu alanda çok fazla bilgim yok.
Devamını Oku
Bir Kişisel Kredi Almadan Önce Cevap Verilecek 8 Soru
Borç

Bir Kişisel Kredi Almadan Önce Cevap Verilecek 8 Soru

Bu, Kişisel Kredileri Keşfetmek adına tarafımdan yazılan bir yazı. Bütün görüşler benim. Müşterilerin finansal olarak ihtiyatlı kararlar almasına yardımcı olmak benim işim. İnsanların emeklilik için yatırımlarını maksimize etmelerine yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda onların finansal hayatlarının birçok yönünü planlamalarına yardımcı olabilirim. Bir müşteriye harcamalarına ciddi kesintiler yapmaları gerektiğini söylerken, bir başkasına bunun yerine daha çok para kazanmaya odaklanmaları ger
Devamını Oku