Yatırım

Stok Online Satın Nasıl

Bir süreliğine bir şeyler yapıyorsanız, çoğu zaman verilen şeyleri alma eğilimindesiniz.

Potansiyel müşteriden, birkaç yıldır tanıdığım birinden bir telefon aldım. Bana herkesin bildiğini düşündüğüm bir soru sormaya çağırdılar.

Mesleğime gelince, böyle bir temel soruydu, dediğim gibi, sadece aldım ve herkesin bunu nasıl yapacağını bildiğini düşündüm. Soru,

Stokları nasıl alırım veya hisse senetlerine nasıl yatırım yaparım?

Ben cevabı bilmiyorlarsa büyük olasılıkla okuyucuların önemli bir kısmının da iyi olmadığı sonucuna vardım, bu yüzden bir dakika sürecek ve satın almaya başlayabileceğiniz farklı yollardan bazılarını ele alacağım. hisse senetleri.

Çevrimiçi satın almaya başlamanıza yardımcı olacak 5 ipucu:

 1. Vakfınızı Dökün
 2. Stoklar Online Alış
 3. Computershare.com ile Bireysel Hisse Alımı
 4. Hisse Senedi İhraç Eden Firmadan Doğrudan Satın Alma
 5. Bir Komisyoncu ile Hisse Alımları Mekaniği

Arayan kişiye biraz arka plan vermek için, 401K'daydılar, böylece emeklilikleri için yatırım yapıyorlardı, ama aslında hiçbir zaman bireysel hisse senetlerine yatırım yapmak için dışarı çıkmamışlardı.

Üzerinde sıcak bir şeyler vardı ve bir miktar para kazanabileceklerini düşündüler, böylece satın almak istediler. Kendi araştırmalarını yapıp stoğu satın alabilmesi için ona birkaç farklı yer verdim.

Paranızı yatırmak için kaşınıyorsanız, büyük incelememize yaptığımız yatırımların farklı yollarını araştırın. Motif Yatırım İncelemesi.

Vakfınızı Dökün

İlk önce, hisse senedi satın almak istiyorsanız, bir vakıf setinizin olduğundan emin olun. İnsanlar beni aradığında her zaman nefret ediyorum ve bireysel hisse senetlerine yatırım yapmaya başlamak istiyorlar, ancak emeklilikte birikmiş hiçbir şeyleri yok.

 • 401K’ları yok.
 • Onların bir IRA'sı yok.
 • Hiçbir şeyleri yok.
 • Acil bir fonu yok, ancak yatırım yapmaya ve borsada oynamaya başlamak istiyorlar.

Bu benim en büyük evcil hayvan pelarından biridir. Bir ev gibi, değil mi? Bir ev ile önce bir vakıf inşa etmelisin. Çatıda çalışmaya başlamayın ya da çerçeve işi ya da temeli atılmadan önce büyük ekran TV ve kanepeler gibi iç aksesuarları yapmaya başlamayın.

Dışarı çıkmadan önce stokları almaya başlayın. Bu benim giriş reddi beyannamemdir, ama sadece önce orayı almak istedim.

Stoklar Online Alış

Şimdi, hisse senedi almaya başlamaya hazırsanız ve bunu yaparken kendinizi rahat hissediyorsanız, gidebileceğiniz birkaç farklı alanınız var. Gidebileceğiniz ilk yer herhangi bir indirim komisyoncusudur. düşünmek Scottrade, E * TİCARET, Allyve eminim sayısız başkaları var, ama bu yerler iyi. Yeni başlayanlar için çok, çok ucuzlar.

Bazen hesapları ücretsiz açabilirsiniz. Daha sonra hisse senedini satın almak için ticareti yapmak için ticaret başına 15 dolara kadar 7,95 dolar kadar ödeyebilirsiniz. Bu oldukça mantıklı, özellikle de sadece burada birkaç ticaret yapıyor olacaksanız. Bazıları ve ben tüm kurallara aşina değilim, ancak çok fazla işlem yapmazsanız, sizden yıllık ücret talep edebilirler.

Katılmadan önce tüm ince yazıları ve kuralları kesinlikle okuyun. Online indirim komisyoncusu satın alma. Burada birkaç hisse senedi alacağınız bir şey varsa, bu geçerli bir seçenek olabilir.

Computershare.com ile Bireysel Hisse Alımı

Satın alma işlemlerini çevrimiçi yapmak için rahat olmanız durumunda başka bir seçenek de şirket üzerinden satın almaktır. Çok sayıda farklı şirket ile çok sayıda düzenlemesi olan bir web sitesi, Computershare'dır.

