Borç

Borç İskan Şirketleri İle İzlenecekler

Bu, Good Financial Cents'ten Jeff Rose ve soldieroffinance.com. Burada başka bir harika röportajım var. Çoğunuzun bildiği gibi ben bir finansal planlamacı olduğumu biliyorum ve insanların paralarını yönetmelerine yardım ediyorum, ki bu çoğunlukla yatırımlar, fakat borç söz konusu olduğunda ve geçmiş borçlara nasıl bakılacağı ya da borç konsolidasyonuna nasıl yardımcı olacağı, işte burası bile kendim Sertifikalı bir Finansal Planlayıcı olarak, bu alanda çok fazla bilgim yok. Bu yüzden Damon Günü'nü getirmek istedim. Damon Day and Associates Burada, yüzlerce insanın borçlarından kurtulmalarına yardımcı oldu. borç ödeme dolandırıcılıklarından kaçınma.

JEFF: Damon, sadece seni burada küçük videomıza davet etmek istiyorum.

DAMON: Beni gördüğünüz için teşekkürler, Jeff.

JEFF: Yani biz sadece içine gireceğiz ve Damon Day ve Associates'i kurarak şu an bulunduğunuz yere gerçekten neyin yol açtığını insanlarla paylaşacağız?

DAMON: Muhtemelen geri başladı, en az on yıl önce söyleyebilirim. Üniversitedeydim. Ben kendimle borçla mücadele ediyordum. Bazı kartlar ödeyemedim. Birkaç kredi kartında dava açtım. Temel olarak kendimi nasıl bir avukat olmayı öğrettim. Kendimi temsil ettim. Sadece çok hızlı, bu hesaplarda bu şekilde kazanmayı bitirdim. Onlardan biri aslında kaybettim. Wells Fargo'dan 20.000 dolarlık bir dava oldu. Sonra kendime bir itirazda bulunmayı öğretmek zorunda kaldım ve bunu temyiz mahkemesine götürdüm ve bunu kazandım.

Sadece bu deneyimden geçerken şunu öğrendim ki: a) Bu şeyleri yapmakta oldukça iyiydim ve b) içinden geçmekte olduğum aynı mücadeleden geçen çok fazla insan var ve tüm bu şeyleri öğrendiğimden beri İnsanlarla paylaşmak ve belki de bir işe dönüştürmek için iyi bir şey. Geldiği yol, çoğu insanın onu aldığım seviyeye çıkarmak istemeyeceğini fark ettim.

İnsanların çoğu kendilerini temsil etmek istemeyecek ve mahkemede bulunmayacaklar ve sadece bir tüketici mücadele ediyor ve borçları varsa yapabileceğimiz şeylere dönüştü. Suçlandığınız ve kendinizi ve bunun gibi şeyleri temsil etmek zorunda olduğum durumun içine girmekten kaçınmak için ne yapmamalısınız. Sadece oradan gelişti. İnsanlara yardım etmeye başladım. Borç ödeme şirketi işleten ve orada çalışarak iyi bir arkadaşım için çalışmaya gittim.

Gerçekten mücadele ettiğim bir noktaya geldim çünkü bir şey sattığınız zaman bir widget satıyorsunuz? Ücretsiz bir konsültasyon yapıyordum ve onlar da içeri gireceklerdi ve ben onların durumlarını gözden geçirecektim, ama sattığım şeylere gerçekten uymayacaklardı. Sadece para kazanmak için bir satış yapmak zorunda kaldığım arasında sürekli bir mücadeleye sahip olduğum noktaya geldi, fakat aynı zamanda tüketici sattığım şeye ihtiyaç duymuyorsa onları telefondan almam ve konuşmaya gitmem gerekiyor. Başka biri, eğer dürüst olacağız, bir iş yeri noktasından doğru mu?

Sonunda, birkaç yıl önce, bu tüketicilerle zaman ayırdığımı hissettiğim noktaya geldim ve gerçekten sattığım şeye ihtiyaç duymazsa, onlara neye ihtiyaç duyduklarını ve neye ihtiyaç duyduklarını anlatmaya zaman ayırdım Yapmak için para ödemiyordum. Ve ben gerçekten kırıldım.

Yapabildiğim zaman bu insanlara yardım etmeye çalışarak kırıldım ve kendimden ayrılmamın ve bu işi esas olarak yaptığım yerde bir konsültasyon hizmeti olarak sunmak için mantıklı olduğunu fark ettim. değer geliyordu.

