Yatırım

Üfleme olmadan 500.000 $ yatırım nasıl

“Jeff, 500.000 dolar sahibiz ve nasıl yatırım yapacağımızı bilmiyoruz”.

Yatırım yapmaya hazır bir çek hesabı içinde 500.000 dolar tuttuğumu itiraf ediyorum, ancak hiç ilgisi olmayan çok az kazanç elde etmek “iyi sorunlardan” biri. Fakat kendinizi bu durumda bulursanız ve omuzlarınızda düz bir kafaya sahipseniz, çok ezici olabilir.

500.000 TL'ye Nasıl Yatırım Yapılır - Hızlı Bağlantılar

 1. Yüksek Faizli Tasarruflar
 2. Akran Kredisi
 3. Robo-Yatırım
 4. Yıllık Yatırım
 5. Borsa Yatırım Fonları
 6. Bireysel Hisse Senetleri
 7. 529 Planı

5000 $ Yatırım için Top Yolları

Paranın büyük bir miktarına sahip olduğunuzda, hatırlanması gereken önemli şeylerden biri, çeşitlemenin en büyük arkadaşınız olmasıdır. Bunu göz önünde bulundurarak 50000k’ınızı bu seçeneklerden birkaçına bölmenizi tavsiye ederim.

Yüksek Faizli Tasarruf Acount

Bunun listeye en sıkıcı yatırım olabileceğini biliyorum, ama benimle kal. Şu anda bir acil durum fonu yoksa, yatırımınızın bir kısmının tasarruflara ihtiyacı vardır. Bu ailenin giderlerinin altı ay civarında bir yerde olmalı.

Artık, yerel tuğla ve harç bankanızla bir hesap açabilirsiniz, ancak şu anda mevcut olan çevrimiçi yüksek faiz tasarruf hesabından biriyle daha iyi fiyatlar elde edersiniz. Şu anda mevcut olan bu hesapların bir tonu var ve aşağıdaki tablo en iyilerini gösteriyor.

Eşler Arası Ödünç Verme

Eşler arası kredilendirmeye aşina değilseniz, borsaya girmeyen yatırım yapmanın en iyi yollarından biri olarak görüyorum.

Lending Club gibi şirketler, paranızı diğer bireylere giden kredilere yatırmanıza izin verir. O bireyler kredileri faizle geri öder ve geri dönüşü iyi yaparsınız.

Platform hakkında gerçekten çok sevdiğim şey, bir krediye en az 25 dolar kadar yatırım yapabileceğiniz. Bu, birçok farklı krediye yatırım yapmayı seçebilir ve Borç Verme Kulübünde riskin yayılmasını sağlayabilir. Örneğin, 10,000 dolarlık yatırım yapan kişi 400 farklı krediye yatırım yapabilir. Bu şekilde bir kişi krediyi varsayılan olarak kabul ederse, sadece 25 dolarlık yatırımınızı kaybedersiniz

Lending Club hesabımla kişisel olarak% 8'lik bir ortalama aldım ve bu oldukça muhafazakar bir yatırım stratejisiyle.

Robo-Yatırım

Borsada olmak istiyorsanız, ancak kendi hisse senetlerinizi almak istediğinizden emin değilseniz, Betterment gibi bir robo-yatırımcı, işe başlamak için harika bir yol olacaktır.

Robo yatırımcılar, risk toleransınızı değerlendirmek için kısa bir anket yapmanızı ve daha sonra bu bilgileri almanızı ve sizin için fonlarınızı yatırmanızı sağlar. İyileştirme, vergi yükümlülüklerinizi azaltmak ve mümkün olduğu kadar çok ücret ödemekten kaçınmak için taktikler de uygulamaktadır.

Robo-danışmanlar, paranızın platformları tarafından aktif olarak yönetildiğini bilerek, size yatırım yapmanın rahatlığını sağlar.

