Maliye

Roth IRA Katkıları Vergi İndirilebilir mi?

Roth IRA katkıları vergiden düşülebilir mi?

Basit cevap hayır. Bununla birlikte, ayrıntılara daha yakından bakıldığında daha nüanslı bir cevap ortaya çıkıyor.

Roth IRA'nın katkılarının kendileri de vergiden düşülemez olsa da, eğer uygunsa ve belirli gereksinimleri karşılıyorsanız, bir Roth IRA vergi kredisi talep edebilir ya da bir Roth IRA'da bir hak iddiasında bulunabilirsiniz.

Bunun tam olarak nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı detaylar ve senaryolar.

İndirilemeyen Roth IRA Katkıları

401 (k) veya Geleneksel IRA katkılarının aksine, Roth IRA katkıları değil vergiden düşülebilir. IRS tarafından kurulan Roth IRA fonlama kurallarına göre, tüm katkılarınız vergi sonrası dolar ile yapılmalıdır.

Örneğin, 40.000 ABD doları kazandığınızı ve% 25 vergi para biriminde olduğunuzu varsayalım. Eğer 5,500 dolar vergiden düşülebilir 401 bin katkı yapmak istiyorsanız, 401 (k) 'a 5,500 $ koyacağız.ilk ve sonra vergi ödersiniz, bu da sizi 25,875 $ (34,500 $ 'ın% 75'i) ile bırakır.

Bununla birlikte, 5,500 ABD doları değerinde bir indirilemeyen Roth IRA katkısı yaparsanız, vergilerinizi ödersiniz ilksizi 30.000 $ (40.000 $ 'ın% 75'i) ile bırakır. Vergi sonrası dolar ile 5.500 $ 'lık Roth IRA katkısını yaparak, tek kullanımlık gelirde 24.500 $' a kalacaksınız. Roth IRA'nızda bu parayı paramparça etmek kesinlikle akıllıca bir hamle olsa da, yıl boyunca harcayabileceğiniz daha az parayla size bırakacaktır.

Yine de, durumun karmaşıklığı orada bitmiyor. Sadece Roth IRA katkılarınızın vergiden düşülmemesi, bir fayda sağlayan belirli hükümlerden yararlanamayacağınız anlamına gelmez. benzer bir kesinti.

Evet, doğru okudun. Ne duymuş olabileceğinize rağmen, bir Roth IRA kullanarak potansiyel olarak vergi avantajı elde edebilirsiniz. Bu nasıl mümkün olabilir? Daha fazlasını duymak için okumaya devam edin.

Roth IRA'yı açmanız mı gerekiyor?
En sevdiğim çevrimiçi broker Ally Invest ama bizim özetimizi kontrol edebilirsin Roth IRA'yı açmak için en iyi yerler ve En iyi çevrimiçi hisse senedi komisyoncusu ikramiye kayıt olun. Orada çok iyi seçenekler var, ama en iyi genel deneyime sahip oldum Ally Invest. Herhangi bir yatırımla en çok tercih edilen şeyi hangi seçenekle seçerseniz seçin

Roth IRA Tasarruf Vergi Kredisi

Roth IRA katkılarınız vergiden düşülemez olsa da, geliriniz önceden belirlenen gelir sınırları içinde kalıyorsa, IRS Form 8880'de Roth IRA'ya ilk $ 2.000 değerindeki ilk 2.000 $ 'ınızda% 50'ye kadar bir Roth IRA vergi kredisi talep edebilirsiniz. Bu vergi kredisine Saver'in Vergi Kredisi denir. Sayılar ve gelir limitleri 2016 için nasıl çalışıldı:

Aşağıdakiler varsa, ilk 2,000 $ 'ınıza Roth IRA katkılarında% 50 vergi kredisi alabilirsiniz:

 • Bekar ve 18,250 veya daha az kazanırsınız
 • Evlenmek için ortaklaşa evlenmek ve 36.500 $ veya daha az para kazanmak
 • Hane Halkı ve $ 27,375 veya daha az kazanın

Aşağıdakiler varsa, ilk 2,000 $ 'ınıza Roth IRA katkılarında% 20 vergi kredisi alabilirsiniz:

 • Bekar ve 18,251 ile 19,750 $ arasında kazanırsınız.
 • Evli bir şekilde ortaklaşa dosyalama ve 36.501 ile 39.500 $ arasında kazanma
 • Hane Halkı ve $ 27,376 ile 29,625 $ arasında kazanıyor

