Sigorta

Kötü Bir Sigorta Acentesi Üzerine Bir İddia Raporlama

Bir sigorta poliçesine karşı dava açmak zorunda kalmak stresli olabilir. Ev sahibi sigortanız, araba sigortanız veya sağlık sigortanız olsun, bir hak talebinde bulunmanız bir şeyin yanlış gittiği anlamına gelir.

İddialarınızın hızlı ve profesyonel bir şekilde ele alınacağını ve istediğiniz sonucu alacağınızı ve hak talebinizle ilgili tazminat alacağınızı umarsınız. Bölgemiz birkaç yıl önce iç kasırgaya çarptığında, evimiz çok fazla hasar aldı. Tüm bölgemiz vuruldu, bu yüzden ilk sırada olduğumuzdan emin olmak için hemen sigorta şirketimizi aradık. Neyse ki, sigorta şirketimiz cevap vermemizde hızlıydı ve her şey derhal halledildi.

Not: Gönderiyi bölgemize isabet eden fırtınada görebilirsiniz: Acil Durum için Nasıl Hazır Olunur?

Ancak, bazen işler ters gidiyor ve acenteniz ya da sigorta acenteniz hak talebinizi yanlış değerlendiriyor ya da beklediğiniz adil sonucu almıyorsunuz. Bu durumda, sadece aldığınız şeyleri halletmek zorunda değilsiniz, kötü bir sigorta acentesi veya ajansını devletinizle ilgili bir iddiayla bildirebilirsiniz.

Kabul etmediğiniz bir karar aldığınız ilk adım, aracıyla daha iyi bir ödeme tutarı veya talep tutarı üzerinde anlaşma sağlamaya çalışmaktır. Eğer daha iyi olan tatmin edici bir anlaşmaya varabilirseniz, o zaman acenteye karşı bir hak talebinde bulunmak için harcanacak zaman ve enerji. Ancak, davanız adil bir şekilde ele alınmadıysa ya da bir anlaşmaya varamazsanız, o zaman devletle bir talepte bulunmanız gerekir.

Nereden başlamalı

Eyaletinizde kiminle iletişim kuracağının adını ve adresini bulmak için sigorta şirketinin devlet departmanını arayın. NY ve CT gibi bazı devletler, resmi sigorta departmanı talep merkezleriyle birlikte kullanmanız için kullanabileceğiniz tüketici şikayet formlarına sahiptir. Başlamak için bu formları yazdırabilir ve tamamlayabilirsiniz. Durumunuzda çevrimiçi olmayan formlar varsa, şikayetleriniz için şablon olarak kullanan ve bunu kullanan bir eyaletten yazdırabilirsiniz.

Eyaletinizde kiminle iletişim kuracağınızı belirlemekte güçlük çekiyorsanız, Ulusal Ulusal Sigortacı Birlikleri Komisyonuna başvurabilirsiniz ve onların siteleri sizi eyaletinizdeki uygun kişiye yönlendirecektir.

Hak Talebinde Bulunmak

Hak talebinizi temsilcinize karşı eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamak isteyeceksiniz. Bu, açık bir kafa ile düşünme ve yalnızca gerçekleri detaylandırma anlamına gelir. Tüm olayları ve kişileri kronolojik sırayla listelemek önemlidir. Vekil, polis, sigorta şirketi, doktor ya da davanızla ilgili olan herhangi bir kişiyi dahil edin.

Gerekli belgeleri ekleyin. Bu, bir sağlık hizmeti talebi veya bir araç iddiası olması durumunda bir kaza raporu açısından sağlık kayıtları olabilir. Orijinal belgelere dayanmak ve yanlış kopyalanması durumunda fotoğraf kopyaları göndermek ve ek kopyalar vermeniz önemlidir.

Göndermeden önce iddianızı imzalamayı ve tarihini hatırlamayı unutmayın. Daha sonra, sigorta talebinizin devlet departmanına göndermek isteyeceksiniz.

Takip et

Tatmin edici sonuçlar elde etmek istiyorsanız, takip etmek önemlidir. Genellikle iddianızı gönderdikten iki hafta sonra takip için yeterli zamanınız olur. Hak talebiniz ele alınana kadar her hafta takip edin.

Takip, Takip Et

Endüstriden olan bir arkadaşım mesajımı okudu ve iki sentini eklemek istedi. İyi bir bakış açısı olduğunu düşündüm, bu yüzden paylaşmak istedim…

Sigorta iddiaları hakkında birkaç gün önce seni gördüm. İşte olmak, bana bir akor vurdu. Pek çok şeyle uğraşabilirim, ama bana, makalenizin / postun / neyinizle ilgili bir kısmına sıkışmış olabilirim ki, iddialarının ele alınış biçimi ile ilgili bir sorunu olan herkesin kapalı bir kayıp mı olduğunu varsayıyor muydu? Kuşkusuz, makalenizin içeriğini araştırmamıştım, ama halkı eğitmeye çalıştığını farz ediyorum. Sadece objektif olduğundan emin olmak istedim! Doğal olarak, e-posta / yazılı metin, bu iletiye gerçek olmayan ve bağlam sağlamama izin vermiyor. Her şey iyi eğlencelidir ve hiçbir şey üzerinde herhangi bir uyku kaybediyorum - ya da bu konuda. Düşünmek için sadece bazı yiyecekler.

