Yatırım

Robo-Investing - Sizin İçin Çalışacak mı?

Robo-yatırım yeni bir konsept - sadece birkaç yaşında - yatırım endüstrisini fırtına ile alıyor.

Artık geleneksel yatırım yöneticileri tarafından alınacak ücretlerin oldukça altında olan otomatik yatırım hizmetleri ve ücretleri sunan düzinelerce robo-danışman var.

Düşük maliyetli bir yatırım yönetimi arıyorsanız - sizin için her yatırım detayını ele alan tür - o zaman robo-danışmanlara yakından bakmanız gerekir.

Yatırım ihtiyaçlarınız için mükemmel bir çözüm olabilirler.

Robo Danışmanı nedir?

Bir robo-danışman çevrimiçi, otomatik bir yatırım platformudur. Yatırımlarınızın günlük yönetimini yöneten çevrimiçi bir finansal danışman olarak görev yapmaktadır. Bir robo-danışman ile kaydolduğunuzda, hesabı finanse etmek için para sağlarsınız ve platform sizin için her şeyi ele alır.

Robo yatırımına girişiniz genellikle anket ile başlar. Robo-danışman, size hedeflerinizi ve risk toleransınızı oluşturmak için tasarlanmış bir avuç soru soracaktır. Bu belirlendikten sonra, platform, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanan bir portföy oluşturacak ve risk mizacınız ile tutarlı bir risk seviyesi koruyacaktır.

Robo-yatırım sadece 2010 yılında, şu anda en büyük iki bağımsız robo-danışman olan Betterment ve Wealthfront'ın hizmetlerini başlattığı bir şey olmaya başladı.

Robo-danışmanlar, endüstride devrim yaratan çok düşük bir ücret yapısıyla, otomatik bir yatırımın cazip bir karışımını sağlar.

İronik olarak, sağladıkları hizmetlerin hiçbiri aslında yeni değil. Geleneksel insan yatırım danışmanları bu hizmetleri uzun yıllardır teklif ediyorlar, ancak çok daha yüksek ücret alıyorlar ve sadece çok büyük yatırım portföyleriyle çalışıyorlar. Gerçek bir şekilde, robo-danışmanlar profesyonel bir yatırım yönetimini kitlelere uygun bir fiyatla getiriyorlar.

Robo Danışmanlar Nasıl Çalışır?

İki robo-danışmanın ikisi de aynı değildir, ancak hepsinin ortak özellikleri vardır.

Modern Portföy Kuramı (MPT).

Hemen hemen tüm robo-danışmanlar, MPT'yi temel yatırım metodolojisi olarak kullanmaktadır. MPT esas olarak uygun varlık tahsisinin yatırım başarısının anahtarı olduğunu düşünmektedir. Bu nedenle, belirli bir güvenlik seçiminden ziyade, belirli temel varlık sınıflarına maruz kalmanın sürdürülmesine yönelik yatırım faaliyetlerine odaklanmaktadır.

Borsa Yatırım Fonları (ETF).

MPT ile tutarlı olarak, robo-yatırım, portföy yapımında ETF'leri yoğun olarak kullanmaktadır. ETF'ler tipik olarak bir avuç piyasa sektörüne yatırım yapan endeks fonlardır. Örneğin, bir robo-danışman platformu, ABD borsalarını, uluslararası pazarları, gelişmekte olan pazarları, ABD devlet tahvillerini, ABD şirket tahvillerini ve yabancı devlet tahvillerini kapsayan endeks bazlı ETF'lere yatırım yapabilir.

Tipik bir robo-danışman platformu genellikle, her bir geniş pazarı temsil eden bir fon ile az sayıda ETF ile çalışacaktır. Bu nedenle, yatırım portföyünüz 10 ila 12 ETF'den daha fazla olmayacaktır. Ancak, bu az sayıda fon aslında binlerce menkul kıymete maruz kalmaktadır.

ETF'lerin büyük bir avantajı, düşük maliyetli yatırım araçları oldukları gerçeğidir. ETF, yatırım fonlarıyla tipik olan yükleme ücretlerini ödemiyor. Geniş piyasaların endeksine dayandığından, nadiren fondaki menkul kıymetleri satmaktadırlar. Bu, çok düşük yatırım ücretlerine sahip oldukları anlamına gelir. Bu sebeple, yatırım kazançları yatırımcılara aktarılmaktadır.

Tamamen Otomatik Yatırım.

