Emlak

Gayrimenkul Yatırımcılığında Bir Yılda 250.000 Dolardan Fazla Para Kazanıyorum (Ve 29 yaşındayım)

Birkaç yıl önce, hemen hemen her bir bölümden sonra Bu Evi ÇevirBen bir emlak mogulü olacağımı belirledim. Bir arkadaşıma palavra attığımı hatırlıyorum, ilk teklifimi dubleksle yaptıktan sonra, önümüzdeki sene 10 tane daha kiralık emlak satın almayı planladım. Geri yansıma, ben bir aptalım.

İlk mülküm için çok fazla para ödüyor ve herhangi bir para kaybetmeden anlaşmadan çıkmak için şanslıydım.

Şanslıydım. Gayrimenkulle gerçekten nasıl para kazanılacağına dair hiçbir fikrim olmadığını öğrendim.

Asla emlak emlakçılarımı rahatsız etmeyi asla unutmadan, arkadaşım Eric Moorman ile tanıştığımda iyice etkilendim. Eski evimin kapısına geldiğinde Eric'le tanıştığım zaman, “Sahibi By Satılık” satmaya çalışıyorduk.

Gayrimenkul yatırımcısıydı ve evimizin hayal dünyamızın tamamlandığı zamanda satmadığı bir olayda kiralama seçeneği anlaşması yaptı. Bir emlakçıyı işe aldıktan sonra, evimiz oldukça hızlı bir şekilde satıldı ve Eric'i teklifine dahil etmeye gerek yoktu.

Bugüne hızlı ilerleyen Eric, beni aradı ve yatırım hizmetlerimi sormak için beni öğle yemeğine götürmek istedi. Onunla ne kadar başarılı olduğunu öğrendiğimde, senaryoyu çabucak çevirdim.

Bu adam 29 yaşında ve emlak işi geçen yıl 250.000 dolardan fazla.

Şimdi hatırla… biz milyon dolarlık mülkleri saygısız büyük bir metropol bölgesinde yaşamıyoruz. En büyük kentimiz (ABD'nin çoğunun “şehir” olarak adlandırdığı) 25 binin üzerinde bir nüfusa sahiptir. Bu kadar.

Gördüğünüz gibi, bu çok etkileyici. Ve durmuyor. Bu yıldan daha fazlasını yapmayı planlıyor. Git Eric, git!>

Birçok insanın emlakta para kazanmakla ilgilendiğini biliyorum, özellikle parasız olarak yapabiliyorsanız. Eric'den hikayesini ve herkesin yapabileceği bazı stratejileri paylaşmasını istedim. Bu onun ilk gönderisidir ve gelecekte daha fazla paylaşmayı planlamaktadır.

Eric'i girin….

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Son üç yıldır tam zamanlı Gayrimenkul Yatırımcısı oldum. Başladığım nedeni çaresiz ihtiyacın bir karışımıydı (Yüksek lisans derecem vardı, iş bulamıyordum ve BROKE idi) ve çok büyük karlar vaat ediyordu, çok azıyla hiçbir bilgi birikimine sahip değildi ve hiç para biriktirmiyordu. . Bu şartları yerine getirme konusunda yetkintim.

Asla Gayrimenkul üzerine tek bir ders almadım, ANYTHING'in nasıl düzeltileceğine dair hiçbir fikrim yoktu (karmaşık bir rehabilitasyon projesi yürütsem bile) ve en önemlisi, PARA'm yoktu, sahip olmadım ya da bilmiyordum. 1000'e nasıl yatırım yapılır dolar! Bu işe girmemdeki tek avantaj, inanılmaz bir akıl hocası olan bir babaydı. Büyüyor, o, özverili girişimciydi. O bir C.P.A. gün geçtikçe ve çok sayıda başarılı işletmeyi yan yana koştular. Ona mutlak huşuyla baktım ve hala öyle.

En düşük mali noktamda babam bana geldi ve dedi ki,

“Eric, işte bir çek.”

Ben yeni bir yüksek lisans mezunu olmak, bu bir hediye olduğunu düşündüm ve son derece heyecanlıydı. Onun ağzından çıkan kelimeler muhtemelen en korkutucuydu, ama en önemlisi bana söyledi. Dedi

“Hesabınızı cep telefonu planımdan iptal ediyorum. Burada kendi planınızı başlatmak için yeterli para var ve gerisi size kalmış. ”

Affedersiniz? Bu, bir hafta boyunca sahile gitmek ve iş avına başlamadan önce dinlenmek için bir çek değil mi? Bu, “en az 100 K'lık başlangıç ​​maaşı ile kariyerde rüyalardaki pozisyonumu” bulana kadar, önümüzdeki birkaç ay içinde beni almak için yeterli değil mi?

