Sigorta

Sizin İçin En İyi Sağlık Tasarruf Planı nedir?

'Açık kayıt mevsimi ve eğer benim gibi olursanız, gelecek yıl için sağlık sigortanız hakkında ne yapacağınızı anlamaya çalışıyorsunuz.

Doğru kapsama seçmenin yanı sıra, durumunuz için hangi ek sağlık tasarruf planının en iyi olduğuna karar vermeniz gerekir.

Sağlık Tasarrufu Hesapları (HSA), Sağlık Geri Ödeme Hesapları (İHD) ve Esnek Harcama Hesapları (ÖSO), işverenlerle (özellikle daha genç ve daha sağlıklı işgücüne sahip işverenler) popülerlik kazanmaktadır.

Birçok şirket çalışanlarına, normal HMO veya PPO yerine bir HSA veya benzeri bir hesaba kayıt yapma seçeneği sunmaktadır.

Sağlık Tasarruf Hesabı (HSA)

Bir HSA, kendi sağlık giderlerinizi karşılamak için size vergi muaf tasarruf hesabı verir. Diğer çevrimiçi tasarruf hesaplarının çalışma şeklinden farklı ve farklı çalışırlar.

Bir sağlık planında geçirmediğiniz para bir sonraki sınıfa geçer.

Ayrıca, sigorta şirketinizin sadece önemli sağlık harcamaları için (önleyici bakım, analık bakımı ve pediatrik birinci basamak bakımı dahil) sekmesini alacağı bir HDHP'ye (Yüksek İndirilebilir Sağlık Planı) kayıt olursunuz.

2017 yılında, HDHP'deki minimum indirim, bireyler için 1.300 dolar ve aileler için 2.600 dolardı.

HSA'ların yükselen popülaritesi iki kelimeyle özetlenebilir: düşük primler. Geleneksel sigorta planında, önden yüksek primler ödersiniz; HDHP'de daha düşük primler ödersiniz ve esasen tasarrufları kendi sağlık masrafları hesabınıza atarsınız.

Bireyler şu anda bir HSA'da yılda 5.850 $ 'a kadar çıkabilir, aileler yılda 5,650 dolar. Para vergi-ertelenir ve dağıtımlar vergiden muaftır (nitelikli sağlık harcamalarını ödemek için kullanılırlarsa).

HSA varlıklarını bile yatırım yapabilirsiniz. 65 yaş ve üzerindeyseniz, vergi cezası olmaksızın herhangi bir nedenle HSA'dan para çekebilirsiniz.

Sağlık Geri Ödeme Hesabı (İHD)

Bir HRA, bir HSA gibi vergi avantajlı bir hesap olsa da, hesap tasarrufları zamanla büyür. Bir HRA'daki varlıklar size ait değildir. İşvereninize aitler ve işinizden ayrılırken işvereninize geri dönerler.

İHD esasen işvereninizin sizin için bir avantajıdır - sahip olduğunuz gerçek bir “varlık” yerine bir geri ödeme hesabı.

Esnek Harcama Hesabı (FSA)

Bir ÖSO ile nitelikli sağlık harcamalarını ödemek için vergi öncesi maaşınızdan maaşınızdan düşülür. Kendi sağlık giderleriniz için ya da bağımlı olan kişiler için bir ÖSO belirleyebilirsin.

Ancak, çoğu ÖSO'lar “kullan ya da yitir” - plan yılının sonunda, hesapta bırakılan para bir sonraki yıla devredilmez.

Çalışanlar, HSA'larla birlikte kullanabilmelerine rağmen, FSA'ları asgari düzeyde finanse etme eğilimindedir.

HSA'lar, İHD'ler veya ÖSO'lar hakkında sorularınız varsa, neden bir finans veya sigorta uzmanı ve insan kaynakları görevlinizle konuşmuyorsunuz? Bir HMO veya PPO'dan anahtarlama yapmadan önce olabildiğince fazla bilgi almak akıllıca olacaktır.

Medi-His Hesapları

Son birkaç yılda pazara yeni bir sağlık hizmeti alternatifi eklendi. Sağlık bakım bakanlıkları. Bunlardan en önemlisi, Medi-Share. Bu maliyet paylaşım programlarının fikri basittir.

