En Büyük İş Zorluğum ve Nasıl Üstesinden Geldim

İşletme sahiplerini yoklamak ve onlara en büyük iş sorununun ne olduğunu sormak ya da olmasaydınız, birçoğunun işlerini kazanan olarak göstermeye işaret edeceğine inanıyorum.

Bu benim durumumda kesinlikle doğru.

Benim gibi girişimci türler, işleri olabildiğince çabuk yapmak isterler, ancak aynı zamanda çabalarını hizmetlerinin kalitesine odaklamak isterler.

Seri 7 Kayıtlı Temsilci olduğum günlerde, Mali Sanayi Düzenleme Kurumu'nun (FINRA) tam düzenlemesine girdim.

Bu iyi ve kulağa hoş gelebilir, ama söyleyeyim, söyleyeceğim önemli bir şey olduğunda, koli bandından çıkıp ağzının üzerine koymak gibi. eğlenceli değil!

Mesela, Roth IRA'nın inanılmaz ve kayalar olduğunu söyleyebilmekten ziyade, “Roth IRA'yı yatırımlarınız için birçok seçenek arasında bir seçenek olarak düşünün” gibi bir şey söylemek zorundayım. ”Uh, hayır, teşekkürler.

Bu yüzden Series 7 lisansımı düşürdüm. Konuşmak istediğimde konuşabilmek istiyorum - ve ben bunları söylemek istediğim şeyleri söylemek istiyorum!

Söylemek istediklerimi söylemek için yılda 36.000 dolar vermek zor olsa da, bu benim en zor görevim değildi.

Aslına bakarsanız, en zor görevim kendi DEA veya kayıtlı yatırım danışmanlığı şirketime başlamıştı.

İşletmenize Sahip Olmanın Yararları

Kayıtlı yatırım danışmanlığı şirketimi kurmak istememin temel sebebi, daha fazla ödeme almak ve işimin daha çok yönünü kontrol etmek istedim çünkü genellikle iki el ele gitti.

İşte buradaki şey. Her zaman siz ve müşterileriniz arasında bir orta adam var, genellikle kendi şirketinizi kurarsanız daha az ödersiniz.

Örneğin, kendi restoran işletmenize sahip olmak istediğinizi varsayalım. Metro konumunuza sahip olmanıza izin verecek, ancak franchise ücretleri ve reklam ücretleri ödemek zorunda kalacaksınız. Kârınızın bir yüzdesi alınır çünkü adlarını kullanıyorsunuz.

Aynı şey finansal hizmetler sektöründe de geçerlidir. Eğer sahip olmadığınız bir firmada çalışıyorsanız, iş sahibi olmanızdan daha az para kazanacağınıza inansanız iyi olur.

Buna ek olarak, bir işletme sahibi olduğunuzda, doğru olduğunu düşündüğünüzden daha fazlasını yapabileceğinizi - patronunuzun doğru olduğunu düşünmediğinizi göreceksiniz.

İşletmenize Sahip Olmanın Ağır Maliyetleri

Bir işletme sahibi olmanın tüm mavi gökyüzü ve çilekli pasta olduğunu düşünmeyin. Değil. Ve zor yoldan öğrendim.

Her şeyden önce, LPL Financial'e sadık kalacağımı ve işim için bir çok evrak işlerini tamamlayıp tamamlayamayacağımı bilmiyordum. Daha sonra anladım, ama bunu anlamak için biraz kazımak zorunda kaldım.

Mevcut ortaklarımla aynı ofis binasında olabileceğimi de bilmiyordum. Yapabileceğime göre, ayrı bir işletme varlığına ihtiyacım vardı. İttifak Varlık Yönetimi, LLC adında bir şirket kurdum. Ama bu bir Sınırlı Sorumluluk Şirketi oluşturmak zorundaydım. Daha fazla evrak.

İşim için tüm malzemeleri almam gerekti - bilgi materyalleri, kartvizitler, web sitesi ve çok daha fazlası. Güven bana, hepsi ekliyor.

Ayrıca, kendi işiniz olduğunda, belli ki çok daha fazla sorumluluğa sahipsiniz. Eğer bir şeyler ters giderse, kancada olursun, ve gerçekten kendini suçlayacak kimse yok.

En Büyük İş Zorluğumun Üstesinden Nasıl Gelebilirim?

Evet, benim en büyük iş sorunum aslında işime başlamış ve daha fazla sorumluluk üstlenmeye başlamıştı. Bu mücadelenin tek kaynağı olarak herhangi bir faktöre işaret edemem, tırmanmak için oldukça dağ olan bir sürü şeydi.

