Maliye

Emeklilik Planlama Kontrol Listesinin 10 Temel Faktörü

İki kez yapmak istemediğin bir şey varsa, bu emekli olur.

Çıktı dedikten sonra işe geri dönmek zorunda olduğunuzu düşünün. Yuck !!

Bu olayla ilgili korku hikayeleri duydum ve en yaygın suçlu planlama eksikliği.

Emekliliğinizi planlamak, hafifçe almak istemediğiniz bir şeydir.

Emekliliğe yaklaşıyorsan, hazır mısın?

İhtiyacınız olan parayı kurtardınız mı?

Diğer tüm detayların yerinde ve hazır mı?

Emeklilik heyecan verici bir dönemken, aynı zamanda hayatınızda büyük değişikliklerin zamanıdır.

Sadece her gün işe yaramayacaksınız, aynı zamanda kişisel yaşamınızda da değişiklikler olacak ve maliyeriniz de değişecek.

Bir değişiklik yaratan tüm değişiklikler için hazırlandığınızdan emin olmak için emeklilik planlama kontrol listesi tavsiye edilir.

Her Yaşta Takip Edilecek Temel Emeklilik Kontrol Listesi

1. Emeklilik bütçenizi geliştirin.

Yüzleş. Yaşamak için ayda ne kadar ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. “Guesstimating” sadece başarısızlık için kendini ayarlıyor. Enflasyonu belirlediğinizden emin olun, bu da yılda yaklaşık% 3 ila% 5 oranında hesaplanabilir.

Emeklilik bütçesi yaratmaya başlamanın en kolay yolu, şu anda emekli olmayan olarak harcamanıza bakmaktır. Son 3 ila 6 aylık kullanım faturalarınızı, banka hesaplarınızı ve kredi kartı ekstrelerini alın ve yiyecek, yemek ve araba masrafları gibi önemli kategorilerde ne kadar harcama yaptığınızı hesaplayın. Bu kategoriler emeklilikte önemli ölçüde değişebilir, ancak emeklilikten önce normalin nasıl hissettirdiğine dair bir fikre sahip olmak başlangıç ​​için iyi bir yerdir.

İfadelerinizi takip etme ve faturalarınızı düz tutma konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Finovera gibi çevrimiçi yazılımları kullanmanızı tavsiye ederim çünkü tüm faturalarınızı ve ifadelerinizi tek bir yerde görebilirsiniz.

Finovera'yı dene. Bu ücretsiz çevrimiçi yazılım, tüm önemli faturalarınızı kendi tarihlerinizi takip etmek, beyanlarınızı arşivlemek ve faturaların ödeme sayfasına kolayca yönlendirmek için sisteminize bağlamanıza izin verir.

Eğer bir emeklilik bütçeniz yoksa, emeklilik planınız başarısız olma olasılığı% 99.9'dur.

Tweet'e Tıkla

2. Emeklilik planı oluşturun.

Bu sağduyuya benziyor olabilir, ama kaç insanın bunu yapmadığına şaşırdım.

Hangi yaşta emekli olmayı planladığınızı belirleyin ve emekli olduktan sonra rahat bir yaşam tarzını yaşamak için ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini belirleyin. Bu yıl boyunca yeniden değerlendirmek isteyeceğiniz bir şey.

Yaşlandıkça çoğu kez yaşam standartlarımız yükselir ve siz emekli olduktan sonra aynı yaşam tarzınıza devam edecek kadar tasarruf etmenizi istersiniz.

Pek çok insan bunu yapmaz, çünkü bunun çok uzun sürdüğünü düşünüyorlar. Doğru değil. Mevcut stratejinizin nasıl yapıldığına dair size hızlı bir ölçüm sağlayabilecek yaklaşık 15 dakika içinde tamamlanabilecek bir Emeklilik Planlama Stratejisi Oturumu sunuyoruz. Ücretsiz teklifimizi buradan kontrol edebilirsiniz.

3. Emeklilik gelirinizi belirleyin.

Emekliliğiniz sırasında hangi gelir kaynaklarına sahip olacağınıza bakın. Bu bir emekli maaşı, sosyal güvenlik ve daha fazlasını içerebilir.

Beklenmedik bir plan yapmak zorundasın. Ani tıbbi faturalar veya piyasadaki düşüş, emeklilik gelirinizin ihtiyaçlarını önemli ölçüde etkileyebilir.

Henüz sosyal güvenlik çekmeye başlamadıysanız, seçeneklerinizi gözden geçirip siz ve eşiniz için en iyi seçeneği belirlediğinizi doğrulamak isteyeceksiniz. Araştırma yapmak için biraz zaman ayırmamak ve yerel sosyal güvenlik ofisinize başvurmak binlerce kişiye mal olabilir.