JEFF: Geldin. Böylece, yaşadığınız kendi kişisel deneyimleriniz, kendi yolculuğunuz, gerçekten insanlara yardım etme motivasyonu olmuştur. Kulağa böyle geliyor.

DAMON: Evet, insanlara yardım etmek kadar. Bana göre insan doğası. Birilerine yardım etmek istersen çoğumuzun çok sıkı olduğunu düşünüyorum. Bu bilgiye sahipseniz, bu bilgiden faydalanabilecek çok fazla mücadele eden insan olduğunu biliyorsanız, bir iş kurup diğer insanlara aynı anda yardım ederek geçinirseniz, o zaman sadece bir kazanım hakkı olur mu? Neden bunu yapmak istemiyorsun?

Borç Konsolidasyon Süreci

JEFF: Doğru, tam olarak. Danışmanlığınıza gelince, gerçekten ne anlama geldiğini ya da gerçekten insanlara yardım etmek için ne yaptığınızı araştırın.

DAMON: Ben kendi başıma çıkmadan önce ve benim istişaretim için şarj etmeye başladım, uzun zamandır gerçekten düşündüm çünkü neredeyse finansal intihar gibiydi. Çoğu tüketici ücretsiz bir danışma almak için programlanmış, değil mi? Ücretsiz danışmalar bile veriyorsunuz, ancak işiniz çok farklı. Bir iflas avukatınla konuşursanız, ücretsiz bir danışmanlık alırsınız. Borç satış temsilcisiyle konuşursanız… Her şey bedava. Öyleyse burada serbest görüşmeler yapmadığımı söylüyorum. Danışmanlık için bana bir ücret ödemeniz gerekiyor. Doğal tepki, tüm bu diğer insanlarla benimle ücretsiz konuşacak olsam neden size ödeme yapmam gerektiğini söylemektir. Bu en zorlu mücadeleydi; Tüketicilere, bilmedikleri borç azaltma endüstrisi hakkında çok şey öğretmek.

Ne bilmediklerini bilmiyorlar. Çoğunlukla borç yardım sektöründe devam eden bir sürü kötü şey var. Tüketicilerin borçlarından kurtulmalarına yardımcı olmaktan ziyade, paralarını tüketicilerden ayırmaya yönelik bir çok şey var. Konsültasyonları yaptığımda ana odak noktam ... iyi de olsa beni bu şekilde kıralım. Beni biraz takip edeyim. Tüketici, örneğin bir borç mutabakat satış görevlisini arayabilir ve büyük olasılıkla bir borç uzlaştırma programı satın alacaktır. Yaptığım şey ile borç muhasebesi satış görevlisi arasındaki fark, herhangi bir önyargılı fikirle girmem.Müşterim tarafından doğrudan telefonla harcayacağım saat için ödeme alıyorum. Benim işim, tüketicinin durumu hakkında bilgi edinmek ve en iyi finansal stratejinin, iflas mı yoksa borç mutabakatı mı yoksa kredi danışmanlığı mı yoksa hep birlikte mi? Odağım onlara bir şey satmak değil, çünkü onlara bir şey satmak için para alamıyorum. Onlara ne yapmaları gerektiğini anlatmak için para alıyorum.

Tam olarak ne yapmaları gerektiğine dair adım adım bir plan belirlediğimizde, bir şirket tutmaya ihtiyaç duyuyorlarsa, onları bildiğim ve güvendiğim iyi bir şirkete yönlendirebilir ve daha sonra bu şirketten daha büyük bir indirim elde edebilirim. danışma ücretim ilk etaptan daha önemliydi. Temel olarak, yaptığım işin tam olarak ne yapmak istediklerini tam olarak anlayabilmek için tüketici ile çalışıyorum, bunları nasıl uygulayacaklarını göstereceğim ve onlardan faydalanmayacağından emin olmak için onlarla birlikte çalışıyorum. bazı widget veya herhangi bir şekilde satmaya çalışan bazı program. Bazı tek beden-tüm çözüm. Temel olarak, birinin yanında olması, gerçekte ne olduğu.

Borç İskan Şirketleri: Ne İzlemeli?

