Emlak

Home Sweet Home: Kendi Evinize Sahip Olmanın Gerçek Maliyeti Nedir?

Pencerenizin tam dışında cıvıl cıvıl cıvıl kuşlarla kendi yerinizde uyanmak harika bir duygu.

Dışarı çıkın ve kahvenizin tadını arka verandada çıkarın, bir apartman dairesinde yaşamamış olan sessizliğin keyfini çıkarın.

Komşular dost canlısı, güneş parlıyor ve bir ev sahibi olmanın başka güzel bir günü olacağını biliyorsunuz.

Her şey yolunda gidiyor… huzurlu sabah, klimanızın sesinin sönmesiyle bozulana kadar.

Amerika'da bir eve sahip olmak kadar romantik hale gelince, kendi yerinizi satın almak, sahip olmak ve muhafaza etmekle ilgili bazı önemli maliyetler vardır.

Ev Sahipliğinin Gerçek Maliyeti

Ev sahipliğine nasıl değer verileceğine dair bazı bölümleri inceleyelim. Aylık mortgage ödemeniz gibi bazı bariz maliyetler vardır, ancak gizli maliyetler oraya girer ve bankayı kırabilir.

Açık Ev Maliyeti: Müdür ve Faiz

Çoğunlukla, ev sahiplerine karşı kiralamanın maliyet ve mali faydaları karar verici unsurlardır. Geleneksel mantık, kiracıların bir başkasının ipoteğini ödeyerek paralarını atmalarıdır. Doğru olsa da, bu basit bir görüş.

Yüzde 30'luk bir faiz oranıyla% 20'lik bir konut alımında (yani 120.000 $ 'lık bir ipotek kredisi) APR'de aylık ilke ve faiz ödemesi aylık 538,35 $' dır.

Bu, akıllıca bir anlaşma gibi gözüküyor çünkü çoğu ev, zaman içinde değer artarken aylık ödeme, temel dengeyi düşürüyor ve eşitliği artırıyor. Ayda 600 dolarlık kira ödüyorsanız, yaklaşık aynı tutarda kendi evinize sahip olmak, büyük bir şeye benziyor.

Anapara ve faiz, aylık bir evin sahibi olma maliyetinizin büyük bir kısmını oluştururken, dikkate alınması gereken çok fazla maliyet vardır.

Gizli Ev Maliyeti: Mülkiyet Vergisi ve Sigorta

Evlere bakmakla ilgili bir emlakçıyla konuştuğunuzda, genellikle bir evin bir aylık ödemede size ne kadar mal olacağını söylerler. Birçok temsilci sizi fiyat ve fiyattan daha yüksek fiyatlara teklif etmeye odaklanacaktır, çünkü sizi daha pahalı bir eve götürecekleri anlamına gelir. düş Evi - Böylece satışta daha büyük bir komisyon kontrolü kazanır.

Maalesef, aylık ödemeniz, bununla bağlantılı diğer maliyetlere, yani emlak vergisi ve ev sahibi sigortasına sahip olacaktır. Bölgeye bağlı olarak, bu maliyetler ödemeyi önemli ölçüde artırabilir. Anapara ve faizlerden farklı olarak, vergi ve sigorta ödemeleri geri almamanız gereken paradır.

İçinde bulunduğunuz bölgeye, vergi yapısının ne olduğu ve evinizin bölgesini korumak için ne kadar sigortacının ücret alacağına bağlı olarak, vergi ve sigorta masrafları için ayda 150 ila 150 dolar ödeyebilirsiniz.

Vergi ve sigorta masrafları, anapara ve faiz ödemelerinizin aksine sabit değildir (sabit faizli ipotek aldığınız varsayılarak). Yerel belediyeniz yıllar içinde vergiler artırabilir ve ev sahibi sigorta şirketleri sürekli olarak yıllık primlerini değiştirir.

Bazı eyaletlerde ev sahibi vergi yükünü azaltan evlenme istisnaları vardır, bu yüzden devletinizin buna izin verip vermediğini kontrol edin.

Açık Ev Maliyeti: Peşinat

Bir daire kiraladığınızda, masraflarınız bir başvuru ücreti, teminat, ilk ayın kirası ve kiracı sigortasıdır. Sadece birkaç bin dolar ile tamamen taşınabiliyor ve bir apartman dairesinde veya kiralık evde kurulabiliyorsunuz.

Kendinize ait bir ev satın aldığınızda, peşinat için para biriktirmeniz gerekir. Konut patlamasının heydayına geri döndüğünüzde çok az parayla ya da hiç parasız bir mülk satın alabilirsiniz.