Bu kontrol temel olarak bir “Seni yeterince büyüttüm ve şimdi kendi kontrolünde mi?”Çekin tam olarak buydu ve batmaya ya da yüzmeye zorlandım. Hikayemin anahtarı budur. Yedekleme planım yoktu. Bir şey bulup çalışmalıydım ya da her zaman korktuğum şeyden olacağım, sıradan olacağım. O günlerde tekrar düşünmek, onlar korkunç bir şey değildi, ama bugün kim olduğumu yaptılar ve ben onları hiçbir şey için değiştirmeyecektim.

Babam bana çeki verdikten birkaç gün sonra korktuğumu ve bir iş bulabileceğimi ve hızlıca yapabileceğimi biliyordu. Yıllardır Emlak'a yatırım yapıyordu ve bana iyi olabileceğimi düşündüğünü söyledi. İş bulma ihtimalim olmadığına göre, bazı CD'lerini dinlemeye ve birkaç kitabını okumaya karar verdim. Duyduğum ve okuduğum her şeyden hatırladığım tek şey, eğitmenlerin Real Estate'e yatırım yapmalarını kolaylaştı.Haftada 10 saat çalışın ve yılda altı rakam yapın! Yaptıkları söz buydu ve önce kafaya atladım.

CD'nin sayısız zamanını dinledikten ve ellerimi alabildiğim her şeyi okuduktan sonra, bunu denemenin zamanı olduğuna karar verdim. Karşılaştığım ilk engel, ev almak için param olmadığı gerçeğiydi. Bir anlaşma nasıl inşa edeceğimi bilmediğim, bir satıcıyla pazarlık yapacağım ya da satın alırsam bir dünyada ne yapılacağını anladığım bölümü unut. Başlangıçta düşünmek için çok saf olan tüm sorulardı, ama çok iyi anladığım şey basit bir gerçekti, bir ev satın almak için hiçbir şey satın almak için param yoktu.

Ancak; Tüm "Gurus", ev satın almak için para ya da kredi ihtiyaç duymadığına dair söz verdi, alas Gayrimenkul Kiralama, Seçenekler ve Toptan Satış ile yatırım yapmaya başladım. Parasız evleri satın alabileceğinizi duyduğunuzda, bu doğrudur. Bunu birkaç kez yaptım ve çok para kazandım. Bu çalışmaların birkaçına, her birine pozitif ve negatif olan bazı yönleriyle bakalım. “Gurus” dan bahsetmiştim, gayrimenkul yatırımında aslında negatifler olduğunu söylemeyi unuttum mu?

Başlamadan önce, sadece bu fikirlerin son derece basit bir açıklamasını yapacağımı söyleyeyim.Her birine tek başına bir kitap yazabilirim, ama burada para ya da kredi olmadan yatırım yapmanın çıplak kemikleri var. Ayrıca bir başka harika okumuşum var. en iyi kısa vadeli yatırımlar orada, o yüzden de kontrol edin!

Satın Alma Seçeneği ile Kiralama

Birincisi, “Bir Satın Alma Seçeneği Kiralama” kullanarak bir mülk edinmektir. Bu, belirli bir süre içinde mülk satın alma münhasır hakkı ile her ay belirlenen miktarda para için bir satıcıdan bir mülk kiraladığınız yerdir. Bu işlemin başlangıcında kapanış yoktur, sadece anlaşmayı belirten bir sözleşme.

Artık satıcınızla bir sözleşmeniz var, mülke taşınmak için bir “kiracı alıcı” buluyorsunuz. Onlarla Satın Alma Seçeneğiyle bir Kira İmzalıyorsunuz ve bu nedenle, bir Sandviç Kiralama Seçenekiniz var. Kiracı alıcınız, belirli bir süre için belirlenmiş bir fiyatla Mülkiyet Seçeneği münhasır hakkı için size bir İade Edilmeyen depozito verecektir ve mülkte yaşarken aylık bir kira ödeyecektir.

Bir yan not olarak, hiçbir zaman, avukatımın gözden geçirdiği belgeleri gözden geçirmeden hiçbir şey imzalamaz veya herhangi bir Emlak işlemi gerçekleştirmem. Bu fazladan paraya değer, bana güven. Başka bir gönderide avukatların önemi hakkında daha fazla konuşacağız.

