Bugün Başlamak için 14 En İyi Yeni Küçük İş Fikirleri ve Fırsatlar

Girişimci hatayı yakaladınız mı ve kendi küçük işinize başlamak mı istiyorsunuz? Kendi başlarına çalışıp kendileri için çalışarak zenginlere çarpmış insanların hikayelerini duydunuz. Kendi işini yürütmenin düşünceleri ve hayalleri sarhoş olabilir.

Büyümek, kendi işimi kurmayı hiç düşünmemiştim; bir çocuk olarak değil, lisede değil, kolejde bile, ve açıkçası kariyerime başladıktan sonra bunun hakkında fazla düşünmedim.

Nihayet fırsat bulduğumda ve gerçekten ne anlama geldiğini gördüğümde, kendi küçük işletmemden başlayarak sahip olduğum en iyi fikirlerden biri oldu.

Bugün başlayabilmeniz için 14 iş fikri:

 1. Uber
 2. Finans planlamacısı
 3. Sigorta acentası
 4. Bağımsız yazar
 5. Giyim Yap ve Sat
 6. Peynir de
 7. Bebek veya köpek oturuyor
 8. Sanal asistan
 9. Sosyal medya Yöneticisi
 10. Değerleme hizmeti
 11. Danışmanlık hizmeti
 12. Bir blog başlatın
 13. Saç stilisti
 14. Franchise başlat

Kendi küçük işinizi kurmak istiyorsanız, işte en yeni küçük iş fikirleri tekmelemek.

Yeni bir girişim başlatmak istiyorsanız, işte En iyi küçük işletme kredi kartları kontrol etmek.

1. Uber

Uber Bu listenin en başında yer aldığı için, kendileri için çalışmaya başlamak için nispeten temiz bir sürüş kaydına sahip insanlar için en zorlu yollardan biri haline geldi. Başlarken çok az eğitim gerektirir ve aileniz için yaşanabilir bir gelir sağlamak için iş saatleri dışında yeterli para kazanabilirsiniz. Uber için zengin bir sürüş yapamayacaksınız, ancak çalışmak istediğiniz saatlerde çalışabilir ve daha tutkulu bir küçük işletme fikrini takip etmenize izin verebilir.

Bir kere kendi web sitesinde kayıt olmakBir arka plan kontrolünüz olacak. Bu tamamlandıktan sonra bir araç muayenesine sahip olmanız ve sonra gitmek için iyi olmanız gerekir.

2. Finansal planlamacı

En iyi küçük işletme fikirleri hakkında bir blog yazısı nasıl yazabilirim ve mesleğimi içermemeli? Finansal planlayıcı olmanın avantajlarından bazıları, kendi saatlerinizi kontrol etmeniz, birlikte çalışmak istediğiniz insanlarla çalışıyor olmanız ve ödemenin çok iyi olabilmesi.

Bunu yapmak istemiyorum, ama finansal plancı olmak kolay esintidir çünkü çok fazla iş gerektirmez. Bir müşteri tabanının oluşturulması uzun zaman alır, bazen birkaç yıl sürer ve işe alınmak çoğu kez zor bir iştir, özellikle de mali bir geçmişiniz yoksa.

İşim için gerekenlere sahip olduğunu mu düşünüyorsun? İşte yapmanız gereken şey başarılı bir finansal danışman olmak.

Primerica ve World Financial Group gibi sektöre girmenize izin veren bağımsız şirketler var, ancak çoğu zaman sizin sigorta ruhsatınızı almanız için sizi işe almaya başlayacaklardır. Yine de, harika bir meslek için, ayağınızı kapıya koymanın iyi bir yolu.

3. Sigorta acentesi

Bazı insanlar için, satış sigortası satan iş tanımı o kadar çekici değil, fakat meselenin gerçeği çok iyi ödüyor. İster saf bir hayat sigortası ajansı ister mülk ve zayiat olun, sigorta acenteleri çok iyi para kazanabilir.

Lisans almak için, materyalleri ve gerçek test masraflarını da içeren birkaç yüz dolara mal olacak bazı temel testler yapmak zorundasınız. Bağımsız bir hayat sigortası temsilcisi olmak için, bugün bağlanabileceğin birçok bağımsız aracı kurum olduğu için gerçekten çok kolay.