Aşağıdakiler varsa, Roth IRA katkılarında ilk 2,000 $ 'ınıza% 10 vergi kredisi alabilirsiniz:

 • Bekar ve 19,751 ile 30,500 ABD Doları arasında kazanırsınız.
 • Evli dosyalama ve ortaklaşa 39.501 ile 61.000 $ arasında kazanma
 • Hane Halkı ve 29.626 $ ile 45.750 $ arasında kazanıyor

Bir Roth IRA açmak için nerede

Bir Roth IRA'nın açılması her zaman iyi bir fikirdir, ancak yukarıdaki gelir kategorilerinden birine girerseniz, Roth IRA'sız gitmek size vergilerinizde büyük bir mola verebilir. Vergi kredileriyle ilgili güzel şey, borçlu olduğunuz vergi miktarında doğrudan bir azalmadır, oysa vergi indirimi yalnızca vergilendirilebilir gelirinizi azaltır.

Bir Roth IRA'ya finansman sağlamanın ve bir Tasarruf Vergi Kredisi almanın avantajlarından faydalanabiliyorsanız, bu tür bir hesabı basit ve acısız bir hale getiren birçok web sitesi vardır. Favori seçeneklerimden birkaçı:

Scottrade

Scottrade Roth IRA'yı açmak için harika bir yer. Bir kez kaydolduktan sonra, ucuz ticaret, fantastik müşteri hizmeti, çevrimiçi arayüz kullanımı kolay ve şahsen birisiyle konuşma yeteneği elde edeceksiniz. ScottradeAyrıca ülke çapında 500'ün üzerinde fiziksel şube konumu vardır, bu yüzden sıkışırsanız yardım almak için en yakın şubeye gidebilirsin. Eğer benden hoşlanıyorsanız ve gerçek, canlı bir insanla konuşma seçeneğini istiyorsanız, bu aracı firma tam olarak ihtiyacınız olan şey olabilir.

Scottrade ile bir Roth IRA hesabı açın ve bu sene Saver'in Vergi Kredisini al.

şerefiye


Daha sonra belirli yatırımları seçmek zorunda kalmak istemiyorsanız şerefiye Roth IRA'yı açmak için harika bir seçim. Şirket inanılmaz derecede basit bir yatırım yapıyor: sadece kayan bir ölçekte ne kadar risk taşıyabileceğinizi seçiyorsunuz ve gerçek yatırım karması şirket tarafından karşılanıyor.

Riskten kaçınmayan yatırımcı, önceden seçilmiş düşük riskli bir bağlayıcı ETF sepeti alır ve yüksek getiri isteyen yatırımcı, önceden seçilmiş hisse senedi olan bir ETF sepeti alır. (% 60 stok ve% 40 bağ karışımı seçerseniz, yatırımlar sizin için otomatik olarak ayarlanır.)

Betterment ile bir Roth IRA hesabı açın ve bu sene Saver'in Vergi Kredisini al.

TD Ameritrade

Yatırım yapmaya yeni başlıyorsanız, sizin için oluşturulmuş bir komisyoncu var: TD Ameritrade.

ShareBuilder, iyi yatırım alışkanlıkları oluşturmakla ilgilidir. Ezici ticaret grafikleri ve kafa karıştırıcı arayüzler sunmak yerine, şirket her ay paranızı düşük fiyatlara yatırmanıza yardımcı olmaya odaklanıyor. Otomatik olarak yatırım yaparsanız, yatırımlar ayda 4 ABD doları kadar düşük olabilir.Diğer online aracı kurumlarla karşılaştırıldığında, bu son derece iyi bir anlaşma!

TD Ameritrade ile bir Roth IRA hesabı açın ve bu sene Saver'in Vergi Kredisini al.

Roth IRA'yı Açmak İçin İki İyi Finansal Cents Kaynak

Hala bir hesap açabileceğinden emin değil misiniz? Endişelenmeyin, düşünceli ve araştırma kararı vermenize yardımcı olabilecek bir dizi kaynak oluşturduk. Bir komisyoncuyu diğerine göre seçmeden önce, bu kaynaklarda sunulan bilgileri göz önünde bulundurun:

 • Roth IRA açmak için en iyi yerler: Bu, bir Roth IRA'yı açmak için en iyi brokerlerden bazılarının çöküşüdür. Her bir aracı kurumun avantajları ve işlem maliyetleri, hesap bakımı ve bir hesap açmak için gereken minimum ödeme miktarı gibi bazı maliyetleri öğreneceksiniz.
 • En iyi çevrimiçi hisse senedi broker bonusları kayıt: Online hisse senedi brokerları, bir hesabı açarken kararınızı vermeniz için size soğuk sabit nakit veya pahalı elektronikler vermeye hazırdır. Bu, mevcut tüm kaydolma tekliflerinin bir listesidir. Hesabınız için ne kadar alabileceğinize şaşırabilirsiniz.