Belirttiğim gibi, bir Lease Option işleminin bir araya getirilmesiyle ilgili çok daha fazlası var, ama temelde bu nasıl çalışıyor. Bu tür işlemlerde birçok pozitif ve negatif var. Birkaçına bakmak için bir dakikanızı alalım. İlk olarak, pozitiflere bakalım. Parasız bir mülk edinmiş ve geri ödemesiz depozitoları ile kiracıdan para kazanmış olmanız ve aylık ödemelerini yapabilmeniz (her zaman alıcı ve satıcı arasında aylık olarak para kazanmanız gerekir.

Mülk başına ayda en az 200 $ pozitif nakit akışı kuralı var. Bazıları 600 $ gibi bir seviyeye sahibim, ancak kural olarak, her ay ev başına en az 200 dolar harcamak istiyorum). Teoride, kiracı alıcınız bir noktada bir bankaya gidip size para ödeyecek ve bunu yaptığında büyük bir para kazanacaksınız.

Gerçek şu ki, bireysel yatırımın size kendi programını satmaya çalıştığı Real Estate Investing seminerlerinin çoğunda duymayacağınız bir şey var. Zamanın yüzde doksanı, kiracı alıcılarınız B & C kredi alıcılarıdır. “Kendi Kendine Kirala” programına çekiliyorlar çünkü hiçbir banka onlara para ödemezdi. Bu ekonomi ve pazarda, bu alıcılar her yerdedir.

Gerçek şu ki, bunlardan sadece birkaçı (tecrübemde sadece% 10) aslında kredilerini temizliyor ve evi satın almayı sonlandırıyor. Ayrıca, tahliyeye zorlanacak ve mülkünüzü yitireceğiniz çok büyük bir sayıya sahip olacaksınız. Bunun seni korkutmaması için söylüyorum, ama bu sizin takip etmeyi seçeceğiniz Emlak aracı olup olmadığını size hazırlamak için. Eğer bunu yaparsan, Kayıp kira, avukatın ücretleri ve mülke verilen hasarı karşılamak için büyük bir Opsiyon depozitosu aldığınızdan emin olun.

Kira Seçenekleri ile yapılacak para var, evet. Doğru kiracı alıcısını bulursanız, ev satın alırsa, Opsiyon depozitosu ve aylık kira rantı üzerinden para kazanırsınız. Bu kişiyi tahliye etmek zorunda kalmazsanız ve ayrılırken evi yırmazsa, kendinizi şanslı sayın. Gayrimenkul Kiralama Seçenekleri ile yatırım kolay mı? Asla. Kira Seçenekleri'nden diğer işlem türlerinden daha fazla baş ağrım vardı.

Bir yandan, evlerini satıp borcunu isminden aldığını söyleyen bir satıcın var; Bir zaman diliminin ne kadar uzun olduğuna bakmaksızın bunu yapmak zorundasınız. Öte yandan, aslında konutu finanse etmek için ihtiyaç duyduklarını yapmaktan çok daha az bir B / C kredi alıcınız var. Bu tür bir işlemle uğraşırsanız, kalın bir cilde sahip olmanız ve “Gurular” ın söz verdiği kar potansiyeline yakın bir yerde davalar, baş ağrıları ve başa çıkmaya hazır olmanız GEREKİR. 20'den fazla Kiralama Seçenekleri bu çok an. Onları hala yapıyorum, ama daha fazla çaba göstermek için çok temkinli ve yarı isteksizim. Bunun ana sebebi Gayrimenkulde yapılacak daha kolay paradır ve size sadece ne olduğunu değil, nasıl yapacağını da göstereceğim… doğru yol.

Bir Özellik Seçeneği

Gayrimenkulde para ya da kredi olmadan yatırım yapmanın ikinci bir yolu, bir mülk olan “Opsiyon” a yöneliktir. Bu işlem türü bir Kiralama Seçeneğine benzer, ancak aynı zamanda çok farklıdır. Çok daha sıcak ve daha eğlenceli olan bir Kiralama Seçeneği kuzeni düşünün.

İşte ikisi arasındaki basit fark. Bir Kiralama Seçeneği ile satıcı, belirli bir süre için aylık bir ödeme yapmayı kabul etti. Bu işlemler için 5 yıldan az bir süreyi kabul etmiyorum ve on yıl almaya çalışıyorum. Bir mülk satın almak için “Seçenek” ile satıcı aylık ödeme kabul etmemektedir. Belirli bir süre için belirli bir fiyata mülk satın alma hakkını verdiler.

