Maliye

Choke yapma! Hayalinizdeki İşi İnşa Etmenize Yardımcı Olacak 10 Mülakat Soruları (Yanıtlarla)

Kravatımı 17. kez ayarlayarak, şube müdürünün büyüklükteki ofisine endişeyle girdim. Gördüğüm en büyük meşe masalarından birine sahip bir profesyonel tarafından dekore edilmiş, bana daha da fazla ligi dışında hissettirdi. Şube müdürü çok para kazandı ve göstermekten korkmuyordu.

İş piyasası, ekonomi üzerindeki etkisini hala devam ettiren Dot-com balonu ile sınırlıydı ve üniversite sınıf arkadaşlarımın çoğu iş bulmakta zorlanıyordu. Bu benim ilk “gerçek” görüşmemdi. Tabii ki, McDonald's'ta, çeşitli alışveriş merkezlerinde ve birkaç ofis tipi pozisyonunda görüştüm. Ama bu benim kariyerimdi ve finansal danışman olmak istedim.

Ofiste üst düzey üreticilerden birinin desteğine sahip olmama rağmen, hala şube müdürünün nimetini almam gerekiyordu. Bunu yapmak için harika bir röportaj vermek zorunda kaldım.

Baskı yok!

İlk ya da 400. görüşmenizden hangisine katılıyor olursanız olun, bir görüşme sorusunun sizi düz bir şekilde yakalaması her zaman mümkündür. Röportaj, potansiyel işvereninizin ilk izleniminiz olduğu için, kötü düşünülmüş bir cevap bile, şirket için çalışmak için sahip olabileceğiniz umutları çözebilir.

Burada Onlara cevap vermek için doğru ve yanlış yolu ile birlikte 10 ortak görüşme soruları:

1. Bana kendinden bahset.

Bu muhtemelen tüm görüşme sorularının en yaygın olanıdır ve yumuşak bir top gibi görünüyor. Ancak, bu soru için hazır değilseniz, kendinizle görüştüğünüz kişiyi, aileniz ve sürekli büyüyen klasik Matchbox otomobil koleksiyonunuzla ilgili hikayelerle dolu bulabilirdiniz. Her röportajda olduğu gibi hazırlıklı olmak istersiniz.

Yanlış cevap: Çok kişisel olmak, tamamen hazırlıksız olmak veya görüşmecinizin bilmesi gereken bilgilere odaklanmak, bu sorguya verilen kötü yanıtların tüm ayırt edici özellikleridir. Kolon ameliyatınızın nasıl yapıldığını açıklayan bir açıklama yaparak kendinizi birkaç yıl boyunca çalışmanızın imkansız olduğunu düşünüyorsanız, şu anda gündüz televizyonunda uzmansınız demektir, bu cevabı kaçırdınız.

Doğru cevap: Bir görüşmeci size bu soruyu sorduğunda, gerçekten bilmek istedikleri, profesyonel yaşamınızda kimler olduğunuzdur. Bu nedenle, profesyonel kariyerinizin bir dakikalık özeti ile hazırlanın, eğer profesyonel üzerinde herhangi bir etkisi olsaydı kişisel üzerine dokunarak. Örneğin, bir gazetecilik pozisyonu için röportaj yapıyorsanız ve çocukluğunuzdan beri bir haber ve politika bağımlısıysanız, röportajcınıza Ross Perot'un 1992 başkanlık tartışmalarındaki komik sözlerini dinlemenin mevcut etkinliklere ilginizi çektiğini söyleyebilirsiniz. Bu da gazetecilik alanında lisans derecesine yol açmış, ardından X, Y ve Z işlerinde çalışmıştır.

2. Neden bu iş ile ilgileniyorsunuz?

Bu, az sayıda görüşmecinin gerçekten dürüst bir cevap istediği bir sorudur. Herkes bu soruya “ücret ve faydalar harika” ya da “bu noktada herhangi bir iş almaya istekli olduğum için masada yemek yemeye ihtiyacım var” diye cevap verdiyse, röportajlar neredeyse hiç bitmeyecek. ” gerçekten sormak, organizasyonun kültürüne nasıl uyum sağlayacağınızdır.

Yanlış cevap: İşin size vereceği şeye odaklanmak, görüşmecinin duymak istediği şey değildir. Muhtemelen, ücret, fayda ve hakların pozisyonu alan herkese faydalı olacağını zaten biliyordur.