Roth IRA Zararlarını Talep Etme

Tasarruf Kredisinin ötesinde, bir Roth IRA'ya yatırım söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken ek vergi değerlendirmeleri vardır. Senin Roth IRA katkıları vergiden düşülemez, Roth IRA’nın belirli durumlarda kayıplarını talep edebilirsiniz. Sadece orijinal Roth IRA katkılarınızın kaybının sadece düşüş dengesini değil, bir kaybı oluşturduğunu unutmayın.

Örneğin, yıllar boyunca Roth IRA'nıza 25.000 dolar katkıda bulunduydunuz, ancak hesabınız artık yalnızca 20.000 ABD doları değerinde ise, o zaman 5.000 ABD Doları tutarında bir kayıp yaşadınız. Ancak yıllar içinde 25.000 dolar katkıda bulundursanız ve Roth IRA bakiyeniz bir yıl önce 60.000 dolardan 50.000 dolara düşerse, bu bir kayıp olarak görülmez. 25,000 dolarlık bir kazanç olarak görülüyor.

Roth IRA'nızda gerçek bir kayıp yaşadığınızı varsayarak, vergi iadenizde bu zararın olduğunu iddia edebileceksiniz. herşeyAşağıdakilerin uygulanması:

 • Sen kapat herşey Roth IRA hesaplarınızdan
 • Vergi beyannamesi üzerinde kaybınızı talep ediyorsunuz
 • Kayıp, Ayarlanabilir Brüt Gelirinizin (AGI)% 2'sini aşıyor, ve
 • Sen değil Alternatif Asgari Vergiye (AMT) tabi

Durumunuzun yukarıdaki faktörlerin her birini karşıladığını varsayarsak, vergi beyannamenizde bir kayıp olduğunu iddia edebilirsiniz, ancak yalnızca tutar yukarıdaki Ayarlanabilir Brüt Gelirinizin (AGI)% 2'si vergiden düşülebilir. Her bir faktöre daha ayrıntılı bir göz atalım:

 • Tüm Roth IRA Hesaplarını Kapat - Bir zararı talep etmek için, adınıza her Roth IRA hesabını kapatmanız ve her bir doları geri çekmeniz gerekir. Örneğin, bir Roth IRA hesabınızın olduğunu varsayalım E * TİCARET ve başka bir Scottrade. Bir hesapta bir kayıp yaşarsanız, kapanamazsınız o hesap ve kayıp iddia. Kapatmalısın her ikisi de hesapları.
 • Bir Ürünlü İade Dosya - Bir Roth IRA kaybını talep etmek için, vergilendirilmiş bir vergi beyannamesi vermeli ve A Planla - Ödenmiş Kesintiler (Form 1040) üzerindeki zararı talep etmelisiniz. Yap değil Program D - Sermaye Kazançları ve Zararları üzerindeki zararı iddia eder. Bu yaygın bir hatadır, çünkü yatırımlarınızda bir kayıp bildirmek için uygun bir yer gibi görünüyor, ama değil. A Çizelgesi'nde, kaybınız “Muhtelif Kesintiler” kategorisinde gider.
 • Kaybınız AGI'nızın% 2'sini Aşar - Sadece para kaybetmek için yeterli değil, kaybınızın sizin talepte bulunabilmeniz için sizin Kayıp Brüt Gelirinizin (AGI)% 2'sini geçmesi gerekir. Örneğin, 500 $ 'lık bir zarara sahipseniz, ancak AGI'de 50.000 dolarlık bir zarara sahipseniz, bir zarara sahip olamazsınız. Niye ya? Çünkü 500 dolar, AGI'nızın yalnızca% 1'i, ancak 1.500 dolarlık bir kayıptır kutu AGI'nızın% 3'ü olduğu için hak talebinde bulunabilirsiniz.
 • AMT'ye tabi değilsin - Alternatif Minimum Vergi'ye (AMT) tabi iseniz, bir zarar talep edemezsiniz. Niye ya? Çünkü bir zarara sahip olmak için, A Çizelgesi'nde (“Form 1040”) “Miscellaneous Cutuction” (Kesintisiz Kesinti), ve A Takvimi'ne tabi iseniz, Takvime A Çeşitli Eklentiler indirilemez.