Tahviller

Yıllar içinde maaşlar kötü bir isim kazanmıştır, çünkü ürünün karmaşıklığını kendi avantajlarına göre kullanan pek çok gölgeli satış elemanı olmuştur. Gelirlerin çok iyi bir seçim olabileceği ve 500 bin dolarlık yatırım yapabilecek bir kişinin, bu paranın bir kısmı için bir yıllık ödeneğin doğru karar olduğu durumlardan biri olduğu durumlar vardır. Kurslar için birçok farklı seçenek olsa da, temel fikir, bir sigorta şirketine bir miktar para vermeniz ve bu paraya garantili bir getiri oranı vermenizdir. Bu gelirden para çekmeye başladığınızda, ileriye dönük sabit bir gelir elde edersiniz. Yıllık ücretlerle birçok seçenek vardır, bu yüzden iyi bir finansal danışmanla çalışmanız çok önemlidir.

A + Anma Taşıyıcısından 2017'nin En Yüksek Faiz Oranlarını Alın ve Karşılaştırın!

Borsa Yatırım Fonları

Borsa Yatırım fonları sadece bir tek ticaret yaparken bir grup farklı hisse senedi çeşitlendirmek için harika bir yoldur.

ETF'ler, bir defaya mahsus fonun bir parçası olan çok sayıda hisse senedini satın aldığınız için bir yatırım fonu ile benzer şekilde çalışır. Borsada ETF'nin bir hissesini satın almanız da tek hisse senedi gibi davranıyor. Bu, yatırım fonlarıyla yaptığınız gibi bir fon ailesinden geçmek yerine borsadan küçük fonlar almanız anlamına gelir.

ETF'lere başlamak için en iyi aracı kurumlardan biri TD Ameritrade'dir. Hiçbir komisyon ödemeden yatırım yapabileceğiniz 100'ün üzerinde farklı ETF var. Bu, ETF'leri borsaya yatırım yapmanın en pahalı yollarından biri yapar.

Bireysel Hisse Alım

Eğer araştırmanızı yapmaya hazırsanız veya hangi şirketlerin büyük olacağını bilerek bir şöhret göstermişseniz, o zaman bireysel hisse satın almak, 500 bin doların bir kısmına yatırım yaparken gitmek için harika bir yol olabilir.

Bunu bir hisse senedi aracısı ile yapabilirsiniz, ancak kendinizi kontrol ettiğiniz bir çevrimiçi aracılık kullanarak işlemleriniz için çok daha iyi fiyatlar elde edersiniz. Ally Invest gibi aracı kurumlar, kendi araştırmalarınızı yapmanıza ve 4,95 $ gibi bir fiyatla işlem yapmanıza olanak tanır.

Bu, çevrimiçi bir aracılık yoluyla kendinizi yatırım yaparak,% 90'a varan tasarruf sağlayabilir.

Kolej Tasarrufu için 529 Planı

Henüz kolejde olmayan çocuklarınız varsa, 529 kolej tasarruf planına yatırım yapabilir ve bu parayı okul için kullanmaya hazır olana kadar vergiden muaf alabilirsiniz. Her devletin kendi planı vardır ve faydaları devlet tarafından büyük ölçüde değişir.

Bazı eyaletlerde yatırımınızı devlet vergilerinizden düşmenize izin veriyorlar. Bu kesintileri alabilmeniz için durumunuzu kontrol edin.

Eğer devletinizin planına yatırım yapmanın hiçbir faydası olmayan bir ülkede yaşıyorsanız, Wealthfront ile birlikte bir 529 planını çıkarabilirsiniz. Wealthfront, İyment ile direclty rekabet eden başka bir robo-danışman. Devlet vergi indirimlerinden yararlanmayanlar için harika bir 529 var.

500.000 $ yatırıyor olsaydım Yapacağım Süreç

Hiç çocuğu olmayan teyzesi, sadece yeğenini ve karısını 500.000 $ 'lık bir miras bıraktı. Daha önce hiç yatırım yapmayan çift, 20.000 $ 'a yatırım yapıp yapamayacağına, 100.000 $ ya da 500000'in tamamına yatırım yapılacağına ve paraya yeterince yatırım yapamayacağına ve herşeyi kaybedeceğine yatırım yapmaktan çok korkuyordu.

Saatimde $ 1000 dolar bile olsa, hatta 100 dolarlık para harcamasa bile bu olmayacaktı! 🙂

Onlara anlattığım temel ilkeler ve 500.000 dolarlık yatırım yapmanın en iyi yolunu arayan başkalarıyla nasıl konuşacağım.

