Emlak

Sağlık İçin Dayanıklı Bir Vekalet Nedir?

Hiç kimse kendiliğinden ya da kendileri adına tıbbi karar veremediklerini düşünmek istemez.

Ancak, herkesin hayatında, kendileri için karar veremeyecekleri bir noktaya ulaştıkları bir zaman gelir.

Bunun nedeni, bir kişinin artık bunun için zihinsel kapasiteye sahip olmaması, ya da bir krizde ya da acil bir durumda olması ve bunları gerçekleştirememesidir.

Ne olursa olsun, bu kararları almaya yardımcı olmak için güvenilir bir kişinin sağlık hizmetleri için güvenilir bir vekalete sahip olması iyi bir fikirdir.

Sağlık İçin Dayanıklı Bir Vekalet Nedir?

bir sağlık hizmetleri için vekaletnamesizin için sağlık kararları vermeyi planladığınız birine izin veren yasal bir belgedir.

Canlı bir irade ile vekaletname arasındaki fark, yaşamı sürdürme prosedürleri ile ilgili dileklerinizi ifade eden bir direktiftir. Bir vekaletname başkasına kontrol sağlar sağlık bakımıyla ilgili kararlar vermek.

Vekaletname ile belirlediğiniz kişi “temsilciniz” olarak adlandırılır ve bir vekaletname verilirken dikkate almanız gereken birçok farklı faktör vardır.

Birisi Nasıl Seçilir (Bunu Düşün!)

Birisine sağlık bakımıyla ilgili yaşam veya ölüm kararları verme gücünün verilmesi, hafifçe yapılması gereken bir şey değildir. Güvende olduğunuz bir kişiyi, genellikle yakın bir arkadaşınızı veya aile üyenizi dikkatlice seçmeniz önemlidir.

Şunlar için tavsiye edilir:

  • Vekalet vermek ve o kişiyle konuşmak istediğiniz kişiye karar verin.. Seçtiğiniz kişi, haklarınıza saygı duyan biri olmalı, ne istediğinizle aynı fikirde olmasalar da, ihtiyaç duyulması halinde dilediğinizi yapmaya istekli olacaktır.
  • İkinci bir kişi atayın. Seçtiğiniz ilk kişinin müsait olmadığı veya gerekli kararları vermeyi reddettiği durumda, sizin için karar vermek için ikinci bir kişi bulunmalıdır. Eşinizi kendi vekiliniz olarak seçtiyseniz düşünün, ancak ikiniz de birlikte bir araba kazasındasınız ve her ikisi de ciddi şekilde yaralanır. Üçüncü bir tarafa sahip olmak, bu durumda, ikinci vekalet kararınızı vermek için elinizde bulundurmanız zorunludur.
  • Seçtiğiniz insanların yanı sıra, sizin de verdiğiniz gücü anladığınızdan emin olun.. Seçtiğiniz bu kişi, size veyajetatif bir durumda kalmanızı veya hayat kurtarıcı önlemler almama dahil olmak üzere, sizin için ölüm ya da ölüm kararları verebilecektir. Birisine yerleştirmek büyük bir sorumluluktur. Ayrıca ne yaptığını bildiğini göstermelisin. Zihinsel kapasitenizin durumu hakkında herhangi bir şüphe varsa, doktorunuz tarafından bir tıbbi yeterlilik değerlendirmesi yapılabilir.
  • Birinin vekaletname temsilcinize resmen ismini veren bir avukatla konuşun. Vekil tüm evraklar boyunca size yol gösterebilir ve her şeyin düzgün bir şekilde yönetildiğinden emin olabilirsiniz. Bu süreç boyunca size sadece yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vekaletname ya da yaşayan bir irade ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirler. Her devlet farklıdır ve her birinin çeşitli sağlık yönerge formları ve düzenlemeleri vardır.

Ajan ne gibi kararlar verebilir?

Aracınızın yapabileceği pek çok zor karar var. Sağlık hizmetleri veya tıbbi kararlarınızla ilgili kararlar alırken acentenin çok fazla gücü vardır.

Vekaletnamesi olan kişi karar verebilir kimin erişimi var Tıbbi kayıtlarınıza ya da bu kayıtlara erişiminiz varsa. Onlar da karar verebilir hangi ilaçlar veya tedaviler alacaksın.

Ruhsal durumunuz veya sağlığınız nedeniyle herhangi bir karar veremezseniz, aracınız tedavilerle ilgili herhangi bir karar verebilir. Ek olarak, vekaletnamesi olan kişi kabul et ya da taburcu et Bir hastaneden ya da huzurevinden.

