Maliye

Erken Emeklilik i├žin 7 Basit Basit Stratejiler

ÔÇťAsla emekli olamayaca─č─▒m.ÔÇŁ

Bunu hiç kendine m─▒r─▒ldatt─▒n m─▒?

E─čer varsa, yaln─▒z de─čilsin.

Bütün Amerikal─▒lar─▒n 1 / 3'ünden fazlas─▒, ya┼čamak için yeterli paraya sahip olaca─č─▒na inanm─▒yor.

Ahh.

Tüm kötümser bak─▒┼č aç─▒s─▒yla, mavi alevlerde, e─čilimi k─▒rabilen ve 30'lar─▒nda emekli olan ayk─▒r─▒ ┼čeyler var m─▒d─▒r?

Erken emekli olman─▒n en uç k─▒sm─▒nda olsalar da, onlardan ö─črenilecek çok ┼čey var.

Yani evet, erken emekli olamayaca─č─▒na inanan karamsar ruhlardan biri olsan─▒z bile, bugün uygulayabilece─činiz 7 basit erken emeklilik stratejisi.

1. ÔÇťSay─▒lar─▒n─▒z─▒ÔÇŁ Bilin

ÔÇťRakamlar─▒n─▒zÔÇŁ, emeklilikte ya┼čaman─▒z gereken para miktar─▒d─▒r. ─░ki tane var,

 1. Emeklilikte ya┼čaman─▒z gereken y─▒ll─▒k gelir miktar─▒ ve
 2. Bu geliri elde etmek için ihtiyaç duyulacak olan emeklilik portföyünün büyüklü─čü. Gelir numaras─▒ ile ba┼člamak zorundas─▒n─▒z, çünkü bu, yat─▒r─▒m portföyünüzün ne kadar büyük olmas─▒ gerekti─čini belirleyecektir.

Gerekli emeklilik gelirinizi hesaplamak

Geleneksel bilgelik, emeklilik öncesi gelirinizin% 80'i olan bir gelirden çekilebilmeyi planlaman─▒z gerekti─čidir. Bu, basit tutaca─č─▒ndan kötü de─čil, ancak bunu yaln─▒zca ba┼člang─▒ç ÔÇőÔÇőnoktas─▒ olarak kullanmak isteyebilirsiniz.

Emeklilik hayat─▒n─▒z için planlar─▒n─▒z─▒n ne oldu─čuna ba─čl─▒ olarak, gerçek say─▒ daha yüksek veya daha dü┼čük olabilir. Örne─čin, sa─čl─▒k sigortas─▒n─▒n ┼čimdi oldu─čundan daha pahal─▒ olaca─č─▒n─▒ dü┼čünüyorsan─▒z, yukar─▒ do─čru bir ayarlama yapman─▒z gerekecektir. Konutunuzun daha az pahal─▒ bir eve gitmesi ya da ipote─činizi ödemesi nedeniyle daha dü┼čük olaca─č─▒n─▒ dü┼čünüyorsan─▒z, a┼ča─č─▒ do─čru bir ayarlama yapabilirsiniz.

Gelir numaran─▒z belirlendikten sonra, o geliri elde etmek için gerekli olacak yat─▒r─▒m portföyünün büyüklü─čünü hesaplayabilirsiniz.

Gerekli emeklilik portföy tutar─▒n─▒ hesaplamak

Ba┼čka bir sözle┼čmenin i┼če yarayaca─č─▒ yer buras─▒d─▒r. Denir güvenli çekilme oran─▒, ve her y─▒l yat─▒r─▒m portföyünüzün% 4'ünü gelir olarak geri çekerseniz, portföyünüzün asla tükenmeyece─či fikrine dayanmaktad─▒r.

Bu ba─člant─▒ muhtemelen, portföyün y─▒ll─▒k% 6 ila% 10 aras─▒nda bir geri dönü┼č oran─▒ üretece─či beklentisine dayanmaktad─▒r. Bu, yaln─▒zca para çekme i┼člemlerinizi kar┼č─▒layacak kadar gelir elde etmekle kalmayacak, ayn─▒ zamanda portföyünüzün büyümeye devam edece─čine dair yeterli getiri anlam─▒na da gelecektir.