Yatırım yapmaya hazırsanız, nihai yatırım kararınızı vermeden önce, Motif Yatırım İncelemesi ya da en kısa vadeli yatırımlar ile ilgili görüşlerimizi gözden geçirin!

1. Var olan herkese söyleme - Ve bu konuda övünme!

Birisi paraya düştüğünde, aniden daha önce hiç sahip olmadıkları her türlü yeni arkadaşa sahip oldukları için talihsiz bir durumdur. Uzun zamandır kayıp olan bazı aile üyelerinin, ilk etapta hiç bulunmayan bir ilişkiyi “yeniden canlandırmak” için uğraştığını bile görebilirsiniz…

Para, insanlarda en kötüyü ortaya çıkarabilir, bu yüzden rüzgarla ilgili daha az insan hakkında bilgi verirseniz, hayatınız o kadar iyi olur. Herkes bir çalışma kağıdı arıyor olacak ve bu da sizi iki kötü sonuçtan biri ile bırakacak:

 1. Ya da her isteğinizi karşılayacaksınız - rüzgârınız gitmeden veya
 2. Düşüşünüzün paylaşılması gereken bir şey olduğunu düşünen çok fazla insanı yabancılaştıracaksınız.

Ağzınızı yeni bulunan servetinizle kapatarak bu karmaşayı önleyebilirsiniz.

2. Sahip olduğunuz herhangi bir “Kötü Borç”

Borçların çoğu, çeşitli derecelerde kötü borçlara maruz kalmaktadır, bu yüzden borçlarınızın tamamını bir kez ve her şey için ödemek için bir dava yapılabilir. Ama bu çok genel ve faydaları görmezden geliyor bazı borçlar sağlamak.

Bu borç-ödeme gagalama emri öneririm:

 • Aile ve arkadaşlardan krediler. Bu, kişisel sorumluluk hakkında, finansal anlamda olduğuyla ilgili değil, sadece insanların sıklıkla bu kredilere sahip olduklarını unutmaları nedeniyle. Ama eğer yaparsanız, şimdi bunları ödemek ve ilişkilerinizi korumak / korumak için bir şans. Bazı şeyler paradan daha önemli, ve bu kesinlikle onlardan biri.
 • Kredi kartları ve diğer teminatsız borçlar. Onları öde. Bu, evinizde bir ev kredisi (HELOC) hattı içerir. HELOC'ler erdemli değil - sadece eviniz tarafından güvence altına alınan devasa kredi kartları. Daha fazla tartışma gerekli değildir.
 • Öğrenci kredileri. Bunları ortadan kaldırmak için tek yol, onları ödemek, o yüzden al. Düşük bir faiz oranınız olsa bile, bunlar sadece büyük, güvenli teminatsız borçlardır ve bu nedenle onları yaşamınızda tarihlendirmeniz gerekir. Bir ebeveyn kefaletiniz varsa bu daha da doğrudur çünkü öğrenci sahibi olmadan bir öğrenci kredisi alamadınız. Bunları ödemeden önce yarım milyon dolarlık bir zararı bir şekilde üflerseniz, daha da kötü hissedersiniz.
 • Araba Kredileri - Belki. Aracınızı iş için kullanırsanız ve bu bir vergi iadesidir ya da iki yıl içinde ödeme yapıyorsanız, açık tutmak için bir dava yapılabilir. Aksi takdirde, ödeyin.
 • Mortgage - Daha da büyük bir belki. Bir ev çok uzun vadeli bir varlık olduğundan, bir ipotek gerçekten mantıklıdır, özellikle de süreçte cömert bir vergi indirimi alıyorsanız. Ancak, ipoteğiniz egzotik çeşitliliğe sahipse - sadece faiz, bir ARM, bir balon ya da bir alt-prime - hendek. Hayatındaki bu belirsizlikten hiçbirine ihtiyacın yok.

3. Bir Zamanlı, Büyük Zamanlı Hayırsever Katkı Yapın

Tamamen büyük paraya sahip olmak için, öncelikle size ait olmadığını kanıtlamanız gerekir. Bu, bazılarını uzakta vermek ve mümkün olduğunca erken yapmak anlamına gelir.