JEFF: Bu diğer borç ödeme şirketleri hakkında pek bir şey bilmiyorum. Bu widget'la ilgili ücretsiz danışma ve ücretlendirme yaptıklarından bahsettiniz. Tüketicilerin ihtiyaç duymayabilecekleri bu programları ödemeleri için ne tür fiyatlar bekliyorsunuz?

DAMON: Sana bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum. Borç satışlarının çok fazla insanın kötülük olduğunu ya da insanlara gerçekten yardım etmek istemediğini sanmıyorum. Buna hiç inanmıyorum. Çoğu insanın çok iyi olduğuna inanıyorum. Borç uzlaştırmaya gidildiğinde, bir çoklarının sattıklarını tam olarak anlamadıklarına inanıyorum çünkü onlar satış insanı. Finansal bir geçmişi yok. Bunu açıklığa kavuşturmak istedim. Borç satışlarının tümünün kötülük olduğunu söylemiyorum. Çoğu, ailelerini ve bunun gibi şeyleri ifade ederdi. Şimdiye kadarki en kötü şey olduğunu söylemiyorum ama tüketici için en iyi şey olmayabilir.

Borç konsolidasyonu ile ilgili ücretler ve borçlar ile ilgili olarak, borcunuzun ne kadar olduğuna bağlı olarak, 2, 3, 4, 5, 10, 15,000 dolarlık ücretlere bakmanız gerekir. Çok fazla paradan bahsediyoruz, bu yüzden gerçekten yapmadan önce 10,000 dolar harcamanız gerektiğinden emin olmak için 147 dolarlık bir yatırım yapıyoruz. İşe başladığımda dışarı çıktım ve başkalarını bu işi kimin yaptığını görmek için aradım çünkü ne zaman bir iş kurmaya başladığınızı görmek istediğinizde, kimin iyi olduğunu görmek istemiyorsa, kim iyi bir şey yapmıyorsa, ne öğrenebilirim? Ben aynı hataları yapmıyorum. Ben kimseyi bulamadım. Yaptığım şeyi yapan başka kimse yok demiyorum, ama bulamadım.

Bu beni gerçekten sinirlendirdi ve bu yüzden finansal intihar olabileceğini söyledim çünkü eğer başka biri bunu yapmıyorsa ve buna büyük bir ihtiyaç varsa, bunu yapmamalarının bir nedeni olabilir. Bunun nedeni, 10,000 dolar ödemek yerine hey görerek para kazanmak için çok daha zor, 150 dolarlık bir ücret alacağım ve size bu servise ihtiyacınız olup olmadığını söyleyeceğim. Onlara sadece 10,000 dolarlık bir şirkete başvurursam çok daha fazla para kazanabilirim. Muhtemelen 2,000 dolarlık bir geri tepme alırdım. Bir iş açısından gerçekten zor bir durumdur ve hayır diyebilirim, 150 dolar için size yardım edeceğim ve bir başvuru ücreti almak yerine bu sevk ücretini müşteriye indirim olarak ileteceğim.

JEFF: Bu insanlar için böyle muazzam bir hizmet yapıyorsun ve bence bu harika bir şey.

DAMON: Kesinlikle senin gibi insanlara güveniyor, bu yüzden beni goodfinancialcents.com'a koyman için zaman ayırdığımı ve bana reklam vermemden dolayı maruz kalmamı sağladığın için minnettarım. Açıkçası, reklamı yapmak için 10.000 ABD doları ödeme yapan şirketle rekabet edemem, bu yüzden mesajı aldığınız için teşekkür ediyorum.

Borç Uzlaşması ile Kim Yardım Gerekir?

JEFF: Borç ödeme hizmetine veya programına ihtiyaç duyan biri için tipik profil nedir?

DAMON: Borç yerleşimi olan biri için tipik bir profil… Borç ödemesine baktığınız zaman, müşterilerle çalıştığım şekilde, gerçekten en temel yaklaşım veya en az zarar veren yaklaşım olarak adlandırdığım şeyle başlıyorum. Müvekkillerimle yaptığım şey, bu yoldan geçiyorum ve tamam dedim, bu borcun var. Devam eden tüm farklı şeylere bakıyoruz: Kaç yaşında olduklarını, ne tür bir emekliliğe sahip olduklarını, evlerine sahip olduklarını, evlerinde baş aşağı mı olduklarını, koleje gidecek çocukları var mı? Genellikle bir finansal planlayıcı olarak bakacağınız her şeye bakarız.