% 4 güvenli para çekme oran─▒n─▒ kullanarak, gerekli y─▒ll─▒k gelir numaran─▒z ne olursa olsun, portföyünüzün ne kadar büyük olmas─▒ gerekti─čini belirlemek için bunu 25 ile çarpabilirsiniz. % 4'ü portföyünüzün 1 / 25'i kadard─▒r, bu yüzden y─▒ll─▒k gelir ihtiyac─▒ndan 25 kat daha büyük bir portföy olu┼čturursan─▒z, yat─▒r─▒m portföyünüzün numaras─▒na ula┼č─▒rs─▒n─▒z.

Öyleyse, emekli olmak için 40.000 dolarl─▒k yat─▒r─▒m gelirine ihtiyac─▒n─▒z olaca─č─▒n─▒ söyleyelim. Portföyünüzün, güvenli geri çekme oran─▒ kapsam─▒nda bu geliri elde etmek için ne kadar büyük olmas─▒ gerekti─čini hesaplamak için, bunu 25 ile çarpabilirsiniz. Bu durumda, $ 40,000 X 25 = 1 milyon dolar.

Ama henüz bitirmedik.

Enflasyonu kar─▒┼č─▒ma hesaplamak

Ayr─▒ca enflasyonu planlar─▒n─▒za dahil etmelisiniz. E─čer 30 ya┼č─▒ndaysan─▒z, 50 ya┼č─▒nda emekli olmak istersiniz, önümüzdeki 20 y─▒l içinde yakla┼č─▒k 1 milyon dolarl─▒k yat─▒r─▒m portföyünüze ne kadar enflasyon yapaca─č─▒n─▒z─▒ hesaplaman─▒z gerekir.

Gelecekte enflasyonun ne olaca─č─▒n─▒ bilmenin bir yolu yok, ama geçmi┼č tarihe dayanarak bunu tahmin edebilirsiniz. Bunu, ─░┼čgücü ─░statistikleri enflasyon hesaplay─▒c─▒s─▒n─▒n bürosuna giderek ve son 20 y─▒lda enflasyonun ne yapt─▒─č─▒n─▒ takip ederek yapabilirsiniz.

Enflasyon hesap makinesini kullanarak, 1995 y─▒l─▒nda 1 milyon dolarl─▒k e┼čde─čer sat─▒n alma gücünü sürdürmek için 1,54 milyon dolar talep edece─čini görüyoruz. Bu say─▒y─▒ 20 y─▒ldan 2035'e kadar ileriye ta┼č─▒yabilir ve 1.54 milyon dolar veya kabaca 1,5 milyon dolar olarak hedef say─▒ olarak kullanabiliriz. Yat─▒r─▒m portföyünüz için.

Ve daha da karma┼č─▒k hale getirmek için de─čil, ayn─▒ zamanda gelir numaran─▒zda da olas─▒l─▒klar─▒ planlaman─▒z gerekebilir. Bir tekne veya RV sat─▒n almay─▒ planl─▒yorsan─▒z, bu emeklilik portföyünüzün büyüklü─čüne yans─▒t─▒lmal─▒d─▒r.

2. Ya┼čam─▒n─▒z─▒n Temel Maliyetini Dü┼čürün

Basitçe söylemek gerekirse, ya┼čamak için ihtiyac─▒n─▒z olan daha az para, daha fazla tasarruf edebileceksiniz ve ne kadar erken emekli olacaks─▒n─▒z.

Temel ya┼čam maliyetinizi minimumda tutmak, emeklilik için tasarruf etmeniz gereken ekstra paray─▒ size sa─člayacakt─▒r.

Ama ayn─▒ zamanda, daha az parayla ya┼čaman─▒z─▒ da ┼čart ko┼čacak, ki bu da emeklili─čin kendisine ula┼čt─▒─č─▒n─▒zda kesinlikle yard─▒mc─▒ olacakt─▒r.