Hisse senetleri mi yoksa kendilerine verilmiş olan hisse senedine sahip müşterilerim olduğunda, oldukça sık olarak computerhare.com sorumlusu. Onları tasfiye etmek veya kaç hisseye sahip olduklarını öğrenmek için çağırmak zorunda kalacaklar. Computershare, bu farklı şirketlerin bir çoğu için ortak bir merkez gibi görünüyor.

Kısa bir süre önce Computershare ile biraz daha ilişkim olduğu için, bir yatırım olarak değil, daha çok bir hatıra olarak benim çocuklarım için hisse senedi almak istemiştim. Bir pay almak istedim, oğlumun ismini bir emanet hesabı şeklinde yazdım. Gerçek bir sertifikaya sahiplerdi, çerçeveleyip duvarlara koyabileceğimiz ve bir hatıra sahip olabileceğimiz bir şey vardı. Satın almak istediğim belirli bir stoğu bulmaya çalışırken zorlanıyordum. Tabii ki Computershare'dan geçtim ve o şirketle bir anlaşma yaptım, bu yüzden yakında yapacağım.

Computershare, bu şirketlerin çoğuyla bir ilişkisi var. Computershare.com adresine gidebilir ve bağlantılarını takip edebilirsiniz. Yatırımcıların merkezine gittiğinizi düşünüyorum ve oradan da bazı şirketlerin bir anlaşmaya sahip olduklarını görebilirsiniz. Sanırım 500'den fazla şirket var. Web sitesini sadece iki kez kontrol etmek için kontrol etmeliyim, ama gidebileceğiniz başka bir mekan. Sanırım 15 dolarlık bir işlem ücreti olabilir, bu yüzden bunu yapmak için çok az maliyet gerekiyor. Bireysel iyi hisse satın almak için gidebileceğiniz bir başka iyi, kendin-yap, çevrimiçi arena.

Hisse Senedi İhraç Eden Firmadan Doğrudan Satın Alma

Bazen, Computershare gibi bir hizmet kullanmadan doğrudan yayınlayan şirketten hisse satın alabilirsiniz. Bu esas olarak büyük, iyi kurulmuş şirketler ile kullanılabilir. Şirketin şirket web sitesinde bulabileceğiniz yatırımcı hizmetleri departmanına başvurarak hizmeti sunup sunmadığını öğrenebilirsiniz.

Bunun büyük avantajlarından biri, şirketlerin genellikle herhangi bir işlem ücreti talep etmemesidir, bu nedenle stokları maliyetle satın alabilirsiniz. Ve bazı şirketler hisselerinizi şirkete geri satmanıza bile izin verecek.

Damlar. Bazı şirketler bile bilinen programlar sunuyor Dividend R,ebennvestment Pgenellikle DRIP olarak bilinen lans. Bu plana katıldığınızda, kâr paylarınız otomatik olarak şirket hisselerinin ilave hisselerini satın alarak yeniden yatırılır. Bu, bir şirkette uzun vadeli bir yatırım pozisyonunu tutmayı taahhüt ettiğiniz uzun vadeli bir pozisyon oluşturmanın bir yoludur.

Yatırım Fonları ve Borsa Yatırım Fonları (ETF)

Borsaya yatırım yapmak istiyorsanız, ancak bireysel hisse senetleri ile bunu yapmakta rahat değilseniz, bir yatırım fonu veya bir ETF'ye yatırım yaparak çok sayıda hisse senedine yatırım yapabilirsiniz.

Fonlara yatırım yapmanın çeşitli avantajları vardır:

 • Bireysel hisse senetlerini seçmek zorunda değilsiniz, fon yöneticisi bununla ilgilenir.
 • Her fon, çeşitlendirilmiş hisse senedi portföyünü temsil eder; Bu önemlidir çünkü daha fazla sayıda stok bulundurmak sadece bir veya iki kişiye sahip olmaktan daha az risklidir
 • Bir fon üzerinden satın aldığınızda işlem maliyetleri, özel bir hisse senedi portföyü oluşturmaya çalışmaktan çok daha düşüktür.
 • Para ile ilgili tek kararınız ne zaman satın alınacağına ve ne zaman satılacağına karar vermek; Kolayca para ticareti yapabileceğiniz için, pozisyonlarınızı hızlı bir şekilde içeri ve dışarı taşıyabilirsiniz.
 • Fonlar, genel pazarda ya da enerji ve sağlık gibi çeşitli sektörlerde yatırım yapabileceğiniz çeşitli tiplerde gelir.

