Vergi

Senin 401k Erken ve Penaltı Ücretsiz talep 6 Yolları

Çalışıyorsun, kurtarıyorsun, emekli oluyorsun - bu Amerikan usulü, değil mi?

Ama iyi bir iş kazandığında ve erken emekli olanlardan biri olmaya başladığınızda ne olur - paranıza dokunmadan önce 59 1/2 yaşının IRS kurallarına uyuyor musunuz?

Erken 401k ve cezanızı talep etme yolları:

  1. Grim Reaper'dan Bir Ziyaret
  2. Kalifiye Engelli
  3. Sağlık Faturaları
  4. Afet yardımı
  5. 55 ve Servisten Ayrılmış
  6. 72 (t) İle Eşitlik ve Periyodik Kal

(Yan rant: IRS ve bu 1/2 yaşlarda ne halt oluyor? Bu benim rantımı bitiriyor.)

Eğer% 10 erken para cezası ödemek zorunda kalıyorsanız, henüz çıldırmayın. IRS - inanın ya da inanmayın - izin veriyor 401k para cezası olmadan para çekme yöntemleri. Ödülünüzü talep etmeden önce kurallara uyduğunuzdan emin olun.

Elden önce birkaç nota…

  1. Her zaman 401 bin kredi alma seçeneğine sahipsiniz (planınız izin veriyorsa). Bu almalısın anlamına mı geliyor? İlk önce dokunabileceğin çok acil acil durum fonlarının olduğunu umuyorum. Başka bir yol ve daha künt ifade: Sen Yeterli acil durum fonlarına sahip ol.. Anladım? Değilse, bildiğinizden emin olun. 401k zorlu çekilme kuralları.
  2. 401k'ınızdan herhangi bir çekiş yapmadan önce, sadece bu yazıyı okumaktan daha fazlasını yapın. Tabanı kapladığınızdan emin olmak için mali danışmanınıza ve / veya vergi uzmanınıza danışın.

Başka bir şey, aşağıda paylaşılan yöntemler% 10 cezadan kaçınmanıza izin verir, ancak onlar….TEKRARLIYORUM… Vergiyi ödemek zorunda kalmanızı engellemezsiniz.

Şimdi halledildiğimiz şu ki, 401 bin cezadan ücretsiz olarak nasıl para çekebileceğinizi görelim….

1. Grim Reaper'ın Ziyareti

Tamam, eminim ölüm muhtemelen duymak istediğin seçenek değil. sanırım teknik olarak fayda değilsin Ailenizin, emeklilik fonlarınızı, gömülme masraflarını karşılamak ve diğer gelir ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabilmeniz için fayda sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Sadece emin olun yararlanıcınızı güncelleyin <uyarıldınız.

2. Nitelikli Engellilik

Eğer bir sigorta şirketi veya Sosyal Güvenlik sigortası satın almanız ya da devre dışı bırakılmış olsaydınız, 401 bin cezadan ücretsiz olarak çekilme hakkına sahip olursunuz.

Durumunuzu doğrulamak ve cezayı önlemek için 401k sorumlunuza bir engel mektubu vermeniz gerekecektir.

3. Tıbbi Faturalar

Acil servisin ziyareti bugünlerde çok çabuk toplanabilir. Orta oğlumuz kafamızı banyo kapımıza çarptı ve bunu gerçekten çabuk bulduk.

Yazar Kasa

Onlara ödeme yapmazsan, bildiğin bir şey var ki seni toplayan borç tahsildarların var. Cezadan kaçınmak için birkaç şeyin olması gerekir:

  1. Aynı Yıl Geri Çekilir. Tıbbi faturalara katlandığınız yıl içinde parayı almanız gerekiyor.
  2. % 7.5 Kural. AGI'nizin% 7.5'ini (Düzeltilmiş Brüt Gelir) alın ve bu, ödenmemiş tıbbi faturaların 401k'ınızdan ücretsiz ceza talep etmenize izin verileceği ölçüde geçerlidir.

Bir yan notta, bunun için hak kazanmak için kesintilerinizi belirtmeniz gerekmez. Bunun ne anlama geldiğini bilmiyorsan, o zaman vergilerini senin için yapması için daha iyi para versen iyi olur.

Ve oğlumun acil servis ziyareti için 401k'mı tıkam gerektiğini düşünürseniz, kafanı oluktan çıkar.

4. Afet Yardımı

Yakın zamanda ABD'yi vuran tüm fırtınalar ve seller ile, bölgeniz afet yardımı olarak kabul edilirse, gerekli harcamalar için 401k'ınıza dokunabilirsiniz.