Otomatik yatırım, tüm yatırım sürecinin, yatırımcı görüşünün dışında ya da en azından yatırımcıların görüş alanının dışında gerçekleştiği anlamına gelir. Bir robo-danışman ile yatırım yapmak için kaydolduktan sonra, tüm süreç sizin için ele alınır. Bu, portföy oluşturma, periyodik yeniden dengeleme ve günlük yönetim sorumluluklarını içerir. Yatırım karmasındaki tek sorumluluğunuz hesabınıza para yatırmaktır. Her şey sizin için ele alınır, bu platformlar olarak adlandırılan birincil nedenidir Robo-danışmanları.

Vergi optimizasyonu.

Çoğu robo-danışman bu hizmeti otomatik olarak ve genellikle ücretsiz olarak sunar. En azından, ETF'lerin kullanımı, hesapta oluşturulacak sermaye kazancı miktarını en aza indirir. ETF'ler - aktif olarak hisse senedi alım satımı yapmadıkları için - fiyat artışını içerdikleri menkul kıymetler olarak değer kazanıyorlar. Nadiren menkul kıymet satıyorlar, yani yatırımcılara geçmek için çok az sermaye kazancı var.

Ayrıca, sermaye kazançlarının gerçekleştiği yerlerde, uzun vadeli olma eğilimi gösterirler. Bu, uzun vadeli sermaye kazançlarına uygulanan daha düşük vergi oranlarından yararlanabileceğiniz anlamına gelir. Buna karşılık, aktif olarak işlem gören yatırım fonları tarafından üretilen kısa vadeli sermaye kazançları, olağan gelir vergisi oranlarınız üzerinden vergilendirilebilir. ETF'leri kullanarak, robo-danışmanlar bu durumdan tamamen kaçınıyor.

Yatırım tahsisi, robo yatırımında yaygın olarak kullanılan bir başka vergi optimizasyon stratejisidir. Platformlar, genellikle vergiden muaf emeklilik hesaplarında faiz ve temettü üreten yatırımlar ayırırken, uzun vadeli sermaye kazançları vergi oranlarından faydalanabilecekleri, düzenli vergilendirilebilir hesaplara yatırım üreten potansiyel sermaye kazançları tahsis ederler.

Vergi Kaybı Hasatı veya TLH.

Bu, diğer yatırımlardan elde edilen sermaye kazançlarını dengeleyecek sermaye kayıpları yaratmak için pozisyonları kaybetme sürecidir. IRS yıkama kurallarını önlemek için daha sonra satın alınabilir. Bu süreç, uzun vadede varlık pozisyonlarını korumanızı sağlarken, yıllık vergi yükümlülüğünüzü azaltmak için vergi indirimi varlık satışları yaratmanızı sağlar.

Bazı robo-danışmanlar - Betterment ve Wealthfront gibi (aşağıdaki Tabloya bakınız) - portföy büyüklüğüne bakılmaksızın tüm yatırımcılara TLH teklif ediyor. Diğerleri ise ek ücret karşılığında premium hizmet sunmaktadır. Bazıları bunu hiç önermiyor, ancak sektörde daha popüler hale geliyor.

Vergi kaybı hasadı karmaşık bir konudur. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz Wealthfront, Wealthfront Tax-Loss Harvesting White Paper'da mükemmel bir kaynak oluşturdu.Uzun bir okumadır, ancak TLH'nin karmaşıklıklarını ve ürettiği uzun vadeli faydaları açıklayacaktır.

Beyaz kağıt, uzun vadeli yatırım performansınızı yılda en az% 1,27 oranında artırabileceğinizi savunmaktadır.

Düşük Ücretler.

Robo yatırım tekliflerinin çevrimiçi finansal danışmanlık türüne uzun zamandır geleneksel insan yatırım danışmanlarından ulaşılabilir. Ancak, bu danışmanlar hizmetleri için daha yüksek ücretler talep etmektedir. Genellikle, her yıl portföy değeri için% 1 ile% 2 arasında ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.

Söylemeye gerek yok, bu yatırım geri dönüşünüzden büyük bir parça alabilir. Dahası, geleneksel yatırım danışmanları genellikle çok büyük bir portföy boyutuna sahip olmanızı gerektirir - genellikle 500.000 $ veya daha fazla.

Ancak ücret yapısı, robo-yatırımın gerçekten göze çarptığı yerdir. Robo danışmanlar genellikle portföy değerinizin% 0,25 ila% 0,50'si arasında bir yıllık ücret alırlar. Bu, geleneksel insan yatırım danışmanlarının ücretinin sadece bir kısmı. Dahası, hizmetlerini ücretsiz sağlayan robo-danışmanlar da var.