Doğru cevap: Bu, biraz ev ödevi yapman gereken bir soru. Görüştüğünüz firma hakkında olabildiğince fazla bilgi sahibi olmak istiyoruz, böylelikle sadece görüşmeciyi kuruluşunuzun bilginizle etkilemekle kalmayacak, aynı zamanda çalışmakta olduğunuzun karşılıklı olarak faydalı olacağını da netleştirebilirsiniz. Örneğin, bir mühendis bir otomotiv üreticisine, ürettikleri otomobiller hakkında bilgi sahibi olduklarını ve bu konuda bilgi sahibi olduklarını söyleyebildiğini ve orada çalışmanın, verimliliği artırmak için sürekli olarak çalışarak Amerikalıların karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olma hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olabilir. Şirketin bildiği.

3. X yıllarında kendinizi nerede görüyorsunuz?

Görüşmeciler bu hedefe, sizin hedefleriniz ve beklentileriniz kendilerine ait olup olmadığını soruyorlar. Bununla birlikte, etrafınızda manevra yapmak zor bir soru olabilir, çünkü görüşmecinizi iyi bilmiyorsunuz.

Örneğin, bölüm başkanlığı gibi promosyonlar için dikkate aldığınız kariyerinize gelmek istediğinizi belirtmek, görüşmeciyi (bölümün şu anki başkanı) yanlış yoldan çıkarabilir.

Peki bu potansiyel mayın tarlasına nasıl cevap veriyorsunuz?

Yanlış cevap: Görüşmecinize çok fazla ayrıntı vermesi bir hatadır. Bu yüzden, kariyerinizin tamamını önceden haritalandırmış olsanız bile, kendinize saklayın.

Doğru cevap: Bu soru nihayetinde görüşme yaptığınız işten memnun kalacağınızın kanıtıdır, fakat aynı zamanda daha fazla sorumluluk almak isteyen bir ziyaretçidir. Gördüğüm bu soruya en iyi cevaplardan biri L. Bosco tarafından Work Coach Café blogunda yayınlandı:

“Belli bir planım yok! Ben ilerlemek isterim. Ancak ben esnekim. Şu anki işimi yeteneklerimin en iyisine kadar yapacağım ve organizasyonun içinde yer alan ve rolleri değiştirmesi anlamına gelse bile fırsatların gelişmesine açık olacağım. Yeni şeyler öğrenmeye ve organizasyonun genel başarısına çeşitli şekillerde katkıda bulunmaya hazırım. Bu “isteklilik” planında yer alan tek şey, fırsatın benim öğrenme yeteneğim içinde olması, kazmak ve iyi bir iş yapmam için yeterince ilginç olması ve tazminatın pozisyonun talepleriyle ilgili makul bir miktarı arttırmasıdır.

4. En büyük zayıf noktan nedir?

Bu, neredeyse adil görünen röportaj sorularından biridir. Bu genellikle bir takip En güçlü yanın nedir? ama iyi cevap vermek çok daha zor bir soru. Görüşmeciler, “Bu soruya cevap vermeyeceklerini bilemeyen bir arkadaşım” sözünün kalıcılığıdır, bu yüzden cevap vermenin doğru yolunu bilmek çok zor olabilir.

Yanlış cevap: Hem acımasız dürüstlük (“ben korkunç bir erteleyiciyim”) hem de dişlerinden (“Bende yok!”) Yalan söylüyorsun.

Doğru cevap: Bu, kendinize karşı dürüst olmanın yanı sıra, büyük bir aday olduğunuz izlenimini verirken bir fırsattır. Örneğin, görüşmeciye, önceki işvereninizin, daha büyük resmi görebilmeniz gerektiğinde bazen ayrıntılara odaklandığınızı belirttiğini söyleyebilirsiniz. Ama orada durma. Ardından, bu kusur üzerinde çalışmak için neler yaptığınız hakkında konuşmaya devam edin ve bu konuda çalıştığınız iddialarınızı desteklemek için özgeçmişinizden özel örnekler kullanın. Dürüstlük için puan kazanacaksınız ve bu zor soruyu, yaptığınız şeylerin bir incelemesine ve bir sorunla nasıl çalıştığınıza göre gözden geçirdiniz.

5. Maaş gereksinimleriniz nedir?

Bir işadamı bir keresinde bana bir arabanın fiyatını pazarlık etmek için pazarlık yapmaktan başka bir müzakere sürecindeki bir numarayı söyleyen ilk kişinin kaybeden olduğunu söyledi.

Yani bu soru kesinlikle zor olanıdır. Ancak öte yandan, siz ve görüşmecinin aynı sayfada bulunduğunuzu bilmesi sizin için önemlidir.

Peki nasıl cevap verilir?