Olağanüstü müşteri hizmetleri almadıysanız ya da kapsanan bir zarar için teminat reddedildiyse, şikayette bulunmanız için gerekçeler vardır. En iyi sigorta şirketleri dağınık olursa, çalıştığım insanlarla ve şirketime inandığım kişilerle ilgili olarak, bunun kötü niyetli olmadığını biliyorum. Daha çok, insan hatası veya yanlış yorumlamalar. Özellikle sözleşmeye girdiğimde haksızlık ya da adaletsiz davranıldığımı düşünürsem, kendimi bir tüketici olarak şikayette bulunmaktan çekinmem. Ancak, eğer çatı daireniz çatının zemini zarar gördükten sonra çürümüş tavan döşemesini açığa çıkardığında, mülkünüzün genel bakımını kapsayacak şekilde sigortalanmasını beklerseniz - bir yargıç veya sigorta departmanı size yardım etmek için yapabileceği bir şey olmayabilir - bakım isn örtülmedi. Ayrıca, çoğu sigorta poliçesinde alternatif uyuşmazlık çözümlerini belirleyen alanlar vardır - değerlendirme, tahkim veya dosyalama davası olabilir. Çoğu zaman, bunlar, DOI'nin sorulmasının dışında, başkalarının yeterli olmadığı son aşama olarak görüldüğü (genellikle DOI'nin kat kat kat kat kat olacağını düşünüyorum).

Düşündüğüm bir başka şey ise, listenin en üstüne gitmek için iddianızı çabuklaştırmanızdı. Kesinlikle tüm sigorta şirketleri için konuşamamaktadır, ancak tecrübelerime dayanarak bunu söyleyebilirim, bu genel bir yanlış anlamadır. Çoğu şirket, ağırlığa dayalı hak talepleri belirler. Daha fazla hasara uğrayan insanlar genellikle önce denetlenir. Ancak, kendisine atanan çok sayıda öznel öğe de vardır - yani atanan ayarlayıcının program / lokasyonu. Başka etkenler de var, ama sadece bir hak talebinde bulunmanız hızlı bir şekilde denetleneceğiniz anlamına gelmiyor.

Her neyse, bu benim 2 sentim - veya buraya yazdığım miktara dayanan bir çeyrek var! Ben sadece bunu okumak gibi hissettim, belki de genel sigorta kavramı birçok kişi için kafa karıştırdığında hak ettiğinizi düşündüğünüz şeyi almadığınızda, uyumlu bir dosyalamayı desteklemektesiniz. Hiçbir şekilde, tüm sigorta şirketlerinin değişmeyen ahlak veya ahlaki olduğunu söylemem. USAA size birtakım hediyeler verdiğinden beri - sigortadaki mitlerle ilgili makaleye göz atın. Herhangi bir sigorta şirketinin katılacağı bazı ortakları listeliyorlar. Vay - Bunun birkaç cümle olacağını düşündüm ve bu bir kitaba dönüştü. Şimdi geri dönüp tekrar okumam ve her şeyi kapsıyorum! Her neyse, ciddiye almak istediğin için sana bir şeyler ver ve biraz şaka yaptım ve bu da jabda (iyi eğlencelerle) ve daha az sahnede ağırlaştı.

Bir sigorta acentesiyle kötü bir deneyimin oldu mu? Eğer öyleyse, deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

fotoğraf kredisi: BP America

Videoyu izle: Cumhuriyetçi: Önceden Varolan Koşullar Kendi Arızalarınız

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Evde Anne veya Anne Evde kalmak için ne kadar Hayat Sigortası ihtiyacınız var?
Sigorta

Evde Anne veya Anne Evde kalmak için ne kadar Hayat Sigortası ihtiyacınız var?

İkinci çocuğumuzun gelişi ile eşim ve ben ne kadar hayat sigortasına ihtiyacımız olduğunu tekrar gözden geçirdik. Sonra üçüncü oğlumuz vardı ve işini bıraktı, şimdi de bizi rahat ettirmek için ihtiyacımız olan miktarı belirlemeye çalışıyoruz. Ebeveynlerinin bize yakın yaşamaları ve onlara ihtiyacımız olduğunda çocuklarımızı izlemeye hazır olmaları açısından çok şanslıyız.
Devamını Oku
GFC 074: Uzun Vadeli Bakım İçin Planlama Yaparken Dikkat Edilecek 4 Faktör
Sigorta

GFC 074: Uzun Vadeli Bakım İçin Planlama Yaparken Dikkat Edilecek 4 Faktör

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_074_LTC_Part_2_.mp3 Emeklilik için hazırlanmak için her şeyi doğru yaptığınızı hayal edin. 401 (k) ve Roth IRA'nızı yıllardır azamileştirdiniz, ana ikametgahınızı yavaşça ödediniz ve yaşam masraflarınızı düşürdünüz. Medicare'e ulaşıncaya kadar sürecek birçok hayat sigortası ve güvenli sağlık sigortası aldınız.
Devamını Oku