O günler geçti. (Bu iyi birşey!)

Ev sahipliği ciddi bir taahhüttür ve başlamak için ciddi bir nakit gerektirir. Birçok borç veren, kredi için onaylanmak için% 20 peşinatınızın olduğunu görmek istiyor. 150.000 $ 'lık bir evde, bir ev bulduktan sonra kullanılmasını bekleyen bir hesapta oturarak 30.000 $' lık paraya ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Oturmak için çok fazla hamur var. Birini kullanmanız önerilir. en çok çevrimiçi tasarruf hesabı gibi Sermaye Bir 360 Tasarruf Peşinat ödemeyi tutmak için istediğiniz evi bulana kadar faiz kazanırsınız.

Kiralamaya devam edip ilk evinizi satın almanız gerektiğinden emin değil misiniz?Karar vermenize yardımcı olması için bu şık hesap makinesini kullanın:

Gizli Ev Maliyeti: Evde Bakım ve Bakım

Kendi evinize sahip olmak, evinizin peyzajı da dahil olmak üzere evinizin nasıl ve dışarıda göründüğüne karar vermeniz anlamına gelir. Ev, belirlenmiş bir tarihi mahallede, ya da imar kısıtlamalarına veya ev sahiplerine ait dernek kurallarına sahip olmadıkça, ev sahipleri genel olarak izin başvurusunda bulunmak ve bir evin görünüşüne, yapısına ve daha fazlasına değişiklikler yapmakta serbesttirler.

Aynı zamanda, biçme, kesme, yabani otlarla uğraşmanın ve onarım maliyetinin üstesinden gelmenin “onurunu” almanız anlamına gelir.

Kiralama mülkleri genellikle bakım ve çim bakımı için bir bakım ekibinin dış kaynak olmasını sağlar, böylece bu eşyalara zaman harcamak zorunda kalmazsınız. Bir ev sahibi yeni bir Husqvarna için bahar yapmak zorunda kalabilirken, istediği gibi manzara çekebilir. Sadece hatırla, ev ve avluya yetişmek zaman ve para gerektirir.

Çoğu kiralama yönetimi şirketi, tüm cihazların, döşeme kalitesinin ve onarım durumlarının ayrıntılı kontrol listelerine sahip olacaktır. Çoğunlukla bu fotoğraflar eşlik edecek. Kiralama malında normal aşınma ve yıpranma dışındaki herhangi bir değişiklik orijinal haline geri getirilmelidir. Kiracılar genellikle maddi değişiklikler yapamazlar. Ayrıca uygun fiyatlı konut sigortası bulmanız gerekecek.

Bu satın alınan bir ev için geçerli değildir. İstediğin şeyi değiştirebilirsin, ama tüm masraflar cebinden geliyor.

Evde bakım için ne kadar paranız var? Genel bir kural, ev onarımları için en az% 1 veya% 2'ye ayrılmaktır.Eğer 150.000 $ 'lık bir eviniz varsa, çatının veya HVAC ünitesinin yaz ortasında söndüğü sırada 1,500 $ ya da 3.000 $ harcanması anlamına gelir.

Bu miktardaki para bile büyük onarımları kapsamaz, ancak onarım faturasını sıfırdan başlamaktan ziyade bir başlangıç ​​noktasına sahip olmak daha iyidir.

Ev onarım paranızı harcamadığınızdan emin olmanın kolay bir yolu, Düşük riskli yatırım mevduat belgesi gibi. CD'ler daha yüksek bir faiz elde etmenize izin verir ve CD olgunlaşmadan önce parayı çekmeniz gerektiğinde sadece birkaç aylık faiz ödemenizi sağlar. CD almak için en iyi yerlerden biri çevrimiçi Discover Bank.

Bakım parası ve çevre düzenlemesi veya bahçe bakımı için para tutmak için ayrı bir kategori tutmak için bütçenizde ayrı bir kategori oluşturabilirsiniz.

Gizli Ev Maliyeti: Daha Fazla Yardımcı Fatura

800 metrekarelik bir apartman dairesinde yaşamak, kullanım faturalarınızı düşük tutabileceğinden, ısınma veya soğuma için fazla alanınız olmadığından. Çok daha büyük bir eve taşındıktan sonra ilk kullanım faturalarınızı aldığınızda bazı finansal şoklar olabilir.