Vergi beyannamesinde bir Roth IRA kaybını talep etmek için gerekli şartları yerine getirdiğinizden memnun olduğunuzda, herhangi bir tutarı mahsup etmekte serbestsiniz. yukarıdaki Ayarlanabilir Brüt Gelirinizin% 2'si (AGI). Örneğin, 100.000 dolarlık bir AGI’niz olduğunu varsayalım ve 4.500 $ 'lık bir IRA IRA kaybı olduğunu iddia ediyorsunuz. Ne kadar kesinti yapabilirsin? 2500 $. Niye ya? Çünkü sadece% 2'nin üzerindeki tutar düşülebilir, bu nedenle kaybınızın ilk 2.000 $ 'ını, sadece kalan 2.500 $' ı talep edemezsiniz.

Neden bir Roth IRA'yı Açmalıyım?

Şimdi, bir Roth IRA'ya katkıda bulunarak vergi kesintisi yapmanın farklı yollarını ele aldığımızda, bu tür hesap açmanın mantıklı olduğu birçok örneği vurgulayalım. En baştan başlayalım.

Roth IRA, emeklilik için tasarruf etmenin bir başka yolunu sunuyor.

Emekli olmak için ağır bir yuva yumurtası inşa etmeye çalışıyorsanız, bir Roth IRA bunu yapmak için başka bir seçenek sunuyor. En iyi yanı, şirket sponsorluğundaki emekliliğinizi veya 401 (k) planınızı maksimize ettikten sonra bile bir Roth IRA'ya (veya geleneksel IRA'ya) katkıda bulunabilirsiniz. 2016 yılı için, hem Roth IRA'nız hem de geleneksel IRA'ların toplamı için katkı limitleri 5,500 $ 'dır, ancak 50 yaş ve üstü bireyler “up up katkı” olarak 6,500 dolara kadar katkıda bulunabilir.

Roth IRA'lar vergiye maruz kalmanızı çeşitlendirmenize izin veriyor.

401 (k) veya başka bir vergi avantajlı hesabına katkıda bulunduğunuzda, para çekmeye başladığınızda onlara ödeme sözü vererek vergilerden tasarruf edersiniz. Diğer yandan, bir Roth IRA, karşıt yaklaşımı gerektirir. Vergilendirilmiş dolarlarla bir Roth IRA'ya yatırım yaparak emeklilik yaşına geldiğinizde vergisiz para çekmeyi dört gözle bekleyebilirsiniz.Emekli olduktan sonra daha yüksek bir vergi ayracına sahip olabileceğinizi düşünüyorsanız, Roth IRA'ya yatırım yapmak da gelecekte daha yüksek vergilerden korunmanın bir yoludur.

Katkılarınızı herhangi bir zamanda cezasız bırakabilirsiniz.

Diğer emeklilik planlarından farklı olarak, Roth IRA, paranızı bir hesaptan kaldırmaya geldiğinde bazı oldukça cömert kurallar sunuyor. Bugünkü yazılardan dolayı, Roth IRA'nızdan herhangi bir zamanda herhangi bir ceza ödemeden para çekebilirsiniz. Fark ettim katkıları, ve kazanç değil,ancak. Roth IRA'ya son birkaç yılda toplam 11.000 dolarlık katkı payı için 5,500 dolar katkıda bulunduğunu, ancak bu süre zarfında 1000 dolar kazanmayı başardığınızı varsayalım. Roth IRA kurallarına göre, ilk katkılarınızı sadece cezaya çarptırmadan verebilirsiniz.

Belirli bir yaşa geldiğinizde dağıtım yapmaya zorlanmayacaksınız.

Pek çok insanın Roth IRA'yı sevmesinin bir sebebi, emeklilikte azami esneklik sunmasıdır. Gerekirse, katkılarınızı sadece erken almakla kalmaz, aynı zamanda belirli bir yaşa geldiğinizde dağıtım yapmaya da zorlanmazsınız. Bir 401 (k) ve geleneksel IRA'nın, 70/1 yaşlarında dağıtım yapmaya başlamanız veya bir ceza ödemeniz durumunda, Roth IRA, istediğiniz zaman fonlarınızı çıkarmanızı sağlar. Emekliliğinizi sürdüğünüzde mümkün olduğunca çok finansal seçenek istiyorsanız, bu büyük bir faydadır.

Geliriniz artarsa ​​gelecekte katkıda bulunmayabilirsiniz.