Bu muhtemelen robo-yatırımın en büyük avantajı ve tüm portföy büyüklüklerinin yatırımcıları için birincil çekimdir. Yıllık ücretlerde yıllık% 1'lik bir fark, bir portföy üzerindeki yatırım getirisini% 6'dan% 7'ye çıkartabilir. Ve bu büyük bir fark yaratabilir. % 30'da 30 yıllığına yapılan 100.000 dolarlık yatırım, 574.350 $ 'lık bir portföy oluşturacak. Ancak% 7'si 761.225 $ 'lık bir portföy oluşturacak.

Bu yaklaşık 187.000 dolarlık bir fark, ve bu yüzden robo-danışmanlar bu kadar hızlı popüler oluyor.

Yeni ve küçük yatırımcılara yönelik bir yönelim.

Şu ana kadar tartıştığımız en az iki faktör, yeni ve küçük yatırımcıların lehine - otomatik yatırım ve düşük ücretler - çalışmaktadır. Ama üçte biri var. Robo danışmanların çok düşük asgari depozito gereksinimleri vardır. Bazıları birkaç bin dolar, bazıları sadece birkaç yüz dolar, bazılarının ise asgari depozito şartı yoktur (Tabloya bakınız).

Bu, başlangıçta çok az parayla çalışan yeni ya da küçük yatırımcıya mükemmel şekilde uygundur. Robo-danışmanlar, yatırımcılara çok az ya da hiç ön parasız yatırımcılar için oldukça uygundur ve hesabınızı oluşturmanın bir yolu olarak düzenli otomatik hesap ödemelerini teşvik ederler.

Kontrol, birikim ve emeklilik hesaplarınızda yaptığınız gibi, robo-danışman hesabınıza belirli bir miktar parayı maaş ödeyebilirsiniz. Para, zamanla yavaş yavaş büyüyecek ve daha sonra sizin için otomatik olarak yatırılacaktır.

Robo-Yatırımın Faydaları

Robo-danışmanların bu kadar hızlı olmasının bir nedeni var. Göz ardı edilmek için çok fazla fayda sunuyorlar. Birçoğu, daha yüksek fiyatlı geleneksel yatırım danışmanlarıyla ne bulacağınıza benzer hizmetler sunuyor. İşte bu servislerin örnekleri:

Profesyonel Portföy Yönetimi.

Robo-yatırım geleneksel yatırım danışmanlarından gelen faydaları elde etmenizi sağlar. Gerektiğinde yeniden dengelenen, varlık sınıflarının tahsis edilmiş bir karışımı ile profesyonel yatırım yönetimi elde edersiniz. Bu, daha büyük yatırımcıların daha fazla para ödeyeceği hizmet türüdür.

Robo-danışmanlar, sizin için yatırım faaliyetinizin tüm ayrıntılarını ele alan bir çevrimiçi finansal danışman hizmeti sunarlar.

Bu, yatırım yapmak için çok fazla araştırma yapmak zorunda kalmamanız, ya da yatırım seçiminden endişe duymanız ya da satın almanız ve satmanız gerektiği anlamına gelir. Hepsi senin için halledildi.

Çok Düşük Ücret Yapısı.

Geleneksel bir yatırım yöneticisi, portföyünüzün% 1,5'i gibi bir şeyi sizin yerinize yönetmek için sizden ücret alabilir.

Ancak bir robo-danışman ile, esasen aynı yatırım yönetimi hizmetlerini% 0,5 veya daha azına alabilirsiniz. Bu sadece uzun vadede net yatırım getirilerinizi arttırmakla kalmaz, aynı zamanda yatırımları genel olarak daha az riskli hale getirir.

Bir yıl içinde yatırımınızın% 10'unu kaybedebileceğinizi düşünün. Eğer yatırım danışmanınız size% 1,5 oranında vergi yüklerse, net zararınız% 11,5 olur. Şimdi bir robo-danışman ile aynı% 10'luk bir kayıp yaşarsanız, net kaybınız sadece% 10.5 olacaktır. En azından yatırım pozisyonunuzdaki düşüşün bir miktarını körükler. Ve kayıpları en aza indiren herhangi bir strateji de riski azaltır.

Invest-ve-unut.