Eğer kirada 600 dolar ve aylık hizmetlerde 100 dolar harcıyorsanız, 600 $ ipotek ödemeli bir ev satın almak, çok daha büyük bir alanı ısıtmak ve soğutmak için aynı miktarda para bırakır. Evinizin HVAC ünitenizin kaç yaşında olduğuna bağlı olarak apartman dairenizden daha eski olabilir ve bu nedenle daha az verimli olacaktır. Daha büyük bir karelik alanla kombine edilen daha az etkili bir ünite, bazı şok edici hizmet faturalarına neden olabilir.

Kamu hizmetlerine harcamayı ne kadar beklemeniz gerekir? Satıcılara sorun.

Profesyonel İpucu: Evlere bakarken, satıcılardan son 12 ay boyunca faturalarını ve sıcaklık setini nerede tuttukları hakkında bir açıklama yapmasını isteyin. Bu, her ay ne kalacağınıza dair kaba bir fikir verebilir. Bölgeyi tam olarak kullanmamanız bile - 73 dereceye ayarladıysanız ve 71'i tercih ediyorsanız - en azından bir basketbol sahası figürünüz olacak.

Gizli Ev Maliyeti: Termit Koruması

Bir ev satın alırsak ve yapıyı bozan termitler hakkında endişelenmemize gerek yoksa iyi olur. Ne yazık ki bu çoğu insanın düşünmediği gizli maliyetlerden biridir.

Evinizi korumak için termit bir bağ alabilirsiniz. Bir termit tahvil (genellikle bir çift yüz dolar) satın aldığınızda, termit imha şirketi tüm evinizi termit belirtileri için içeride ve dışarıda denetlemek için çıkıyor. Hiçbirinin bulunmadığı varsayıldığında, temel olarak termitlere karşı garanti veren bir önleyici ve aşağı doğru bir bağ kurarlar.

Her yıl şirket, daha küçük bir ücret karşılığında tahvili yenilemek için geri geliyor, başka bir inceleme yapıyor ve gerekirse tekrar püskürtüyor.

Tahvilin ilk maliyetinden sonra, termit tahvili yenilemek için genellikle 50 ila 100 $ arasındadır. Bu pek de hoş gelmiyor, ama bunun için hazırlamanız gereken başka bir gizli maliyet.

Gizli Ev Maliyeti: Emlak Ücreti

Bir evin bazıları için büyüme için köşe taşı olabileceği yerlerde, başkaları için hareketleri önleyen bir çapa olabilir. Konut piyasaları dalgalanıyor. Ev satın almak için ideal hale getiren konut değerleri ve ipotek oranları şu andan itibaren beş yıl olmayabilir. Bir ev satın alırken, en az beş yıl kalmaya veya para kaybetmeyi planlamaya hazır olun.

Ev satmak, ev satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken dev bir bilinmez.

  • Uzun vadede yaşayabilir misin?
  • Konut piyasası etrafta dolanırsa ne olur?
  • Eğer ev satmak için bir emlak ajansı kullanırsanız% 6 emlak komisyonları ödemek için paranızı alabilir mi?

Emlakçılara ödenen komisyonlar, binlerce dolara ulaşan gizli bir maliyettir. % 6'lık bir komisyon komisyonu (satın alan emlakçı için% 3 ve giriş acentesi için% 3), 150.000 $ 'lık bir evde 9,000 dolar. Bu, evinizin satmak isteyip istemediğinize göre en azından o kadar değer kat etmesi gerektiği anlamına gelir ve bu da bölgenizde konut fiyatlarının yükseldiğini varsayar.

Ev Sahipliği Maliyetlerini Beklemek: Bir Bütçe Kullanın

Bütçeyi bir araya getirmek bile, kendi evinizi satın almayı düşünmeye başlamadan önce yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Her ay şu anda nerede para harcadığınızı anlamanız gerekiyor. Mevcut maliyetleriniz için bir ana çizgiye sahip olmak, sadece karanlıkta çekim yapmaktan çok, potansiyel ev sahipliği maliyetleriyle karşılaştırmak için çok daha kolay olacaktır.

Çok var büyük kişisel finans yazılımı mevcut. Bütçeleme için tavsiye ederizBütçeye ihtiyacınız var Temel bütçeleme ihtiyaçlarınız için. Gibi diğer programları kullanabilirsiniz Manilla ve nane gerektiğinde ek izleme eklemek için YNAB büyük bir yazılım parçasıdır.

Bir ev sahip olmak buna değer mi?

Bir aile evinin güvenliğini ve istikrarını küçümseme. Pew Araştırma Merkezi'nden yapılan bir araştırmaya göre, konut istikrarı dünyayı, istikrarlı, güvenilir ve topluma adadığınızı gösteriyor.

