Kendi Küçük Yerde Çalışmaya Başlamak için 15 Küçük Kasaba İş Fikri

“Amerika'da küçük bir kasabada hayal ettiğimden çok daha fazla iş var.”
-Sam Walton

İnsanlara nerede olduğumu söylediğimde şaşkın bir bakış elde etmem.

Tam olarak West Coast-Los Angeles'ta doğdum.

Benim yetişkin hayatımın yaklaşık 3 yıl boyunca (ve bir çocuk olarak 3) 405 otoban, plajlar, smog ve tabii ki - N Out Burger içinde!

Ama şimdi Güney Illinois’te küçük bir Midwestern kasabasında yaşıyorum.

Otoyol yok, sadece otoyollar ya da “trafik” bulunmayan “rotalar”.

Plajlarımız var; Sadece göllerde. Söz veriyorum, Pasifik Okyanusu kadar heyecan verici değil.

Ve en kötüsü ... hayır-N-Out burger. 🙁

İnsanlar genelde bunu merak ediyorlar ve büyük şehirde büyüdükten sonra buraya kadar geldiğimi bilmek istiyorlar.

Birçoğunun şehir hayatından kendimi çevrelemek için neden şehir hayatından vazgeçeceğimi ve bunun karşılığında fırsatlarımı kısıtladığını merak edebilirim.

Düşünceleri, onu büyük yapmak için büyük bir yere taşınmanız gerektiğidir.

Bu gerçeklerden daha fazla olamazdı.

Küçük kasabalar, özellikle toplumu iyi tanıyorlarsa, girişimcilere birçok fırsat sunmaktadır.

Yale School of Management'ın Olav Sorenson tarafından yapılan yeni bir çalışma, küçük girişimcilerin girişimcinin memleketinde kurulduğunda çok daha iyi performans gösterdiğini gösterdi. Dolar ve sent cinsinden Sorenson, “her yıl bir bölgede yaşayan bir kurucunun işsizlik oranını yaklaşık% 2 oranında azalttığını ve her bir yıllık ek senede her yıl için 1.362 dolara daha fazla kazanç sağladığını keşfetti. operasyon."

Sorenson, bu memleket avantajının, yerel girişimcilerin bölgedeki ihtiyaçları ve uyumlarını anlamalarına olanak sağlamasının yanı sıra, daha iyi bir potansiyel müşteri, çalışan ve sosyal bağlantıya sahip olmalarının yanı sıra, ücretsiz olarak ağız yoluyla reklam verebileceklerini de belirtti.

Ortalama küçük kasaba girişimcinin paket servisi: topluluğunuzu bilmek inanılmaz derecede değerlidir.

Bir topluluğun anlaşılmasının önemi, her ticari girişimin her küçük kasabaya sığmayacağı anlamına gelir. Ancak, her kasabanın bazı ortak ihtiyaçları vardır. Burada, her topluluğun ihtiyaç duyduğu 15 küçük işletme fikri ve bunların memleketinizde çalışması için bazı fikirler var:

1 | Fırın.

İster taze pişmiş ekmek, kurabiyeler, hamur işleri ya da düğünler ve partiler için güzel sanat pastaları satıyor olun, her kasabanın bir fırını sevdiğini göreceksiniz. Yapmak istediğiniz fırınlama türüne bağlı olarak, bu durum biraz arka plan eğitimi gerektirebilir, ancak Mount Vernon, Ohio'daki Pink Cupcake'den Beth Murdoch ve Sommer Meade, yedi yıl önce ev mutfaklarından kekler yaparak başladı. Bununla birlikte, onların eşyalarının işlerini sürdürebilmelerine gerçekten yardımcı olduğunu gördüler. Beth'e göre, “biz, ağız kelimesinden iş üretiyoruz. Her doğum günü pastası bir sürü insanla partiye gider, bu yüzden her pastayı gerçekten özel yapmaya çalışırız. ”

2 | Yatak ve Kahvaltı.

Bu küçük haneler, herhangi bir tarihi ev sahibi için harika bir iş fikridir. B & Bs, turizmi olan alanlarda en iyi hizmeti verirken, turizmin tanımlanmasının, küçük kasabada geleneksel görmeye sahip olmanız gerektiği anlamına gelmediğini unutmamak önemlidir.