Bu, daha eski ve daha az pahal─▒ olan arabalar─▒n sürülmesi, restoran yemeklerinden ve pahal─▒ e─členceden kaç─▒nmak ve tatillere yak─▒n bir yerde kalmak ya da hiç çekmemek anlam─▒na gelebilir.

FinancialMentor.com'da Todd Tresidder, ya┼čam maliyetini dü┼čürmek için al─▒┼č─▒lmad─▒k ama güçlü bir fikir hakk─▒nda ┼čunlar─▒ yazd─▒:

San Francisco, New York ya da herhangi bir büyük ┼čehir ya da k─▒y─▒ alan─▒ gibi yüksek bir ya┼čam alan─▒ndan Güney, Ortabat─▒ ya da yabanc─▒ bir ülke gibi dü┼čük maliyetli bir alternatife geçmeyi dü┼čünün. Maliyet fark─▒ gece ve gündüz kadar dramatik olabilir, bu yüzden bu olas─▒l─▒─č─▒ hafifçe gözden kaç─▒rmay─▒n.

Hareket etmeden önce dü┼čünülmesi gereken birkaç ┼čey, aileye, arkada┼člara ve önemli sa─čl─▒k sa─člay─▒c─▒lar─▒na yak─▒nl─▒─č─▒ içerir. Ba─članmak için ba┼čka emekliler var m─▒ ve ya┼čam tarz─▒ emeklilik menfaatlerinize nas─▒l uyuyor?

Önce bölgeyi ziyaret etmeyi ve bir süre için kiralamay─▒ dü┼čünün, böylece sat─▒n almadan önce deneyebilirsiniz. Yurtd─▒┼č─▒na ta┼č─▒nmak da dahil olmak üzere emeklilik ya┼čaman─▒n birçok dü┼čük maliyetli alternatifi vard─▒r, bu yüzden uyum sa─člay─▒ncaya kadar birkaç ziyaret etmeyi ve kiralamay─▒ deneyin.

Maliyetleri dü┼čürmek için yerini de─či┼čtirmek ister misiniz? Emeklili─činizi yapan veya bozan ┼čey bu olabilir.

30 ya┼č─▒ndaki ripinde emekliye ayr─▒lan, ç─▒lg─▒nca popüler blog'u yöneten Pete, Bay Para B─▒y─▒k, harcamalar─▒n─▒z─▒ azaltma hakk─▒nda birkaç ┼čey biliyor. Diyor,

Devasa kültür çap─▒ndaki yanl─▒┼č anlay─▒┼č─▒m─▒z, harcamalar─▒m─▒z─▒ azaltarak daha az mutlu bir ya┼čama yol açacakt─▒r. Pratikte, tersi hemen hemen her zaman do─črudur: gönüllü olarak geri lüksleri ölçeklendirmek, hayat─▒n─▒zda meydan okuma düzeyini artt─▒rmak ve sonuç olarak paran─▒n muazzam fazlal─▒─č─▒n─▒ bankac─▒l─▒k, kontrol, tatmin ve mutluluk elde etmenin en h─▒zl─▒ yoludur.

Bu nedenle erken emeklili─čin cevab─▒, ço─ču insan─▒n dü┼čündü─čünden çok daha kolay: Harcamalar─▒n─▒z─▒ gerçekten anlay─▒n ve düzenleyin ve tasarruflar─▒, Vanguard'─▒n LifeStrategy veya Betterment gibi dü┼čük maliyetli bir endeks fonuyla yat─▒r─▒m yapmak için kullan─▒n. Bu hesaba yapt─▒─č─▒n─▒z y─▒ll─▒k harcamalar─▒n─▒z─▒n 25-30 kat─▒ oldu─čunda, sonsuza kadar çal─▒┼čmay─▒ b─▒rakabilirsiniz.