Yanlış cevap: Bir iş teklifi almadan önce belirli bir maaş tutarı genellikle kötü bir fikirdir. Özellikle, şu anda ne kadar yapmakta olduğunuzu ve ne kadar yapmak istediğinizin bir ölçütü olarak kullanmak istediğinizi açıklamak istemezsiniz: “Son işimde 40.000 $ kazandım ve en az 45.000 $ almak istiyorum. 50.000 dolar. ”Bu bir hatadır çünkü henüz iş gereksinimlerinizin ne olacağını bilmiyorsunuz. Ya değerinizi alçaltmış olursunuz, bu durumda işi halledebilir, ancak sahip olabileceğinizden daha az kazanabilirsiniz, ya da çalışmak için daha az para kazanmaya istekli olsanız bile, kendi menzilinizden kendinizi fiyatlandırabilirsiniz. bu şirket için.

Doğru cevap: Mümkünse, bu konuşmayı ya bir iş teklifi yapana kadar erteleyiniz ya da bir iş teklifinin muhtemelen geleceğini belirten İnsan Kaynakları'nı içeren bir röportajdasınız. Ertelemek için görüşmeciye görüşme sürecinde daha adil ücret beklentileri hakkında bir tartışmaya açık olacağınızı söyleyebilirsiniz. Eğer basılmışsa, devam edin ve belirli bir dolar tutarı yerine bir dizi rakamı adlandırın. Örneğin, “Programcıların bu alanda yılda 50.000 ABD Doları ve 60.000 ABD Doları arasında kazanabileceğini biliyorum ve bence her iki taraf için de adil ve rekabetçi bir numara bulunabileceğini düşünüyorum.”

6. Ne tür iş arkadaşları ile çalışmak zordur?

Bu, hala neden hala kadrolarda olduğunu merak ettiğiniz başka bir sorudur. Görüşmeciler, insanların cevap vermede dürüst olmayacağını bilmek zorunda. Bu toprak madeninin etrafındaki ipucu, önceden hazırlanmadan zor olabilir.

Yanlış cevap: Çok-Çok-Parfüm-Lady, Diğer-Kişiler-İş-Adam için Kredi-ve -Bu-So-Uzun-O'nun-Bölgesel-Hakkında-Saçma-Şeyleri ile uğraşırken akranlarınızı ve sıkıntılarınızı ortaya koymak Savaş Baltası iyi hissedebilir, ancak özgeçmişinizi dairesel dosyaya yerleştirir. Öte yandan, kariyerinizde hiç bir çalışma çatışması yaşamadığınızı iddia etmek sizi inkar eden görünüşlere götürecektir.

Doğru cevap: İşyeri çatışmalarının gerçekleştiğini kabul edin, ancak bunları saptırma veya bunlardan sakınmak için nasıl çalıştığınıza odaklanmaya çalışın. Örneğin, gerçekten zor bulduğunuz kişilerle hiç çalışmamış olduğunuzu söyleyebiliriz, ancak ara sıra kişiler arası çatışmaların her zaman bir öğrenme deneyimi olduğu deneyiminiz oldu. Diğer bireyle çalıştığınız küçük bir çatışma örneğini takip edebilirsiniz. Görüşmecinin işyerindeki kaçınılmaz çatışmaların üstesinden gelebilecek bir takım oyuncusu olduğunuzu görmesini sağlayacaktır.

7. Karşılaştığınız bir sorunu ve nasıl çözdüğünüzü açıklayın.

Bu oldukça basit bir sorudur, ancak özellikle de kariyerinizde erken dönemlerde cevap vermek zor olabilir.

Görüşmeci eleştirel düşünebileceğinizi ve sorunlara çözüm üretebildiğinizi görmeye çalışıyor. Sorunuza verilen cevap, iş ve endüstri için ne kadar uygun olduğunuzu gösterirse, daha da iyi. Ancak bir örnekle ortaya çıkmak zor olabilir.

Yanlış cevap: “Hiçbir şey düşünemiyorum.” Muhtemelen bu soruya cevaben söyleyebileceğin en kötü şey. Tanımladığınız problemin, görevlerinizin muhtemel işlerde ne olacağıyla ilgili bir şey yapmasa bile, bu konuda bir boşluk çizmekten çok daha iyi olacaktır.