Fonlara yatırım yapmanın bir başka avantajı da, tek tek hisse senetleri ticaretini yapabileceğiniz kadar kolay satın alıp satabilmenizdir. Yukarıda belirtildiği gibi bir indirim aracı kurumundan satın alabilirsiniz. Ancak bunları, örneğin, yatırım fonu aileleri aracılığıyla da satın alabilirsiniz. Öncü ve doğruluk. Bunlar en büyük yatırım fonu şirketlerinden iki tanesidir, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz onlarca kişi vardır.

Fon Aileleri. Bir fon şirketi aracılığıyla doğrudan satın alma - bazen ‚Äúfund ailesi olarak anılır - bir indirim aracı kurumundan satın almaktan genellikle daha ucuzdur. Çünkü fon ailesi içinde genellikle işlem maliyetleri yoktur.

Endeks Fonları ve Aktif Yönetilen Fonlar. Farkında olmak için iki genel fon türü vardır. endeks fonları ve aktif olarak yönetilen fonlar. Endeks fonları S & P 500 gibi yerleşik yatırım endekslerine yatırım yapmaktadır. Endeks fonları ETF'ler için daha tipiktir. Bir endekse yatırım yaptıkları için, portföy içindeki menkul kıymetler sadece endeksin bileşimi değiştiğinde işlem görmektedir. Bu nispeten ender görülen bir olay olduğundan, endeks fonları çok az hisse senedi devirine sahiptir, yani fondaki yatırım harcamalarının çok düşük olduğu anlamına gelir.

Aktif olarak yönetilen fonlar genellikle yatırım fonlarıdır. Ticaret, endeks fonlardan çok daha fazla eğilim gösterir ve daha yüksek yatırım harcamalarına sahiptir. Bu nedenle, endeks fonları genellikle aktif olarak yönetilen fonlardan daha iyi performans gösterir ve muhtemelen çoğu yatırımcı için daha iyi bir seçimdir.

Yük Ücretleri. Ayrıca, fonların bazen ‚Äçalış ücretleri‚Äù olarak bilinenleri de yüklediğini bilmelisiniz. Bunlar, fona yerleşik bir zaman ücretidir ve genellikle satın aldığınız fonun değerinin% 1 ila% 3'ü arasındadır. Ön ödemeli olarak (ön uç yük olarak bilinir) veya satışta (arka uç yükler) ve bazen hem bazı fonlarda ücretlendirilebilirler.

Yükler yüksektir, bu yüzden yüksüz fonları tercih etmelisiniz. Sadece satın almak için daha az pahalı olmakla kalmıyor, aynı zamanda, seçtiğiniz her seferinde fonunuzu almak için ne kadar para ödemeniz gerektiğine dair endişeleriniz yoksa, seçtiğiniz her durumda pozisyonunuzu kapatmak için daha fazla özgürlük hissedeceksiniz.

Robo Danışmanları

Hisse senedi piyasasına yatırım yapmak istiyorsanız, ancak bireysel hisse senetleri ile bunu yapmakta rahat değilseniz ya da hangi yatırım fonlarını veya ETF'leri satın alacağınızdan emin değilseniz, bir seçeneğiniz daha var demektir. Son yıllarda yaygın olarak bilinen bir grup çevrimiçi, otomatik yatırım platformu geliştirilmiştir. robo danışmanları.

Bunlar, yatırım portföyünüzü sizin için yönetecek yatırım platformlarıdır ve bunu, insan yatırım danışmanlarının harcadığı yıllık% 1 ila% 2 oranından daha az bir ücret karşılığında yaparlar. Tahsisini robo danışmanı ile siz belirlersiniz - sizin için özen gösterirler - o zaman paranız otomatik olarak yönetilir ve platform tarafından yatırılır. Sadece sorumluluğu hesabınıza para yatırmaktır.

Artık onlarca robo danışmanı var, ama en popüler - ve saygın biri - şerefiye. Yatırımlarınız için profesyonel yönetim sağlarlar, yıllık% 0,15 ila% 0,35 arasında bir ücret karşılığında. Benim gör İyiliğin tam değerlendirmesi daha fazla ayrıntı için.

Bir Komisyoncu ile Hisse Alımları Mekaniği

Tamam, eğer hala hisse senedi satın almak istiyorsan ve bunu yapmak için online olarak rahat olmuyorsan, seni suçlamıyorum. Bu pek çok insan için korkutucu olabilir. Online bir hesap açıp bazı yüzsüz operasyonlara para göndermelisiniz.

