Emlak

Şimdi bir Devremülk Almalıyım?

Üniversitedeyken, oda arkadaşımın ebeveynlerinden biri devre dışı bıraktı.

Hafta sonlarından birini "dönüş" yaptıkları için kullanmayacaklardı, bu yüzden oda arkadaşlarımız olarak mini bir tatil yapıp devremülkte kalmaya karar verdik.

Çok eğlenceliydi ve belki de, büyüdüğümde, devremülk kiralamak veya satın almak istiyorum diye düşündüm.

Ancak o zamandan beri fikrimi değiştirdim. Devremülkün benim için doğru olduğunu sanmıyorum - ve kesinlikle sizi belirli bir yere kilitleyen devremülk türü değil. Yıllardır aynı yerde tatil yapmak istemezseniz ne olur? Orada başka bir devre dışı bırakma seçeneği var, ve eğer belli bir kişi iseniz, bazıları iyi bir anlaşma olabilir.

Devremülme Seçenekleri

Öncelikle, kullanılabilir zaman paylaşımı seçeneklerinizi öğrenmek iyi bir fikirdir. Geleneksel devre mülkiyeti belirli bir apartman dairesi veya otel odası veya tatil yeri veya belirli bir süre için başka bir tatil seçeneğini kullanma hakkı için ön ödeme yapmanızı gerektirir. Örneğin, Park City'deki bir kayak merkezindeki üç yatak odalı apartman dairesini yılda iki hafta (kış aylarında bir hafta ve yaz aylarında belki bir hafta) kullanma hakkını satın alabilirsiniz. Ayrıca, başlangıçtaki ilk ödemenin üstüne yıllık bakım ücreti ödemeniz gerekebilir.

Yine de başka bir seçenek, popülaritede büyüyor: Bir puan programı. Ön tarafta belirli sayıda puan alırsınız ve bu puanlar bir devremülk ağındaki tatil yerlerinde kullanılabilir. Bu, her yıl tek bir konumla sınırlı olmadığınız anlamına gelir. Puan alışverişi yapabilir, farklı yerlerde kalabilir ve yılın farklı zamanlarında rezervasyon yapabilirsiniz. (Bazı durumlarda, bazı tatil yerlerinin popülaritesi nedeniyle, bir yıl kadar önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmayın.) Daha fazla puan satın alabilir veya kazanabilirsiniz ve bir bakım ücreti ödemeniz gerekebilir.

Devre ayrılmadan önce, kullanılan sistemi ve sınırlamaları anladığınızdan emin olun.

Devremülüsünü Satmak

Farkında olmanız gereken şeylerden biri, birkaç uzmanın zaman çizelgelerinin size bir getiri kazanma olasılığı olan yatırım seçenekleri olduğunu düşünmesidir. Bazı durumlarda (sözleşmenizin koşullarını kontrol edin), belirli bir zamanda kullanamıyorsanız, zaman paylaşımı hesabınızı kiralamak mümkündür veya arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilirsiniz. Bu, bazı maliyetlerinizi dengeleyebilir. Devremülüğünüzü satmak olsa da, muhtemelen bir kayıpla sonuçlanacaktır. Piyasadaki çok sayıda zaman çizelgesi nedeniyle, devir sayınızı kâr için çevirmek oldukça olası bir senaryo değildir. Timeshares tam olarak geleneksel gayrimenkul yatırımları değildir.

Bir devre mülkünü düşünüyorsanız, zaman ve duyarlılık yatırımının büyük olasılıkla gerçekleşeceğinin farkına varın ve size finansal getirileri sağlayacak bir şey değil.

Kullanacak mısın?

Bazı insanlar için bir devremülk çalışır. Devre mülkünü kullanıyorlar, ya da kiralıyorlar ya da kullanabilecek aile ve arkadaşlara sahipler. Diğerleri ise, zaman çizelgeleri satın alır ve kendilerini masraflara karşı kilitli bulurlar - ve her zaman devriyeyi kullanmazlar. Ve kendi tatilinizi daha ucuza yapıp yapamayacağınızı düşünün. Sonuçta, tatil yeriniz olsa bile, devre mülk satın alma, uçak bileti, iyi, eğlence ve diğer masrafları kapsamaz. Bir seyahatin yıllık maliyetinden çok daha az bir yolculuk yapabilmeniz mümkün olabilir.

Bir tane satın almadan önce neden bir devir istediğini düşün. Birini kullanıp kullanamayacağınızı ve maliyetleri göz önünde bulundurarak dürüstçe değerlendirin. Sadece sizin için bir devremülkün buna değip değmeyeceğini biliyorsunuz.

Devremülk satın aldınız mı? Deneyimin ne oldu?

Videoyu izle: Tüm Arabaları Aramak: Kan Lekeli Anahtarı / Temin Edilemez Bayan Servisi / Loot'taki Ders

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Kiralık Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Satın Alır?
Emlak

Kiralık Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Satın Alır?

Dün, ev satın almayı satın almanın mantıklı gelebileceğini teklif ettim. Bugün, Miranda konuyla ilgili iki “sent” sunmaktadır. Konut piyasası krizinin bize öğrettiği bir şey, herkesin bir ev satın almaya hazır olmaması. Amerikan Rüyası'nın bir parçası olarak ev sahipliğini düşünmek için çok kullanılıyoruz, bazen bazı insanların bir ev satın almasının elverişsiz olduğunu unutuyoruz.
Devamını Oku
7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar
Emlak

7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar

Avukatlar pahalı olabilir. Biliyorum çünkü aile dairemde iki (yakında dört kişi olacak) avukat var. Şanslıyım çünkü hukuki tavsiyem bedava ya da çok ucuz. Ancak, biraz daha fazla yardıma ihtiyacım olursa ne yapacağımı sık sık düşündüm. En karmaşık konular için, yetkin bir avukata, yüz yüze ve sizin tarafınıza denk gelebilecek çok az şey var.
Devamını Oku
Zorunlu Ev Satın Almak ve Para Kazanmak İçin Mülkiyet Kılavuzunu Okumak Gerekir… Ciddi Para
Emlak

Zorunlu Ev Satın Almak ve Para Kazanmak İçin Mülkiyet Kılavuzunu Okumak Gerekir… Ciddi Para

Bu, bir emlak dehası olmayı düşündüğüm arkadaşım Eric Moorman'ın 2. taksiti. Bunu kaçırdığınız takdirde, ilk yatırımını “Gayrimenkulde yatırım yapmak için yılda 250.000 dolar nasıl kazanacağımı” kontrol etmeyi unutmayın.Ayrıca, gayrimenkul yatırımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki ücretsiz bültenimize abone olduğunuzdan emin olun.
Devamını Oku