Doğru cevap: Kariyerinizde veya okulunuzda karşılaştığınız sorunları düşünmek için görüşmeye başlamadan önce zaman ayırın. Lisans günlerinde apartman dairesinde bir sızıntıyı gidermeyi reddeden vicdansız ev sahibinin sorununu çözdüyseniz ya da kuruluşunuz için binlerce dolar tasarruf etmenizi sağlayan son şirketinizde bir üretim sorununu çözdünüz mü, görüşmeciniz sizi tanımak istiyor Boynuzları tarafından bir sorun almaya yetenekli.

8. Bu pozisyona sahip olursanız yapacağınız ilk beş şey nedir?

Bu, kiminle görüştüğünüze ve pozisyon hakkında ne hissettiğine bağlı olarak potansiyel olarak tehlikeli olabilecek başka bir sorudur.

Yanlış cevap: Çoğu kişi bu soruyu daha gevşek aktivitelerle yanıtlamaktan daha iyi bilir: “İlk tatilimi planla, kahveyi çıkar”… Ancak, ters yöne gidip, departmanı gözden geçireceğiniz veya devasa değişiklikler yapacağınız için beş yolu listeleyerek Mevcut uygulamalara da sizi popoda ısıtabilir. Görüştüğünüz kişi, işlerin iyi çalıştığını veya sizinkilerden farklı olan değişikliklere ilişkin belirli fikirlere sahip olduğunu düşünebilir.

Doğru cevap: Bu, katıldığınız şirkete ve departmana nasıl uyum sağlayacağınıza odaklanma zamanı. Dolayısıyla, bu sorunun cevabı kültürü ve uygulamaları öğrenmek için biraz zaman ayırmakla başlamalıdır. Konumunuzdan en çok ihtiyaç duyulan şeyleri öğrenmek için X takımı veya Y bölümü ile zaman geçirerek başlamak isteyebilirsiniz.

Ancak, daha fazla bilgiye ihtiyacınız olduğunu belirterek soruyu tamamen ertelemek istemezsiniz. Şirketin süreçleri hakkında öğrenmeye nereden başlayacağınıza dair bazı fikirler vermenin yanı sıra, organizasyon hakkında zaten bildiklerinizi temel alarak, biraz değişiklik yapma potansiyeli olan iki veya üç yeri de listelemek isteyebilirsiniz. İyi bir cevap şöyle görünebilir:

“Ekibimi ve mevcut altyapıyı tanımakla başlamak istiyorum. Neyin işe yaradığını ve büyük kararlar vermeden önce nelerin geliştirilebileceğini iyi bilmek istiyorum. Bununla birlikte, bazı fikirlerim var. Örneğin, şirketiniz hakkında okuduklarımdan, müşteri memnuniyeti ile maliyet düşürücü önlemler arasında bir denge bulmanın tutarlı bir konu olduğunu biliyorum, bu yüzden bu olasılığı araştırmak istiyorum… ”

Oradan, herhangi bir ayak parmaklarına basmak zorunda kalmadan, problemleri çözmek için bulduğunuz fikirlerin bazılarını listeleyebilirsiniz.

9. Alışılmadık soru.

Birçok görüşmeci, stresli bir durumda nasıl davrandığınızı görmek için tamamen kapalı bir soru soracaktır. Bu soruların bazı örnekleri şunları içerir: Kendini cansız bir nesneyle karşılaştırabilseydin, ne olurdu? ve Süper kahraman olsaydın, süper gücün ne olurdu?

Şirketler alışılmamış görüşme sorularına yöneliyorlar çünkü bir adayın hazırlık için çok daha zor olduğu ve görüşmeciye gerçekten bir adayın daha iyi bir hissiyatını verebileceği için.

Yanlış cevap: “Wha…?” Tamamen denizde hissedebilseniz de, görüşmecinizin kafa karışıklığını görmesine izin vermeyin.

Doğru cevap: Bu sorular sizi bekletmeden yakalamak için tasarlanmıştır, çünkü muhtemelen ortak sorular için hazırsınız. Bu nedenle, görüşmeden önce, soru ve röportajın tonunu ve şirkete cevap vermeyi düşünün. Hatta “Vay canına, bu soru benim için bir ilk. Hmm… ”düşünmek için kendinize biraz zaman ayırın. O zaman size doğru bir cevap verin - bu, açık mizahı kullandığınız veya pozisyonu anladığınıza göre soruyu ciddiye aldığınız anlamına gelir. Mülakatçınız sakin kalarak yaratıcı bir cevap verebildiğinizden çok etkilenecek.

10. Benim için hangi soruların var?

Bu klasik röportaj bitti ve birçok iyi röportajı zayıflattı.