Diğer çalışmalar, ev sahiplerinin çocuklarının matematikte ve okumada daha iyi olma eğiliminde olduklarını, davranış problemlerinin daha az olduğunu ve okulda daha uzun süre kaldıklarını göstermiştir. Bu, çocuğun istikrarlı bir eve sahip olduklarında hissettiği güvenliğe bağlıdır. Bir ev 40 yıl veya daha fazla ipotek sahibi olabilecek uzun vadeli bir yatırım olduğundan, bir ev bir ailenin mimarisi, toplumun ayakta durması, istikrarı ve daha fazlasıyla yakından bağlantılı hale gelir.

Geleceğe Bir Bakış

Hayat beş yılda neye benziyor? On yıl? Elli yıl? İster yatırımcı isterse yeni bir aile düşüncesinin rolünü oynayın, bunlar ele alınması gereken sorulardır. Tabii ki, bir zaman makinesi veya bir kristal top olmadan, bölgenizdeki konut piyasasında ne olacağı konusunda bir belirlilik yoktur.

Ancak ev sahipliğinin artılarını ve eksilerini ağırlayanların geleceğini nasıl harcamak istedikleri konusunda bir fikri olmalı.Çevrimiçi emlak veritabanı Zillow, ev satın alma ormanına atılmadan önce bir plan yapılmasını önerir.

Bir bölgede uzun süre yaşamayı planlıyorsanız, bir ev satın almak, ailenize istikrar sağlayan büyük bir karardır. Bundan beş yıl sonra aynı bölgede olup olmayacağını bilmiyorsanız, genellikle kiralamayı sürdürmek mantıklıdır.

Her iki durumda da, bir eve sahip olmanın gerçek maliyetine dair bir anlayışa sahip olmak, bir konut kararını vermek için sayıları kırmanıza yardımcı olabilir.

Videoyu izle: Zeitgeist Ek

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Kiralık Vs. Sahip Olmak: Ne Zaman Kiraya Verir
Emlak

Kiralık Vs. Sahip Olmak: Ne Zaman Kiraya Verir

Birçok insan için Amerikan rüyası ev sahibi olmak olabilir, ancak satın almak her zaman mantıklı değildir. Kiralamak için daha mantıklı olan zamanlar vardır. Üniversiteyi bitirdikten sonra hala bekardım (ama gelecekteki eşimle çıkmıştım) ve bazı arkadaşlarımla bir ev satın alma fırsatım oldu.
Devamını Oku
Çocuklarınız İçin Koruyucu Seçmek Nasıl
Emlak

Çocuklarınız İçin Koruyucu Seçmek Nasıl

Emlak planlamasının en zor ve gözden kaçan kısımlarından biri, çocuklarınız için bir vasi seçmek zorunda. Ebeveynleri yakınlarınız varsa, şükürler olsun ki, bu bir karar kadar zor olmayabilir. Ama eğer devlet dışında bir aileniz varsa veya mevcut aile üyeleriniz yoksa, o zaman karar çok daha serttir.
Devamını Oku
Faydalanıcılığınızı Gözden Geçirmenin Uber Önemi
Emlak

Faydalanıcılığınızı Gözden Geçirmenin Uber Önemi

Bugün, bireysel emeklilik hesaplarınız, hayat sigortası poliçeleriniz ve hatta mevcut işinizdeki 401K'nızdaki yararlanıcı atama formlarını gözden geçirmenin neden bu kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Faydalananları gözden geçirmeyi düşünmemek büyük bir şey mi? Bunun neden bu kadar önemli olduğunu ve bir küçük gözetimin aileniz için nasıl büyük bir fark yaratabileceğinin hızlı bir hikayesini paylaşmama izin verin.
Devamını Oku
Yatırım Portföyünüze Gayrimenkul Nasıl Eklenir?
Emlak

Yatırım Portföyünüze Gayrimenkul Nasıl Eklenir?

Bu bir konuk gönderi olan BiggerPockets.com'dan Brandon Turner tarafından zengin bir şekilde emekli olmak için birçok yol var. Hisse senetleri, yatırım fonları, inşaat şirketleri ve sizi dinlendirici ve varlıklı bir emekliliğe götürmek için alabileceğiniz diğer birçok “yatırım aracı”. Bununla birlikte, çoğu profesyonel maaşınızın iyi bir kısmını kurtarmanın ve borsaya yatırım yapmanın oraya ulaşmanıza yardımcı olabileceğini anlasa da, birçoğu daha fazla sorunla birlikte yorgun, meşgul bir ev sah
Devamını Oku