Vergi

Profesyonel Vergi Hazırlama İşini Yapmanın Artıları ve Eksileri

Uykusuz geceler, panik ataklar ve vurma baş ağrıları ilkbaharda vergi mükelleflerine çok aşina olan hislerdir. Aslında, yıllar önce vergilerin sözünden bahsetmek, kafamı sayılar ve karnımın içine doğru sürmek için bir korku duygusuyla göndermek için yeterliydi. Bir vergi uzmanını işe aldıktan sonra şükrediyorum ki bu günler çok gerisinde. Hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, vergiler her zaman çok siyah ve beyaz değildir, ancak her bireyin kendine özgü mali durumuna aşırı derecede karmaşık ve bağımlı olabilir. Vergi mevsimi hala yakın gelecekten uzak olsa da, bir sonraki vergi beyannamesi için hazırlanmaya başlamak için asla geç kalmadığını öğrendim ve bunu yapmak sadece para kazanmak değil, belki de daha da önemlisi zaman kazandıracak. Ne yazık ki bu, öğrenmek için yıllar süren bir şey. Vergilerimi hazırlamaya geldiğinde, eski erteleme yollarım her zaman en iyisi oldu.

Vergi beyannamesi vermek tek başına yüzleşmeniz gereken bir şey değildir ve çoğu zaman durumunuza bağlı olarak bir vergi uzmanı tarafından en iyi şekilde ele alınır. Bu benim küçük bir şirkete başladığımda, muhasebe diplomamla birlikte sayıların dünyasını fethedebileceğime ve kesinlikle vergilerle yenilmeyeceğime ikna olduğumdan emin olduğum için zor bir kavramdı. Bunun ne kadar yanlış olduğunu hızlıca öğrendim. Vergi formlarını aşmak ve kayıp makbuzları ve faturaları bulmak için evimi incelemekle saatler geçtikten sonra, güvenim bozuldu, yenilgi kabul ettim ve bir profesyonel getirme zamanı geldiğini itiraf ettim. Son zamanlarda bir ev satın almak ile ilk kez satın almak ve kredilerle ve birden fazla gelirle uğraşmak arasında vergilerin işlenmesi çok fazla zordu. Herkesin vergi beyanındaki zorluk farklı olduğu için kendi vergilerinizi yapmaktan tamamen vazgeçmeyin. Bir vergi uzmanını işe almadan önce dikkate almanız gereken bazı avantajlar ve dezavantajlar şunlardır:

Avantajları

Kendi vergilerinizi vermek inanılmaz derecede zaman alıcı olabilir.

2007 yılında, IRS ortalama bir kişinin vergi beyannamelerini tamamlayarak 24,2 saat harcadığını ve kendi vergilerimi işleme koymaya çalışırken kolayca aştığımı tahmin etti. İş için bir C Çizelgesini veya kiralık mülkler için Çizelge E almak zorunda kalanlar için, bu sayı hızla 52,2 saate sıçradı. Bu sayıyı perspektife koymak için, ortalama insanın saatinin 25 dolar değerinde olduğunu varsayarsak, bu da 1,305 dolara mal olur. Kaydedilebilecek, yatırılabilecek veya benim durumumda olan para ve zaman, yeni bir araba için peşinat ödemesine yol açıyor. Bir vergi uzmanı hızlı ve verimli bir şekilde çalışabilir ve sizi sadece zamandan değil aynı zamanda takip edeceğiniz kaçınılmaz baş ağrısından da kurtarır.

Vergi hazırlama ücretleri düşülebilir.

Maddeselleştirdiğiniz varsayılırsa, vergiler için hazırlanırken ödediğiniz ücretler, burada talep ettiğiniz muhtelif kesintilerinizin toplamının, düzeltilmiş brüt gelirinizin% 2'sinden daha fazla olduğu müddetçe, Form 1040'da mahsup edilebilir.
Zorluk. Vergi beyannamesi vermek sadece karmaşık ve kafa karıştırıcı değil aynı zamanda sürekli olarak değişiyor. Federal vergi kanununun her yıl ayarlanması, ortalama vergi mükellefinin kendileri için geçerli olabilecek tüm değişikliklerin tamamen farkında olması için neredeyse imkansız hale gelmektedir. Aşağıdakilerden herhangi birini talep etmeniz gerekiyorsa, gerektiği gibi, bu senaryolar vergi beyannamenizi anında zorlaştıracağından özellikle bir vergi uzmanı ile konuşmanız tavsiye edilir:

 • Bir işletme sahibi olmanız, satmanız veya başlamanız
 • Birçok yatırım zararı veya kazancınız var
 • Sermaye varlık işlemleri
 • Gayrimenkul işlemleri
 • Medeni durum değişikliği
 • Geliriniz ve ikametiniz aynı eyalette veya ülkede değil
 • Güven Fonu İşlemleri
 • Bireysel İstihdam Gelirine İlişkin Bir Programın Tamamlanması

Başka türlü gözden kaçırılmış olabilecek kesintileri veya kredileri bulun.

