Yatırım

Kadınlar Tasarruf Ediyor ve Yatırım Yapıyor mu?

Finansal geleceğinizin kontrolünü ele almak, kadınlar için erkeklerden daha önemli olabilir. Sadece ortalama olarak daha uzun yaşamaya devam eden kadınlar, emeklilik ikramiyesiyle karşı karşıya gelmeleri anlamına gelmez. Erkek meslektaşlarına kıyasla, yuva yumurtalarına kısa süren kadınlara katkıda bulunan birçok faktör vardır. İşte bu yüzden kadınların aktif olarak yatırım yapmaları ve tasarruf etmeleri gerekiyor.

Kazanç boşluğu.

Bugün bile, erkekler kadınlardan daha fazla kazanma eğilimindedir. Küresel bir insan kaynakları danışmanlık firması olan Hewitt Associates'in yaptığı 2008 yılı emeklilik tasarruf trendleri araştırması, kadınların anket yaptıkları araştırmanın yılda ortalama 84.000 dolar kazandığını, erkeklerin 84.000 dolara karşılık bulduğunu belirtti. Bu nedenle, çalışmanın ortalama erkek çalışanı, daha fazla maaşı şirket emeklilik planına erteleme şansına sahipken, ankete katılan kadın çalışanların ortalama maaşı bazen bir şirket eşleşmesini tetikleyecek kadar yüksek değildi.

İşyerinden çıkma zamanı.

Erkekler genellikle küçük çocuklara (veya özel ihtiyaçları olan aile fertlerine) bakmak için kariyerlerini bir kenara bırakmazlar. Geleneksel olarak, kadınlar bu sorumluluklar için iş gücünün dışında zaman harcayanlar olmuştur.

Bir kadın emeklilik birikimlerini biriktirmek için bir şirket emeklilik planına güvenirse, işyerinden bu kez çıkması mali bir gerileme anlamına gelebilir. Bir erkek çalışan, 20 veya 30 yıl veya daha uzun bir süre için 401 (k) plan yılına katkıda bulunabilir ve maaşı arttıkça katkı düzeyleri artabilir. Bir kadın işyerini birkaç yıl (ya da daha fazla) terk ederse, emeklilik yuvasında hala bileşikler bulunur, fakat sabit maaş ertelenmesi 401 (k) planına geçer. Emekli olduğu zaman, birincil emeklilik tasarruf aracı olarak sadece şirket emeklilik planına dayanıyorsa, erkek meslektaşından daha az bir yuva yumurtasına sahip olabilir.

Bu, işveren tarafından desteklenen emeklilik planlarına katılmanın yanı sıra, kadınların kendi yatırım portföylerini oluşturmaları için zorlayıcı bir nedendir.

Boşanma Nedir?

Boşanma, bir kadının finansal olarak ‚Ä Ä tart tart tart tart has has has has has has has has has has Birçok kadın ‚Äúfair ve eşit‚Äù bir çözümün adil bir çözüm olmadığı sonucuna varmaktadır. Karı karından çok daha fazla kazandığında, her türlü karar, kocanın maaşı - çiftin veya ailenin karşılayabileceği mahalle, çocukların hangi okula gideceği vb. Bu büyük maaş bittiğinde, kadın azaltılmış bir yaşam tarzı ile karşı karşıyadır ve finansal dengeyi korumak için tasarruflarına daldırılabilir.

Daha da önemlisi, kocasının sahip olduğu kazanç potansiyeline sahip olmayabilir. Eşi bir işte çalışan bir meslek çalışanı ya da kocası evlenmeden yıllar önce başladığında işler zorlaşabilir. Boşanmadan sonra, eşin şirketin büyümesinde ve işletmesinde oynadığı ayrılmaz rol ne olursa olsun, kocası iş varlıklarını ve ticari varlıkların büyük bölümünü elinde tutabilir. Eski kocasının yanında çalışmak ister mi? Muhtemelen değil. Böylece sahip olduğu istikrarlı iş bir anıdır ve bir kariyer değişikliği ve bir sonraki adım olabilir.

Bu yüzden boşanma mali planlaması birçok kadın için çok önemlidir. Kadınların sadece bir “eşit” anlaşmayla değil, bir yatırım portföyü ve kendi ihtiyaçları ve hedefleri için kişiselleştirilmiş bir mali planla birlikte boşanmalarından uzaklaşmaları gerekir, böylece kendi başlarına servet oluşturabilirler.