Ev ödevi ücretinizin% 50'sini tasarruf ederseniz ve kalan süre boyunca ya┼čarsan─▒z, zorunlu çal─▒┼čma hayat─▒n─▒z─▒n tamam─▒ sadece 17 y─▒l olmal─▒d─▒r. Bundan sonra, mali olarak özgürsünüz ve istedi─činiz her ┼čeyi yapabilirsiniz - çal─▒┼čmaya devam edin, oynay─▒n, ya da ikisinin sa─čl─▒kl─▒ bir kar─▒┼č─▒m─▒.

Bay Para B─▒y─▒k ayr─▒ca geleneksel tavsiye ve onun radikal, ama etkili tavsiye aras─▒ndaki fark─▒ aç─▒klad─▒:

Neredeyse iki y─▒ld─▒r, gazete ve dergilerde gördüklerinizden farkl─▒ bir finansal tavsiye vaadinde bulundum. Standart çizgi, hayat─▒n zor ve pahal─▒ olmas─▒, bu yüzden burun ta┼č─▒n─▒ kiremit, klip kuponlar─▒, çocuklar─▒n─▒z─▒n kolej e─čitimleri için zorlanmal─▒ ve 401 (k) plan─▒nda kalan maa┼č─▒n─▒z─▒n küçük bir dilimini kaydetmelisiniz. . Ve 40 y─▒ll─▒k kariyer çal─▒┼čmas─▒nda, k─▒sa bir emeklili─čin tad─▒n─▒ ç─▒karabilmek için kendinize yetecek kadar tasarruf sa─člayaca─č─▒n─▒z hiçbir ┼čeyin yanl─▒┼č gitti─čine dua edin.

Bay Para B─▒y─▒k'─▒n tavsiyesi? Hemen hemen hepsi saçmal─▒kt─▒r: ┼×u anki orta s─▒n─▒f hayat─▒n─▒z patlayan patlay─▒c─▒ bir yanarda─čd─▒r ve bu ifadedeki gerçe─či görmeyi ö─črenerek, masraflar─▒n─▒z─▒ yar─▒ yar─▒ya azaltabilirsiniz - gelirinizin yar─▒s─▒n─▒ tasarruf etmenizi sa─člayacak . Ya da üçte iki veya daha fazla.

Ayr─▒ca masraflar─▒ nas─▒l azaltaca─č─▒n─▒ da aç─▒kl─▒yor:

Hayat masraflar─▒n─▒z─▒ yar─▒ya indirirsiniz. Varsa Borçlu Acil Durumundan kurtulmakla ba┼člay─▒n.

Çal─▒┼čmaya yak─▒n ya┼čay─▒n. Maceradan ho┼član─▒yorsan ba┼čka bir ┼čehre git. Arabalar için borç almay─▒n ve aptal olanlar─▒ sat─▒n almay─▒n. Mümkün olan her yerde bisiklete bin. TV servisinizi iptal edin. Markette para harcamay─▒ b─▒rak.

Onun listesi uzay─▒p gidiyor. Kesinlikle bir göz atmaya de─čer!

Erken emeklilik konusunda ciddi iseniz, bunun gerçekle┼čmesi için ihtiyaç duyulacak tüm ad─▒mlar─▒ benimsemeniz gerekecektir. Erken emekliye ayr─▒lmaya yönelik çabalar─▒ sabote edecek al─▒┼čkanl─▒klar─▒ ve zihniyetleri özetlemek için 15 Erken Neden Emekli Olmayaca─č─▒n─▒z Nedenlerinin bir listesini haz─▒rlad─▒m. Tesadüfen de─čil, paran─▒ nas─▒l harcad─▒─č─▒n, bu al─▒┼čkanl─▒klar─▒n ve zihniyetlerin büyük bir k─▒sm─▒.

3. Borçtan Uzak Durun

Borç, erken emeklilik döneminizi sabote edecek kötü al─▒┼čkanl─▒klardan biri ve bunlardan büyük bir tanesidir. Borç, nakit ak─▒┼č─▒n─▒z─▒ azalt─▒r ve bu, emeklilik için tasarruf edebilece─činiz para miktar─▒n─▒ azaltacakt─▒r.