Ben bir Hristiyan'ım, bu yüzden benim için bir titreme yapmak anlamına geliyor. Bu benim% 10'luk bağışlarımı içeriyor. artırmak İsa Mesih'in İncili'ni ilerletmek için. Eğer bir Hıristiyan iseniz, aynı şeyi yapmanızı tavsiye ederim.

Bu İncil yönergesinin, rüzgârlar için geçerli olmadığını iddia etmek çok kolay, ama aslında öyle. Her şey inancın yürüyüşünün “yürüyüşüne” ilişkin. İyi Kitap'ta söylediği gibi,

“Çok fazla verilmiş olanlardan, çok fazla gerekli…” - Luka 12:48 (NASB).
Artık çok zenginsin, bu yüzden verme çubuğu hayatında yeni büyüdü.

Eğer bir Hıristiyan değilseniz, her tarafta her türlü ihtiyaç vardır. En sevdiğiniz hayır kurumlarını veya hayır kurumlarını seçin ve cömert olun. Bu bir fark yaratma şansın. Zengin bir şekilde kutsanmışken başkalarına yardım etmek ve aynı zamanda ustalığınızı paranız üzerinde kullanmak hakkında.

Ve size deneyimlerinden çok güzel ve iyi hissettireceğini söyleyebilirim…

4. Ne tür bir hayat yaratmak istediğinize karar verin

Bu konudaki önceki yayınlarda, tavsiye ettim hiçbir şey yapmamak Büyük bir rüzgarla başa çıkmanın en iyi yolu. Bu size yeni bir servetle başa çıkmak için zaman tanıyacak ve bununla ilgili ne yapacağına dair daha iyi kararlar vermeyi umarız. Ama bu tavsiyeyi biraz geliştirdim ve kendiniz ve aileniz için ne tür bir yaşam yaratmak istediğinizi derinden düşünerek hiçbir şey yapmadığınız zamanınızı harcayacağınızı düşünün.

İşte bu… 50.000 $ 'lık bir düşüş, mali durumunuzu iyileştirmek için çok şey yapabilir. Ne yazık ki, bu tür bir para muhtemelen hayatınızda bir oyun değiştirici olmayacaktır. Ama 500.000 $ - Eminim bununla nereye gidiyorum, bir milyon dolar ile ne yapacağını düşünün! Vaov!

Bu tür bir rüzgar, her türlü yeni seçenek yaratır. Ve onunla yüzleşelim, bu tür bir para muhtemelen hayatınızda bir kereden fazla gelmeyecek.Bu nedenle, paranın bu noktaya kadar sadece hayalini kurmuş olabileceğiniz yaşam tarzını yaratmak için nasıl en iyi şekilde kullanılabileceği konusunda ciddi düşünmelisiniz.

Tam olarak bunun nasıl oynayacağı herkes için farklı olacak, ama burada üzerinde durmaya değer bazı yönler var:

 • Şu an olduğu gibi emekli olmak ister misiniz?
 • Bunu mümkün kılan başka varlıklar veya pasif gelir kaynaklarınız var mı? Ya da başına 500.000 dolar kazanabilir misin?
 • Kariyerleri değiştirmek ve bu noktaya kadar yükselmiş olduğunuz parayı ödemese bile, zevk aldığınız işleri yapmak ister misiniz?
 • Bir çiftlikte, hatta yabancı bir ülkede olduğu gibi radikal olarak farklı bir yerde yaşamak ister misiniz?
 • Bir işe başlamak ister misin?
 • Her zaman peşinde koşmak istediğin bir hayal var mı, ama mali sınırlamalar yüzünden yapamadım mı?

500.000 $ 'a gelmek, hayal etmeye cesaret edebileceğiniz anlamına geliyor. Ve yapmalısın, çünkü bu tür bir para rüyalar gerçekleşebilir. Yaptığınız seçim, parayla yaptığınız her şeyi etkileyecek ve bu engelin neden erken geçmesi gerekiyor.