Bir satıcı neden diğerini seçsin ki?

Bir satıcıya bir şekilde karar vermesi için ikna edebilecek birkaç koşula ve nedene bakalım.

Bir Seçenekle, satıcı evde yaşamaya devam edebilir. Aynı zamanda, aylık ödemeyi yapmaya devam edecek ve tüm bakım ve onarım işlemlerini üstlenecektir. Satıcı, bir başkasının evlerinde yaşadığı fikriyle aylık ödemeleri kabul etmek istemeyebilir. Satmak için motive olsalar da, bir başkasının yemek yemesi ve çocuklarını büyüttüğü yerde çıplak dolaşması düşüncesi onların üstesinden gelebilmek için çok fazla olabilir. Ayrıca, bir Kiralama Seçeneği için gerekli süreye sahip olmayabilirler.Bir satıcı, kapıda ihaleye çıkma ile ödemeleri için on ay geride kalıyorsa ve siz (yatırımcı) bu ödemeleri yapmak istemiyorsa da, hala bir TON öz sermayesi var, bir Seçenek sadece sizin olabilir seçim, nakit ödeme kısa.

Boğaz “Opsiyon” ile satıcının kaybedecek hiçbir şeyi yok. Evlerini satın almak için belirli bir zamanınız var, sadece bir alıcıya göre daha yüksek bir fiyata bir alıcı bulursanız yapacaksınız. Bu tür bir işlemde, hedef kitleniz B / C kredi alıcısı değil, nakit parayla ya da bir bankaya gitme ve kredi alma olanağına sahip değildir.

Bunun için, yatırımcı için, aşağıdaki gibidir: Kiracı alıcılar, kiracı alıcılar, kızgın satıcılar, tahliyeler, davalar, kiracılarla aylık ödemelerden kalan tamiratlar ile uğraşmıyorsunuz… liste uzayıp gidiyor. Negatifler, satın almak için Seçeneğinizde ayrılan süre içinde nitelikli bir alıcıyı başarılı bir şekilde bulamazsanız, hiç para kazanmazsınız. Satıcı, Emlak komisyonu ödemediğinden ve satmaya çalışırken evinizde yaşamanın ayrıcalığına sahip olduğu için fayda sağlar.

Toptan Satış

Emlakta para kazanmanın üçüncü bir yolu, yatırımcıya nakit paraya ihtiyaç duymasa da gerekli değildir. Bu teknik, yeni, tecrübesiz yatırımcıların Gayrimenkulde “hızlı” para kazanmaları için en iyi ve en kolay yoldur. Aslında, bu, deneyimli ve tecrübeli yatırımcıların Gayrimenkulde “hızlı” para kazanmaları için en iyi ve en kolay yoldur.

Toptancılık sanattır ve bu kelimeyi, bir mülkün potansiyel değerini doğru bir şekilde değerlendirebilmenin ve bu kadar düşük bir fiyattan satın alabilmem için amaca, bir başka tamirciye veya son kullanıcıya nakit olarak satabilirim. Mülkün durumu ne kadar iyi veya kötü olursa olsun.

Şimdi, bunun için paraya ihtiyacım yok diyebilirsiniz. Sadece bir toptan satış fiyatı için Opsiyonu seçebilir ve daha sonra bir rehabilitasyon veya son kullanıcıya satabilirim. Kesinlikle haklısınız, ancak toptan satış fiyatını kabul etmek için bir sahibi almak nadirdir. Bir kabul edilmeden önce 100 toptan satış yapacaksınız. Daha iyi şansınız olacak yerlerde bankalardan haciz satın almak.

İlk tekliflerinizin çoğunluğu hala bankalar tarafından reddedilirken, toptan bir teklifi kabul etme olasılıkları daha yüksek. Ayrıca, ASLA mülk Seçeneği izin verir. Sadece parayı kabul ederler ve teklifinize bakmadan önce Paranızın Kanıtını almanızı bile isterler. Günde birkaç kez işitme engelli olabilir ve tüm toptan satış teklifleri ile sürekli bir takip dosyası hazırlarsanız, TV'de gördüğünüz çoğu “ev paletinden” daha çok Emlak içinde daha fazla para kazanırsınız.