Emeklilik söz konusu oldu─čunda da borçla ili┼čkili bir zehirli zihniyet var. Borçla çok rahat ederseniz, emeklili─če biraz veya çok fazla ta┼č─▒yaca─č─▒n─▒z için çok iyi bir ┼čans var. Bu sadece ya┼čam maliyetinizi art─▒racak ve erken emeklilik süresini daha az kesinle┼čtirecektir.

FinancialMentor.com'daki Todd Tresidder, emeklilik için haz─▒rlan─▒rken tüm tüketici borçlar─▒n─▒n kald─▒r─▒lmas─▒n─▒n önemini vurgulamaktad─▒r:

Kredi kart─▒ borcu savurgan ve pahal─▒d─▒r. Önce en yüksek faiz bakiyenizi ödeyin ve kalan kartlar─▒n ödemesini h─▒zland─▒rmak için her kart─▒n ödenmesiyle birlikte bo┼čalan paray─▒ kullan─▒n. Yeni bir borcun biriktirilmemesi için bir ay içinde asla harcayabilece─činizden daha fazla harcama yapmay─▒n.

Asla kredi kartlar─▒nda asgari ödeme yapmak için ödeme yapmay─▒n çünkü taksit plan─▒nda finansal intihard─▒r: sizin yerinize de─čil, size kar┼č─▒ bile┼čik faiz i┼čini yapar. Fazla borçlanmay─▒ ne kadar erken b─▒rak─▒rsan─▒z ve mevcut borcunuzu ödersiniz, o kadar çabuk para yat─▒r─▒ma yönlendirilebilir, böylece emeklili─činizi banka yöneticisinin borçlusu olarak emekli olmak yerine bir servet olu┼čturucu olarak finanse edersiniz.

Todd mükemmel bir noktaya getiriyor: Bile┼čik faizin çal─▒┼čt─▒─č─▒ndan emin olmak için iyi bir fikir senfinansal kurumlar de─čil.

Sadece borçtan kurtulmakla kalmaz, ayn─▒ zamanda borçtan uzak durman─▒z ve tasarruflar─▒n─▒z─▒ emeklilik plan─▒n─▒za yat─▒rman─▒z gerekir.

4. Size Sahip Olacak Bir Ev Almay─▒n

Bu terimi hiç duydun mu? ev fakir? Bu, güzel bir evde ya┼čaman─▒n ┼čart─▒n─▒ tan─▒mlar, ama bu kadar maliyetli olan ┼čey, ba┼čka bir ┼čey yapmak için çok az para b─▒rak─▒r. Erken emeklilik için plan yaparken ev yoksullu─ču pozitif bir varolu┼č durumu de─čildir.

Eviniz sadece nakit ak─▒┼č─▒n─▒z üzerinde büyük bir etkisi olacak uzun vadeli bir masraf de─čil, ayn─▒ zamanda hayat─▒n─▒zda harcama tonunu ayarlayan sat─▒n alma türüdür. Örne─čin, bir üst uç ev, özellikle peyzaj aç─▒s─▒ndan daha pahal─▒ bak─▒m, daha pahal─▒ mobilyalar, tipik olarak daha yüksek araçlar ve daha yüksek bak─▒m maliyetleri gerektirecektir.

Konut ve erken emeklilik planlar─▒ söz konusu oldu─čunda, Az daha çoktur doktrin, oldu─ču gibi Daha az ev daha fazla tasarruf sa─člar.

5. Hiç Dü┼čündü─čünüzden Daha Fazla Tasarlay─▒n

40 y─▒l içinde emekli olmay─▒ planl─▒yorsan─▒z, muhtemelen her y─▒l gelirinizin% 10'u veya% 15'ini tasarruf edebilirsiniz.Ama e─čer 15 veya 20 y─▒l içinde emekli olmay─▒ planl─▒yorsan─▒z, oyununuzu yükseltmelisiniz. % 30,% 40 veya hatta% 50 daha olas─▒d─▒r.