Kadınlar erkekleri geride bırakıyor. Ortalama olarak, kadınlar erkeklerden beş yıl daha uzun yaşarlar; Aslında, İşçi Departmanı, kadınların neredeyse% 90'ının kocalarını geride bırakacaklarını ve emekliliklerinin bir kısmını kendi mallarını yöneteceklerini tahmin etmektedir.

Yalnız emekli olan bir kadın çok uzun bir emeklilikle karşı karşıya kalabilir: eğer 62 yaşında işten ayrılırsanız, 20 yıl veya daha uzun sürebilir, gelirinizin sadece% 30'u Sosyal Güvenlik'ten gelir. (Eğer Sosyal Güvenlik hala var ise.)

Hewitt Associates çalışması, kadınların emekli olmasının erkekler için 19 yıla kıyasla 22 yıl olacağını tahmin ediyor. Sağlık maliyetlerinde öngörülen artışlarda faktoring, en iyi tasarruf hesaplarından birinde bir acil durum fonu ile birlikte, sonuca varmıştır. Kadınların 30 yıldan fazla her yıl erkeklerden% 2 daha fazla tasarruf yapması gerekiyor Emekli olduklarında yaşam standartlarını korumak için. Eğer 57.000 dolar kazanan bir kadın, şirketin emeklilik planına yılda% 2 yerine% 4 katkıda bulunursa (bu, ayda 95 $ daha fazla), çalışma, emeklilik tarihinde fazladan 81.000 dolar alacağını tahmin ediyor.

Videoyu izle: Güldür Güldür 57. Bölüm, Şevket Hoca ile Tasarrufa Doğru Skeci

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

2018 için En İyi 10 Para Piyasası Hesabı [Güncellendi!]
Yatırım

2018 için En İyi 10 Para Piyasası Hesabı [Güncellendi!]

Para piyasası hesapları son yıllarda fazla dikkat çekmiyor ve nedenini görmek kolay. Para piyasası hesaplarındaki faiz oranları düpedüz mikroskobik olmuştur. Şansınız varsa% 0.25 konuşuyoruz. Çoğu ödeme% 0.10'dan fazla değildir. Yatağının altında nakit biriktirmekten çok daha iyi. Ancak, mevduat sertifikaları (CD) ile rekabet eden para piyasası hesaplarında faiz oranlarını ödeyen küçük bir avuç banka var.
Devamını Oku
Paranızı Borsada Nasıl Çoğaltırsınız (Risksiz!)
Yatırım

Paranızı Borsada Nasıl Çoğaltırsınız (Risksiz!)

Dolar ve sentlerin başka bir baskısının zamanı geldi. Sorularınızdan birini cevapladığım yer burası. Bir sorunuz varsa, blogdaki iletişim formunu kullanın ya da Facebook Fanpage'ımı kullanın. Makalelerinizden birini Google üzerinden inceledim ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için ilk kez yatırımcının ne yapması gerektiği konusundaki düşüncelerinizi sormak istedim.
Devamını Oku
Roth IRA Recharacterization Kuralları - Bir Roth IRA Dönüşümünü Geri Al / Geri Al
Yatırım

Roth IRA Recharacterization Kuralları - Bir Roth IRA Dönüşümünü Geri Al / Geri Al

Hayatında kaç kez bir “yap” ya da “geri al” ı istediniz. Çoğu zaman yaptığınız kararla ve onunla birlikte gelen yankılarla sıkışmışsınız. Yatırım söz konusu olduğunda, çoğumuz yıllar boyunca hatalar yaptık. Emeklilik planınızı yeterince desteklemiyor ya da bir felakete dönüşen “sıcak hisse senedi” satın alıyor; bunlar geri dönüşü olmayan kararlardır.
Devamını Oku
SIPC Nedir?
Yatırım

SIPC Nedir?

Finansal bir planlayıcı olarak, müşterilerimden yatırımlarıyla ilgili birçok soru soruyorum. Biri son zamanlarda bana sordu: Sorumlu aracı kurumun işten çıkarılması durumunda tam olarak ne olur? Bu büyük bir sorudur çünkü pek çok insan yatırımlarının ilk etapta korumasını bilmediğini veya korumanın fiilen kapsadığı konusunda yanlış bilgilendirildiğini bilmektedir.
Devamını Oku