5. Risk Derinliği Hakkında Bazı Derin Ruhları Arayın

Bu adım önemlidir, çünkü büyük olasılıkla rüzgar enerjisinin çoğuna yatırım yapacaksınız ve süreç içerisinde ne kadar riskli yaşamak istediğinize karar vermelisiniz.

Her şeyden çok, risk toleransı, servetinizin önemli bir kısmının kaybına nasıl hissedeceğiniz ve tepki vereceğiniz hakkındadır. Borsada 500.000 $ 'ınızın% 100'üne yatırım yapacağınız varsayımıyla başlamak en iyisi olabilir. Ardından, portföyünüz% 10,% 20,% 50 veya daha fazla düşerse nasıl hissedeceğinizi kendinize sorun.

Son 15 yıl içinde borsa performansı göz önüne alındığında,% 50'lik bir kayıp varsaymak mantıksız değil. Bu tür bir kayıp sizi gerçekten rahatsız ediyorsa, borcunuzda paranızın sadece bir azınlığını tutmanız gerekecektir.

Örneğin,% 10'luk bir kayıpla tamam olursanız, muhtemelen paranızın% 20'sinden fazlasını hisse senetlerine yatırmak istemezsiniz. Bunun nedeni,% 20 hisse senedi pozisyonundaki% 50'lik bir kaybın, tüm portföyünüzde% 10'luk bir zarara dönüşmesidir.

Riskli yatırımlarınızda herhangi bir rüzgarı yatırım yapmadan önce bu sorunu ele almanız gerekiyor.

6. Müdürün Güvenliğini Vurgulamak

Yukarıdaki # 4'te, 500.000 $ 'lık bir rüzgârın kendiniz için bir yaşam yaratmaya geldiğinde bir oyun değiştirici olduğunu söyledim. Ama aynı zamanda paranıza yatırım söz konusu olduğunda bir oyun değiştirici. Eğer yatırım yapmak için 10,000 dolarlık yeni bir yatırımcıysanız, parayı agresif bir şekilde yatırım yapmak isteyebilirsiniz, böylece büyümek için. Ama 500,000 dolar olduğunda, kaybedecek çok şeyin var.

Bu fikrin yatırım stratejinize hakim olması gerekiyor. Bu yüzden servetiniz büyüdükçe müdürün güvenliği daha önemli hale gelir. Bu nedenle, sabit gelir tipi varlıkları üzerinde durmalısınız.

İşte gerçekten hoşlandığım bazı şeyler:

 • Cömert bir acil durum fonu kurun. Burada 24 aya kadar yaşam masrafından bahsediyorum, bu yüzden ne olursa olsun kısa vadede ele alınacaksınız. Yüksek getiri para piyasası fonları veya Capital One, Synchrony veya Discover Bank gibi çevrimiçi bankalarla para yatırma sertifikaları ile bazı makul getiri oranları kazanabilirsiniz. sen
 • Peer-to-Peer (P2) Kredilendirme. Bunlar, bireysel borç alanlara doğrudan borç veren olarak hareket ettiğiniz çevrimiçi kredi platformlarıdır. Doğrudan bir borç veren olarak, paranızda bir banka yatırımıyla alabileceğiniz herşeyi çok aşan faiz oranları kazanırsınız. Bu, 2008'den beri kendime katılmış olduğum bir yatırım faaliyeti. Yılda% 9'luk bir fiyatla ortalama bir şey aldım. Bir bankada alabileceğinizden çok daha iyi bir şey değil, aynı zamanda uzun vadeli hisse senedi getirileri ile rekabet ediyor. Sadece P2P yatırımları stoklardan çok daha az uçucudur.

En iyi P2P ödünç verenlerin iki tanesi Ödünç Verme Kulübü ve Prosper'dir ve P2P tahsisini, ikisi arasında eşit olarak bölmeyi düşünmelisiniz.

Kesinlikle tüm sabit gelir dağılımınızı P2P kredilerine dahil etmek istemezsiniz, ancak bu alternatif yatırımlarda büyük pay sahibi olmak, genel getiri oranınızı gerçekten artırabilir.