Ayr─▒ca, i┼čveren plan─▒ katk─▒ limitleriyle s─▒n─▒rland─▒r─▒lman─▒za izin vermemelisiniz. Hak kazan─▒rsan─▒z geleneksel veya Roth IRA'ya katk─▒da bulunun. Emeklilik planlar─▒n─▒z─▒n d─▒┼č─▒nda tasarruf edin.

Serbest meslek sahibi iseniz, kendi 401 (k) plan─▒n─▒z─▒ da dü┼čünün. Yaln─▒z 401 (k) plan─▒. Bu planlar─▒n katk─▒ limitleri inan─▒lmaz derecede cömert. Hatta bu planlardan birini bir yan i┼č için bile kurabilir ve emeklilik birikimlerinizi gerçekten h─▒zland─▒rabilirsiniz.

Bir solo 401 (k) plan─▒n─▒n büyük bir avantaj─▒, IRS düzenlemeleri kapsam─▒nda, 2015'in ilk 18.000 $ '─▒n─▒n% 100'ünün (50 ya da daha fazlaysa 24.000 $) 2015 için plana katk─▒da bulunabilece─čidir. Ayr─▒ca i┼čveren, toplam gelirinizin% 25'ine katk─▒da bulunabilir.

Örne─čin, i┼čletmenizden 60.000 ABD dolar─▒ kazan─▒rsan─▒z, plana i┼čveren olarak 15.000 ABD Dolar─▒ (60.000 X% 25), art─▒ çal─▒┼čan olarak 18.000 ABD Dolar─▒na kadar katk─▒da bulunabilirsiniz. Bu size 60.000 dolarl─▒k bir gelirle 33.000 dolarl─▒k bir katk─▒ sa─člayacakt─▒r. Sizi erken emeklili─če daha h─▒zl─▒ getirebilece─čini dü┼čünüyor musunuz?

6. Gelirinizi Artt─▒rman─▒z Gerekir

Emekli oldu─čunuz zamana kadar emeklilik portföyünüze ula┼čabilece─činizi dü┼čünmüyorsan─▒z, gelirinizi art─▒rman─▒z gerekebilir. Ama e─čer yaparsan, emin ol Ekstra gelirin% 100'ü asl─▒nda gider ve emeklilik tasarruflar─▒.

Burada birkaç olas─▒l─▒k var. Daha iyi bir ödeme pozisyonu elde etmek için çal─▒┼čabilir veya yar─▒ zamanl─▒ bir i┼č yapabilirsiniz. Ayr─▒ca, bir yan i┼č kurabilir (Solo 401 (k) plan─▒n─▒ kurabilirsiniz) veya sahip oldu─čunuz herhangi bir özel beceriye dayanarak yan i┼člerinizi yapabilirsiniz.

Bir yönteme de kilitlenmediniz. Bir süre yar─▒ zamanl─▒ bir i┼čte çal─▒┼čabilir, bir süreli─čine yan i┼č yürütebilir, sonra da yan i┼člerde çal─▒┼čabilirsiniz.

7. Yat─▒r─▒m Yönlendirme ─░lkenizi ÔÇťDengeleyinÔÇŁ

Yat─▒r─▒mlar─▒n─▒zda beklenen getiri oran─▒n─▒z─▒ yans─▒tmak için makul olun. Yat─▒r─▒mlar─▒n─▒zda gerçekçi olmayan bir geri dönü┼č oran─▒ (ROR), geri dönü┼člerde yapaca─č─▒n─▒z yanl─▒┼č yönlendirilmi┼č varsay─▒m─▒n alt─▒nda çok az tasarruf etmenize neden olabilir. Ayr─▒ca, ROR çubu─čunu çok yükse─če ayarlarsan─▒z, bu dönü┼čleri gerçe─če dönü┼čtürmek için kendinizi spekülasyonda bulabilirsiniz.

