Maliye

30 Yıl İpotek Oranı Vs. 15 Yıllık İpotek Kurları

Ev sahipliğinin gerçek maliyeti nedir? 30 yıllık sabit ipotek oranı veya 15 yıllık sabit ipotek oranı arasında en iyi olana yakından bakın….

Gerçekten kötü bir şey almak istediğin bir durumun oldu mu? Belki istediğin bir şeydi. Gerçekten mi Kötü, ama gerçekten ona ihtiyacım yoktu. Sadece varsayımsal aşk için, gerçekten (Apple'ın yeni iPad'i) ve 499 dolarlık giriş fiyatıyla gerçekten ihtiyacınız var diyelim. Satın almalısın, ama maalesef şu anda paran yok, bu yüzden onu kredi olarak al. Diğer herkes yapıyor, neden olmasın?

İlk borç verene yöneldiğiniz bir kredi limitine ihtiyacınız var ve size ayda 3 ayın 200 dolarını geri ödemenizi sağlayacak bir anlaşma yaparlar. 3 ay içinde, 100 $ 'lık bir faiz olan toplam $ 600 ödeyeceksiniz. Alışveriş yaptığınız en iyi anlaşma olup olmadığınızı ve 2. kreditöre yöneldiğinizden emin değilsiniz. 2. borç veren, size sadece 125 dolar ödemenizi sağlayan, ancak 6 aylık bir süre için yaptığınız tatlı bir teklifle sizi ikna ediyor. Ödeyeceğiniz paranın toplamı 750 dolarlık 250 dolar. İkinci borç verenle ayda daha az ödemeniz gerekmesine rağmen, iPad'inizin sahibi olmanız daha uzun sürer ve sonuçta gerçekte ne değerse bir buçuk katı ödersiniz! Ne kadar kötüsün gerek o?

Hangi Krediyi Seçersiniz?

Benzer bir durum varsa borç verebilecek misiniz? Emin olduğun gibi, bir ev satın almanın birçok benzerliği var. Ne zaman 15 yıllık ipotek ile 30 yıllık ipotek arasında karar vermekkararınızı vermeden önce tüm artıları ve eksileri göz önünde bulundurun ve tartın.

15 Yıllık İpotek Oranı Üzerinde 30 Yıl İpotek Oranı Seçme Artıları

Genel olarak, ev sahiplerinin çoğunun 30 yıllık bir ipotek almasının sebebi, daha yüksek bir aylık ödemeyi karşılayamayacakları (veya karşılayamayacaklarını düşündükleri) şeklindedir. Ancak bütçenizde 15 yıllık bir mortgage oranı çalışması yapmanın bir yolunu bulabilirseniz, uzun vadede gerçekten ödeme yapabilir. Evinizin daha erken sahibi olacak ve bunun için daha az para ödeyeceksiniz (nihayetinde) ve muhtemelen daha düşük bir faiz oranıyla ipoteğinizi de kilitleyebilirsiniz.

Örneğin… Diyelim ki 300.000 dolarlık bir ev almak istiyorsunuz. Eğer 30 yıllık sabit faizli ipoteği% 6,5 oranında çıkarırsanız, ayda yaklaşık 1900 dolar ödersiniz. Sonunda, evinize 300.000 dolar ve faizle 382.633 dolar harcayacaksınız. Toplamda 682.633 dolar ... ... evinizin fiyatının iki katı.

Aynı evi 15 yıllık sabit faizli ipotekle% 6.0'da satın aldıysanız, aylık ödemeniz yaklaşık 2,532 $ olacaktır. Ancak, 15 yılın sonunda, sadece 455,682 $ harcayacaksınız. Bu evdeki 300.000 dolar ve faizle sadece 155.682 dolar. 30 yıllık ipoteğe göre 226.959 dolar daha ucuz!

Ekstra 226,951 $ ile ne yapabilirdiniz?

Bu “ekstra” para yatırılabilir, çocuğunuzun eğitimine fon sağlamak için kullanılır, evi yenilemek için kullanılır, vb. Her ay ödenen ek paranın uzun vadede ödenmeye değip değmeyeceğine karar vermek size kalmış. Ama unutmayın… bu terim de daha kısadır. Çocuklarınızın üniversiteye başlamadan önce evinize sahip olduğunuzu hayal edin. Sadece 15 yıldır aylık olarak fedakarlık ediyorsun ve sonra… artık ödemeler yok. Hepsi senin!