4. Her yıl emeklilik hesaplarınıza bakın.

Aracılık ifadelerinizi açtığınız veya 401 bin'lik çevrimiçi hesabınıza giriş yaptığınız bir yıldan uzun bir süre geçtiyse, gecikmiş olabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl içinde yeterince biriktirdiğinizden ve emekliliğinizden önce yeterince tasarruf edeceğinizden emin olun. Her zaman abartmak iyi bir fikirdir.

Gibi yazılım araçlarını kullanmanızı tavsiye ederim Kişisel Sermaye Çeşitli emeklilik hesaplarının ve aracılık beyanlarının büyük resmini görmek için.

YaptıkKişisel sermayenin tam değerlendirmesi okumanı tavsiye ederim, ama işte bir fotoğraf.

Bir çift, emeklilik için para tutan 5 veya 6 farklı şirkete sahip olabilir ve bu da genel portföyünüzü çok zor bir hale getirmektedir. Gelişmekte olan pazarlara aşırı mı maruz kalıyorsunuz? Yeterince tahvil veya gelir yatırımınız var mı? Birden fazla portföyü kontrol etmeniz ve her şeyi elle hesaplamaya başlamanız gerekip gerekmediğini söylemek zor olabilir.

Bu nerede Kişisel Sermaye içeri geliyor. Site, tüm hesaplarınızı - aracılıktan emekli maaşına - tek bir yerden görebileceğiniz, gerçekten keskin ve sezgisel bir çevrimiçi kontrol paneli sunuyor. Aynı zamanda size iki kelimelik kritik bir taahhüdün olduğunu belirtiyorlar: müfettişlik görevi (yorumumuzu okuyun Bunun ne anlama geldiğini ve neden bu kadar önemli olduğunu öğrenmek için).

Kişisel Sermaye sizin için değilse, aynı zamanda benzersiz süreç olan Finansal Başarı Planı'nda da benzer bir şey sunuyoruz.

5. Unutmayın: Asla çok geç değildir.

Geç kaydetmeye başlarsanız, kaybedilen zamanı telafi etmek için yapabileceğiniz her kuruştan tasarruf ettiğinizden emin olun. Bu, fazladan iş almak, evinizi küçültmek ve daha fazlası anlamına gelebilir. Şimdi daha sonraya kıyasla kurban edilmenin daha kolay olacağını unutmayın.

6. Borçtan iyi geçin.

Tüm borçlarınızı ödeyin ve emeklilik tarihinizden ya da daha erken bir zamanda borçtan arındırılmış olmayı hedefleyin. Hayatın erken dönemlerinde borçtan kurtulmak emeklilik planlamasını daha düzgün bir hale getirecektir.

Emeklilik nedeniyle gelirde önemli bir düşüşe ve ödemesi gereken bir fatura dağına sahip olmaktan daha korkunç bir şey yok. Bu yüzden, ne kadar borcunuz olduğunu bilmek ve bunun ödenmesi için bir saldırı planı uygulamak önemlidir.

7. Devam etmeye devam edin.

Emeklilik hesaplarınıza emeklilik katkıları yapmaya devam edin. Mümkünse her yıl katkılarınızı maksimize ettiğinizden emin olun.

Emeklilik seçeneklerinin çoğunun, 50 veya 55 yaşına ulaştığınızda bir “yetişme” katkısına sahip olmanızı sağladığını unutmayın. Emekli yuva hedefinize doğru sizi zorlamak için genellikle yılda 1000 dolar tasarruf edebilirsiniz.

Bunu söylediğimde bana güven: Finansal planlamacılar, borçsuz ve bolca nakit tasarrufu ile emekli olan müşterileri severler. İşimizi rahatça emekli etmenize yardım etmede çok daha kolay hale getirir.

8. Şikayet etmeyin.

Emekli olduktan sonra, yatırımlarınızla seyir kontrolüne devam etmeyin. Bunları sürekli olarak değerlendirin, çeşitlendirilmiş bir portföyü her zaman koruduğunuzdan emin olun. Emeklilik yaşına yaklaşırken, paranızın çoğunu riskli olmayan yatırımlarda tutmayı düşünebilirsiniz. Sertifikalı bir Finansal Planlayıcı ile çalışmak bu konuda yardımcı olacaktır.

9. Emeklilik sağlık ihtiyaçlarınızı belirleyin.

65 veya daha büyük yaşta emekli olan herkes için Medicare'e hak kazanacaksınız. Medicare’in tüm masrafları, yaşamınız boyunca verdiğiniz şeylerle tam olarak örtülmez. Bu maliyeti karşılamak için Medicap planlarını karşılaştırmak için MedicareWallet.org'a ve kaynaklarına yönelmek isteyeceksiniz.

Medicare için uygun hale gelmeden önce emekli olmayı planlıyorsanız, sağlık bakım maliyetini emeklilik bütçenize dahil etmelisiniz.