Uyar─▒: Spekülasyon yat─▒r─▒m de─čil. 100 $ ya da 20000 $ 'l─▒k yat─▒r─▒m yapmak isteyip istemedi─činize, ba┼člamak zorundas─▒n─▒z. Para kaybetmekle sonuçlanabilir ve bu da erken emeklilik planlar─▒na son verecek.

ROR söz konusu oldu─čunda makul olan nedir?

S & P 500 Endeksindeki y─▒ll─▒k ortalama getiri oran─▒, 1928'den beri% 10'luk bir balo park─▒nda gerçekle┼čmi┼čtir. S & P 500'e dayal─▒ endeks fonlar─▒na yat─▒r─▒m yapmak, önümüzdeki y─▒llarda size bu tür bir getiri sa─člamal─▒d─▒r.

Hisselerinizde y─▒ll─▒k ortalama% 10'luk bir getiri oran─▒ varsa,% 80'lik hisse senetleri ve% 20'lik sabit getirili menkul k─▒ymetlerden olu┼čan bir portföyde genel getiri oran─▒n─▒n% 8 civar─▒nda olmas─▒n─▒ bekleyebilirsiniz (sabit gelirden beri). yat─▒r─▒mlar ┼ču anda faiz s─▒f─▒ra yak─▒nd─▒r!). Bu nedenle planlama amaçl─▒ yat─▒r─▒mlar─▒n─▒z için beklenen getiri oran─▒n─▒z olarak% 8 kullan─▒n. Makul.

Emeklilik Portföy Numaran─▒z─▒ Vurmak için Stratejinizi Hesaplamak

Bankrate, erken emeklili─čin gerçe─če dönü┼čmesini sa─člamak için her y─▒l tasarruf etmek için ne kadar paraya ihtiyac─▒n─▒z oldu─čunu belirlemenize olanak tan─▒yan mükemmel bir 401 (k) tasarruf hesaplay─▒c─▒s─▒na sahiptir.

Emeklilik portföyünüzün numaran─▒za ula┼čman─▒z─▒ sa─člamak için her y─▒l 401 (k) '─▒n─▒za ne kadar tasarruf etmeniz gerekti─čini hesaplamak için kullanaca─č─▒z.

Y─▒lda 60.000 dolar kazand─▒─č─▒n─▒z─▒, 50 ya┼č─▒nda emekli olmak istedi─činizi ve 401 (k) plan─▒n─▒za 100.000 dolar yat─▒rd─▒─č─▒n─▒z─▒ varsayal─▒m.

Yukar─▒daki Strateji # 1'de ele al─▒nd─▒─č─▒ gibi, y─▒lda 40.000 $ 'l─▒k bir gelire ihtiyac─▒n─▒z olacak ve bu da enflasyona göre ayarlanm─▒┼č 1,5 milyon dolarl─▒k bir portföy gerektirecektir. Bankrate 401 (k) tasarruf hesap makinesini kullanarak, her y─▒l 401 (k) plan─▒n─▒za ne kadar katk─▒da bulunman─▒z gerekir?

 • Katk─▒da bulunma yüzdesi:% 30 (18.000 $)
 • Y─▒ll─▒k maa┼č: 60.000 $
 • Y─▒ll─▒k maa┼č art─▒┼č─▒:% 2
 • ┼×u anki ya┼č: 30
 • Emeklilik ya┼č─▒: 50
 • Güncel 401 (k) bakiyesi: 100.000 $
 • Y─▒ll─▒k getiri oran─▒:% 8
 • ─░┼čveren maç─▒: 6%
 • ─░┼čveren maç─▒ biter:% 50

Gelirinizin% 30'unu 401 (k) veya y─▒ll─▒k 18.000 ABD Dolar─▒ (2015 401 (k) plan katk─▒s─▒ azami) olarak kaydederek, 401 (k) plan─▒n─▒z 50 ya┼č─▒na geldi─činizde 1.424 milyon dolara ula┼čacakt─▒r. ─░htiyac─▒n─▒z olacak 1.5 milyon dolarl─▒k bir markan─▒n utangaç, bu yüzden hedefe ula┼čmak için emeklilik plan─▒n─▒z─▒n d─▒┼č─▒nda para tasarrufu planlamak zorunda kalacak.

