Sigorta

Kişisel Sorumluluk Sigortası Kapsamına mı ihtiyacınız var?

Tüm sigorta korumam için yıllık çeklerimi yazmamdan başka bir şey yok.

Değil uzun vadeli engellilik politikam dahil, 2,5 milyon dolarlık 30 yıllık dönem politikam, standart ev sahibi ve otomatik politikalar ve kişisel şemsiye politikası; Kabaca öderim Toplam iş sigortası kapsamım için yıllık 5,124 dolar.

Ama hepimiz biliyoruz ki sigorta zorunlu bir kötülük.

Bir başkasının malına zarar verdiğinizde veya başkasına zarar verdiğinizde, genellikle masraflardan kişisel olarak sorumlu tutulursınız.

Bu, iadeyi ödemek zorunda olduğunuz anlamına gelir.

Bazı durumlarda, bu maliyetler ödeme kabiliyetinizi geçebilir. Bu iyi bir durum değil!

Bununla birlikte, kişisel sorumluluk sigortası sayesinde, bu tür yükümlülükleri yerine getirmek genellikle mümkündür.

Kişisel sorumluluk sigortası hayat sigortasından tamamen farklı bir ballgame.

Kişisel Sorumluluk Kapsamı nedir?

Şansınız, bazı sorumluluk kapsamınız zaten var. Çoğu ev sahibi politikaları ve otomobil politikaları belirli bir miktar kişisel sorumluluk kapsamını içerir. Evinizde bir kişi yaralanırsa ya da birisinin malını arabanızla mahvederseniz, sigorta şirketi iddia ettiğiniz bedelleri ödediğiniz miktar kadar öder.

Kişisel sorumluluk kapsamı, varlıklarınızı korumanıza yardımcı olur, çünkü sigorta şirketi bu talebi karşılar ve birikimlerinize ya da diğer varlıklarınıza dalmak zorunda kalmazsınız. Bununla birlikte, daha yaygın sigorta kapsamınızla birlikte gelen kişisel sorumluluk kapsamı her zaman yeterli değildir.

Şemsiye Sigortası düşünün

Kişisel sorumluluk kapsamınızı genişletmenin bir yolu, bir şemsiye politikası satın almaktır. Umbrella sigortası, sizi genellikle diğer politikalarınızla sunulandan daha büyük miktarlarda korur, ancak prim artışı da kötü değildir.

Genellikle yılda yaklaşık 150 dolarlık bir popüler para yatırma miktarı ve her ek 1 milyon dolar için 50 dolarlık bir artış alabilirsiniz. Birçok tüketici, otomatik veya ev sigortası üzerindeki indirilemeyi artırmanın, şemsiye sigortası maliyetini dengeleyebileceğini düşünmektedir.

Mülkünüze zarar verme veya başkalarına zarar verme olasılığınızı artıran faktörleriniz varsa, şemsiye sigortası yaptırmaya değer olabilir - özellikle yüksek bir net değeriniz varsa. Daha fazla malvarlığınızın olduğunu bilen biri, bir fişten sonra 2 milyon dolarlık bir davaya girmeye ve evinize düşmeye daha istekli olabilir. Normal sigortanız kesildikten sonra şemsiye kapsamı devreye girer.

Yani, ev sahibi politikanızın 750.000 $ 'lık yükümlülük kapsamı varsa ve 3 milyon dolarlık sigorta sigortanız varsa, eğer 2 milyon dolarlık tazminat davası alırsanız, ev sahibi politikanız ilk önce size hitap edecektir. 750.000 dolar ödendiğinde, geri kalan 1,25 milyon dolarlık şemsiye politikanızdan ödenecektir.

İlk olarak 1 milyon dolarlık bir şemsiye politikasıyla başladık, ancak son zamanlarda toplam tutarın 2 milyon dolara çıkmasını sağladık. Benim de işim için bir şemsiye politikam var.

Hatalar ve eksiklikler

Serbest meslek sahibi olduğunuzda, işinizle birlikte gelebilecek bazı sorumluluk sorunlarının farkında olmanız gerekir. Bir müşteri, verdiğiniz bir hizmetten sizi sorumlu tutarsa ​​veya söz verilen sonuçlar gerçekleşmemişse veya bir hizmetten sorumlu olarak kabul edilirseniz vermedi sağlamak, bu bir sorun haline gelebilir. Finansal planlamacılar, avukatlar, kozmetik uzmanları ve müşterilere tavsiye ve bazı hizmetler verebilecek pozisyonlarda bulunanlar bu tür sorumluluk sigortasından yararlanabilirler.

Bu benim bir primimin kılıcı, ama mesleğimle; bu bir zorunluluk. Toplam primim, E & O kapsamı için yılda 3,654 dolar. .

E & O kapsamı politikamın 1 milyon dolarlık kapsamın üstündeki bazı ek avantajları şunlardır:

  • İş seyahati Ölümcül Ölüm Yardımı: 25.000 $
  • Acil Emlak Danışmanlık Ücreti: 25.000 $
  • Kimlik Hırsızlığı Masrafı: 25.000 $
  • Anahtar Bireysel Yedek Giderim: 25.000 $
  • Kaçırma masrafı: 25.000 $
  • İş Malzemelerinin Hırsızlığı: 2.500 $

Kişisel Sorumluluk Sigortası Almalı mı?

Durumunuzu ve konumunuzu dikkate aldığınızdan emin olun. Yaptığınız şey için dava açabileceğinizi düşünüyorsanız, uygun sorumluluk sigortasına sahip olduğunuzdan emin olmak önemlidir. Bu şekilde, varlıklarınızı koruyacak ve başkalarının yaralanma, kayıp veya maddi hasarlarından sorumlu tutulacaksanız, maddi hararetten kaçınacaksınız.

Bu yazı Colorado Sağlık Sigortası Insider'de Risk blogu karnavalında yer aldı.

Videoyu izle: Nürnberg (2000)

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Standart İnceleme
Sigorta

Standart İnceleme

Size olabilecek tüm korkunç şeylerden bahsedelim! Aslında belki de bu en iyi fikir değil, ama trajik bir şeylerin ne zaman tetikleyebileceğini asla bilemezsiniz. Sigorta planlarını bu kadar önemli kılan şey budur. Sorun şu ki, sigorta için alışveriş yapmak ezici ve stresli. Piyasada bir düzine farklı sigorta ve 6.000'den fazla taşıyıcı var.
Devamını Oku
Satın al (ROP) Prim Vadeli Hayat Sigortası Geri Döndü?
Sigorta

Satın al (ROP) Prim Vadeli Hayat Sigortası Geri Döndü?

Son zamanlarda, daha genç bir işletme sahibi müşterim, bir hayat sigortası poliçesi satın alma konusunda soru soruyordu. Bir dönem yaşam politikası onun durumu için tam anlam ifade eder, ancak biz de istediğimiz şeyi bir büküme kavuşturmuştur. 30 yıllık yaşam politikasına ek olarak, premium binicinin geri dönüşü olarak adlandırılan şeyi eklemek istedi.
Devamını Oku