Bu, kendinizin yapacağı yatırımın, bir çok zengin-çabuk gurunun kabul edeceğinden çok daha karmaşık ve zaman alıcı olduğu talihsiz bir gerçektir. Yatırım hedeflerinizi tanımlamanız, bu hedeflere ulaşması muhtemel bir portföy karışımı oluşturmanız, çeşitli menkul kıymetleri araştırmanız, menkul kıymetleri satın almanız, portföyü periyodik olarak yeniden dengelemek ve daha sonra söz konusu yatırımları ne zaman satacağınızı bilmek zorundasınız.

Ancak robo-danışmanlar çevrimiçi mali danışmanınız olarak hareket eder. Tüm yatırım sürecini sizin için hallediyorlar. Tek yapmanız gereken hesabınıza para yatırmaktır ve çevrimiçi yatırım danışmanı sizin için geri kalanını halleder. Bu, hayatınızın geri kalanına konsantre olmak için sizi özgürleştirir.

Devam etmekte olan bir yatırımcı olabilirsiniz - ellerinizi kirletmek zorunda kalmadan - ama yine de ihtiyacınız olan veya yapmak istediğiniz her şeyi yapmak için zamanınız var.

Hem büyük hem de küçük yatırımcılar için mükemmel bir anlaşma. Ne de olsa herkesin zamanı, eğilimi veya ana yatırımcı olma ilgisi yoktur. Aslında, çok az sayıda bireysel yatırımcı özellikle iyi.

Bu yüzden çoğu insanın yaşamak için yatırım yapan uzmanlara güvenmesi en iyisidir. Uzmanlıklarından ve sahip oldukları araçlardan faydalanıyor ve bunu son derece düşük bir ücretle yapıyorsunuz.

Robo-yatırım, yeni yatırımcılar için mükemmeldir.

Yeni yatırımcıların çoğu için yatırım yapma zorluğu yatırım yapmak için para kazanıyor. Kazanan bir yatırım portföyü oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm araştırmaları yapmak için zamanınız olmayabilir. Robo-danışmanların sağladığı otomatik yatırım süreci, yeni yatırımcıların yatırım sürecinin sadece bir yönü üzerinde çalışmasına olanak tanır ve bu da onların hesaplarını finanse eder. Diğer her şey sizin için ele alınır.

Robo-danışmanlar aynı zamanda kendiniz yapmak için beceri ve uzmanlığa sahip olmadan önce yatırım yapmaya başlamak için mükemmel bir yoldur. Örneğin, yatırımlarınızda para kazanmak ve portföyünüzü büyütmek için bir robo-danışman kullanarak işe başlayabilirsiniz. Ancak, bu portföyde yeterli paranız olduğunda, yatırım yapmak için kendinizinkini genişletmek ve düşünmek isteyebilirsiniz.

Bu noktaya ulaşırsanız, paranızın büyük kısmını robo-danışman tarafından yönetilmeye devam edebilir, küçük bir miktarını da kendi hesabınıza yönlendirebilirsiniz. Daha sonra, paranızın çoğunun bir çevrimiçi finansal danışman tarafından profesyonel olarak yönetilmeye devam ettiği bilgisiyle, doğrudan yatırım yaparak elinizi deneyebilirsiniz.

Robo-Yatırımın dezavantajları

Şüphelendiğiniz gibi, robo danışmanlar neredeyse mükemmel yatırım araçlarıdır. Atlamadan önce bilmeniz gereken bazı dezavantajları vardır. Fakat bu dezavantajların herhangi biri tarafından şok edilmeyi beklemeyin. Bunlar, herhangi bir yönetilen yatırım platformunda, özellikle de düşük bir maliyetle gelen bir modelde görmeyi umduğunuz şeylerdir.

Pazarı yenemezsin.

Paranızın profesyonelce yönetilmesi, piyasayı yeneceğiniz anlamına gelmez. Bazı yatırımcılar yatırım yöneticilerinin tam olarak bunu yapabilmelerini beklerler. Örneğin, S & P 500% 10 artarsa, yatırım danışmanının% 15'lik bir getiri üretmesini bekliyorlar. Ancak profesyonel yatırım yönetiminin robo-danışmanlarla bile böyle yürümediği değil.

Genel bir kural olarak, robo-danışmanlar da dahil olmak üzere her türlü yatırım danışmanı genellikle piyasadan daha düşük performans gösterecektir. Çünkü iyi yönetilen yatırım portföylerinin tamamı çeşitli varlık sınıflarına çeşitlenir. Tipik bir portföy tahvillerin yanı sıra hisse senetlerine tahsisat içerecektir.

Yani, eğer hisse senedi piyasası% 10 artarsa, ancak tahvil piyasası sadece% 3'lük bir getiri sağlarsa, portföyünüzdeki toplam getiri% 10'dan daha az olacaktır.