Kesinlikle uzun bir emirdir. ama yap─▒labilir. Bu stratejilerin hepsini kullanarak, bunu gerçekle┼čtirirsiniz.

Bu gönderi asl─▒nda Forbes'de yay─▒nland─▒.

Videoyu izle: Tahran asistan─▒ kime ne mesaj ald─▒? - G├╝ndem ├ľzel Cuma

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Phoenix Hayat Sigorta ┼×irketi ─░nceleme
Maliye

Phoenix Hayat Sigorta ┼×irketi ─░nceleme

Hayat sigortas─▒ koruman─▒z oldu─čunu bilmek, size ve g├Ân├╝l rahatl─▒─č─▒ olanlara sa─člayabilir. Hi├ž kimse hayal edilemez bir yerde ya┼čamak istemezken, hayat sigortas─▒, ba─č─▒ml─▒lar─▒n─▒z─▒n bor├žlar─▒n─▒ ├Âdemek ve / veya devam eden ya┼čam masraflar─▒n─▒ ├Âdemeye devam etmek i├žin ihtiya├ž duyabilecekleri ek fonlara sahip olmalar─▒na yard─▒mc─▒ olabilir.
Devam─▒n─▒ Oku
Gelecek Nesiller ─░├žin Finansal Okuryazarl─▒─č─▒n ├ľnemi
Maliye

Gelecek Nesiller ─░├žin Finansal Okuryazarl─▒─č─▒n ├ľnemi

D├╝n Phoenix, Arizona'daki MassMutual taraf─▒ndan konulan FutureSmart Challenge'a kat─▒lma ayr─▒cal─▒─č─▒na sahip oldum. Bu etkinli─čin amac─▒ ├žocuklara finansal prensipleri ├Â─čretmek ve Talking Stick Resort Arena'y─▒ 3.000'den fazla ortaokul ├Â─črencisi ile toplayabilmekti. ─░lk ba┼čta, bu ya┼č grubundaki ├žocuklar─▒n finansal okuryazarl─▒k konusunu nas─▒l ilgin├ž hale getireceklerini merak ettim.
Devam─▒n─▒ Oku
" width="370" height="280" alt="Ger├žekten Hayat Sigortas─▒na m─▒ ihtiyac─▒n─▒z var?"/>
Maliye

Ger├žekten Hayat Sigortas─▒na m─▒ ihtiyac─▒n─▒z var?

Hayat sigortan var m─▒? Ona ihtiyac─▒n var m─▒? Ne t├╝r bir ihtiyac─▒n var? Kimse hayattaki k├Ât├╝y├╝ d├╝┼č├╝nmek istemez, ama ne de beklenmedik bir ┼čey olursa aileleri maddi olarak parampar├ža etmek istemez. ├ľyleyse, hayat sigortas─▒n─▒n sizin i├žin do─čru olup olmad─▒─č─▒na karar verirken kendinize sorman─▒z gereken soru ÔÇťHayat sigortas─▒ buna de─čer mi?
Devam─▒n─▒ Oku
Hayalinizdeki evi in┼ča etmek i├žin 23 yol
Maliye

Hayalinizdeki evi in┼ča etmek i├žin 23 yol

Hey Pinterest insanlar─▒! Bu g├Ânderiyi be─čendiyseniz, 70 Para Tasarrufu Kolay Yolu'nu da be─čenebilirsiniz. Ayr─▒ca kar─▒m─▒n blogu Rose of House'u da kontrol et. Ana Sayfa Turu sayfas─▒ 1 milyondan fazla kez sabitlendi. Yowzers! Bu y─▒l bir ├Âm├╝r boyu bir maceraya ba┼člad─▒k. ─░lk ├Âzel evimizi kurduk - r├╝ya evimiz.
Devam─▒n─▒ Oku