Vekaletname belgelerini geçtiğinizde, yapabilecekleri (veya yapamayacakları) kararları özetleyebilirsiniz. Bazı senaryolar için belirli istekleriniz varsa, verebilecekleri kararları kısıtlayabilir ve yetkilerini sınırlandırabilirsiniz.

Ne Dayanıklı Bir Vekaletin Olmuyorsa?

Ne olacağını asla bilemezsin. Kimse kendileri için trajik bir şey düşünmek istemez, ancak uygun talimatları yerine getirmezseniz, o zaman bir öncelik sırası vardır.

Sağlığınızla ilgili herhangi bir karar veremiyorsanız, bakacakları ilk kişi mahkeme tarafından atanan vasidir.

Bu kişiyi yerine getirmezseniz, kararları vermesi için birisini ararken bir karar verilir:

  • Eşiniz / partneriniz
  • Yetişkin bir çocuk
  • Bir yetişkin kardeş
  • Bir arkadaş
  • Yakın yaşayan akraba

Gördüğünüz gibi, sevdiklerinizin içine sokulması zor bir durum haline gelebilir. Dayanıklı bir sağlık vekaleti sahip olmak süreci daha kolay hale getirir ve sevdiklerinizdeki acıların bir kısmını alabilir.

Sağlık Sigortası Vekili mi, Yaşam Will mı?

Uygun planların yerinde olması önemlidir. Yapmanız gereken birçok farklı karar var. Yapmanız gereken önemli kararlardan biri, bir vekaletname belirlemek ya da yaşayan bir iradeye sahip olmak arasındadır.

Hemen her durumda, sahip olmak HER İKİSİ DE en iyi fikir olacak. Resuscitate yapmadığınız gibi, canlı irade içinde özel talimatlar bırakabilirsiniz. Elbette, vekalet kararınız bu kararı verebilir, ancak yaşayan iradenin sahip olması bunlardan kaynaklanan baskıyı alabilir.

Yaşayan bir irade, vekaletnameden çok daha spesifiktir. Bir yaşam, bir durum veya bir takım durumlar için özel talimatlar verir. Vekaletname, faktör değiştikçe karar verebilir.

Her ikisine de sahip olabilirsiniz, ama sahip olmak, sahip olmaktan daha iyidir.

Süreci Tamamlamak

Birisini sizin vekaletiniz olarak seçtikten sonra, uygun evrak işlerini tamamlamanız gerekir. Formları yasal temsilcinizden, hastaneden veya çevrimiçi olarak alabilirsiniz. Tam olarak doldurulmalı, sizin tarafınızdan imzalanmalı ve noter onaylı olmalıdır.

Vekaletname belgenizin bir nüshasının, gerekirse birkaç kişinin erişebileceği güvenli bir yerde saklanması gerekir. Vekaletname verdiğiniz kişi veya kişilerin de bir kopyası olmalı ve eğer uygunsa, aile avukatınızın bir kopyası olmalıdır.

Videoyu izle: ArcadePuzzle

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Kime güveniyorsun?
Emlak

Kime güveniyorsun?

Güvene ihtiyacınız var mı? Yaygın bir yanlış anlama, varlıkların zenginler için ayrılmalarıdır. Gerçek şu ki, birçok insan bir güvenden yararlanabilir. Bunlardan biri olduğunu mu düşünüyorsun? Şaşırmış olabilirsin. Bir ailenin kurulabileceği birçok türde güven var. Her şey, başarmak istediğin güce bağlı.
Devamını Oku
Yararlanıcı Seçeneklerini Anlama - Eski Planınız Nedir?
Emlak

Yararlanıcı Seçeneklerini Anlama - Eski Planınız Nedir?

Eski planın nedir? Bu, sık sık müşterilerime sorduğum bir sorudur. Bunu birçok nedenden ötürü soruyorum, ama asıl neden, burada olmadıklarında neler olduğunu düşünmelerini sağlamaktır. Onların iradeleri, hayat sigortası poliçeleri ve bu tartışma için özen gösterdiler: Emeklilik planı yararlanıcıları.
Devamını Oku
Şimdi bir Devremülk Almalıyım?
Emlak

Şimdi bir Devremülk Almalıyım?

Üniversitedeyken, oda arkadaşımın ebeveynlerinden biri devre dışı bıraktı. Hafta sonlarından birini "dönüş" yaptıkları için kullanmayacaklardı, bu yüzden oda arkadaşlarımız olarak mini bir tatil yapıp devremülkte kalmaya karar verdik. Çok eğlenceliydi ve belki de, büyüdüğümde, devremülk kiralamak veya satın almak istiyorum diye düşündüm.
Devamını Oku