Size nasıl odaklanabileceğinizi ve kendi işinizi kurmakla ilgili zorlukları nasıl aşacağınız konusunda tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Ben böyle yaptım.

1. Sadece başlayın.

Aldığım kişilik testi, bir şeye çok şey katmak istediğimi gösteriyor. Bunun avantajları ve dezavantajları vardır, ancak kendi işinize başlamak gibi bir şeyle uğraşmak zorunda olduğunuzda harikadır.

Kendi işinizi kurmakla ilgili adımları atlatmak çok kolay. Bitiş çizgisini göremiyorsan endişelenme, sadece başla.

Not: Maliyetini hesaplayana kadar finansal risk almayın. Bu tehlikeli. “Sadece başla” dediğimde, ne yapmanız gerektiğini araştırarak başlamak istiyorum. Araştırmanın ilerlemenizi engellemesine izin vermeyin, bunun yerine sizi doğru yönde yönlendirmesine izin verin.

2. Hobilerinizde zorluklar yaşayın.

Zorlukları seviyorum. Son günlerde 100 şınav yapmam gereken bir meydan okumaya başladım. Evet, öyle yuvarlarım.

Eğer hobinize meydan okuyorsanız, büyük bir sorun ortaya çıktığında gözünüze göz kırpmayacaksınız. İşi yeni başlatacaksın.

3. En önemli görevlere odaklanın.

Hayattan en iyi şekilde yararlananlar ve yapmayanlar arasındaki önemli bir farklılaşma, ilk olarak hangi işlerin çalışacağını seçmeleridir: en önemli olanlar ya da yapmayı tercih ettikleri.

Bir iş kurmaya başladığınızda, önemli olmayan şeylerle çalışmak için zamanınız yok. Ne yazık ki, önemli olan şey, ertelenmesi kolay olan şey. Burada en önemli şeylere nasıl odaklanacağınız hakkında biraz daha konuşuyorum.

Son düşünceler

Kendi işini kurmak şaka değil. Odak, sebat ve çok sabır gerektirir.

Kendi işinizi kurmak istiyorsanız, Office Depot İş Çözümleri Merkezi'ne bir göz atın. Burada, başlangıç, pazarlama, organizasyon, teknoloji, strateji, üretkenlik, liderlik ve şirketinizi rekabetten ayıran daha birçok anlayışla ilgili her türlü makaleyi bulacaksınız - iyi bir şekilde.

Bu nedenle, son ipucum: Bir iş kurmaya ilişkin her şeyi okuyun. Makaleler, kitaplar, sesli kitaplar, siz adlandırın. Bu bilgi ve işinizle alakalıysa, onu çerez canavarı gibi tüketin.

Dinle, maruz kaldığın daha fazla fikir, daha iyi. Eğer “orada, yaptık” olanları dinlemez ve öğrenmezseniz, o zaman durgun kalırsınız ve muhtemelen ilk etapta bir işe başlamazsınız.

Evet, bir işe başlamak zor. Ama bu imkansız değil. Bunu yapabilirsin.

Videoyu izle: Özgüven Kazanmak İçin 6 Etkili Yöntem!

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

İlk İşime Başladığımda Dilediğim Tavsiye

İlk İşime Başladığımda Dilediğim Tavsiye

Seni bilmiyorum ama çocukken, işletme sahibi olmanın ilgisi yoktu. Sporla uğraşmam çok zordu ve muhtemelen beyzbol kartlarında olması gerekenden biraz daha fazla yatırım yaptım - dang, Jose Canseco! Çocukluğum şimdi ve şimdi odaklanmıştı. Demek istediğim, bir çocuğa en son ne zaman ilgi duyduklarını sordular ve cevap verdiler: “Sıfırdan bir iş kurmak, büyük yayınlar için yazılar yazmak ve doların harikalarını düşünmek istiyorum. Maliyet ortalaması ve bileşik faiz!
Devamını Oku
Çevrimiçi Yazar Olarak Nasıl Bir Yaşam Kazandığım (Ve Nasıl Olabilir)

Çevrimiçi Yazar Olarak Nasıl Bir Yaşam Kazandığım (Ve Nasıl Olabilir)

Yirmili yaşlarımın çoğunda, yerel bir bankada Aile Hizmetleri Müdürü olarak uzun saatler çalıştım. Hayatımı tek kelimeyle anlatmak zorunda olsaydım, kesinlikle “yorucu” ile giderdim. Sadece sabah saat 5'e kadar yorulmadan çalıştım. her gün, ama üç yaşın altında iki çocuğum vardı. Bunların en önemlisi, sık sık gece, hafta sonları ve tatil günleri çalıştım.
Devamını Oku