5. 55 ve Servisten Ayrılmış

IRS'ye göre, erken ya da zorla emekli olanlar 401 binlerine erken erişebilirler. Bu onların ifadesi:

“Katılımın, katılımcının 55 yaşına ulaştığı takvim yılı sırasında veya sonrasında meydana gelmesi durumunda, hizmetten ayrıldıktan sonra katılımcıya yapıldı”

Kalifiye tanımlı bir katkı planından, yani 401 (k) bir dağılımı alabilir ve% 10 cezadan kaçabilirsiniz. Bunu yapmanın dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta,% 10'luk cezayı önlemek için 401 (k), 457 veya 403 (b) 'den olması gerektiğidir.

Bu aslında babamın yasa gereği şirketinin satın alma işleminden geçtiği ve 55 yaşında bir erken emeklilik paketi sunulduğu için babamın başına geldi. 401k'lık bir parayı eline almak için nakit dağıtmak ve sonra da onun IRA'sı.

Bu önemli noktayı kaçırmayın: Paraya ihtiyacınız olabileceğini düşünüyorsanız, bir IRA'ya geçmeyin.

Geleneksel bir IRA'ya 401 (k) bir devir gerçekleştirdiyseniz, bu fırsatı zaten kaçırdınız. IRA'ya bastığınızda ve para çekildikten sonra,% 10'luk bir ceza puanı alırsınız. Bir IRA'ya geçmek daha sonra mantıklı olabilir, ancak emin olana kadar - bunu yapma.

6. Eşit ve Periyodik Kalmak 72 (t)

Başka bir daha karmaşık strateji - ben çok düşkün değilim - 72 (t) küçük bilmece kuraldır. Neden buna düşmüyorum? Çünkü 1. sizi uzun süre kilitler ve 2. çoğu için çok karmaşıktır.

Kural 72 (t) nedir? 72 (t) kuralı, 401k'ınızdan para çekme işlemlerinin “büyük ölçüde eşit periyodik ödemeler” olduğunu belirtmektedir. IRS'nin belirlediği üç yöntemden birini kullanmanız ve ardından ödemeyi belirli bir zaman dilimi için belirlenmiş bir programa almanız gerekir. Bu ödemeleri 5 yıl ya da 59 1/2 değerini döndürdüğünüzde (hangisi daha sonra gelirse) almanız gerekmektedir.

72 Örnek (t)

Diyelim ki 53 yaşında emekli oldunuz ve 72 (t) yapmayı seçtiniz, o zaman 7 yıl boyunca eşit ödemeleri almalısınız. Eğer 7 sene boyunca daha fazla paraya ihtiyacınız varsa, o zaman geri dönüp bu noktaya kadar çıkarılmış olan her şey için% 10'luk bir ceza ödemeniz gerekecektir.

Şimdi neden büyük bir hayranın olmadığımı görüyor musun?

Daha sonra başlarsanız 56 diyelim, daha sonra 59 1'e vardınız bile 59 yaşına kadar 5 yıl boyunca almalısınız.

401k Penaltı Ücretsiz Para Çekme

Görebildiğiniz gibi, senin 401k ceza ücretsiz dokunun. Sadece kurallara uyduğundan emin ol.

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Kolej İçin Amerikan Fırsat Vergi Kredisi
Vergi

Kolej İçin Amerikan Fırsat Vergi Kredisi

Emeklilik için tasarruf etmek yeterince zor. Yuva yumurtasını üniversitede çocuklarla finanse etmeye çalışmak neredeyse imkansız görünüyor. Gökyüzü roketi kolej harçları ödemek için çalışıyorum en iyi depresif ve her küçük yardımcı olur. IRS'den yardım almak isterseniz, Amerikan Fırsat Vergi Kredisi'ne hoş geldiniz.
Devamını Oku
Alternatif Minimum Vergi - Sadece Zenginlik İçin Değil
Vergi

Alternatif Minimum Vergi - Sadece Zenginlik İçin Değil

Düzenli vergi ayraçları yıllardır enflasyona göre ayarlanmış olsa da, Alternatif Asgari Vergi'nin olmaması. Bu yüzden orta gelirli bireyler aday olabilir. Geliriniz 75.000 ABD Doları'nın üzerindeyse, AMT adayı olarak kabul edilirsiniz. Sizi savunmasız kılan çok sayıda kesinti olabilir: birkaç çocuk, ikinci bir ipotek faiz indirimi, sermaye kazancı, yüksek devlet ve yerel vergiler ve ISO'lar (Teşvik Stok Seçenekleri).
Devamını Oku