 • Bağlar. Faiz oranları oldukları kadar düşük olduğunda, burada biraz yaratıcı olmalısınız. Vergi tasarrufları daha yüksek bir net getiri sağladığı için vergisiz belediye tahvillerini tercih ederim. Ayrıca, orta-şirket tahvillerine ve hatta bazı mortgage destekli menkul kıymetler ve dönüştürülebilir tahvillere bile kısa bir süre dayanabilirim. Tahviller, sabit gelir portföy tahsisinizin en az yarısını oluşturmalıdır. Evet, inanılmaz derecede sıkıcı ama aynı zamanda oldukça güvenli ve müdürün güvenliği yeni yatırım kılavuzlarından biri haline gelmek zorunda.

Bireysel tahviller almak sadece zaman alıcı değil, aynı zamanda pahalı da olabilir. Bu nedenle, tahvil sahipleriniz her bir tahvil kategorisinde uzmanlaşan yatırım fonları veya borsada işlem gören fonlarla yapılmalıdır.

Portföyünüzün yüzde kaçı sabit gelir türü varlıklara yatırılmalıdır? Düşünceme mümkün olduğunca!

Ancak, kendinizi agresif bir yatırımcı olarak görseniz bile, sabit gelirli varlıklara en az% 50 yatırım yapmalısınız. İnsanlar 500.000 dolar almak için agresif bir şekilde yatırım yapıyorlar; Şimdi sahip olduğunuza göre, stratejinizin tamamen değişmesi gerekiyor.

7. Kendinize Yatırım Yapın

Tüm bu yatırım tahsislerinin ortasında bir yere, kendinize biraz para yatırmaya hazır olmalısınız. Bu, sabit gelir tahsisatınızı kurduktan sonra, ancak hisse senedi gibi risk varlıklarına yatırım yapmaya başlamadan önce mutlaka gerçekleşmelidir.

Kendinize yatırım yapmak, hem hayatınızın kalitesini iyileştirmek hem de gelirinizi ve net değerinizi çok somut yollarla arttırmak için bir fırsattır. Bu adımı çok ciddiye almalısın.

“Kendinize yatırım yaparak” tam olarak ne demek istiyorum? Mali / kariyer tarafında, aşağıdakilerden herhangi biri olabilir:

 • Yeni bir iş girişimine yatırım yapmak
 • Mevcut işinize yatırım yapmak (yeni ekipman, pazarlama kampanyaları, ürün grupları vb.)
 • Kiralık emlak veya sessiz iş ortağı iş düzenlemeleri gibi pasif gelir kaynakları oluşturma
 • Kritik iş veya iş becerilerini kazanmak veya geliştirmek
 • Eğitiminizi iyileştirmek / arttırmak
 • Yatırım kursları almak veya yatırım seminerlerine katılmak

Bunlardan herhangi biri gelecekteki gelirinizi artırabilir, bu da iyi bir yatırımın yapılması gereken şeydir.

Kişisel olarak, egzersiz ya da kilo verme programları gibi daha iyi sağlık için fırsatlara yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, yaşam kalitenizi iyileştirmeye yardımcı olacak bazı alanlarda harcamak isteyebilirsiniz.

Örneğin, her zaman bir müzik aleti çalmayı ya da yabancı bir dili nasıl yöneteceğinizi öğrenmek istemişsinizdir, ama yaşamak için çok meşgulsünüz çünkü zamana ya da paraya sahip değildiniz. Şimdi yaparsın, öyle olsun.

8. Ölçülen Adımlara Risk Yatırımları Ekleme

Sadece bunun çıldırmanıza gerek olmayan bir yatırım alanı olduğunu tekrar vurgulamak istiyorum. Zaten en az 500.000 $ 'a sahipseniz, artık küçük bir yatırımcı değilsiniz ve bir tane gibi düşünmemelisiniz.

Yine de, sadece enflasyona ayak uydurduğundan emin olmak için portföyünüze büyüme yapmanız gerekecektir. En azından uzun vadede stokların yapabileceği şey budur. Ama aşırıya kaçmayın! Hisse senedi tahsisini toplam portföyünüzün% 50'sinin biraz altında tutun. Bu size ihtiyacınız olan büyümeyi sağlayacaktır, ancak sizi saçma bir risk seviyesine maruz bırakmadan.