Mevcut işvereniniz aracılığıyla büyük olasılıkla bir COBRA paketi alabilecek olsanız da, maliyet yüksek olabilir ve plan tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir.

Ayrıca bakım ev sigortası gibi şeyleri ödemek için uzun vadeli bakım sigortası düşünün. Uzun süreli bakım sigortası da maliyetli olabilir, ancak bir plana ne kadar erken girerseniz, genel priminiz o kadar düşük olur.

En iyi seçeneklerden biri, özel durumunuza uygun bir sağlık sigortası planı almaktır. eHealthInsurance Farklı sigorta şirketlerinden sizin için birkaç teklif üretecektir. Önünüzde birden fazla tırnak bulunması, karşılaştırma yapmayı çok kolaylaştırır. Uygun fiyatlı bir sağlık hizmeti planını kaçırmadığımdan emin olmak için bunu denerim.
Bir kez Medicare olduğunuzu düşünmelisiniz Medicare ek planı ekleme. Bu planlar, Medicare kapsamınızı tamamlayacak ve bütçenizin sağlayamayacağından daha fazla kötü tıbbi fatura almamanızı sağlayacaktır.

10. Emeklilik hesaplarınızın kurallarını ve yönetmeliklerini bilir.

Emekli hesapların hepsi farklıdır ve birden fazla hesaba kaydettiyseniz, emeklilik para çekme işlemlerinin nasıl işleyeceği konusunda kafa karıştırıcı olabilir. Birçok hesap, para çekebilmek için belirli bir yaşta olmanızı gerektirir.

Gördüğüm yüksek maliyetli bir hata, erken emekli olduğunuzda ve 59 1/2 yaşın altındayken 401k’nızı IRA’ya aktarıyor. 401k'in erken emekli olmanız durumunda para çekmenize izin verir ve% 10'luk cezayı çekmezsiniz. Eğer 401k'ınızı bir IRA'ya yuvarlarsanız, paranıza erişmeniz gerektiğinde size mal olan bu değeri verirsiniz.

Ek olarak, birçoğu belirli bir yaşa ve daha fazlasına ulaştığınızda minimum para çekme gerektirir. Yaygın olarak “emeklilik asgari dağılımı” olarak bilinen emeklilik hesaplarınızdan 70 1/2 oranında para almaya başlayacaksınız. Bunu yapmamak size% 50 vergi cezasına mal olabilir! Emeklilik fonlarınızın sizin için en iyi nasıl çalışacağını anlamak için zaman ayırın.

Videoyu izle: Emeklilik için yaş bekleyenler dikkat

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Fiyat-Alışveriş, Ödül Programları ve Paketleme Stratejileri: Nashville'e Nasıl Geçiş Yaptık?
Maliye

Fiyat-Alışveriş, Ödül Programları ve Paketleme Stratejileri: Nashville'e Nasıl Geçiş Yaptık?

Aşağıdaki gönderi, Capital One®'dan GM BuyPower Card tarafından desteklendi. Tüm görüşlerim, kendi başıma ve bir başkası tarafından yönetilmiyor. GM BuyPower Card hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın. Mandy ve ben yıllar önce “hayalinizdeki evi” inşa ettiğimizde, sonsuza kadar orada kalacağımızı düşündük. Fakat hepimiz hayatın beklenmedik zamanlarda bazen nasıl değiştiğini biliyoruz.
Devamını Oku
EBM Sınavı'nın Kalbini Nasıl Kesip Bir Muhasebeci Olunur?
Maliye

EBM Sınavı'nın Kalbini Nasıl Kesip Bir Muhasebeci Olunur?

Kıçımı kapatıp CFP® sınavını geçtikten sonra, tekrar başka bir test yapmak istemiyorum. Yok. EBM sınavını almayı düşündüğüm kısa bir an vardı (tam olarak yaklaşık 2 saniye). Sonra gerçeklik devreye girdi ve o zamandan beri geriye baktım. Önceden, Amber'in EBM sınavını nasıl geçtiğine dair kişisel hikayesini paylaştım ve bir muhasebeci oldu.
Devamını Oku
Six Flags Biletleri indirimler için 22 Ways
Maliye

Six Flags Biletleri indirimler için 22 Ways

Six Flags'da bir gün eğlence dolu bir gün olacak. Ülkenin dört bir yanına yayılmış 16 park ile, tadını çıkarmak için bir park bulmak kolay olacak. Gün, umarız ailenizin birlikte yaşayabileceği bir deneyim olacaktır, ancak günün sonunda maliyet, zevkinize hafif bir sönüm getirebilir. Biletlerin fiyatı çok yüksek ve bilet başına 60 ila 85 dolar arasında harcama yapmak sizin eğlenceli fikriniz gibi gelmeyebilir.
Devamını Oku