Borç

HELOC veya İkinci Mortgage Yapmanız Gerekir mi?

Birçoğumuz evimizde çok fazla net değere sahip. Gerçekten de, bir evde kurulan eşitlik, gerektiğinde bir fon kaynağı olabilir. Evinizde eşitlik varsa, evdeki gelişmeleri yapmak, borçlarını birleştirmek veya çocuğunuzun düğününe para ödemek için buna dokunmayı düşünebilirsiniz.

Çoğu insan, evlerinde eşitliğe erişmeye karar verirken, bir HELOC veya ikinci bir ipotek seçin. Planladığınız şeye bağlı olarak, durumunuz için bir diğerinden daha iyi olabilir.

HELOC Ne Zaman Kullanılır

Ev kredisi (HELOC) kredisinin aslında bir tür ipotek olduğunu unutmayın. Bununla birlikte, bunu genellikle farklı bir şey olarak düşünürüz. Bu bir HELOC'un özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Bir toplu ödeme almak yerine, onaylanmış bir kredi tutarı ile sonuçlanırsınız.

Paraya, kredi kartındaki bir kredi limitine erişebildiğiniz gibi erişebilirsiniz. Bazı HELOC'lar bağlı banka kartlarıyla bile gelir, böylece kredi limitinize kolayca erişebilirsiniz.

Çoğu HELOC değişken faiz oranlarına sahiptir, bu nedenle oranınız ve ödemeniz değişebilir ve daha yüksek olabilir.

Ancak HELOC'lar yararlı olabilir. Konut kredisi için en yaygın kullanım alanlarından biri de konut kredisidir. Bunun nedeni, ihtiyacınız olduğu kadar - ya da çok az - ödünç almak için esnek olmanızı sağlar. Daha fazla paraya ihtiyacınız varsa, başka bir ipotek kredisi için tekrar başvurmak zorunda kalmadan kredinizden (hala bir müsaitlik varsa) alabilirsiniz.

Bir HELOC kullanmak, tam olarak neye ihtiyacınız olacağını tam olarak bilmediğinizde ya da düşük bir ilk oran istiyorsanız ve krediyi hızlı bir şekilde ödeyebilirsiniz.

İkinci Mortgage Ne Zaman Kullanılır?

Bazı durumlarda, ancak, size bir götürü toplamı sağlayan ikinci bir ipotek kullanmak mantıklı. Eğer borç konsolidasyonu ya da bir çocuğun kolej eğitimine katkıda bulunacağınız için tam olarak ne kadar paraya ihtiyacınız olacağını biliyorsanız, toplu ödeme yapmak yararlı olabilir.

d Uzun süre borç ödeyeceğinizi bildiğiniz takdirde ikinci ipotek de yararlıdır.

Birçok durumda, ikinci bir ipotek tutarı üzerinde sabit bir faiz oranı elde etmek mümkündür, bu sayede yükselen ve daha sonra daha yüksek bir ödemeye zorlamak için endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca, ödül puanları için kredi kartlarını kullanarak ikinci ipoteği ödemenin avantajları da vardır.

HELOC'ler ve İkinci İpotekler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Genellikle bir HELOC veya ikinci bir ipotek üzerinde ödediğiniz faizleri düşürebilirsiniz. Evinizdeki parayı nakde çevirmeye karar verirseniz, bu faydayı elde edebilmek için olasılıkları kontrol edin.

Hem HELOC'lerin hem de ikinci ipoteklerin ilk ipoteğinizin üstündeki krediler olduğunu hatırlamak çok önemlidir.

Bu, yapılacak ekstra bir ödemeye sahip olacağınız anlamına gelir. Ev ödemenizi başka bir mortgage ödemesi ekleyerek gerçekten ödeyebileceğinizi bilmek istersiniz. Başka bir ipotek ödemesi istemezseniz, iki ayrı mortgage ödemesi ile uğraşmak zorunda kalmadan, özsermayenize dokunmak için bir nakit para artırma girişiminde bulunabilirsiniz.

Ayrıca, aldığınız finansman türü ne olursa olsun, evinizdeki sermayeye dokunduğunuzda almakta olduğunuz riski de göz önünde bulundurmalısınız.

Mülkiyetinizi evinizde teminat olarak kullanıyorsunuz ve ödemenizde geride kalırsanız evinizi kaybedebilirsiniz. Konut kredileri ve ikinci ipotek kredileri size yardımcı olabilir, ancak dalma yapmaya karar vermeden önce tüm seçeneklerinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Bu bilginin, belirli bireyselleştirilmiş vergi veya yasal tavsiye için bir yedek olması amaçlanmamıştır. Özel durumunuzu nitelikli bir vergi veya hukuk danışmanı ile görüşmenizi öneririz.

Videoyu izle: Ev Eşitlik Kredisi - Dave Ramsey Rant

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

HELOC veya İkinci Mortgage Yapmanız Gerekir mi?
Borç

HELOC veya İkinci Mortgage Yapmanız Gerekir mi?

Birçoğumuz evimizde çok fazla net değere sahip. Gerçekten de, bir evde kurulan eşitlik, gerektiğinde bir fon kaynağı olabilir. Evinizde eşitlik varsa, evdeki gelişmeleri yapmak, borçlarını birleştirmek veya çocuğunuzun düğününe para ödemek için buna dokunmayı düşünebilirsiniz. Çoğu insan, evlerinde eşitliğe erişmeye karar verirken, bir HELOC veya ikinci bir ipotek seçin.
Devamını Oku
Bir Zamanda İflas-Bir Bölümün Farklı Türleri
Borç

Bir Zamanda İflas-Bir Bölümün Farklı Türleri

İflasla ilgili düşündüğümüzde, genellikle bunu büyük bir süreç olarak düşünürüz. Birçok durumda, iflasın borçları ortadan kaldırabileceği ve para problemlerini çözebileceği varsayımı altındayız (bir kişinin kredi puanını yok etmenin sonucu olarak). Ancak durum böyle değil. İflas tüm borçları temizlemeyecek ve birkaç çeşit iflas söz konusu olacak.
Devamını Oku
Suze Orman'ın Borç Sadakati Listesi: Borç Verme Emri
Borç

Suze Orman'ın Borç Sadakati Listesi: Borç Verme Emri

İlk önce hangi borcu alacak. Bir borç konsolidasyonu kredisi göz önünde bulundurulduğunda borç dağında tükendiğinizi ve ilk önce hangi faturayı ödeyeceğine karar vermekte zorlanıyor musunuz? % 24,99 faiz oranıyla mağaza kartı mı? Ya da belki 72 ay boyunca finanse ettiğiniz araç krediniz mi? Yoksa ipoteğinizi ikiye katlayıp ev sahibi olmanız mı gerekiyor?
Devamını Oku