İlk önce bunu alacağın zamanı biliyorsun - önce ne yapacağına dair tavsiyede bulunmadan önce müşteriyle neler olduğunu öğrenmelisin. Yani bir borç ödeme şirketi olarak adlandırdığınızda 1) bir satış elemanı ile konuşuyorsunuz ve bunu yapmak için eğitilmiyorlar ve 2) bunu yapmak için ödeme yapılmıyor. Sadece temelde borcunuz olduğunu söylüyorlar, bu çözüme sahibiz. Sorununuzu çözümümüze uygun hale getirip getiremeyeceğimizi görelim. Tamam. Karşıt yaklaşımı alıyorum. Hayatlarında neler olup bittiğini, mali hayatlarını, hedeflerinin ne olduğunu ve ne yapmaya çalıştıklarını anladım ve sonra tüm seçeneklere bakıyoruz, sadece borçların ödenmesi için bu hak değil. Bakın, alacaklılarınızı arayabilir ve onlarla birlikte çalışabilir ve faiz oranlarını biraz alçaltabilir, ödemenizi azaltabilirsiniz. Genel olarak, bu iyi bir çözüm olacak, işe yarayacak.

Tamam, işe yaramayacak çünkü nakit akışına baktığım zaman ne olduğunu görebiliyorum.Tamam, kredi danışmanlığı programına ne dersin? Bunun ne olduğunu açıklayabilirim. Bundan sonra, eğer işe yaramayacaksa, o zaman bir borç uzlaştırma stratejisine gireriz. Borç ödeme, sorunuzu cevaplamak için iflas ve kredi danışmanlığı arasında gerçekten var. Kredi danışmanlığının daha genel bir yaklaşım olduğu durumlarda, borçlarınızı geride bırakmazsınız, kreditörlerinizle çalışıyorsunuz, esasen yeni bir sözleşme var ve her ay faturayı ödüyorsunuz. İflas, bir bölüm 7 gibi, tamam, amca. Yapamam. Sadece yolu yok. İşimi kaybettim. İşsizim. Sadece iflas etmek zorunda kalacağım. Borç ödeme bu orta zemin. Borç ödemesini profile uyduğu sürece, bir kredi danışmanlık programı çalışması yapmak için nakit akışına sahip olmayan biri ya da hak edemeyecekleri ya da yapmadıkları bir durumda olan birileridir. iflas etmek istiyorum.

İflas dediğinizde genellikle bir bölüm 7 çünkü bir bölüm 13 açık bir şekilde farklı bir hikaye. Borcu olan bir kimsenin borçlarını ödemek için tasfiye edebilecekleri ya da borcu gerçekten ödemek için yeterli miktarda nakit akışına sahip olabilecekleri bazı varlıklar vardır, ancak makul bir süre içinde, belki iki yıl olabilir, içeri girip bir miktar yerleşim teklif edebilirler. Danışmanlık ve iflas arasındaki ortada bir borç yerleşim türü stratejisine bakmak isteyebilecek biri var.

JEFF: Tamam. Geçen gün sohbet ediyorduk ve çok iyi olmayan borç mutabakat şirketlerinden bahsetmiştik, ve bence avantajlardan yararlanan bir iki veya birkaç kişi paylaştınız. Bunların, muhtemelen muhtemelen onları kurtaracak olan ilk konsültasyonundan geçmeyen insanlar olduğuna inanıyorum. İnsanlara danışmak için kendileri gibi birisini bulmaya ve bu yanlış yola girmediğinden emin olmak için daha mantıklı olabilecek bu korku hikayelerinden bazılarını paylaşır mısınız?

DAMON: Maalesef, çoğu müşterim gerçeklerden sonra bana geliyor, doğru. Ve bilinçli olarak yapmazlar. Sadece her dolar meselesinde borçlusun. Ücretsiz bir şey elde etmek istiyorsun çünkü para harcamak istemiyorsun, ama sonunda her zaman sana daha fazla paraya mal olacak. Birkaç hızlı hikayeyi paylaşabilirim. Bu yaklaşık iki yıl önceydi, müşteri görüşmem vardı. O idi Aslında iki yerleşim şirketine kayıtlı. Üzerinde çok fazla ayrıntıya girmeyeceğim. Blogumda yazdım. Birisi kontrol etmek isterse, hikayeyi okuyabilirler.