TurboTax, durumunuza uygun her kesinti ve krediyi bulmak için kurşun geçirmez değildir. Aslında, karmaşık durumları olan vergi mükellefleri için (yukarıda belirtilen), profesyonel bir vergi hazırlayıcısı kullanmanız önerilir. Hatta Intuit'in CEO'su (TimboTax), Brad Smith, son iki yıldır bir muhasebeciyi kullandı çünkü raporlar için güveni ve diğer karmaşık faaliyetleri içeren işlemler yaptı. (1) Şimdi Brad Smith'in bile bir vergi uzmanına danışması halinde, hiçbirimiz bunu yapmanın bir utancı yoktur. Sadece bir W-2, çocuk, ipotek faizi veya basit vergi durumunuz varsa, yazılımı kullanmayı düşünün.

Denetim yardımı

Muhtemelen denetlendiğiniz bir durumda, bir vergi uzmanı (yalnızca bir EBM, Kayıtlı Temsilci veya Vergi Avukatı) gerekli evrak işlerini organize etmek için sizinle birlikte çalışabilir ve sizin adınıza doğrudan IRS ile ilgilenebilir ve iyi temsil edilebilmenizi sağlar. . Bazen, IRS'nin önünde sizi temsil edebilen ve vergi beyannamenizi hazırlayan bir vergi uzmanı kullanarak, bir denetim ile işlerin düzenlenmesine yardımcı olabilir. Her yıl vergi mükelleflerinin sadece% 1'i denetlense de, kesinlikle hiç şansım olmayacak ve tek başıma korkunç IRS ile karşılaşmayacağım.

Hatalardan kaçının.

Vergilerinizi dosyalama yeteneğiniz ne olursa olsun, hatalar kaçınılmazdır. Birçok profesyonel vergi hazırlayıcısı da yazılımı kullanır ve işleri kendileri kontrol edebilirler.

Kolaylık.

Bu nokta, stres ve vergi dosyalama zahmetinden kaçınma konusunda temyizi reddeden az sayıda kişi olduğu için kendisi için konuşmaktadır.

Dezavantajları

Maliyet.

Vergi iadenizin karmaşıklığına bağlı olarak, bir profesyonelin işe alınmasıyla ilgili ücret çok büyük olabilir. Bir vergi uzmanı için ortalama maliyet genellikle basit bir vergi iadesi için 100 $ civarındadır, 200 $ 'dan fazla, eğer item 1040' ı ve Form A40 ve A ve D'yi sermaye kazançları ve kayıpları için tamamlamanız gerekiyorsa 300 $ 'dan fazladır. Bu maliyetler çok sinir bozucu gelmeyebilir, her zaman bir yakalama vardır. Ve bu durumda size yüzlerce mal olabilir.Çoğunlukla katlanacağınız saatlik ücretlere ek olarak, fiyat, geri dönüşünüzün gerektirdiği karmaşıklık ve evraklara bağlı olarak hızla yükselebilir. Bulunduğunuz eyalet bile, ne kadar ödediğinizi etkileyebilir. Güneyde ikamet edenler ortalama olarak sadece 150 dolar ödeyeceklerse de, kuzeydeki büyük şehirlerdekiler 750 doların üzerinde faturalarla sıkışabilirler (2), ki bu müteşekkil olduğum için sadece bir başka nedendir. Güneş.

Vergi hazırlama yazılımı.

Bilgisayar programlama yazılımı genellikle bir vergi uzmanını işe almak için harika bir alternatif olabilir ve bazı durumlarda daha iyi bir seçenek olabilir (vergi durumunuz çok sayıda kesintili ve anormal işlemlerle karmaşık değilse). Vergi hazırlama yazılımı çoğu zaman ucuzdur ve vergi beyannamenizi, özellikle vergi beyannameniz karmaşık değilse, bir profesyonelin yapacağı şekilde aynı şekilde doldurmanıza yardımcı olabilir.

Yetersiz veya niteliksiz profesyoneller.

IRS'in 2011'de ödenen vergi mükellefleri ile ilgili yeni düzenlemelerinde bile, mevcut ücretli vergi hazırlayıcıları 12/31/2013 tarihine kadar 2 yeterlik sınavını geçecek ve sınavlar sadece Mayıs 2011'den itibaren başlayacak. Ayrıca, bazıları büyük bir dezavantaja sahip. IRS yönetmelikleri, 1040'lar hazırlayan EBM'lerin ve vergi avukatlarının bir vergi yeterlilik sınavını ve zorunlu sürekli eğitimi (vergi konusunda) geçmek zorunda olmadıklarıdır. Vergi beyannamesini sizin için vergi beyannamesi seçerken, en azından IRS'ye kayıtlı olduklarından ve vergi beyannamelerinin hazırlanmasında uzun yıllara dayanan deneyime sahip olduklarından emin olmanız önemlidir. 2008 yılında, Better Business Büroları Konseyi, vergi hazırlayıcılarına yönelik şikayetlerin, özellikle güvenilen son derece kişisel bilgileri göz önünde bulundurarak, cesaret kırıcı bir sayı olan beş yıl içinde% 80'lik bir artışla arttığını bildirdi. Gelecekte de büyük şirketlerin farkına varın, çünkü yeni IRS gereklilikleri ve sınavları sadece vergi iadesini imzalayan vergi hazırlayıcıları için geçerlidir (yani vergi beyannamesi, iadeyi imzalayan sertifikalı vergi hazırlayıcıdan başka biri tarafından yapılabilir).