Tabii ki, çevirme tarafı eşit derecede doğrudur. Borsa% 10 kaybederse ve tahvil piyasası% 3'lük bir getiri sağlarsa, portföyünüzdeki toplam zarar% 10'dan az olacaktır. Bu, yatırım çeşitlendirmesinin bütün amacı - yoldaki değişiklik, ancak aşağı yönde koruma.

Robo-danışmanların sizi zengin yapmak için değil, yatırım portföyünüzü sizin için uygun bir şekilde yönetmek için ve çok düşük bir ücret karşılığında mevcut olmadığını anlayın.

Hayır, kendiniz yatırım yapmayın.

Bazı yatırımcılar yatırım faaliyetleri ile ilgili bazı eylemleri severler. Robo-yatırım tamamen pasif bir yatırım faaliyeti. Daha önce söylediğim gibi, tek sorumluluğunuz hesabınıza para yatırmaktır. Bu hesaptaki tüm faaliyetler otomatik yatırımla ele alınacaktır. Portföyünüzde işlem yapmayı seven türseniz, bu sıkıcı olabilir.

Ayrıca, çoğu robo-danışman kendi yatırımlarınızı seçmenize izin vermez. Bireysel hisse senetleri, hatta diğer ETF'leri satın alamaz ve bunları portföyünüze ekleyemezsiniz.

Otomatik yatırımın güvenirliğini ve öngörülebilirliğini istiyorsanız, ancak aynı zamanda menkul kıymetleri kendi başınıza ele alabilmeniz için bazı yetenekler istiyorsanız, kendi kendini yönlendiren yatırımlar sunan bir yatırım aracılık şirketi ile ayrı bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

Sınırlı müşteri iletişimi.

Robo-danışmanların bu kadar düşük ücret yapıları sunabilmelerinin bir nedeni, yalnızca sınırlı müşteri hizmeti vermeleridir. Birçoğu müşteri iletişiminin miktarını ve sağladıkları doğrudan çevrimiçi finansal tavsiyeyi arttırıyor olsa da, hâlâ büyük aracı kurumlar ve özellikle de tam hizmet veren brokerler tarafından sunulanın oldukça altında.

Sabah saat 3'te bir robo-danışmanla bağlantı kuramayabilirsiniz çünkü portföyünüz para kaybediyor ve uyuyamıyorsunuz. Otomatik yatırım, adın ima ettiği şeydir, dolayısıyla doğrudan müdahale için sınırlı bir yetenek vardır.

Robo Danışmanlar 401'inizi yönetmeyecek (k).

Bir çok yatırımcı için, en büyük yatırım hesabı onların işveren sponsorluğunda 401 (k) planıdır.

Ne yazık ki, robo-danışmanlar en azından şu anda bu alanda pek fazla yardım sunamazlar.

İşverenin sponsor olduğu 401 (k) planlarının yönetimini hedefleyen Betterment for Business, işin iyileştirilmesiyle sonuçlanıyor.

Ama bu yepyeni bir teklif ve sadece sınırlı sayıda küçük işveren planlarıyla sağlanıyor. Ancak, robo-danışmanların 401 (k) evrenine doğru yol aldıkları gerçeğine rağmen, hizmet çoğu planla mevcut değildir. Ayrıca, robo-danışmanlar mevcut 401 (k) planlarını doğrudan yönetme yetkisine sahip değildir.

Bunun anlamı, robo-danışmanların, normal aracılık hesabınızı ve sahip olduğunuz herhangi bir IRA planını yönetebilmelerine rağmen, 401 (k) planınızı yönetmek için kendi hizmetlerinden yararlanamayacaksınız demektir. Personal Capital gibi bazı robo-danışmanlar sizin 401 (k) planınızı izleyebilir ve sizin için yatırım önerileri yapabilirler. Ama onlar sizin için planı tamamen idare etmenin günlük sürecine dahil olamazlar.

Robo-Yatırım Sizin İçin Çalışacak mı?

Robo-yatırım herkes için işe yaramaz, ancak çoğu yatırımcı için bir avantaj olabilir.

Yeni veya küçük bir yatırımcıysanız, kesinlikle robo yatırımına bakmalısınız. Düşük veya düşük asgari başlangıç ​​depozitlerinin avantajı ve çok düşük yönetim ücretleri, küçük bir yatırımcı için mükemmel bir kombinasyondur. Ayrıca, yatırım kariyerinizin başlangıcında profesyonel yatırım tavsiyesi alabilmeniz küçük bir avantaj değildir. Geleneksel yatırım danışmanlarından bu hizmet seviyesine ulaşmak için çok daha fazla para ödemeniz gerekiyor.