Özellikle coğrafi konumunuza bağlı olarak mülk ve zayiat için onay almak zor olabilir. Finansal planlama pratiğime bir sigorta bölümü ekleme aşamasındayım ve şu an itibariyle, P & C tarafı için herhangi bir taşıyıcı tarafından onaylanmakta birkaç engelimiz var.

Bununla birlikte, eğer sigortayı sevdiğini düşünüyorsanız ve insanlara yardım etmek istiyorsanız, kesinlikle iyi bir meslek, kesinlikle takip edebileceğiniz iyi bir küçük işletme fikri.

4. Serbest yazar

Blog'um olsa ve şu anda blog yazılarımdan birini okuyor olsam da, bunun ironisi yazı yazmaktan nefret etmem. Çoğunlukla doğal bir hediye olmadığından ve iyi bir yazıyı harekete geçirecek çok fazla zaman ve enerji ve çok fazla beyin suyu aldığından; ancak katı makaleleri dağıtabiliyorsanız, boş zamanlarınızda bu serbest yazı sizin için doğru olabilir.

Sitem için bir serbest yazar olan Miranda Marquit, serbest yazma çalışmalarından tam zamanlı küçük bir iş kurdu. Hakkında paylaştığı bir makaleyi okuyabilirsiniz. başarılı bir serbest yazar nasıl olunur onun hikayesini paylaştığı yer. Serbest yazar olmak, evde çalışırken haftada 30 saatten fazla çalışmasına ve aynı zamanda ailesinin ekmeğini kazanmasına izin verir. 70 kelime bir dakika krank becerisine sahip olmak için çok perişan değil.

5. Giyim Yap ve Sat

Oğlumun ilk doğum günümü için eşim, yerel bir terzinin kendi tasarladığı doğumgünü elbisesini göstermekten gurur duyuyordu. Bildiğim ilk şey, bu da benim diğer tüm kutlamaları da dahil olmak üzere tüm çocukların doğum günleri için bir gelenek oldu.

Görünüşe göre, Angie Congiardo, bildiği şeyi yaparak, dikiş yaparak çok güzel küçük işletme gelirleri oluşturdu. Bunu yanda yapıyor ve benimle ilk izlediği yıl boyunca yanımda 11,000 dolar getirebileceğini paylaştı. Evinden çıkan küçük bir iş fikri için fena değil.

Facebook'tan başka bir reklam vermiyor, ama çoğunuzun bildiği gibi, bu bedava. Herhangi bir tür giysiyi dikme konusunda beceriye sahipseniz, bunu küçük bir işletmeye dönüştürmek için kesinlikle bir fırsat var.

P, B, & S gömlekleri sağa mı taşıyorsunuz?

Bunlar Angie'nin kendi övgüleri. Yerel küçük işletmeleri desteklemek her zaman güzeldir. 🙂

6. Peynir deyin

Fotoğrafçılık için bir tutkunuz var mı? Eğer yaparsanız, kesinlikle sizin için bir pazar var.

İkisi de fotoğrafçı olmaktan büyük para kazanan iki arkadaşım var. En yakın arkadaşım, Jason York Jason York Fotoğrafçılık, tam zamanlı bir işin içine resim çekmek için sevgisini döndü. Artık kendi stüdyosuna sahip ve bölgemizde en tanınmış fotoğrafçılardan biri haline geldi.

Tam zamanlı bir işi olan bir başka arkadaşımız, hafta sonları akşamları fotoğraf çekerek çok güzel bir yan gelir elde edebildi. O da Angie gibi, işini Facebook'ta ağzından söz ederek pazarladı. Günümüzün kameraları ve mevcut harika müthiş düzenleme yazılım programları, fotoğraf çekmek ve bunun için ödeme almak harika teknoloji ile hiç bu kadar kolay olmamıştı.

7. bebek veya köpek oturuyor

Üç genç erkeğe sahip olmak, benim ve eşimin bir “bize” zamandan evden çıkması için neredeyse bir zorunluluk. Ayrıldığımızda, bildiğimiz ve güvendiğimiz bir çocuk bakıcısı tuttuğumuzdan emin olmak istiyoruz ve bebek bakıcımızın girdiği ilk zamanlardan birini hatırlıyorum, ben ve eşim ne kadar ödeyeceğimizi tartışmıştı.

Nihai sonuç, başka bir yere gidebileceğimizden biraz daha fazla ödeme yapmamız gerektiğiydi, çünkü çocuklarımıza ucuz olmak istemediğimizden bu yana, çocuklarımıza kaç saat olduğumuz için çocuklardan sorumlu olacaktık. Genç aileler bebekleri dışarıda bıraktığı sürece, her zaman bebek bakıcılığı için bir ihtiyaç olacaktır. Aynı şey köpek oturması için de geçerli.