Dedi ki, burada bazı olasılıklar:

Yatırım Fonları ve Borsa Yatırım Fonları (ETF). Başarılı ve tecrübeli bir yatırımcı olmadıkça, muhtemelen bireysel hisse senetleri üzerindeki fonları tercih edersiniz. Bu, güvenlik analizi, alış ve satış ve yeniden dengeleme hakkında endişelenme ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Aktif olarak yatırım fonlarını işlemekten hoşlanırım çünkü piyasaya ayak uydurmaktan ziyade piyasayı yenme fırsatı sunarlar.

Ancak, sadece devam etmek için içerik arıyorsanız, endeks tabanlı ETF'leri tercih edebilirsiniz. Muhtemelen karşılıklı fon tahsisatlarınızı, özellikle aktif olarak yönetilenler olmak üzere en az 10 farklı fon üzerinde yaymak isteyeceksiniz. Fon yöneticilerinin bir ya da iki tanesi yatırım dokunuşlarını kaybetmeye başladığında bu durum sizi ilerletmeye devam edecektir.

Robo Danışmanları. Hisse senetlerine (veya tahvillere) yatırım yapmak için tamamen kapalı bir yaklaşımı tercih ederseniz, her zaman bir robo danışmanı ile uğraşabilir ve gidebilirsiniz. Bunlar, son derece düşük ücretlerde profesyonel yatırım yönetimi sağlayan çevrimiçi yatırım platformlarıdır.

Örneğin, Betterment, en az 100.000 dolarlık bir hesabı yönetmek için portföyünüzün yalnızca% 0,15'ini öder. Risk toleransınızı belirlerler, paranızı bir düzine hisse senedi arasında tahsis ederler ve ETF'leri bağlarlar, hesabınızı düzenli olarak yeniden dengelerler ve hatta sermaye kazançları vergisi yükümlülüğünüzü en aza indirgemek için vergi zararı tahsilatı yaparlar. Bu çok düşük maliyetle çok fazla değer. Bizim Betterment Yatırım İncelememizde onlar hakkında daha fazla bilgi edinin!

Bireysel Hisse Senetleri. Hisse senetlerine yatırım yapmak konusunda çok az şey biliyor olsanız bile, yine de ona elinizi tutmak isteyebilirsiniz. Sonuçta, gizli bir yatırım yeteneğiniz olduğunu fark edebilirsiniz. Sadece bireysel stoklara yatırım yapmanın alternatiflerden çok daha riskli olduğunu anlayın. Bu nedenle, portföyünüzün sadece küçük bir yüzdesini bireysel stoklarda tutmanız, satın aldığınız stokları iyice araştırmanız ve düşük maliyetli bir aracı kurum ile ticaret hesabını tutmanız gerekir.

E * Trade ve Scottrade gibi firmalara yakından bakın. Sadece düşük ücretlere sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda mevcut en geniş yatırım seçimine de sahipler. Bu incelemelerde favori brokerajımız hakkında daha fazlasını görün:

 • Scottrade Review
 • E * Ticaret İnceleme
 • TradeKing İncelemesi

AssetLock. Bu bir hisse senedi yatırımı değil, bir varlık koruma yazılımı paketidir. AssetLock, aradıkları şeyi oluşturarak yatırım riskinizi azaltır. AssetLock Değeri. Finansal danışmanınızı olumsuz piyasa koşullarında sizinle iletişim kurmak için uyarmak üzere özel yazılımlar kullanırlar. Bu, geri dönüşü olmayan noktalara ulaşmadan önce belirli yatırımlardan çıkmanızı sağlayacaktır.

Ben aslında bir AssetLock onaylı danışmanım, programa para kazanıyorum ama ürünü sevdiğim için çok fazla değil. İnsanlar genellikle yatırım pozisyonlarına satılmakta olduklarından daha çok satıyorlar. AssetLock bu şaşırtıcı derecede zor bir süreç ile yardımcı olur ve sizi mümkün olan en kötü zamanda para kaybetmekten alıkoyur.