Halihazırda geleneksel bir yatırım müdürü ile yatırım yapıyorsanız ve hizmet için yüksek ücretler ödemekle uğraşıyorsanız, paranızın bir kısmının bir robo-danışmanına taşınması sizin için iyi sonuç verebilir.

Bir süre sonra, robo-danışman eşleştirmesi tarafından sağlanan yatırım getirilerinin ya da geleneksel yatırım danışmanınızın sağladığı şeyi aştığını görebilirsiniz. Bu noktada robo yatırımına bir toptan geçiş yapabilirsin.

Yatırım yapmak konusunda çok fazla şey bilmiyorsanız veya gerçekten bununla ilgilenmiyorsanız, robo-danışmanlar yatırım ihtiyaçlarınız için mükemmel bir çözüm olabilir. Yapmanız gereken tek şey hesabınıza para yatırmaktır ve robo-danışmanların sağladığı otomatik yatırımlar sizin için tüm yönetim detaylarını ele alacaktır.

Aynı zamanda yoğun bir hayatınız varsa ve gerçekten yatırım yapmak için zamanınız yoksa, robo-yatırımın bir duanın cevabı olabileceğini söylemeye gerek yok. Paranızı profesyonel bir şekilde yönetilmek üzere bir robo-danışmana dönüştürebilir ve hayatınızın geri kalanında devam edebilirsiniz. Hayatınızın yatırım tarafı robo-danışman tarafından tam olarak karşılanacak ve zamanınızı ve zihninizi diğer arayışlarınız için özgürleştirecektir.

Robo-yatırımın işe yaramayacağı tek yatırımcı türü, kendini yöneten yatırımcıdır. Robo-yatırım tam otomatik bir girişim olduğundan, do-it-yourself yatırımcı onu kullanmak için çok az sebep bulacaktır. Yine de, bir do-it-yourself yatırımcı için bile, paranızın en azından bir kısmının profesyonelce yönetilmesine yardımcı olabilir.

Robo-danışmanların sağladığı esneklik ve düşük ücretler göz önünde bulundurulduğunda, birisinin kullanılması, portföyünüzün bir kısmının profesyonelce yönetildiği mükemmel bir hibrit stratejisi sunarken, geri kalanıyla kendi kendine yönlendirilen rotayı kullanmanız mümkün.

Belki de robo-yatırımın cazip olmayacağı bir başka yatırımcı var ve bu da çok miktarda kişisel hizmet isteyen yatırımcı. Bu servis seviyesi sadece geleneksel yatırım yöneticileri tarafından sağlanabilir.

Kişisel bir mali danışmanla bire bir ilişkiye sahip olabilecek, her zaman size sunulan kaynaklara ve daha yüksek ücret yapısına sahipler. Ancak, bu hizmet seviyesi için yüksek ücretler ödemekten sıkılırsanız, aynı temel hizmetleri sağlayabilecek bir robo-danışmanı vardır, ancak konsiyerj dokunuşu yoktur.

Popüler Robo Danışmanlar

Pazar alanındaki en popüler robo-danışmanlardan 15'inin bir listesini derledik. Fakat alan yeni ve hızla büyüyor. Yeni robo-danışmanlar her zaman pazara geliyor, bu yüzden bu listeye yapılacak tüm eklemeler için periyodik olarak tekrar kontrol ediniz.

Tüm robo-danışmanlar arasındaki benzerliklere rağmen, hizmet seviyelerinde önemli farklılıklar vardır. Örneğin, farklı minimum depozito gereksinimleri, farklı ücret yapıları ve hatta ele alınan farklı türde hesaplar vardır. Sizin için uygun olanı bulmak için birkaç robo-danışmanı araştırmanız gerekebilir. Bu yüzden bu listeyi derledik.