Uzun bir yolculuğa çıkacağımız her seferinde evcil hayvan boksörümüz Klaya'yı yerel bir köpek oturma servisine götüreceğiz. Köpekleri eğlendirmek ve çalmak için eğlendirmek ve eve gelmeden önce onları temizlemek için büyük bir üne sahipler. Önemli olan, insanlar her zaman iyi bakım için en iyi doları ödeyeceklerdir.

8. Sanal asistan

Tim Ferriss '4-Hour Work Week'i okumadan önce sanal asistanın hiçbir fikrim yoktu. Kitabını okuduktan sonra çok şaşırdım ki hayatımda nasıl bir araya gelebileceğimi merak etmeye çalışıyorum.

Günümüze hızlıca ilerliyorum, şu anda blogumdaki bazı sahne arkası işlerinde yardımcı olan bir sanal asistanım var. Evet, bunu yapabildiğim tüm idari şeyler, kesinlikle benim için birilerine bakmak için bir saat ücret ödemek zorunda.

Peki sanal asistan tam olarak ne yapar? Esasen bir sanal asistan, o kişinin sizin için yapmasını istediğiniz her şeyi yapabilir. Toplantıları planlayabilir, e-postaları yazabilir, telefon görüşmelerini yanıtlayabilir, çevrimiçi araştırma materyalleri hazırlayabilir, seyahat planları düzenleyebilirler. Daha iyi soru, sanal asistanın yapamadığı şey.

Kendinizi genellikle daha fazla tutku duyduğunuz ve daha fazla para kazanabileceğiniz şeyler yaparak daha üretken olacağınız, daha sonra bir sanal asistanı işe almayı düşündüğünüz çok şeylere zaman harcıyorsanız. Ucuz sanal asistan bulabileceğiniz onlinejobs.ph ve odesk.com gibi siteler var.

9. Sosyal Medya Yöneticisi

Facebook ve Twitter büyümeye devam ederken ve Pinterest, Google+ ve Instagram gibi diğer sosyal ağlar popülerlik kazanmaya devam ettikçe, bir sosyal medya yöneticisi olmak hiç bu kadar fazla talep görmedi.

Birçok küçük işletme, marka veya web sitesi, var olan tüm farklı platformları yönetmelerine yardımcı olabilecek bir sosyal medya alanında bilgi sahibi insanlar arıyor. Eğer Facebook'tan hoşlanıyorsanız, Twitter'ı seviyorsanız ve bu araçları nasıl kullanabileceklerine dair başka bir küçük işletme için değer katabiliyorsanız, sosyal medya yöneticisi olmak müttefikinizdedir.

10. Değerleme hizmeti

Eski meslektaşlarımdan biri finansal danışman olmadan önce değerleme hizmetindeydi. Ehliyetini hala açık tutuyor çünkü her zaman ticari değerlendirme hizmetine ihtiyaç duyan insanlar için çağrı alıyor. İster ev değerlendirmesi, ister ticari değerleme olsun, insanlar mal alıp satıyorlarsa, her zaman bir ihtiyaç olacak.

İçeri girmek için büyük bir engel yok, birkaç test geçecek, ama bir kez yaptığınızda, çok kazançlı bir küçük işletme olabilir. Yeni bir iş gibi, bazı ellerinizi sarsmanız ve bazı önemli bağlantılar kurmanız gerekecek, böylece insanlar sizin varlığınızı bileceklerdir, ancak iyi bir iş yapıyor ve iyi bir müşteri oluşturuyorsanız, ağız referansları sözcüğü akmaya başlayacaktır.

11. Danışmanlık Hizmeti

Alanınızda veya belirli bir nişte uzman olarak kabul ediliyor musunuz? Eğer öyleyse, o zaman bir danışman olmak yolun sağında olabilir. Pek çok şirket danışmanları bir çalışanın kitaplara girmesi için daha ucuz bir alternatif olarak tercih etmektedir.

Sizin bakış açınızdan, kendi danışmanlık küçük işinizi başlatmanın büyük faydalarından biri, genellikle başlangıç ​​maliyetlerinin çok düşük olmasıdır. Zaten bilgiye sahipsin. Şimdi sadece size yeni bir web sitesi, bir oyun planı ve sizi doğru insanların önüne çıkaracak bir pazarlama stratejisine ihtiyacınız var.

