İşiniz için Sınırlı Sorumluluk Şirketi (LLC) vs C Corporation

Önceki firmamı terk ettiğimde ve kendi işimi kurmaya karar verdiğimde, ortaklarım ve iş yapısının ne olabileceğine dair bazı zor kararlar aldık.

İşletmeniz hangi sektörde olursa olsun, çoğunlukla sorumluluk ve vergiler dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle doğru şekilde kurulduğundan emin olunması önemlidir.

İki yaygın iş türü, Limited Liability Company (LLC) ve C Corporation'dır.

İşletmeniz için hangi seçimin doğru olduğundan emin değilseniz, işte bir arıza LLC ve C Şirketi'nin kurulması.

C Şirketler (C Corp)

C Şirketler, şirketlerin en altta ve en altta yer aldığı en yaygın kategorilerden biridir. Çoğu büyük yerli şirket bir şirket olarak listelenmiştir. Tüm “Mavi Cipsler” ve ürün ve hizmetlerini satın aldığınız şirketlerin çoğunu düşünüyorsanız; bunların çoğu C Kurumlarıdır.

C Şirketler, işletme sahibinin gelir vergisinden tamamen ayrı olan kurumlar vergisi ödemelidir. C Şirketler bu nedenle daha fazla vergiden sorumludur ve vergi raporlama yükümlülükleri diğer iş türlerinden çok daha karmaşıktır.

Ayrıca diğer iş türlerinden farklı bir sahiplik yapısına sahiptirler. C Şirketler, bölünmüş iktidar sahibi olan hissedarlarla hiyerarşi tipi bir yapı altında faaliyet göstermektedir. Bir hisse sahibinin sahip olduğu daha fazla hisse senedi, daha fazla oy hakkına sahiptir ve kazananın sahibi almaya hak kazanır. Hissedarlar, şirkete iş kararları vermek için yöneticileri atar. Yöneticiler, işletmenin günlük işleyişini denetlemek için yönetimi işe alacaklar.

C Şirketler genellikle hissedarları olan büyük kuruluşlar tarafından kullanılır ve özel araçlarla birtakım hisse senetlerine hisse senedi teklif etmeyi planlayan veya borsada halka açık olmak isteyen şirketler için daha iyi bir seçimdir.

Sınırlı Sorumluluk Şirketleri (LLC)

LLC'ler C Kurumlarından farklı şekillerde çoğu zaman bir sahibi ya da birkaç tane sahip olan küçük şirketler tarafından kullanılmaktadır. ABD'deki tüm eyaletler, bir LLC için dosya göndermek için yalnızca bir sahibin gerekli olmasını gerektirir.

IRS, LLC'yi “göz ardı edilmiş bir varlık” olarak sınıflandırır ve vergi amaçları için muhasebeleştirmez. Bu, bir tek mülkiyet sahibi LLC iseniz, tek bir mülk sahibi gibi vergilendirilirsiniz, yani işletmenin tüm karlarının doğrudan sahibine aktarılacağı anlamına gelir. LLC'niz birden fazla üyeye sahipse, ortaklık gibi vergilendirilecektir. Bizim kurulumumuz, bir LLC altında faaliyet gösteren bağımsız müteahhitler olduğumuz için biraz daha eşsizdir, bu yüzden aslında hepimiz tek sahibi olarak dosyalanırız. Bireysel sahipler olarak sadece kişisel gelir vergimizden sorumluduruz. LLC'ler bir şirket gibi federal gelir vergisini ödemiyor.

LLC vs. Corporation'ı Kurmanın Nedenleri

Başlangıçta sadece beş kişilik bir organizasyondaydık, öyle ki bir C Corporation kurmak bu kadar mantıklı değildi. Basit beyinlerimizi incitmeye başlayan bir C şirketinin kurulmasının karmaşıklığı ve temettülerini ödemekle ilgilenmedik. Sonuç olarak, bize herhangi bir fayda sağlamadı.

Nihayetinde, bu bizi LLC (Limited Liability Company) kurmaya yönlendirdi. Almak istiyorduk LLC'nin bir C şirketine benzer bir şekilde sunduğu ticari borçlar için kişisel sorumluluktan (kişisel sorumluluk sigortası poliçesi gibi) korunmasadece daha az baş ağrısı.