Yanlış cevap: Bu soruyu yanlış cevaplamanın iki yolu vardır. Birincisi, hiçbir soru hazırlamaması. Bu, organizasyona ilgi duymadığınızı ve herhangi bir ileri araştırma yapmayı ihmal ettiğinizi gösterir. İkincisi, sadece kendi kendine hizmet eden sorular sormaktır. Örneğin, avantajlar, tatil süresi veya yükselme veya ilerleme potansiyeli hakkında soru soruyorsanız, görüşmeci, yalnızca şirketin size sunabileceği şeyle ilgilendiğinizi düşünecektir.

Doğru cevap: Şirkete nasıl hizmet edebileceğinize odaklanan sorular, harika bir röportajı tamamlamaya yardımcı olacak. Örneğin, üzerinde çalışacağınız belirli projeler hakkında veya bölümün uzmanlık bilginizden nasıl yararlanacağı hakkında sorular sorabilirsiniz.

Bu tür sorulara ek olarak, şirketin nasıl işlediğine ve pozisyondan ne bekleyeceğine dair sorular sormak ev ödevinizi yaptığınızı ve kurum üzerinde iyi bir etki yaratmayı ümit ettiğinizi gösterebilir. Bu sorular şunları içerir: Organizasyonunuzun başarısına neye atfediyorsunuz? ve Bu pozisyonun neden açık olduğunu söyleyebilir misin? ve Bu pozisyon için ideal adayı tarif edebilir misiniz?

Röportaj için hazırlanıyor

Görüşmelere hazırlanmak, özgeçmişinizi cilalamaktan ve kuru temizlemeniz için en iyi elbisenizi almaktan ibaret değildir. Önceden ortak sorulara nasıl cevap vereceğinize karar verdikten sonra, onları cevaplamak için zaman ayırın, kalabalığın arasından sıyrılıp o işi topraklamanıza yardımcı olacaktır.

Aramanız gereken bir iş görüşmesi var mı? Onu şansa bırakma. Almak bu rehber Bu, aradığınız işi yapacağınıza yardımcı olmak için 177 den fazla kanıtlanmış görüşme komut dosyası verir. Nasıl verileceğini öğrenin mükemmel iş görüşmesi burada.

Videoyu izle: CSGO - FPS - PING - KAYIP - CHOKE - TICKRATE NEDİR

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bakkal Makbuzlarını Taramanız için Ödenecek 26 Ücretsiz Uygulama
Maliye

Bakkal Makbuzlarını Taramanız için Ödenecek 26 Ücretsiz Uygulama

Hepimizin yemek yemesine ihtiyaç duyduğumuzdan, bakkal alışverişi, her ziyaretten sonra market makbuzlarını taramak için bir uygulamayı kullanarak herkesin biraz ekstra para kazanabileceği bir aktivitedir. En fazla parayı geri almak için aşağıda listelenen uygulamaları ve ipuçlarını kullanın. Nakit Geri Alma Makbuzu tarama uygulamalarınızı en üst düzeye çıkarmak için ipuçları, her market satın alımında para kazanmanın kolay bir yoludur.
Devamını Oku
ATM Kartı Olmadan Para Çekme
Maliye

ATM Kartı Olmadan Para Çekme

Her şimdi ve sonra, paraya ihtiyacın var. Çoğu insanın bankasından para çekmek için kullanabilecekleri bir ATM kartı vardır, ancak bu günlerde manzara değişmektedir. Federal Para Yatırma Sigortası Kurumu'nun bir raporuna göre, milyonlarca Amerikalının bir banka hesabına sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın, ister bir tanesine hak kazanmalarını ister istemezler.
Devamını Oku
United Home Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

United Home Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Genel finansal planlama süreci genellikle hayat sigortası satın almadan tamamlanmaz. Bunun nedeni, hayat sigortasının tipik olarak sevilenlerin beklenmedik durumlarda devam edebilmesini sağlamak için gerekli olmasıdır. Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelir, duruma bağlı olarak herhangi bir sayı için kullanılabilir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Sizin için doğru vergi dosyalama yazılımı nasıl bulunur"/>
Maliye

Sizin için doğru vergi dosyalama yazılımı nasıl bulunur

Vergi dosyalama sezonu yine üzerimize düşüyor ve İyi Korunmuş Cüzdan her adımda size rehberlik etmek için burada. Bugün birkaç vergi dosyalama temelinden geçeceğiz ve en popüler 3 kendin yap vergi beyannamesi dosyalama sistemlerini gözden geçireceğiz. Vergi başvurusu, bazıları için uğraştığınız kesinti türlerine bağlı olarak, diğer durumlarda, biraz daha zor olan bir işlemdir.
Devamını Oku