 • meşe palamudu
  • Minimum İlk Para Yatırma Yok, yatırım yapmaya başlamak için minimum 5 ABD doları
  • Yıllık ücretler Hesap bakiyeleri için aylık $ 1, 5.000 $ altında, daha yüksek bakiyeler için% 0,25
  • Hesap Türleri Sadece bireyler için vergiye tabi hesaplar
  • Mobil uygulama Evet
  • Otomatik Yeniden Dengeleme Evet
  • Vergi Kaybı Hasatı N / A
 • şerefiye
  • Minimum İlk Para Yatırma $0
  • Yıllık ücretler Hesap Bakiyesinin% 0,25'i; premium hesaplarda daha yüksek
  • Hesap Türleri Düzenli bireysel ve ortak, geleneksel, Roth, rollover & SEP IRAs, Güvenler
  • Mobil uygulama Evet
  • Otomatik Yeniden Dengeleme Evet
  • Vergi Kaybı Hasatı Evet
 • Charles Schwab Akıllı Portfolyolar
  • Minimum İlk Para Yatırma $5,000
  • Yıllık ücretler $0
  • Hesap Türleri Düzenli bireysel ve müşterek, geleneksel, Roth & SEP IRAs, Custodial & Trusts
  • Mobil uygulama Evet
  • Otomatik Yeniden Dengeleme Evet
  • Vergi Kaybı Hasatı Evet, 50.000 dolarlık hesaplarda
 • E * TRADE Uyarlamalı Portfolyolar
  • Minimum İlk Para Yatırma 10.000 dolar (IRA hesaplarında 5.000 dolar)
  • Yıllık ücretler 0.30%
  • Hesap Türleri Düzenli bireysel ve ortak, geleneksel, Roth & Rollover IRA'lar ve saklama hesapları
  • Mobil uygulama Evet
  • Otomatik Yeniden Dengeleme Evet
  • Vergi Kaybı Hasatı N / A
 • Sadakat Git
  • Minimum İlk Para Yatırma $5,000
  • Yıllık ücretler % 0,35 (% 0,40 “hepsi dahil”)
  • Hesap Türleri Düzenli bireysel ve ortak, geleneksel, Roth ve rollover IRAs
  • Mobil uygulama Evet
  • Otomatik Yeniden Dengeleme Evet
  • Vergi Kaybı Hasatı N / A
 • FutureAdvisor
  • Minimum İlk Para Yatırma $10,000
  • Yıllık ücretler Bazı işlemlerde% 0,50 +% 7,95 (% 0,65 “hepsi”)
  • Hesap Türleri Düzenli bireysel ve müşterek, geleneksel, Roth, rollover & SEP IRAs, Custodial, Trusts, bazı 401 (k)
  • Mobil uygulama Evet
  • Otomatik Yeniden Dengeleme Evet
  • Vergi Kaybı Hasatı Evet
 • Hedgeable
  • Minimum İlk Para Yatırma $1
  • Yıllık ücretler % 0,30 ila% 0,75
  • Hesap Türleri Düzenli bireysel ve ortak, geleneksel, Roth, rollover, SEP ve SIMPLE IRAs, Güven, Emanet ve Solo 401 (k) planları
  • Mobil uygulama Evet
  • Otomatik Yeniden Dengeleme Evet
  • Vergi Kaybı Hasatı Evet
 • Motif Horizon Modelleri
  • Minimum İlk Para Yatırma Hiçbir hesap açmak için gerekli değildir, ancak yatırım için en az 300 dolar
  • Yıllık ücretler Yıllık ücret yok; ücretsiz komisyon
  • Hesap Türleri Düzenli bireysel ve ortak, geleneksel, Roth ve rollover IRAs
  • Mobil uygulama N / A
  • Otomatik Yeniden Dengeleme N / A
  • Vergi Kaybı Hasatı N / A
 • Kişisel Sermaye
  • Minimum İlk Para Yatırma $25,000
  • Yıllık ücretler % 0.49 -% 0.89
  • Hesap Türleri Düzenli bireysel ve ortak, geleneksel ve Roth IRAs, Güven, Kolej tasarruf planları
  • Mobil uygulama Evet
  • Otomatik Yeniden Dengeleme Evet
  • Vergi Kaybı Hasatı Evet
 • Yeniden Dengeleme IRA
  • Minimum İlk Para Yatırma $100,000
  • Yıllık ücretler % 0,50 + 250 TL hesap kurulumu
  • Hesap Türleri Geleneksel, Roth ve SEP IRAs
  • Mobil uygulama Yok
  • Otomatik Yeniden Dengeleme Evet
  • Vergi Kaybı Hasatı N / A
 • Stash Invest
  • Minimum İlk Para Yatırma $5
  • Yıllık ücretler Ayda $ 1 $ 4,999; Yüksek bakiyelerde yıllık% 0,25
  • Hesap Türleri Düzenli bireysel hesaplar
  • Mobil uygulama Evet
  • Otomatik Yeniden Dengeleme N / A
  • Vergi Kaybı Hasatı N / A
 • TD Ameritrade Temel Portfolyoları
  • Minimum İlk Para Yatırma $5,000
  • Yıllık ücretler 0.30%
  • Hesap Türleri Düzenli bireysel ve ortak, geleneksel, Roth, rollover, SEP ve BASİT IRAs, Güven, Emanet ve 529 / Coverdell ESA
  • Mobil uygulama Evet
  • Otomatik Yeniden Dengeleme Evet
  • Vergi Kaybı Hasatı N / A
 • Vanguard Kişisel Danışmanlık Hizmetleri
  • Minimum İlk Para Yatırma $50,000
  • Yıllık ücretler 0.30%
  • Hesap Türleri Düzenli bireysel ve müşterek, geleneksel, Roth & SEP IRAs, Trusts
  • Mobil uygulama Evet
  • Otomatik Yeniden Dengeleme Evet
  • Vergi Kaybı Hasatı N / A
 • Wealthfront
  • Minimum İlk Para Yatırma $500
  • Yıllık ücretler İlk 10,000 dolar bedava; Yüksek bakiyelerde% 0,25
  • Hesap Türleri Düzenli bireysel ve ortak, geleneksel, Roth & SEP IRAs, 401 (k) rollovers, Güven, 529 planları
  • Mobil uygulama Evet
  • Otomatik Yeniden Dengeleme Evet
  • Vergi Kaybı Hasatı Evet
 • WiseBanyan
  • Minimum İlk Para Yatırma $10,000
  • Yıllık ücretler Yok
  • Hesap Türleri Düzenli bireysel ve ortak, geleneksel, Roth & SEP IRAs
  • Mobil uygulama Evet
  • Otomatik Yeniden Dengeleme Evet
  • Vergi Kaybı Hasatı Evet,% 0.25 ücret (en çok 20 $ / ay)

