Vergi

Vergi Oranınızı Azaltma

Kimse vergi ödemeyi sevmez. Kesinlikle ihtiyacımız olan şeyler için ödeme yapmıyorlar. Yollar, bazı sağlık hizmetleri, hükümette temsil ve Amerika'nın kendini yönetmeye devam etmesi gereken birçok şey. Onlar uygar bir toplumda gerekli bir kötülüktür.

Ama yine de - hepimiz onlara ödemekten nefret ediyoruz. Benimle kimse var mı? Ve eğer mümkünse, herkes onlara daha az para ödemek ister. Ve size vergilerinizi birkaç farklı taktikle azaltmanın mümkün olduğunu söylemek için buradayım. Bazıları, harcayacağınız paranın yine de katkıda bulunduğunu gösterebilir, ancak diğerleri parayı farklı şekillerde tutmanıza izin verir.

Vergi 401k, 403b veya 457 ile azaltın

Vergilerinizi azaltmanın en iyi yollarından biri, 401k veya bir çeşit IRA'ya (bir Roth, BASİT veya Eğitim IRA'sı) katkıda bulunmaktır. Bu emeklilik odaklı yatırımlar, gelecekteki bir tarihte geri çekilmek için paranın güvenli bir yere koyulmasını sağlar. Bireysel IRA durumunun kabul ettiği vade için parayı bırakırsanız, tamamen ücretsiz olarak çekilirsiniz. Bu nedenle, vergiden önce paranızı emeklilik fonlarına yatırmak suretiyle, bu dolar üzerindeki vergiden tamamen kaçınıyorsunuz ve parayı saklıyorsunuz.

Son zamanlarda “olduklarını” belirten bir müşterim vardı.vergilerde yedim”Ve vergi yükümlülüklerini azaltmak için zaten arıyorlardı. Karı, 403b'ye erişimi olan bir öğretmendi, ancak neredeyse tüm potansiyelinden faydalanmıyordu. Serbest meslek sahibi değilseniz, bu işverenin sponsorluk planları sizin vergilerinizi düşürürken aynı zamanda emekliliğiniz için tasarruf etmenizi sağlayan en büyük kaynağınızdır.

Maçı Unutma

Ayrıca, işvereniniz katkılarınızı belirli bir yüzdeye kadar sunmayı teklif edebilir. Bu mutlak bir cesur değil. Bir işveren katkınızı eşleştirmeyi teklif ettiğinde, neredeyse her zaman bunun avantajından yararlanmanız gerekir. Özgür para gibi. Vergilerini düşürmek isteyen insanlara en iyi tavsiyem, bir tür IRA ya da emeklilik planlamasına dahil olmaktır.

Tüm olası kesintiler için bak

Ayrıca, her yıl vergi faturanıza muhtemel düzeltmeler listesine göz attığınızdan emin olun. Ödenen öğrenci kredisi faizi, sınıfla ilgili harcamalar ve diğer öğeler gibi şeylerden düşebilirsiniz. Vergi belgelerinizde her yıl yapabileceğiniz olası ayarlamaları listeleyen birkaç sayfa vardır.

Vergilerinizi azaltmak istediğinizde yararlanabileceğiniz diğer önemli alan kesintilerdir. Çoğu insan için standart bir kesinti vardır ve bazı kişilerin itemize edebileceği ek kesintiler vardır. Araç giderleri, kendi işinizi yürütme ile ilgili masraflar, ipoteğinize ödenen faiz, yatırımlarla ilgili ücretler veya vergi hazırlıkları, hatta yardım amaçlı bağışlar gibi. Tüm bu öğeler, vergilerinizi düşürmek için biraz sersemletme odası sağlar.