Finansal Başarı Blueprint. Bu, emeklilik yatırımınızın zirvesinde kalmanıza yardımcı olacak kendi kapsamlı emeklilik planı incelemem. Bu program ile size aşağıdakileri sunabilirim:

 • İstediğinizde ve nasıl istediğinizde emekli olmak için özel bir strateji - mümkün olduğunu düşünmüyorsanız bile.
 • Müşterilerimin ideal emekliliklerinin neye benzediğini görselleştirmelerine yardımcı olmak için kullandığım özel teknik.
 • Tüm yatırımlarınızı mantıksal bir çerçeveye oturtmanın kolay bir yolu, böylece neler olduğunu gerçekten görebilirsiniz.

Blueprint ile yapabileceğimiz çok daha fazla şey var. Bu makalede okuduğunuzu beğendiyseniz, Finansal Başarı Blueprint'ini inceleyin ve size sunabileceği her şeyi görün.

9. GERÇEKTEN istediğiniz birkaç şey üzerinde biraz harcayın

İşte burası bir rüzgârın eğlencenin parçası haline geliyoruz. Ama bu adımı ciddiye al - bir rüzgara girerken eğlenceli olmalı!

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca eski bir clunker sürüyorsanız, şimdi bankayı kırmak ve yolculuğunuzu yükseltmek için iyi bir zaman olacaktır.Eğer almak istediğin bir rüya tatili varsa, paranı al, bu yüzden bunu yap. Birkaç lüksde küçük bir miktar para harcayarak, daha sonra tam bir tüketim çılgınlığına girmekten kaçınmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Doğal olarak, bu adımla taşınmak istemezsiniz. Çok büyük miraslara giren müşterilerim vardı, sadece paranın çoğunu yeni evler, yeni arabalar, tekneler ve yüksek yaşamlar için uçurdum. Bu yapmak istediğin bir hata değil! Sadece birkaç yıl içinde göze alamayacağınız bir yaşam tarzı için sizi çok iyi bir şekilde ayarlayabilir.

Yani orada var - sermayenizi korumak ve büyütmek, hayatınızı geliştirmek ve hatta biraz eğlenmek için dokuz adımlı bir strateji!

Videoyu izle: Suspense: Topluluk Mülkiyeti / Yeşil Gözlü Canavar / Win, Yer ve Cinayet

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

İyileştirme Gözden Geçirme: Yatırım Yapmayı Otomatikleştirin
Yatırım

İyileştirme Gözden Geçirme: Yatırım Yapmayı Otomatikleştirin

İşleri otomatik hale getirmeyi seviyorum. Fatura ödeme, doğrudan para yatırma, reçete yenilemesi ya da yatırım yapılması, işlerin otomatik hale getirilmesi hayatınızı kolaylaştırır ve bu bizim İyileştirme yatırım incelememizin gerçekleştiği yerdir. Emeklilik planlaması söz konusu olduğunda, çok sayıda çevrimiçi araç ve web sitesi söz ücretleri en aza indirirken dinamik ve karlı bir portföy oluşturmanıza yardımcı olur.
Devamını Oku
Kimlik Hırsızlığı Eski Moda Yolu Koruma
Yatırım

Kimlik Hırsızlığı Eski Moda Yolu Koruma

Herhangi bir finansal planın önemli bir bileşeni, kimlik hırsızlığı tehdidini en aza indirerek kredi puanlarınızı güvenceye almak ve korumaktır. Kimlikleriniz çalındıktan sonra kredinizi temizlemek için genellikle onlarca veya yüzlerce saat sürebilir. Ancak, gerçek finansal tehdit çok daha büyüktür. Bir ipotek refinansı örneği alın.
Devamını Oku
Çiftler ve Para - Para ve Birbiriyle Katı Bir İlişki Kurmak
Yatırım

Çiftler ve Para - Para ve Birbiriyle Katı Bir İlişki Kurmak

Çok önemli bir konuyu tartışan blog'a ilk katkılarından dolayı, Diane Esser, CFP® ile birlikte olmaktan heyecan duyuyoruz: evli çiftler için para yönetimi ipuçları. Eşinizin para hakkında ne düşündüğünü biliyor musunuz? Para hakkında ne düşündüğünü biliyor musun? Eşinizle finansal olarak senkronize misiniz? Hanehalkı finansmanınızı birleştiren bir finansal haritanız var mı?
Devamını Oku