12. Bir blog başlatın

Pijamalarınızda bir blog yazısı yazmak ve bunun için ödeme almak birçok kişi için bir hayaltir. Pek çok kişi bloglarını meşru küçük bir işletmeye dönüştürebilir, ancak bunlar azınlıktır.

Bloglama bir ton iş gerektirir. Bu blogdaki sahnelerin ardında, blogun günlük özelliklerini yöneten haftada 20 saat harcıyorum. Neyse ki, kesinlikle hoşuma gidiyor!

Bloglama işine başlamak için ne kadar para kazanabilirsiniz? Gökyüzü gerçekten sınırdır ama zaman alır.

İlk Google Adsense kontrolümüzü bu blogdan almak 5 ayımı aldı ve bu kontrol 100 dolardı. Kesinlikle gündelik işinizi bırakmaya değmez.

O zamandan beri tutarlı bir güzel yan gelir getirebildim.Karım hala çalışırken birkaç kez, “Blogunuzdan işimden daha çok şey yapıyorsun” diye haykırıyordu. Hehe… 🙂

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, blog yazmayı nasıl yapacağımı paylaştığım bu blog yayınını inceleyin.

13. Kuaförlük

Eğer kendi saçımı kestirmeye çalışırsam, muhtemelen tam bir sete sahip olmak için utangaç birkaç parmak olurdum. Bu yüzden bir profesyonele giderim. 🙂

Son birkaç yıldır saçlarımı kestiren bayan, nihayet adından çok uygun şekilde kendi dükkânını açmadan önce bölgedeki birkaç salonda dolaşıyor. İyi bir müşteri tabanına sahip, çünkü yaptığı işte iyi ve dev sıçramayı yaptığından beri geriye bakmıyor.

Maliyetlerini azaltmaya yardımcı olmak için iPhone, Intuit'in müthiş teknolojisini kullanarak iş telefonu hattı ve kredi kartı makinesi olarak hizmet veriyor. Ancak maliyet bilinciyle karı rekor sayıdadır ve kendi mağazasına sahip olma özgürlüğünün tadını çıkarırken büyümeye devam eder.

14. Franchise başlat

Lisede, ailelerinin bölgede 4 ya da 5 McDonald'sın sahibi olduğu bir sınıf arkadaşım vardı. Söylemeye gerek yok, onlar yüklendi! Franchise, fikir yaratma konusunda endişelenmek istemeyenler için harika, zaten mevcut bir iş planıyla çalışabilir ve çabalarını işletme üzerinde yoğunlaştırabilir.

Seri bir franchise girişimcisi olan bir arkadaşım, bölgemizde birkaç küçük Caesar pizza zincirini açmıştı ve söyleyebileceğimden çok iyi yapıyor. Fetihlerinden memnun kalmadı, erkeklere hitap eden bir kuaför olan Spor Klipsi başka bir franchise açmaya karar verdi. Son sayımda, bunlardan 3'ü açtı ve imparatorluğunu büyütmeye devam ediyor.

Her franchise farklıdır, bu yüzden franchise yolculuğunuza başlamadan önce tüm ince yazıları okumak son derece önemlidir.

Sonraki Küçük İş Fırsatınız

Küçük iş fikirlerini alıp dev atılımı yapan insanların hikayelerini duymayı seviyorum. Ne yazık ki, olasılıklar size karşıdır, bu yüzden araştırmanızı yaptığınızdan ve elinizde bol miktarda para olduğundan emin olun.

Küçük bir işe başladın mı? İşi hangi küçük iş fikrini aldınız? Kendi küçük işinizi kurmayı düşünüyor musunuz? Ayrıntıları paylaşın!

Videoyu izle: Bez Bebek Yaparak 3000 TL Para Kazanmak, Ek İş Fikirleri

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Kariyeriniz için bir “Seçenek” ile Büyük Nasıl Vurulur

Kariyeriniz için bir “Seçenek” ile Büyük Nasıl Vurulur

Aşağıda, Darwin'in misafir yayını var. Darwin para, yatırım ve kariyer fırsatları için evrimsel bir yaklaşım benimsiyor. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca bir şey öğrendiysek, teknolojideki değişimlere, işyerine, yatırım fırsatlarına sürekli adapte olmamız gerekir. Darwin'in Parası'nda daha fazla okuyun.
Devamını Oku