Bana biraz kredi ver

Vergilerden tasarruf etmenin tüm yollarını bulduktan sonra, potansiyel vergi kredilerine bakmak iyi bir fikirdir. Çoğu insanın yararlanabileceği bir tanesi, Ömürboyu Öğrenen vergi kredisidir. Bu vergi kredisi, eğitim seviyeniz ne olursa olsun, üniversite sınıflarının maliyetlerini yazmanıza izin verir. Ayrıca, üniversite sınıflarının çalışma alanınıza ya da istihdam alanınıza almanca bir gereklilik yoktur. Bir bilgisayar programcısı olarak çalışıyorsanız, ancak Amerika Birleşik Devletleri başkanlarının tarihine ilgi duyuyorsanız, bu konudaki dersler Yaşam Boyu Öğrenen Kredisi için sizi uygun görecektir.

Başvurabileceğiniz diğer krediler, evinizde enerji verimli değişiklikler yaparsanız. 2011 enerji vergi kredileri, pencereler, yalıtım, güneş panelleri ve jeo-termal üniteler gibi evdeki iyileştirmeler için yaptığınız maliyetin bir yüzdesini düşmenize olanak tanır.

Hangi kesintileri veya kredileri uygulayacağınızdan emin değilseniz, size yardımcı olacak iyi bir muhasebeci bulun. Konuştuğum pek çok kişi, muhasebecilerini işe almak için vergi almakta işe yaramadığını düşünmüyor, ancak sizi farkında olmadığınız bir kaç kesinti ya da krediyle tanıştırırlarsa? Vergilerinizi hazırlamak için ödeyebilecekleri ücret, bunlardan mahsup edilebilir. Özellikle de vergilendirilebilir gelirinizi azaltmaya yardımcı olabilirse sormak asla acıtmaz.

Videoyu izle: Sıra Sayı 502 Vergi Kanunları 42 Md CHP Grup Önergesi Üzerine Konuşma

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Senin 401k Erken ve Penaltı Ücretsiz talep 6 Yolları
Vergi

Senin 401k Erken ve Penaltı Ücretsiz talep 6 Yolları

Çalışıyorsun, kurtarıyorsun, emekli oluyorsun - bu Amerikan usulü, değil mi? Ama iyi bir iş kazandığında ve erken emekli olanlardan biri olmaya başladığınızda ne olur - paranıza dokunmadan önce 59 1/2 yaşının IRS kurallarına uyuyor musunuz? 401k erken ve ceza ücretsiz hak iddia yolları: Grim Reaper Kalifiye Engellilik Tıbbi Bills Afet Yardımı 55 Ziyaret ve Servis Ayrılmış Kalmak 72 (t) ile Eşit ve Periyodik (Yan rant: IRS ve bu ile halt nedir Yine de 1/2 yaş?
Devamını Oku
Benim CPA Carlos Tanner ile Söyleşi
Vergi

Benim CPA Carlos Tanner ile Söyleşi

2006 yılında Irak'tan döndükten sonra, eşim ve ben dosyalamamış iki yıl vergi verdiler ve gidecek bir yere ihtiyaçları vardı. Gerçekten iyi bir yer bilmemekle beraber, yerel bir Wal-Mart'a gidip, bir saat içinde girip çıkmanızı sağlayacak olan bu ucuz vergi hizmetleri merkezlerinden birine gittik. İşi yaptıklarını söyleyebilmem için, gelecek yıl için vergi planlaması yapmamıza yardımcı olmak için çok az şey yaptılar.
Devamını Oku
1099'larınızla Vergi Nasıl Dosyalanır
Vergi

1099'larınızla Vergi Nasıl Dosyalanır

Vergi zamanı geliyor! Artık tüm vergi belgelerinizi almaya başladığınızda ve ya muhasebecinizi aramaya başladığınızda ya da son tarihten önce yapılması için Turbo Vergisini tetiklediğiniz yılın zamanı. Herkesin aldıkları en yaygın vergi belgelerinden biri de 1099'dur. Çoğu kişi 1099'unu duymuştur ya da alır; 13 farklı tip olduğunu biliyor muydun?
Devamını Oku