Esasen onunla savaşan iki şirket vardı. Durumu yaklaşık 100.000 dolar borcu vardı ve esasen sabit bir gelir elde ediyordu. Bir yerleşmede kazanmış olduğu bir miktar parayla yaşıyordu. Çalışmıyordu. O yaşlı bir kadındı ve sabit bir parası vardı. Şu anki nakit yanma oranına göre 12 ayda tam anlamıyla kırılmıştı. Tam anlamıyla, tamamen parasız kırdı. Sosyal Güvenlik için ayda sadece 700 dolar kaldı.

Bu yüzden, bir anlaşmanın hiçbir anlam ifade etmediği bir durumdaydı çünkü 100,000 dolar borçlu. Parası bitecek ve 12 ay içinde iflas edecek, bu yüzden borçtan endişe duymayacağı bir noktadaydı. İpoteğini, masadaki yiyecekleri, bu tür şeyleri ödemekle ilgili endişesi vardı.

Yani burada iki yerleşim şirketi var ki gördükleri dolar işaretleriydi çünkü borçları için 15.000 dolar kazanacaklardı. Her ikisi de onun için kavga ediyorlardı. Biriyle anlaştı, soğuk ayaklar aldı. Diğer satış elemanı onu tuttu. Ona, BBB ile daha az şikayette bulundukları için daha iyi bir çözüm olduklarını, dolayısıyla onlarla kaydolduğuna ikna etti. Bütün bu adamlar, 15 ay boyunca ayda 1000 dolar ödemek için bir plana sahiplerdi. Bütün ücretlerini ön tarafa topluyorlardı.

Temel olarak tüm bunlar gerçekleşecekti, bu adamlar bu ücretleri ödeyip bütün paralarını ödediler ve sonra para tükettiler. Sonra iyi derler ki senin hatan. Param bitti. Borcu ödeyemeyiz çünkü paranız bitti. Yaptıkları tek şey, ona 15 bin dolarlık iflas için hızlı bir yol sağlamaktı. 150 dolara kadar seni iflas edebilirim.

Her neyse, onu her iki programdan çıkardım. Harcamalarını ikiye böldük. Onu yapmak zorunda olduğu evini satmaya ikna ettim. Orada yaklaşık 60 bin dolar var. Daha az rant bırakan güzel bir şehir evine taşındı ve çok fazla masrafını pekiştirdi. Bu noktada yapabileceğimiz en iyi çözüm, bir iş bulmaya çalışana kadar olabildiğince çok para biriktirmeye çalışmaktı. İflas da olamazdı çünkü 100 bin dolar alacaklardı. Korunmadı. Emeklilik hesaplarında değildi. Bu yüzden iflas edemedi ve borç mutabakatı hiçbir şey olmayacaktı, ama ne kadar para harcayacaktı? Ana akım çözümlerin hiçbirinin işe yaramayacağı bu bölgede bulunuyordu, ama ona bunu söylemek için kimse ödeme yapmadı.

Her neyse, beni seviyor. Yine de her seferinde bir arada konuşuruz. Evini sattıktan yaklaşık bir yıl sonra iş bulmayı başardı. Her şey onun için çok daha iyi gidiyor. Aslında Bu şirketlerden biri bana bir ateşkes ve mektup mektubu gönderdi Blogumda yazdığım hikaye yüzünden. Sizler bu bayanı yırtıyorsunuz dedim. Burada neler oluyor? Dışarıdaki büyük borç mutabakat şirketlerinden biriydi. Büyük, iyi anlamına gelmez. Büyük, çok satış hakkı demektir? Bir çok satış genellikle iyi değil demektir. Bana hikayeyi reddetmediysem, bana bir dava açıp, durduran mektup gönderdiler.Sadece hikâyeyi ele almıyorum, ateşkes ve mektup mektubu koyup blogda yeni bir hikaye hazırladım. O zamandan beri onlardan haber almadım. Yaklaşık bir yıl önceydi.

JEFF: Blogda ve röportajda bu hikayeye bir link vereceğim, böylece izleyiciler bunu kontrol edebilir.