30 Yıl İpotek Oranı Üzerinde 15 Yıl İpotek Oranı Seçme Eksileri

Ev ipoteğinizi yerine getirirken gayretli davranmak risklidir. İlk

Dezavantajları nelerdir? Eh, en bariz olumsuz, aylık ödemenin daha yüksek olmasıdır. Bu, harcama alışkanlıklarınızı önemli ölçüde değiştirmek anlamına gelebilir. Bir başka olumsuz yanı: daha az faiz ödeyerek, daha az vergi indirimi elde edeceksiniz.

Ekstra Ödeme Yapmak

Evinizi 15 yıl içinde ödüllendirmenin cazibesi heyecan verici olmakla birlikte, birçokları için bir boru rüyası. Eşim ve ben yeni evimiz için 15 yıllık bir ipotek seçme fikrini canlandırdık, ama sayıları ezmeye başladığımızda, hayalini kurduğumuzun ve hayal kurduğumuzun farkına vardık.

Bizim çözümümüz yılda ekstra ödeme yapmaktı. Biz prensip doğru sadece 200 $ ekstra her ay (0r yılda 2400 $) katkıda Örneğin, sen% 6.5 Yukarıdaki örneği, bir 300.000 $, 30 yıllık sabit oranlı ipotek kullanıp, biz potansiyel olarak neredeyse bizim ipotek ödeyebilmesi 7 yıl ertelendi ve 100.000 $ 'dan fazla faiz elde etti.

Bizim için, daha sonraki bir dönemde, daha sonraki bir dönemde, gelirimizdeki beklenmedik sarsıntıların olması halinde, daha yüksek bir aylık ödemeye bağlı kalmak zorunda kalmadan ipoteği daha erken ödemenin avantajını elde ederiz. Genellikle, bu en çok önereceğim aynı yöntemdir. Esneklikte çok fazla değer var ve seçeneklerinizi açık bırakıyor.

Videoyu izle: Dalga Erdoğan dalga geçiyor! ’… Arakan soykırımı… Annelere hakaret… Eğitim bitik… Kriz hacizleri… Yine kaçırma…

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Muhtemelen Daha Fazla Harcama Yaptığınız 6 Ürün
Maliye

Muhtemelen Daha Fazla Harcama Yaptığınız 6 Ürün

Aşağıda listelenen ürünlerden herhangi birine tam fiyat ödüyorsanız, muhtemelen ihtiyacınız olandan daha fazla harcama yaparsınız. Bugün, çoğu insanın tam fiyatla satın aldığı günlük öğelere yılda binlerce dolar kazandıracağınız 6 yolu paylaşacağım. Kıyafet ve Aksesuarlar Amerika'da ortalama dört kişilik aile giyim ve aksesuarlara yılda 1,881 dolar harcıyor.
Devamını Oku
Honey Chrome Extension İncelemesi: Scam veya Legit?
Maliye

Honey Chrome Extension İncelemesi: Scam veya Legit?

Bal, Chrome, Safari, Opera, Microsoft Explorer ve Firefox ile çalışan ücretsiz bir tarayıcı uzantısıdır. Favori çevrimiçi mağazalarınız için ödeme yaparken kupon kodlarını otomatik olarak arayarak para tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Bal her zaman size zamanın yüzde 100'ünü kupon kodları bulamıyor olsa da, internetten alışveriş yapmaya eğilimliyseniz, indirmeye ve kullanmaya değecek ücretsiz bir uzantıdır.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kredi Susam İnceleme: İyi, Kötü ve Çirkin"/>
Maliye

Kredi Susam İnceleme: İyi, Kötü ve Çirkin

Her zaman iyi ve özgür finansal araçların peşindeyim. Kredi Susamı ve kredi puanınızı ücretsiz olarak nasıl kontrol edebileceğinizi duydum, ancak bunun yasal olduğundan emin olmak istedim. Kredi Susam 4.5 Özet Kredi Susam, tüketicilere finansal planlamanın her yönüyle - yatırım, borçlanma ve kredi takibi gibi - yardım ederek, her türden çeşitli tüketicilere tam hizmetli bir finansal paket sunabileceğine inanmaktadır. finansal planlama farklı aşamalarında.
Devamını Oku
Daha Az İçin Faks Vermek İçin Yanında En İyi 13 Faks Hizmeti
Maliye

Daha Az İçin Faks Vermek İçin Yanında En İyi 13 Faks Hizmeti

Fakslama belgeleri büyük oranda taramalı ve elektronik belgelerle değiştirilmiştir. Bununla birlikte, bir belgeyi bir iş veya özel şahsa fakslamak için hatta bazen de kopyalama yapma gereği duyabilirsiniz. Kısa bir süre önce bazı belgeleri bir ipotek şirketine faksla göndermek zorunda kaldım. Neyse ki, daha önceki kariyerimden bir ipotek satış asistanı olarak arkaik faks makinem var.
Devamını Oku