Maliye

30 Yıl İpotek Oranı Vs. 15 Yıllık İpotek Kurları

Ev sahipliğinin gerçek maliyeti nedir? 30 yıllık sabit ipotek oranı veya 15 yıllık sabit ipotek oranı arasında en iyi olana yakından bakın….

Gerçekten kötü bir şey almak istediğin bir durumun oldu mu? Belki istediğin bir şeydi. Gerçekten mi Kötü, ama gerçekten ona ihtiyacım yoktu. Sadece varsayımsal aşk için, gerçekten (Apple'ın yeni iPad'i) ve 499 dolarlık giriş fiyatıyla gerçekten ihtiyacınız var diyelim. Satın almalısın, ama maalesef şu anda paran yok, bu yüzden onu kredi olarak al. Diğer herkes yapıyor, neden olmasın?

İlk borç verene yöneldiğiniz bir kredi limitine ihtiyacınız var ve size ayda 3 ayın 200 dolarını geri ödemenizi sağlayacak bir anlaşma yaparlar. 3 ay içinde, 100 $ 'lık bir faiz olan toplam $ 600 ödeyeceksiniz. Alışveriş yaptığınız en iyi anlaşma olup olmadığınızı ve 2. kreditöre yöneldiğinizden emin değilsiniz. 2. borç veren, size sadece 125 dolar ödemenizi sağlayan, ancak 6 aylık bir süre için yaptığınız tatlı bir teklifle sizi ikna ediyor. Ödeyeceğiniz paranın toplamı 750 dolarlık 250 dolar. İkinci borç verenle ayda daha az ödemeniz gerekmesine rağmen, iPad'inizin sahibi olmanız daha uzun sürer ve sonuçta gerçekte ne değerse bir buçuk katı ödersiniz! Ne kadar kötüsün gerek o?

Hangi Krediyi Seçersiniz?

Benzer bir durum varsa borç verebilecek misiniz? Emin olduğun gibi, bir ev satın almanın birçok benzerliği var. Ne zaman 15 yıllık ipotek ile 30 yıllık ipotek arasında karar vermekkararınızı vermeden önce tüm artıları ve eksileri göz önünde bulundurun ve tartın.

15 Yıllık İpotek Oranı Üzerinde 30 Yıl İpotek Oranı Seçme Artıları

Genel olarak, ev sahiplerinin çoğunun 30 yıllık bir ipotek almasının sebebi, daha yüksek bir aylık ödemeyi karşılayamayacakları (veya karşılayamayacaklarını düşündükleri) şeklindedir. Ancak bütçenizde 15 yıllık bir mortgage oranı çalışması yapmanın bir yolunu bulabilirseniz, uzun vadede gerçekten ödeme yapabilir. Evinizin daha erken sahibi olacak ve bunun için daha az para ödeyeceksiniz (nihayetinde) ve muhtemelen daha düşük bir faiz oranıyla ipoteğinizi de kilitleyebilirsiniz.

Örneğin… Diyelim ki 300.000 dolarlık bir ev almak istiyorsunuz. Eğer 30 yıllık sabit faizli ipoteği% 6,5 oranında çıkarırsanız, ayda yaklaşık 1900 dolar ödersiniz. Sonunda, evinize 300.000 dolar ve faizle 382.633 dolar harcayacaksınız. Toplamda 682.633 dolar ... ... evinizin fiyatının iki katı.

Aynı evi 15 yıllık sabit faizli ipotekle% 6.0'da satın aldıysanız, aylık ödemeniz yaklaşık 2,532 $ olacaktır. Ancak, 15 yılın sonunda, sadece 455,682 $ harcayacaksınız. Bu evdeki 300.000 dolar ve faizle sadece 155.682 dolar. 30 yıllık ipoteğe göre 226.959 dolar daha ucuz!

Ekstra 226,951 $ ile ne yapabilirdiniz?

Bu “ekstra” para yatırılabilir, çocuğunuzun eğitimine fon sağlamak için kullanılır, evi yenilemek için kullanılır, vb. Her ay ödenen ek paranın uzun vadede ödenmeye değip değmeyeceğine karar vermek size kalmış. Ama unutmayın… bu terim de daha kısadır. Çocuklarınızın üniversiteye başlamadan önce evinize sahip olduğunuzu hayal edin. Sadece 15 yıldır aylık olarak fedakarlık ediyorsun ve sonra… artık ödemeler yok. Hepsi senin!