LLC'yi nasıl hazırladık

Bugünlerde bir LLC kurmak çok daha kolay. Bu kadar kolay, aslında, bu tür şirketler ile çevrimiçi bir tane oluşturabilirsinizRoket avukat. Bu, firmamızda kısaca tartışılan bir şeydi, ancak sonuçta küçük işletmelere yardımcı olmak için uzmanlaşmış bir yerel avukatın kullanılmasının en iyisi olduğuna karar verdik. Kesinlikle çevrimiçi olabileceğimizden daha fazla para ödedik, ancak daha yüksek harcama, avukatın yüz yüze görüşebilme becerisine sahip olarak haklı çıktı. LLC'yi düzgün bir şekilde çalıştırmak için hangi önlemleri almamız gerektiğini öğrenmek için saatler içinde bizi kurtardı.

Hangi iş için doğru mu?

Tahmin edebileceğiniz gibi battaniye cevabı yok. Bir çok iş yapınıza ve neyi başarmaya çalıştığınıza bağlıdır. Liderimizi takip etmeyi ve küçük işletmelerde uzmanlaşmış bir yerel avukat bulmayı öneririm. Küçük işletme kurulumlarına yardımcı olma konusunda deneyimleri olup olmadığını görmek için EBM'nizi sorgulayabilirsiniz.

LLC online kurulumu için para kazanmak ister misiniz?
Çıkış yapmak Roket avukat işinizi bugün korumak için.

Videoyu izle: Kadına davranış şekli erkeğin imanının olduğu - Nureddin Yıldız

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

En Büyük İş Zorluğum ve Nasıl Üstesinden Geldim

En Büyük İş Zorluğum ve Nasıl Üstesinden Geldim

İşletme sahiplerini yoklamak ve onlara en büyük iş sorununun ne olduğunu sormak ya da olmasaydınız, birçoğunun işlerini kazanan olarak göstermeye işaret edeceğine inanıyorum. Bu benim durumumda kesinlikle doğru. Benim gibi girişimci türler, işleri olabildiğince çabuk yapmak isterler, ancak aynı zamanda çabalarını hizmetlerinin kalitesine odaklamak isterler.
Devamını Oku
Bir Hıristiyan Rock Yıldızı Altı Şeklinde Çevrimiçi Müzik İşi Nasıl İnşa Edildi?

Bir Hıristiyan Rock Yıldızı Altı Şeklinde Çevrimiçi Müzik İşi Nasıl İnşa Edildi?

1 milyon dolarlık bir blog yazmayı kazanmış biri olarak, yeni bir şey denemek için işlerini bırakan sıradan insanların hikayelerini duymaktan hoşlanırım. Bununla birlikte, bundan daha da fazlası, insanların gerçekten sevdikleri bir şey yapmak için para kazanmanın bir yolunu buldukları zamanları severim. Christopher ve Melanie Greenwood, tutkuyu iş ile birleştirmenin ve bunu yaparken para kazanmanın mümkün olduğunu kanıtlıyor.
Devamını Oku
Kendi Küçük Yerde Çalışmaya Başlamak için 15 Küçük Kasaba İş Fikri

Kendi Küçük Yerde Çalışmaya Başlamak için 15 Küçük Kasaba İş Fikri

“Amerika'da küçük bir kasabada hayalini kurduğumdan çok daha fazla iş var.” -Sam Walton İnsanlara nerede olduğumu söylediğimde şaşkın bir bakış atmam asla başarısız olmaz. Tam olarak West Coast-Los Angeles'ta doğdum. Benim yetişkin hayatımın yaklaşık 3 yıl (ve bir çocuk olarak 3) için 405 otoyol, plajlar, smog ve tabii ki - In N Out Burger tarafından çevriliydi!
Devamını Oku
Küçük İşletmeler Büyük Para Tasarrufu için 6 Yolları

Küçük İşletmeler Büyük Para Tasarrufu için 6 Yolları

İster kendi banka hesabınızı izliyor olun, ister iş dünyasında olun, ekonomik kriz, paramızı daha önce olduğu gibi harcadığımız yollarla hepimizi daha dikkatli yapar. İnsanlar sürekli olarak para kazanmanın ve aynı zamanda daha az harcama yapmanın meşru yollarını arıyorlar. Genellikle bütçemize ve harcama alışkanlıklarımıza baktığımızda, yaşayacağımıza emin olmak için kontrol ederiz.
Devamını Oku