Sahip olduğunuz diğer seçenek, yerel bir yatırım evine, yerel borsa brokerine gidebilir ve bunlar üzerinden hisse senedi satın alabilirsiniz. Sadece bildiğiniz gibi, bu yöne doğru giderken muhtemelen daha fazla para ödeyeceksiniz, ama daha da fazlası, en azından konuşabileceğin birinin yüzü var. Gerçekten de olsa, size çok para kazandıracağını düşündükleri uzmanlıklarını paylaşabilirler. Ayrıca, bu vakıf setine sahip olmanız için sizi umutlu bir şekilde eğitecek birileri var.

Tüm bu farklı aracı kurumlar fiyatları üzerinde değişiklik gösteriyor, ancak en azından düşünmek zorundayım ki işlem başına yaklaşık 40 $ harcıyor olacaksınız. Yani belli sayıda hisse alırsanız 40 dolar. Tekrar satıyorsan, başka bir 40 dolar. Bu daha küçük bir miktar işlem için. Ne kadar yüksek bir işlem yaparsanız, satın aldığınız paylar o kadar fazla olur ya da hisse fiyatı ne kadar yüksek olursa komisyonun ne kadar olacağı belirlenir.

Bu firmalardan bazıları, sık sık ticaret yapmazsanız, size küçük bir hesap ücreti veya hareketsizlik ücreti ile vuracaklar. Bunun bilincinde olun. Kesinlikle gitmek için en ucuz yön değil. Tipik olarak, müşterilerle çalışırken ve bazı hisse senedi işlemleri yapmak isterlerse veya daha küçük bir akrabası veya hisse senedini satın almak isteyen çocuklarına sahiplerse ve bunu yapmak istedikleri tek şey, genellikle onları Bu çevrimiçi platformlar, sadece birkaç kuruşa yardım etmek için rahatlarsa.

Bunlar sahip olduğunuz farklı seçeneklerden bazıları. Stok almak isterseniz, çevrimiçi indirim brokerlerinden birine çevrimiçi olarak gidebilir veya computershare.com adresine gidebilirsiniz. Yerel aracılık için rahat değilsen. Ardından, alışveriş yaptığınızda, potansiyel maliyetin ne olacağını görmek için bir veya iki farklı aracıyla görüşebilirdim. Ben sadece derdim

“Hey, 100 pay almanın maliyeti ne kadar…”
ve sadece bir miktar hisse senedi, belki de ilgilendiğiniz hisse senedini verin, ne olduğunu ve ne kadar ücret alacağını görmek için. Kendine ne aldığını bildiğinden emin olmak istiyorsun. Devam etmeden önce ince baskıyı okuduğunuzdan ve bu ilk yatırımı yaptığınızdan emin olun.

Bu materyalde dile getirilen görüşler yalnızca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır. Hangi yatırımların sizin için uygun olabileceğini belirlemek için yatırım yapmadan önce mali danışmanınıza danışın.

Videoyu izle: Kobicini Yazılım - Stok Ekleme

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

İyi Finansal Cents Yapan 107 Şey
Yatırım

İyi Finansal Cents Yapan 107 Şey

Yaptığınız her finansal karardan önce kendinize “Mantıklı mı?” Diye sormalısınız. Kişisel finans dünyasında, diğeri için mantıklı olan şey mantıklı olamaz. Son kararda çeşitli faktörler oynayacaktır. Bugünün koleksiyonu 107 (iki bonus ile) iyi finansal “sent” yapan şeyler.
Devamını Oku
Çalışırken Hizmet Dağılımı - 401k Rollover
Yatırım

Çalışırken Hizmet Dağılımı - 401k Rollover

401k'ınıza göre çalışırken eski ıslık günlerini hatırlıyor musunuz? Şirketiniz 401k'ınıza çok güzel bir maç yapmıştı. Dengeniz her zaman yüksekte ve emeklilik ufukta olduğu gibi görünüyordu. Sonra 2008 geldi ve ıslık daha çok bir sızlanana dönüştü. Merak etme, ben de sızlanıyordum.
Devamını Oku
Üfleme olmadan 500.000 $ yatırım nasıl
Yatırım

Üfleme olmadan 500.000 $ yatırım nasıl

“Jeff, 500.000 dolar sahibiz ve nasıl yatırım yapacağımızı bilmiyoruz”. Yatırım yapmaya hazır bir çek hesabı içinde 500.000 dolar tuttuğumu itiraf ediyorum, ancak hiç ilgisi olmayan çok az kazanç elde etmek “iyi sorunlardan” biri. Fakat kendinizi bu durumda bulursanız ve omuzlarınızda düz bir kafaya sahipseniz, çok ezici olabilir.
Devamını Oku