Her ay, üyeler bir tasarruf hesabına katkıda bulunurlar. Programın bir üyesi sağlık faturasına sahip olduğunda, hesaplarda para ile karşılanan bu faturaları almak için bir talepte bulunurlar. Onaylanırsa, bu faturalar diğer üyelerin tasarruf hesabından ödenir.

Tıpkı geleneksel bir sağlık sigortası planında olduğu gibi, plana başlamadan önce ödemeniz gereken bir miktar var. Medi-Share durumunda, ödemeniz gereken bir miktar var. Cepten önce yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bu sınır 500 ila birkaç bin dolar arasında olabilir.

Medi-Share'e katılmanın en önemli avantajlarından biri, alternatiflerden çok daha uygun maliyetli olabilir. Aylık katkılarınızı aileniz için ihtiyaç duyduğunuz programın avantajlarına göre yapabilirsiniz. Sağlık sigortası değildir, ancak dikkatli değilseniz banka hesabınızı boşaltabilecek pahalı sağlık harcamalarıyla mücadeleye yardımcı olabilir.

Sizin için Doğru HSA Hesabını Seçme

Eğer işvereniniz bir HSA hesabı seçeneği sunmuyorsa, bir hesap bulmak sizin görevinizdir. Yüksek bir kesintili sağlık sigortası planınız varsa, bu hesaplardan birini açmaya hak kazanabilirsiniz.

Diğer her büyük alım satım ya da yatırımda olduğu gibi, bunlardan birini seçmeden önce bazı karşılaştırmalı alışverişler yapmanız çok önemlidir. Her HSA yöneticisinin çeşitli ücret ve politikaları olacak. En iyi sağlık tasarrufu hesabını ararken hesaba katmanız gereken çeşitli faktörler vardır.

Bir HSA hesabı için alışveriş yaparken bakmanın ilk faktörlerinden biri ücrettir. Bazı hesaplar aylık ücrete, diğer işlem başına yalnızca diğer ücretlere tabidir. Bazı şirketlerin bir hesap açmak veya bir hesaba para transfer etmek için ücretleri vardır.

Sadece geleneksel bir çek hesabı gibi, bazı bankalar bir şapka damlasıyla sizi ücretlendirecek, diğerleri ise aylık ücret talep etmeyecek.

Karşılaştırılacak en önemli şey yatırım seçenekleridir. Bazı HSA'lar temel olarak bir tasarruf hesabı iken, diğerlerinin yatırım seçenekleri vardır. Hesap tasarruf türü bir hesapsa, FDIC tarafından sigortalanacak, eğer bir yatırım hesabı ise, muhtemelen herhangi bir korumaya sahip olmayacaktır.

Hesabınıza nasıl erişmek istersiniz? Hesapların çoğunda tıbbi harcamalar için kullanabileceğiniz çekler veya banka kartı bulunur. Paranızı kullanmak için çok basitler. Diğer hesaplar (daha eski olanlar), birçok hesap sahibi için can sıkıcı olabilecek bir ödeme ve geri ödeme formu gerektirir.

En İyi HSA Hesapları

HSA hesabınızı açabileceğiniz düzinelerce farklı yer var. Bu listede sadece bunlara üç tane dahil ettim. Bunların hiçbiri ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, endişelenmeyin, başka seçenekler de var. Bu, umarız aramanızı başlatmak için mükemmel bir yer verecektir.

Canlı HSA

Lively'nin listemizdeki ilk nedeni, aylık ücretlerinin olmaması. Ayrıca, herhangi bir açılış ücreti yok. Her ne kadar TD Ameritrade'i kullanmaya karar verirseniz, her ay ayda 2.50 dolarlık bir ücret ödersiniz.

Ücretlerden bahsederken, Lively ile daha az karşılaşacaksınız.

Banka kartınızı kullanma, hesap özetlerine erişim, hesabınıza katkıda bulunma ve diğer birçok kişiden ücret talep etmezler.