DAMON: Biliyorum bir zamanlar çatlaktayız. Birkaç tane daha öyküm var ama alt satırda, eğer iyi ve iyi bir kişi olsa bile ücretsiz danışmanlık alıyorsunuz ve ne yapmakta olduğuna gerçekten inanıyor. en çok hangi stratejiyi en iyi şekilde ortaya çıkardığını bulmak için. Ardından satış elemanlarıyla konuşmaya başlayabilir ve birisini işe almanız gerekiyorsa hangi şirketi seveceğinizi anlayabilirsiniz. Ama bu çözüme ihtiyacınız olup olmadığını bilemezsiniz, çünkü bu bilgiyi size söylemek için orada olmadıkları için.

JEFF: Gerçekten çabuk, insanların sana nereye gitmeleri gerektiğini bulmaları gerekip gerekmediğini söylemek istiyorum.

DAMON: Beni bulmak gerçekten çok basit. Sen sadece git DamonDay.com.

JEFF: Tamam. Bu senin merkezin. Bilgi bulabilecekleri ve konsültasyonu dolduracakları yer burası. Burada bir ekran görüntüsüm olacak, böylece bunu görebileceksiniz. Bunu 20 dakikanın altında tutmaya çalışıyorum, böylece Youtube'da bulabilirim ve insanlar seni görebilir. En önemli şeyle kapatmak istiyorum. Bildiğiniz gibi, devasa bir In-and-Out Burger hayranıyım ve benimle aynı sayfada olduğunuzu düşünüyorum. İsterseniz seyirciyle düşüncelerinizi In-and-Out Burger'de paylaşır mısınız?

DAMON: Bu Five Guys Burger ile devam eden büyük bir rekabetin olduğunu biliyorum. Hiç beş Guys Burger yemedim. Burada değiller. Kaliforniya'da yaşıyorum.

JEFF: Gerek yok. Sadece anlatacağım. Bende vardi. İhtiyacın yok.

DAMON: Güney Kaliforniya'da yaşıyorum. Jeff'i kıskanç kılan In-and-Out Burger'a yürüyebilirim, ama evet, In-and-Out, hayvan stilinde bir çift double. Daha iyi bir burger bulamazsın. Sen yukarı çıkıp oraya yapıp elden teslim edebilirsin. Onu arabada yiyebilirsin. Arabada yemek isteyip istemediğinizi soruyorlar ve size özel bir tepsi veriyorlar. Başka kim sana özel bir tepsi veriyor? Kimse. Özel bir tepsi alamıyorsun.

JEFF: Kimse yok. Kimse. Tam olarak bu nokta. Damon, sadece senin zamanın için teşekkür etmek istiyorum. Bu değerli bilgiler için teşekkür ederim. Daha fazla bilgi istiyorsanız, kesinlikle Damon'a ulaşmak için bolca bağlantıya sahip olacağım ve ona borç durumunuzla ilgili herhangi bir soru sormam gerekecek. Takdir ediyoruz ve bir dahaki sefere görüşürüz. Tekrar teşekkürler Damon.

DAMON: Teşekkürler Jeff.

Bu materyalde dile getirilen görüşler yalnızca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır. Hangi yatırımların sizin için uygun olabileceğini belirlemek için yatırım yapmadan önce mali danışmanınıza danışın.

Videoyu izle: Yapı Kayıt Belgesi Nasıl Alınır? İmar Barışı Başvurusu Nasıl Yapılır? Tüm Detaylar

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Borç yönetimi becerilerinizi geliştirmenin basit yolları
Borç

Borç yönetimi becerilerinizi geliştirmenin basit yolları

Ekonominin nihayetinde durgunluk yaşanmasıyla birlikte, mali durumunuza bir göz atmak ve borç yönetimi becerilerinizi geliştirmek için neler yapabileceğinizi “düzeltmek” hiç bu kadar önemli olmamıştı. Birçoğumuzun borca ​​düşmesiyle - ve ulusun finansmanı, onlardan daha zayıftır - en iyisi, borçlarınızın üstesinden gelebilmek için yapabileceğiniz her şeyi yapıyor.
Devamını Oku
GF ¢ 001: Ne hakkındayım?
Borç

GF ¢ 001: Ne hakkındayım?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_001_.mp3 Sonunda burada! GF ¢ Podcast'i 11 aydan fazla bir süre için başlatmak istedikten sonra nihayet geldi! Ne diyebilirim… büyük şeylerin olgunlaşması zaman alır. My Benim savunmamda bir kitap yayınladım ve eşim ve Dolar ve Güller podcast'ımızı başlattım.
Devamını Oku