30 Yıl İpotek Oranı Üzerinde 15 Yıl İpotek Oranı Seçme Eksileri

Ev ipoteğinizi yerine getirirken gayretli davranmak risklidir. İlk

Dezavantajları nelerdir? Eh, en bariz olumsuz, aylık ödemenin daha yüksek olmasıdır. Bu, harcama alışkanlıklarınızı önemli ölçüde değiştirmek anlamına gelebilir. Bir başka olumsuz yanı: daha az faiz ödeyerek, daha az vergi indirimi elde edeceksiniz.

Ekstra Ödeme Yapmak

Evinizi 15 yıl içinde ödüllendirmenin cazibesi heyecan verici olmakla birlikte, birçokları için bir boru rüyası. Eşim ve ben yeni evimiz için 15 yıllık bir ipotek seçme fikrini canlandırdık, ama sayıları ezmeye başladığımızda, hayalini kurduğumuzun ve hayal kurduğumuzun farkına vardık.

Bizim çözümümüz yılda ekstra ödeme yapmaktı. Biz prensip doğru sadece 200 $ ekstra her ay (0r yılda 2400 $) katkıda Örneğin, sen% 6.5 Yukarıdaki örneği, bir 300.000 $, 30 yıllık sabit oranlı ipotek kullanıp, biz potansiyel olarak neredeyse bizim ipotek ödeyebilmesi 7 yıl ertelendi ve 100.000 $ 'dan fazla faiz elde etti.

Bizim için, daha sonraki bir dönemde, daha sonraki bir dönemde, gelirimizdeki beklenmedik sarsıntıların olması halinde, daha yüksek bir aylık ödemeye bağlı kalmak zorunda kalmadan ipoteği daha erken ödemenin avantajını elde ederiz. Genellikle, bu en çok önereceğim aynı yöntemdir. Esneklikte çok fazla değer var ve seçeneklerinizi açık bırakıyor.

Videoyu izle: Dalga Erdoğan dalga geçiyor! ’… Arakan soykırımı… Annelere hakaret… Eğitim bitik… Kriz hacizleri… Yine kaçırma…

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

500 $ Hızlı Kazanmak için 20 Basit Yol
Maliye

500 $ Hızlı Kazanmak için 20 Basit Yol

Para kazanıp hızlı yapman gerekiyor mu? ŞİMDİ yapılması gereken bir araba tamir var mı? Evindeki fırın bozuldu mu? Tamamen unuttuğun için bir fatura var mı? Tatil hediyeleri için para ödemek için hızlı para kazanmak mı istiyorsunuz? Ya da belki de hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız var çünkü bir Karayip tatili için çok şey buldunuz, ya da istediğin Stuart Weitzman botları boş yere gitti.
Devamını Oku
Nakit için Karton Satmak için 17 Yolları
Maliye

Nakit için Karton Satmak için 17 Yolları

Bunu düşünün, neredeyse online satın aldığınız her şey bir karton kutuya ulaşır. Çoğu işletme, bir karton kutuda paketlenmiş eşyalarla raflarını yeniden doldurur. Bir trend görmeye mi başlıyorsun? Karton için nakit satmak, çok miktarda bolluğu nedeniyle para kazanmanın en kolay yollarından biri olabilir. Karton hayatın günlük bir parçası ve çabalarınızla, bir sonraki kutuda bir daha asla kullanılmayacak olan çöp sahası olmak zorunda değil.
Devamını Oku
Kalıntı Gelir Yapmanın 10 Yolu
Maliye

Kalıntı Gelir Yapmanın 10 Yolu

Ayın sonunda kalan para miktarını arttırmak mı istiyorsunuz? Para tasarrufu yapmanıza yardımcı olmak için masrafları düşürürken kesinlikle bunu yapmanıza yardımcı olurken, masrafları daha fazla azaltamayacağınız her bütçede bir noktaya varır. Bu noktada, finansal hedeflerinize daha hızlı ulaşmak için yapabileceğiniz tek şey, gelirinizi arttırmaktır.
Devamını Oku
Bir araba finanse etmek ne anlama geliyor?
Maliye

Bir araba finanse etmek ne anlama geliyor?

Bu tamamen tesadüfi, ama aslında yaklaşık dört yıldır araba kullanmadan sonra, kullanılmış bir araba satın aldım. Araba kullanılmış olmasına rağmen, onu hala finanse etmek zorunda kaldım. Bir aracı finanse etmek, bir banka veya finans kurumundan borç para aldığınız anlamına gelir, böylece aracı bir satıcıdan veya özel bir partiden satın alabilirsiniz.
Devamını Oku