Örneğin, kolejlerin yakınında veya yakınında bulunan küçük kasabalar, her zaman profesörler, veliler, aday öğrenciler, mezunlar ve konuşmacılar için kalacak yerlere ihtiyaç duyarlar. Ve kim lezzetli bir kahvaltı sağlanır rahat ve güzel tutulan tarihi bir evde kalmak tercih olmaz?

3 | Kitapçı.


E-okuyucular ve çevrimiçi alışverişin modern çağında, bir kitapçıyı ilginç bir geri dönüş olarak düşünmek cazip gelebilir. Ama bu doğru değil. Jennifer Streisand'ın Lafayette Dergisi'nde de belirttiği gibi, “hiçbir cihazın çekemeyeceği bir okuma etkinliği var: eklektik bir kitapçıda gezinmenin sevinci.”

Kitapçılar ve küçük kasabalar sadece birlikte gider. Bu küçük işletmeler sadece, özel okuyucular için beklenmedik hazineler keşfetmeleri için eşsiz bir fırsat sunmakla kalmıyor, aynı zamanda şiir okumaları, kitap kulüpleri, oyun geceleri ve diğer etkinlikler gibi etkinlikler için önemli bir alana sahip bir topluluk sağlıyor.

Unutmamak gerekir ki, Amazon'un algoritmalarının, başlıkları öne sürmek için ne kadar karmaşık olabileceğine bakılmaksızın, iyi okunan bir kitapçıyla konuşmak için hiçbir şey karşılaştırılamaz.

Indiana Lafayette'deki Sci Fi ve Fantasy kitapçı Robots ve Rogues'un sahipleri olan Tricia Blomgren ve Kevin Flanagan, “daha ​​sık gelmek için gittikçe daha zor olan, favori türlerine kitap önerebilme ve tavsiye edebilme konusunda neşe bulduklarını söylüyorlar. perakendeciler ve çoğu kitapçı. ”

4 | Şekerci dükkanı.

Bol miktarda çocuk ya da bol miktarda tatlı dişli yetişkin bulunmayan küçük bir kasaba bulmak için uzak ve geniş bir alana gitmelisiniz. Şeker mağazaları girişimciler için herhangi bir fırsat sunabilir: bir soda çeşmesi ve dondurma salonu içerebilir, bir şeker esnafının ev yapımı işlerini sergileyebilir, şekersiz, organik, glutensiz veya diğer diyete duyarlı yiyecekler sunabilirler, şekerleri ile biraz kafein tercih edenler için kahve ikramı ya da eski moda bir öğle yemeği tezgahı ile mekan paylaşabilirsiniz. Olanaklar neredeyse sınırsız.

5 | Kuru temizlemeci.

Küçük kasabaların en kırsal kesimlerinde bile kıyafetlerini profesyonelce temizlemiş olan vatandaşları vardır. Aslında, ilk kuru temizleme işini küçük bir kasabada açmak, doymuş bir pazarla rekabet etmek zorunda olmadığınız anlamına gelir. ABD Sayım Bürosunun, sektörün yılda 23 milyar dolar harcadığını tahmin ettiği düşünüldüğünde, bu kesinlikle yeni bir küçük işletme sahibi için istikrarlı bir sektör.

6 | Çiçekçi.


Özel günler, hem mutlu hem de üzgün, çiçekleri çağırır.Her küçük kasabada düğünler, cenaze törenleri ve lise dansları vardır, Anneler Günü ve Paskalya gibi geleneksel çiçek tatillerinden bahsetmezler. Hostes hediyeler, yıldönümü ve doğum günü hediyeleri için yıl boyunca ihtiyaç ve kocaların köpek kulübesinden çıkma yollarını ekleyin ve bir çiçekçinin hemen hemen her toplulukta iş bulabileceği oldukça açıktır.

7 | Çerçeve Mağazası.

Yerel topluluğunuz sanat koleksiyonları ile bilinmese bile, muhtemelen özel bir çerçeve dükkanı kullanabilir. Topluluğunuzun orijinal sanat eserleri satın alıp almamasına bakılmaksızın, hala diplomalar, fotoğraflar ve çekilişler var. Akıllı bir çerçeveci, yakınlardaki kolejler, okullar, anıtlar, parklar veya bölgedeki diğer ilgi çekici yerler ile ilgili çerçeveler, posterler ve hediyeler sunarak yerel gururdan da yararlanır. Bu tür bir stok sadece yerel halkın gururunu göstermek için bir şeyler satın almak değil, aynı zamanda turistler ve ziyaretçiler için mükemmel hediyelik eşyalar sağlayacaktır.

