Emlak

Şimdi bir Devremülk Almalıyım?

Üniversitedeyken, oda arkadaşımın ebeveynlerinden biri devre dışı bıraktı.

Hafta sonlarından birini "dönüş" yaptıkları için kullanmayacaklardı, bu yüzden oda arkadaşlarımız olarak mini bir tatil yapıp devremülkte kalmaya karar verdik.

Çok eğlenceliydi ve belki de, büyüdüğümde, devremülk kiralamak veya satın almak istiyorum diye düşündüm.

Ancak o zamandan beri fikrimi değiştirdim. Devremülkün benim için doğru olduğunu sanmıyorum - ve kesinlikle sizi belirli bir yere kilitleyen devremülk türü değil. Yıllardır aynı yerde tatil yapmak istemezseniz ne olur? Orada başka bir devre dışı bırakma seçeneği var, ve eğer belli bir kişi iseniz, bazıları iyi bir anlaşma olabilir.

Devremülme Seçenekleri

Öncelikle, kullanılabilir zaman paylaşımı seçeneklerinizi öğrenmek iyi bir fikirdir. Geleneksel devre mülkiyeti belirli bir apartman dairesi veya otel odası veya tatil yeri veya belirli bir süre için başka bir tatil seçeneğini kullanma hakkı için ön ödeme yapmanızı gerektirir. Örneğin, Park City'deki bir kayak merkezindeki üç yatak odalı apartman dairesini yılda iki hafta (kış aylarında bir hafta ve yaz aylarında belki bir hafta) kullanma hakkını satın alabilirsiniz. Ayrıca, başlangıçtaki ilk ödemenin üstüne yıllık bakım ücreti ödemeniz gerekebilir.

Yine de başka bir seçenek, popülaritede büyüyor: Bir puan programı. Ön tarafta belirli sayıda puan alırsınız ve bu puanlar bir devremülk ağındaki tatil yerlerinde kullanılabilir. Bu, her yıl tek bir konumla sınırlı olmadığınız anlamına gelir. Puan alışverişi yapabilir, farklı yerlerde kalabilir ve yılın farklı zamanlarında rezervasyon yapabilirsiniz. (Bazı durumlarda, bazı tatil yerlerinin popülaritesi nedeniyle, bir yıl kadar önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmayın.) Daha fazla puan satın alabilir veya kazanabilirsiniz ve bir bakım ücreti ödemeniz gerekebilir.

Devre ayrılmadan önce, kullanılan sistemi ve sınırlamaları anladığınızdan emin olun.

Devremülüsünü Satmak

Farkında olmanız gereken şeylerden biri, birkaç uzmanın zaman çizelgelerinin size bir getiri kazanma olasılığı olan yatırım seçenekleri olduğunu düşünmesidir. Bazı durumlarda (sözleşmenizin koşullarını kontrol edin), belirli bir zamanda kullanamıyorsanız, zaman paylaşımı hesabınızı kiralamak mümkündür veya arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilirsiniz. Bu, bazı maliyetlerinizi dengeleyebilir. Devremülüğünüzü satmak olsa da, muhtemelen bir kayıpla sonuçlanacaktır. Piyasadaki çok sayıda zaman çizelgesi nedeniyle, devir sayınızı kâr için çevirmek oldukça olası bir senaryo değildir. Timeshares tam olarak geleneksel gayrimenkul yatırımları değildir.

Bir devre mülkünü düşünüyorsanız, zaman ve duyarlılık yatırımının büyük olasılıkla gerçekleşeceğinin farkına varın ve size finansal getirileri sağlayacak bir şey değil.

Kullanacak mısın?

Bazı insanlar için bir devremülk çalışır. Devre mülkünü kullanıyorlar, ya da kiralıyorlar ya da kullanabilecek aile ve arkadaşlara sahipler. Diğerleri ise, zaman çizelgeleri satın alır ve kendilerini masraflara karşı kilitli bulurlar - ve her zaman devriyeyi kullanmazlar. Ve kendi tatilinizi daha ucuza yapıp yapamayacağınızı düşünün. Sonuçta, tatil yeriniz olsa bile, devre mülk satın alma, uçak bileti, iyi, eğlence ve diğer masrafları kapsamaz. Bir seyahatin yıllık maliyetinden çok daha az bir yolculuk yapabilmeniz mümkün olabilir.

Bir tane satın almadan önce neden bir devir istediğini düşün. Birini kullanıp kullanamayacağınızı ve maliyetleri göz önünde bulundurarak dürüstçe değerlendirin. Sadece sizin için bir devremülkün buna değip değmeyeceğini biliyorsunuz.

Devremülk satın aldınız mı? Deneyimin ne oldu?

Videoyu izle: Tüm Arabaları Aramak: Kan Lekeli Anahtarı / Temin Edilemez Bayan Servisi / Loot'taki Ders

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Faydalanıcılığınızı Gözden Geçirmenin Uber Önemi
Emlak

Faydalanıcılığınızı Gözden Geçirmenin Uber Önemi

Bugün, bireysel emeklilik hesaplarınız, hayat sigortası poliçeleriniz ve hatta mevcut işinizdeki 401K'nızdaki yararlanıcı atama formlarını gözden geçirmenin neden bu kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Faydalananları gözden geçirmeyi düşünmemek büyük bir şey mi? Bunun neden bu kadar önemli olduğunu ve bir küçük gözetimin aileniz için nasıl büyük bir fark yaratabileceğinin hızlı bir hikayesini paylaşmama izin verin.
Devamını Oku
Gayrimenkul ile YG'nizi Artırmanın 4 Yolu
Emlak

Gayrimenkul ile YG'nizi Artırmanın 4 Yolu

Emlak sahibi olmak portföyünü çeşitlendirmek isteyen heyecan arayan yatırımcı için bir roller coaster olabilir. Bazıları gayrimenkul emtialarına yatırım yapmak için gayrimenkul yatırım ortaklıklarına (GYO'lar) bakarken, diğerleri kendi emlaklarını satın alarak ve yöneterek daha fazla getiri ararlar. Birçok yatırımcı, satın alma ve işletme maliyeti nedeniyle kiralık emlak satın almaktan mahrumdur.
Devamını Oku
Sağlık İçin Dayanıklı Bir Vekalet Nedir?
Emlak

Sağlık İçin Dayanıklı Bir Vekalet Nedir?

Hiç kimse kendiliğinden ya da kendileri adına tıbbi karar veremediklerini düşünmek istemez. Ancak, herkesin hayatında, kendileri için karar veremeyecekleri bir noktaya ulaştıkları bir zaman gelir. Bunun nedeni, bir kişinin artık bunun için zihinsel kapasiteye sahip olmaması, ya da bir krizde ya da acil bir durumda olması ve bunları gerçekleştirememesidir.
Devamını Oku