İleriyi planlamalı.

Vergi uzmanının yılın en yoğun zamanının ilkbaharda olması sürpriz değil. Şubat ayında veya daha sonra yeni bir müşteriyle istişare etmeye istekli bir profesyonel bulmanın zor olduğu söyleniyor - bunu benden al, oyunda geç kalmama yardım edecek birini bulmaya çalışmaktan da hata yaptım. Bir vergi uzmanı ile çalışmaya karar verirseniz, önümüzdeki vergi mevsimi için hazırlanmaya ve sonbaharda bir profesyonelle konuşmaya başlamalısınız.

Genel olarak, bir vergi uzmanı işe almanız gerekip gerekmediğine dair net bir cevap yoktur. Geçtiğimiz yıl önemli bir değişiklik yapmadıysanız veya basit bir vergi iadeniz varsa, vergilerinizi kendi başınıza ele almayı veya bir vergi hazırlama yazılımı kullanmayı düşünmelisiniz. Bununla birlikte, vergileriniz karmaşıksa, gururunuzu yitirmek, aklılığınızı korumak ve kendime ve her yıl bir profesyonel çalışan Amerikalıların diğer% 60'ına katılmanız daha iyi olabilir (3). Vergi profesyonel rotasına gitmeye karar verirseniz, IRS'ye kayıtlı olduklarından (bir Önceden Vergi Kimlik Numarasına sahip olmaları), en az 5 yıllık deneyime sahip olduklarından ve anlaşılabilir ve güvenilir referanslara sahip olduklarından emin olun.

Bu konuk makalesi, vergi dışı vergi, vergi matrahı, vergi iadesi, büyük vergi cezaları ve daha fazlası gibi önemli vergi sorunlarına yönelik bilgilendirme makaleleri, yönergeler ve hizmetler yoluyla IRS vergi borcu yardımı sunan bir site olan TaxDebtHelp.com tarafından sağlandı. TaxDebtHelp.com LPL Financial tarafından onaylanmamış veya ilişkilendirilmemiş.

Kaynaklar:

 • //www.usatoday.com/money/companies/management/advice/2010-03-15-intuitadvice15_ST_N.htm
 • //www.fool.com/personal-finance/taxes/how-to-hire-a-tax-pro-in-the-know.aspx
 • //www.mercurynews.com/tax-guide/ci_11682001

Videoyu izle: Başlangıç ​​Hukuku. Şahıs Şirketi Kurulumu - 29 Yaş Altı Genç Girişimci Vergi Muafiyeti

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test
Vergi

Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test

Uzun zamandır seninle kaldığın bir yerde oldu mu hiç? Belki de, “ayaklarına dönene kadar” “kısa bir süre” için yanınızda kalacak olan akrabamdı. Bunu daha önce duydun mu? Ya da belki de bir ebeveynin seninle ilgilenmek zorunda olduğun yere taşınması gerekiyordu.
Devamını Oku
Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?
Vergi

Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?

Eski deyiş, hayatta sadece iki kesinlik vardır: Ölüm ve Vergiler. Ölümün hile yapamayacağını biliyoruz, ancak vergi iadenizi geciktirirseniz ne olacağını merak ettiniz mi? Ya da daha da kötüsü, vergi beyannamenizi hiç kaydetmiyorsunuz? Açıkçası, vergilerini dosyalamıyorsam ne olacağını öğrenmek için çok korkuyorum.
Devamını Oku
Benim CPA Carlos Tanner ile Söyleşi
Vergi

Benim CPA Carlos Tanner ile Söyleşi

2006 yılında Irak'tan döndükten sonra, eşim ve ben dosyalamamış iki yıl vergi verdiler ve gidecek bir yere ihtiyaçları vardı. Gerçekten iyi bir yer bilmemekle beraber, yerel bir Wal-Mart'a gidip, bir saat içinde girip çıkmanızı sağlayacak olan bu ucuz vergi hizmetleri merkezlerinden birine gittik. İşi yaptıklarını söyleyebilmem için, gelecek yıl için vergi planlaması yapmamıza yardımcı olmak için çok az şey yaptılar.
Devamını Oku