8 | Franchise.

Bir franchise'a yatırım yapmanın faydaları oldukça açıktır: markanızın arkasındaki ulusal pazarlama ve reklam bütçesine güvenebilirsiniz ve müşterileriniz zaten ürününüze aşinadır. Bir franchise'ın küçük kasabanın ilgisini çekmeyeceğini düşünebilirsiniz, ancak bu durum mutlaka geçerli değildir. Uluslararası Franchise Derneği'nden Greg Tanner'a göre, “çok sayıda franchise tarafından yönetilen liderler için daha büyük şehirlere odaklanmak yerine, birçok franchise verenler, franchise konseptlerinin gelişeceği ulus çapında küçük toplulukları araştırarak ve tanımlayarak büyük bir başarı elde ettiler.”

9 | Hediye Dükkanı.

Hediyelik eşya dükkanları, özel günler, özellikle neşeli olanlar için benzersiz hediyeler sunduğundan, herhangi bir şehrin perakende bölgesinin önemli bir parçasıdır. İki lale sahip olmak, bir Lafayette, Indiana alan hediyelik eşya dükkanı sahibi olan Cheryl Woody, hayatlarının en mutlu anlarından insanları tanımak için bir fırsat verdi: düğünler, doğumlar, tatiller, vb. İşini sürdürebilmeye yardımcı oluyor: “Bugün her müşterinin seçebileceği birçok seçenek ve çok sayıda mağaza var. Müşterilerimle mağazadayken ilişkiler kurmak çok önemli. Çözüm bulmalarına yardımcı olmak benim amacım. Örneğin, işimin çoğu, özel düğün davetiyeleri arayan gelinler gibi özel kişiselleştirilmiş ürünlerdir. Bu müşterilerin seçimlerimin geniş olduğunu ve servisimin mükemmel olduğunu bilmeleri gerekiyor. ”

10 | Ev temizliği.


Kuru temizleme gibi, ev temizliği de neredeyse her zaman müşteriye sahip olacak bir başka endüstridir. Ortalama ev sahiplerinin zaman veya eğime sahip olmadığı düzenli temizlik işleriyle uğraşmak, temizlik spektrumunun bir ucudur - diğer ucunda pencere temizleme, endüstriyel veya ofis temizliği veya hatta emlak gibi çok özel işler vardır. temizlenmesi.

11 | Sikke Laundromat.

Herkesin temiz kıyafetlere ihtiyacı vardır, bu nedenle Laundromats küçük kasaba girişimcileri için küçük işletmelerdir. Bu işletmeler sadece Laundromat Business'a göre nispeten yüksek bir yatırım getirisi ile oldukça düşük bir bakım sağlamakla kalmayıp, bazı madeni para çamaşırları% 25'e kadar geri dönüyorlar - çünkü kıyafetlerin her zaman temizlenmesi gerekiyor. Ayrıca, bir Laundromat için başlangıç ​​evrakları biraz bunaltıcı olsa da, bu, bozuk parayla çalışan çamaşırlarınızı satmanın çok kolay olduğu anlamına geliyor. Diğer yatırımcılar işin kolaylık ve yatırım getirisi ile ilgileniyor ve zorlu evrakları atlamayı tercih ediyorlar. .

12 | Salon.

Eskiden manikür ve pedikürün sadece zenginler için lüks olmasıydı. Ancak bu günlerde maliyet, neredeyse herkesin en sevdiği tırnak teknisyeniyle haftalık bir randevu alabilecek kadar düşük. Bir salon açmak, sizin veya çalışanlarınızın özel eğitimini gerektirir. Bununla birlikte, eğitimin manikür / pedikürde sadece bir salonda ya da çalışarak, saç şekillendirme, masaj, ağda ve diğer pek çok kişinin öğrenmesi için tırnak bakımı ile nasıl başa çıkılacağını öğrenmek kadar basit olabilir. Daha spa benzeri bir salon için son prosedürler. Salonlar, belirli bir topluluğun sahip olabileceği her türlü ihtiyacı karşılayabilir.

13 | Jimnastik.