HSA Bankası

HSA Bank en iyi seçeneklerden biri olma eğilimindedir. HSA'nın zirveye çıkmaya devam etmesinin birkaç nedeni var. Bunlardan biri düşük aylık bakım ücretleridir. Sadece ayda 2,50 dolar alıyorlar, bu da piyasadaki diğer bankaların çoğundan daha düşük.

5.000 ABD Dolarını aşan bir bakiyeniz varsa ücretten feragat edebilirsiniz.

Ayrıca, kurulum ücreti yoktur, ancak çoğu kolayca önleyebileceğiniz birkaç banka ücreti vardır.

HSA Bank'ın bir diğer avantajı da yatırım seçenekleri. Ameritrade aracılığıyla kendi kendini yöneten bir seçeneğe sahipler. Önceden seçilmiş fonlarından bazılarını işlem ücreti olmadan seçebilirsiniz.

Sağlık Tasarrufu Yöneticileri

Sağlık Tasarrufu Yöneticileri, 1996 yılında bir sağlık tasarruf hesabı yöneticisi olduklarında başladı. 2004 yılında, mevzuatın geçirilmesinden sonra, sağlık tasarrufu hesabına geçtiler. Şu anda ülke çapında müşterileri için 700 milyon doların üzerinde yatırım yapıyorlar.

Minimum bakiye gerektirmezler veya açılış ücreti yoktur, ancak 45 dolarlık bir yıllık ücreti vardır. Sağlık Tasarruf Yöneticilerinin avantajlarından biri de yatırım seçenekleri.

Vanguard dahil olmak üzere çeşitli yerlerden çeşitli fon seçeneklerine sahiptir.

Videoyu izle: PARAMI NASIL YÖNETİRİM? MATERYALİST BİR VİDEODUR!

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Omaha Hayat Sigortası Firmasının Görüşü
Sigorta

Omaha Hayat Sigortası Firmasının Görüşü

Omaha'nın Karşılaşması, 100 yılı aşkın bir süredir sigorta ve finansal ürünler sunma işinde bulunuyor. Bizim Mutual of Omaha incelemesi, şirketin finansal açıdan güçlü olduğunu ve kendisini “sağlam olmayan değerler” ile aile odaklı olarak görüyor. Şirket, ürünlerini hem adil hem de zamanında hizmetiyle müşterilerine desteklemekten gurur duyuyor. Her seviyede mükemmellik peşinde koşmaya devam ediyor.
Devamını Oku
Neden 2.5 Milyon Dolarlık Vadeli Hayat Politikası Aldım?
Sigorta

Neden 2.5 Milyon Dolarlık Vadeli Hayat Politikası Aldım?

Konuklarla yemek masasının etrafında oturmak ve hayat sigortası hakkında konuşmaktan daha canlandırıcı bir şey yoktur. Tamam, şaka yapıyorum. Bu canlandırıcı olmayabilir, ancak insanların daha fazla konuşmasını istediğim bir şey. Neden? Çünkü çok fazla insanın hala hayat sigortası yok, ve eğer yaparlarsa, neredeyse yeteri kadar yok.
Devamını Oku
Hatalı Otomatik Sigorta Nasıl Çalışır?
Sigorta

Hatalı Otomatik Sigorta Nasıl Çalışır?

Kaza faydayı ne olursa olsun, sigortalı bir kişinin kendi sigorta şirketi tarafından kendi kazaları için kendi kayıpları için ödenmesi gereken sürücüler için herhangi bir sigorta olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca Kanada, Avustralya ve Birleşik Devletler'deki eyalet ve eyalet yasaları, “feragat” kapsamında sigortalı kimsenin haklarını, diğer tarafın mali olarak kurtarılmasını talep etmekle sınırlandırmaktadır.
Devamını Oku
Hayat Sigortasının İş Yoluyla Yararlanması Yeter mi?
Sigorta

Hayat Sigortasının İş Yoluyla Yararlanması Yeter mi?

İşyerinde hayat sigortanız olsa bile, dışarıda özel bir politika almak için ciddi bir önem vermelisiniz. Söylediklerine göre, tüm yumurtaları bir sepete asla almazsınız ve bu kesinlikle hayat sigortası için geçerlidir. Bu, hayat sigortasının benim arandığını söyleyen birinin konuşması sırasında en belirgin hale geldi.
Devamını Oku