Videoyu izle: Forex Stratejileri: 5 Periyotluk MA ve RSI (Forex Para Kazandıran Stratejiler)

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Pasif Yatırımcılar Piyasayı Zamanlama Yoluyla Nasıl Kâr Edebilirler?
Yatırım

Pasif Yatırımcılar Piyasayı Zamanlama Yoluyla Nasıl Kâr Edebilirler?

Bu, Robgher'in DoughRoller.net adresinden bir konuk gönderiydi. Mayıs 2007'de kişisel finans blogu olan Dough Roller'i başlattım. Eğer daha önceki yatırımlarımı okuyorsanız, satın alma ve tutma, düşük maliyetli, Vanguard seven, pasif yatırımcı olduğumu biliyorsunuz. Bu anlamda Jeff ve ben çok benziyorlar (onun rasgele sayı üreteci üzerine yazdığı makalenin zamanının% 70'ini okuması şarttır).
Devamını Oku
Sermaye Bir Sharebuilder İnceleme
Yatırım

Sermaye Bir Sharebuilder İnceleme

İhtiyaçlarınız için en iyi aracılık hesabını seçmek söz konusu olduğunda, sahip olduğunuz tüccar türü kararınızda çok önemlidir. Capital One ShareBuilder, aynı ana şirket ING'nin bir parçası olan bir çevrimiçi aracıdır. Capital One ShareBuilder, mevcut hesaplarınızdan otomatik para çekme işlemleri yoluyla otomatik çevrimiçi yatırımlar yapmak için oluşturuldu, böylece tasarruflarınız otomatik olarak büyüyecek.
Devamını Oku
Senin 401k senin sırtında bir maymun lazım mı?
Yatırım

Senin 401k senin sırtında bir maymun lazım mı?

Maymun görüyor, maymun. Birçok yatırımcı, portföylerini yönetmek için “kendin yap” yaklaşımını uygulamakla daha fazla ilgileniyor. Fakat açık olalım: Kendi yatırımlarınızı yönetmek kolay değil. İyi yatırım yönetimi uygulamaları, disiplin, sabır ve uygulama tutarlılığı gerektiren karmaşık ve zaman alıcıdır.
Devamını Oku
Kimlik Hırsızlığı Eski Moda Yolu Koruma
Yatırım

Kimlik Hırsızlığı Eski Moda Yolu Koruma

Herhangi bir finansal planın önemli bir bileşeni, kimlik hırsızlığı tehdidini en aza indirerek kredi puanlarınızı güvenceye almak ve korumaktır. Kimlikleriniz çalındıktan sonra kredinizi temizlemek için genellikle onlarca veya yüzlerce saat sürebilir. Ancak, gerçek finansal tehdit çok daha büyüktür. Bir ipotek refinansı örneği alın.
Devamını Oku