Gelecekte daha fazla para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız, şimdi bir Roth IRA'ya katkıda bulunmak çok akıllıca bir harekettir. Gelecekte yüksek bir geliri bu yatırım aracını kullanmaktan alıkoyabilse de, bir Roth IRA'da sakladığınız fonlar ihtiyacınız olana kadar büyümeye devam edecektir.

Bir Roth IRA için Nasıl Hak Kazanılır

Başlamak için bir Roth IRA için hak kazanmak için ne gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Her bir emeklilik hesabı türü için farklı bir uygunluk şartı olduğundan, kafa karıştırılması kolaydır. İşte bu yıl bir Roth IRA'ya katkıda bulunup bulunamayacağınızı belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken temel faktörler:

Katkıda bulunmak istediğiniz yıl boyunca gelir elde etmiş olmanız gerekir. Roth IRA'ya katkıda bulunabilmek için, katkıda bulunmayı umduğunuz yıl boyunca kazanmış olmanız gerekir. Bu gelir, tam zamanlı veya yarı zamanlı bir iş, serbest meslek veya küçük bir işten gelebilir. Bununla birlikte, katkıda bulunabileceğiniz sınırlar, yaşınıza bağlı olarak değişir. 50 yaşın altındaysanız, Roth IRA'ya veya geleneksel IRA hesabına en fazla 5,500 ABD Doları katkıda bulunabilirsiniz. Eğer 50 yaşın üzerindeyseniz, katkıda bulunabileceğiniz maksimum tutar 6,500 $ 'dır.

Geliriniz belirli kılavuzların içinde veya altında olmalıdır.Roth IRA kurulduğu yoldan dolayı, her sene katkıda bulunmak için belirli gelir yönergelerini karşılamanız gerekir. Ayrıca, geliriniz dalgalanırsa, belirli yıllarda bir Roth IRA'ya katkıda bulunabileceğinizi ve başkalarına da katkıda bulunamayacağınızı unutmayın. Her şey bir yılda ne kadar kazandığınıza ve Roth IRA gelirleri uygunluk sınırlarını aşmaya ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır.

2016 için, ortak bir dönüş yapan evli çiftlerin, azami katkıyı yapmak için 184.000 ABD dolarından az kazanmaları gerekmektedir. 184,000 ila 194.000 $ arasında, maksimum katkı aşamalı olarak başlıyor. Bu yılki eşiyle birlikte yaşamaksızın tekil dosya sahipleri, hane reisi veya evlendirme yapmak için, aşamalı aralıklar 117.000 $ 'dan başlar ve 132.000 $' dan biter. Bu kategoriye giren ve 117.000 dolardan az kazanan herkes bu yıl en fazla katkıya katkıda bulunabilir.

Roth IRA'nız var mı? Neden ya da neden olmasın?

Videoyu izle: Büyük Gildersleeve: Houseboat / Houseboat Vacation / Marjorie Bekliyor

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Medicare Ek Planını Anlama K
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama K

Çoğu insan için sağlıkları arka brülöre itilme eğilimindedir. Yaşlandıkça, doktora ve sağlık bakım ihtiyaçlarımıza harcadığımız paradır. Bir kıdemli olarak, sağlık sigortasının en büyük kısmı Medicare'dir. Hükümet programı, Amerika Birleşik Devletleri genelinde milyonlarca kişiye milyonlarca insan için sağlık hizmeti sunmuştur.
Devamını Oku
GF ¢ 038: Emeklilikten Korunmayacak 17 Kötü Bahane
Maliye

GF ¢ 038: Emeklilikten Korunmayacak 17 Kötü Bahane

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC038_.mp3 Neyin üzgün olduğunu biliyor musun? Emeklilik planlaması ile ilgili tüm konuşmalara ve web'deki tüm bilgilere rağmen, milyonlarca insan hala emeklilikten tasarruf etmiyor. Daha da kötüsünü biliyor musun? Birçoğu berbat mazeretler veriyor! Şey, saatimde değil.
Devamını Oku
Sadece $ 5,000 ile bir Emlak Moğol Nasıl Olmalı
Maliye

Sadece $ 5,000 ile bir Emlak Moğol Nasıl Olmalı

Finansal bağımsızlığa ulaşmış birçok kişi bu kadar çok yatırım yapıyor. Bu sadece sonuçlara bakıyorsanız, imkansız bir başarı gibi görünebilir. Ancak küçük adımlarla başlayıp ilerlemeye devam ederek, yatırım yapmaya başlamak için daha küçük bir miktarınız olsa bile “emlak mogul” larına yolunuzu açabilirsiniz.
Devamını Oku