Her zaman şekil almak isteyen bireyler olacak. Yerel bir spor salonu topluluğunuza sadece bunu verir. Bu hile yerel çıkarlara en uygun spor salonunu yaratıyor.

Örneğin, bölgemizde Altın Spor Salonu, yerel ait spor salonları ve 4 Crossfit kutusu bulunmaktadır. Görmediğiniz şey, herhangi bir Yoga stüdyosu. Bence burada kalmak için saf bir yoga stüdyosunun olması daha zor olurdu, ama başka bir küçük kasabada kesinlikle iyi yapabilirdi.

14 | Fotoğrafçı.

Peynir de! İnsanlar her zaman evlenecek, bebek sahibi olacak ve tüm bu hatıraları fotoğraf biçiminde yakalamak isteyeceklerdir. En iyi arkadaşım Jason York Fotoğrafçılığından Jason York rüyasını izlemeye gitti ve yaptı. İnsanların çoğu, “boru rüyasını” takip etmeyeceğini düşündüğü yerlerde, eleştirmenlerinin çoğunun bulunduğu 8,500 memleketi için bir dükkan kurdu.

Yaklaşık 10 yıl sonra işini kendi beklentilerinin ötesinde kurdu ve bölgemizdeki en iyi fotoğrafçılardan biri olarak kabul ediliyor. Küçük bir iş fikrinin küçük bir kasabada nasıl gelişebileceğinin bir kanıtıdır.

15 | Elektrikçi

Pek çok elektrikçiyi görmekten ve aileleri riske atmaktan yorulduktan sonra, Jason Shadowens farklı bir şey yapmaya karar verdi. İşini kontrol altına almak ve yerel sendikaların kurallarına uymak zorunda kalmamak için kendi dükkânını, Elektrik Dedektiflerini kurdu ve asla geriye bakmadı.

Küçük İş Fikirlerinde Alt Çizgi

Küçük kasabalar, yerel girişimcilerin gelişecek işyerleri kurmaları için harika bir yerdir.Topluluğunuzu ve pazarınızı bildiğiniz sürece, hala küçük yaşarken bunu yapamazsınız.

Kendi yerel topluluğunuzda küçük kasaba iş fikirleri görüyor musunuz?

Videoyu izle: GÜLMEMEK İMKANSIZ (Paint Terk +15)

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

7 Çoklu Gelir Akışı Nasıl Kazanırım

7 Çoklu Gelir Akışı Nasıl Kazanırım

Girişimcilikle ilgili birçok hikaye okursanız, muhtemelen girişimcilerin çoğunun birçok gelir kaynağına sahip olduğunu fark etmişsinizdir. Çoğunlukla tasarımcılar, iş sahiplerinin her yönden gelen paralarının olduğundan emin olmak için ellerinden geleni yapıyorlar - ya da bazılarının dediği gibi, “yumurtalarının hepsinin bir sepet içinde olmadığından emin olmak.
Devamını Oku
Küçük İşletmeler Büyük Para Tasarrufu için 6 Yolları

Küçük İşletmeler Büyük Para Tasarrufu için 6 Yolları

İster kendi banka hesabınızı izliyor olun, ister iş dünyasında olun, ekonomik kriz, paramızı daha önce olduğu gibi harcadığımız yollarla hepimizi daha dikkatli yapar. İnsanlar sürekli olarak para kazanmanın ve aynı zamanda daha az harcama yapmanın meşru yollarını arıyorlar. Genellikle bütçemize ve harcama alışkanlıklarımıza baktığımızda, yaşayacağımıza emin olmak için kontrol ederiz.
Devamını Oku
Küçük İşletme İhtiyaçlarınız İçin En İyi Bankacılık Ürünleri Nasıl Belirlenir?

Küçük İşletme İhtiyaçlarınız İçin En İyi Bankacılık Ürünleri Nasıl Belirlenir?

Bankalar, genel olarak ihtiyaç duyulan “küçük işletmelerin” ürünlerini tanıtmaktan hoşlanırlar. Gerçek bir işletme sahibi olarak, daha iyi bilirsiniz. Bir şey için, iki küçük işletme tam olarak aynı değildir. Aynı sektördeki şirketler bile farklı maliyet yapılarına, nakit akışı durumlarına veya ödeme koşullarına sahip olabilirler - hepsi farklı bankacılık ürünlerini onlar için iyi veya kötü bir anlaşma haline getirir.
Devamını Oku