Gayrimenkulde para farklı şekillerde yapılabilir. Belli bir tekniğin zamanınıza layık olmadığını iddia edemeyeceğim. Hepsi çalışıyor, bazıları diğerlerinden daha iyi. En zeki ve en iyi yatırımcılar zamanlarını sadece kiralama veya rehabilere odaklamıyorlar. Asla bir çekiç sallamazlar ya da rehabilitasyon yaparlar. En iyi ve en başarılı Gayrimenkul yatırımcıları, işlem mühendisleri olma ve müzakere ustalığı olma, diğer yatırımcılarla ilişkiler kurma ve gerçek paranın kağıt itme, çivi çakmadığı gerçeğini kabul etmeleri üzerine odaklananlardır.

Emlak yatırımcılık kariyerinizde büyüdükçe, her zaman aynı anda devam eden farklı türde işlemlerden oluşan sabit bir portföyü tercih edeceksiniz. Bazı yatırımcılar belirli bir stratejiye odaklanıyor ve çok para kazanıyor. Ancak, yolumdan gelip paraya çeviren herhangi bir anlaşmayı almayı çok isterim.

Sürekli olarak sürekli bir toptan satış, kiralama seçenekleri, rehabileler, yeni inşaatlar ve elimden gelebilecek başka şeylerim var. Daha önce de belirtildiği gibi; Bu stratejilerin hepsinin (ve bu makalede daha önce değindiğim bir çok şey) yeri vardır ve para kazanabilirler. Ancak, yeni yatırımcı için “Gurular” ın söz verdiği milyonlarca doları telafi etmeye hazır ölüler, Seçenekler ve Toptan satışlara odaklanıyor.

Gerçek şu ki, Gayrimenkul yatırımında para kazanmak için paraya gerek yokturama süreci kolaylaştırıyor. Kariyerinizde ilerledikçe, özel para ödünç verenlerden veya bankalardan olsun, bir miktar nakit elde etmek için bir yol bulmak isteyeceksiniz. İşlemler daha temizdir ve tecrübeyle bir anlaşmayı doğru şekilde yönetebilmeniz için güveniniz artar ve riskli para artar.

Ama şimdilik, olabildiğince az riskle karmakarışık olun ve tünelin sonunda bir kontrol olduğuna dair inancını koruyun. Benim için kazandığım ilk kontrol küçüktü, ama devam etmem için bana güven verdi. Takım elbise takip etmek için daha büyük çekler görmek güzeldi. Söz veriyorum, gelmek kolay olmadılar, ama doğru eğitim, sıkı çalışma ve biraz şansla, bu kontrollerde isminiz kolayca olabilir. Oraya nasıl gidileceğini göstereyim.

Videoyu izle: İzlenmeye Ne Kadar Kazandim 2018 (1 Milyon)

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Vekaletname Gerekirmi?
Emlak

Vekaletname Gerekirmi?

Vekaletname, bir bireyin yasal yetkisini başka bir kişiye devreten yasal bir araçtır. Bir birey yetersiz veya zihinsel yetersizlik durumunda, POA, kendi adına karar vermek için güvenilir bir taraf tayin eder. Kimsenin bir vekalete ihtiyacı olmadığını iddia etmek zor.
Devamını Oku
Emlak Yatırım Nasıl Yapılır (12 Farklı Şekilde!)
Emlak

Emlak Yatırım Nasıl Yapılır (12 Farklı Şekilde!)

Çoğu yatırım portföyü ve emeklilik planları stoklara ve sabit gelirli yatırımlara yatırılmaktadır. Ama gayrimenkul mükemmel bir portföy çeşitliliği çünkü “zor varlıklar”. Ayrıca, gayrimenkulün uzun vadeli yatırım performansının tartışılması zordur. Portföyünüze bazı gayrimenkuller eklemek, uzun vadede yatırım getirinizi artırabilir.
Devamını Oku
Zorunlu Ev Satın Almak ve Para Kazanmak İçin Mülkiyet Kılavuzunu Okumak Gerekir… Ciddi Para
Emlak

Zorunlu Ev Satın Almak ve Para Kazanmak İçin Mülkiyet Kılavuzunu Okumak Gerekir… Ciddi Para

Bu, bir emlak dehası olmayı düşündüğüm arkadaşım Eric Moorman'ın 2. taksiti. Bunu kaçırdığınız takdirde, ilk yatırımını “Gayrimenkulde yatırım yapmak için yılda 250.000 dolar nasıl kazanacağımı” kontrol etmeyi unutmayın.Ayrıca, gayrimenkul yatırımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki ücretsiz bültenimize abone olduğunuzdan emin olun.
Devamını Oku