Vergi

Benim CPA Carlos Tanner ile Söyleşi


2006 yılında Irak'tan döndükten sonra, eşim ve ben dosyalamamış iki yıl vergi verdiler ve gidecek bir yere ihtiyaçları vardı. Gerçekten iyi bir yer bilmemekle beraber, yerel bir Wal-Mart'a gidip, bir saat içinde girip çıkmanızı sağlayacak olan bu ucuz vergi hizmetleri merkezlerinden birine gittik. İşi yaptıklarını söyleyebilmem için, gelecek yıl için vergi planlaması yapmamıza yardımcı olmak için çok az şey yaptılar. O zaman bir EBM'ye ihtiyacım olduğunu biliyordum.

Carlos'u bir süredir Tanner Marlo CPA's Inc'den tanıyordum ve bize yardımcı olacak bir profesyonele ihtiyacım olduğunu biliyordum. İş için doğru adam olduğunu bilmek için onunla bir toplantı yaptım. Bir ev tabanlı işletme, kiralık mülk, doğru kesintilerden yararlanma ile ilgili soruları yanıtlamamıza yardımcı oldu; En önemlisi, W-2 çalışanının iş sahibine geçişi sırasında bana rehberlik ediyor. Belirli bir müşterinin% 120'sinden emin olmadığım bir vergi durumuyla karşılaştığımda, ona hızlı bir telefon görüşmesi ve cevabım var. Ona bir teşekkür olarak, onun hakkında okuyucularımı daha çok paylaşmak istedim.

Bana nerede doğduğunu ve büyüdüğünü söyle.

Ailem çiftliğinde Stonefort, Illinois'de bulunan Marion, Illinois’in doğusundaki Southern Illinois’de doğdum ve büyüdüm. Çiftlikte büyüdüm ve çok çalışmanın değerlerini ve ödüllerini, tanrı kaynaklarının yönetimini ve sadece topraklarda değil, aynı zamanda hayatınızı idare edebileceğiniz birçok alanda ekim tohumlarının değerini öğrettim.

İlk öğrendiğin finansal ders neydi?

Hayatımda erken öğrendiğim 2 tane mali ders vardı. Bunlardan ilki, ister yatırım isterse borçlanma olsun, faizleri bir araya getirme meselesiydi. Yatırım yaparken, çok miktarda getiri elde etmek için harika bir güce sahip olabilir. Ödünç aldığınızda, ödemenizde eşit derecede zarar verici bir etki yaratabilir.

İkinci ders, kaynakların akıllıca yönlendirilmesiydi. Kaynak ne olursa olsun: toprak, hayvanlar, sermaye, borç, ticari varlıklar ya da kişisel yetenekler, az ya da bolca olsun, hazırlanmak üzere bilge yönetim tarafından yönetilmelidir.

Neden EBM oldun?

Babam & annem, amcam, teyzem ve büyükannem beni, muhasebe, vergi planlaması ve finansal planlamaya yönlendirdi. Her biri kendi hesabına çalıştığı için, bu alanların herhangi bir iş için en büyük ihtiyaç olduğunu anladılar.

Vergi durumlarına gelince insanların gördüğü en yaygın hata nedir ve düzeltmek için ne yapabilirler?

Doğru vergi yapısını veya iş biçimini seçmek, işletmeler için en önemli karardır. Sadece basit ve kolay olduğu için tek sahibi olarak faaliyet göstermesi olağandır. Ancak, birçok durumda, bu en verimli veya etkili çalışma şekli değildir. Müşteri için mevcut seçeneklerin kişisel durumlarında analiz edilmesi önemlidir. Bu, bir Şirket, Small Business Corporation, LLC Sınırlı Sorumluluk Şirketi, Ortaklık, Güven veya Tek Yetkili Sahibi olmayı seçip seçmeyeceklerini belirleyecektir.

Tipik müşterin nedir?

Tipik müşterilerim hem büyük hem de küçük şirketler, profesyoneller, işletme sahipleri, tıbbi uygulayıcılar, büyük çiftçiler ve mülk sahipleridir. Bu, danışmanlık, planlama, yapı, vergi stratejileri, muhasebe departmanı kurulumu, iş yönetimi veya denetleyici işlevleri veya şirket oluşumlarını içerebilir.

Muhasebe Uygulamanızı Tanımlayın

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel muhasebe ve vergi çözümleri sağlama konusunda uzmanım. Firmamız, müşterilerimize sunduğumuz istisnai hizmetlerin bizim başarımızın anahtarı olduğuna inanmaktadır.

Bu röportaj için zaman ayırdığınız için teşekkürler Carlos! Gerçek bir vergi uzmanına ihtiyacınız varsa, bugün Carlos'u aramanızı tavsiye ederim. Kendisine ve hizmetlerine web sitesinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Videoyu izle: Trey Songz ile La Talks Yemek Pornosu

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?
Vergi

Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?

Eski deyiş, hayatta sadece iki kesinlik vardır: Ölüm ve Vergiler. Ölümün hile yapamayacağını biliyoruz, ancak vergi iadenizi geciktirirseniz ne olacağını merak ettiniz mi? Ya da daha da kötüsü, vergi beyannamenizi hiç kaydetmiyorsunuz? Açıkçası, vergilerini dosyalamıyorsam ne olacağını öğrenmek için çok korkuyorum.
Devamını Oku
Yeni bir iş ararken vergi indirimleri
Vergi

Yeni bir iş ararken vergi indirimleri

Şu andaki işsizlik hala% 9,6 civarında seyretmekte ve doğrudan veya dolaylı olarak etkilenen biriyle konuşmadığım bir gün geçmemektedir. Yeni bir iş aramak için kaldırıma çarptıysanız, aramanız sırasında ortaya çıkan masrafları takip etmeniz gerekir. Gelir vergisi beyannamesi verdiğinizde, bir iş avının bazı maliyetleri vergiden düşülebilir.
Devamını Oku
Vergi Geri Alındığında Ne Yapmalı?
Vergi

Vergi Geri Alındığında Ne Yapmalı?

Bu yıl vergi iadesi alıyorsanız, aldığınız zaman piyangoyu kazanmış gibi hissedebilirsiniz. Birdenbire bir kaç bin dolar harcayacaksın ve onunla ne istersen yapabilirsin. Hızlıca üflemek cazip gelebilir, ancak daha iyi bir seçenek olabilir. Geri döndüğünüz paradan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için, vergi iadenizle yapabileceğiniz şeylerin bir listesi.
Devamını Oku