Maliye

Hukuk Fakültesi Okul Ücreti Ortalama Maliyeti - Gerçekten Buna Değer mi?

Mezun olduktan sonra hukuk diplomamı almayı düşündüğüm bir an vardı. Bu bir çok kısa Anladığım kadarıyla kariyerime başlamak için hazırdım. Several Çeşitli sınıf arkadaşlarımın hukuk derecelerini sürdürdüm ve gerçekten buna değer olup olmadığını merak ettim. Merak ettim, stajyer Kevin'e, ne kazandığını görmek için araştırma yapmak için görevlendirdim. Yani hukuk fakültesi ortalama maliyeti gerçekten buna değer mi? Hadi bulalım…

Hayatta başarılı olmak için atabileceğimiz pek çok yol var, bazıları da diğerlerinden daha yoğun. Amerikalıların çoğunun gözünde yüksek bir prestije sahip olan bu rotalardan biri, büyük bir üniversiteden geçerek avukat olmaktır.

Belki de bu rol Hollywood'un Hollywood aktörlerinin oynadığı tüm yüksek haddeleme avukatları aracılığıyla daha çok yüceltilir, ancak hayatınızdaki büyük yatırımların büyük oranda erken ödenmesi mümkün olabilir mi?

Buradan mezun olduğunuz üniversitenin hangi pergresine bağlı olarak hukuk fakültesinin ortalama maliyetini inceleyeceğiz ve daha sonra hukuk derecenizi aldıktan sonra almayı beklediğiniz tazminatın kısa bir özetini alacağız.

Varsayımlar

Bu analizin amacı için hukuk okullarını üç kategoriye ayıracağız. İlk kategori, ABD'deki News Grad School sıralamasında derecelendirilen en iyi yirmi en iyi hukuk fakültesi okuludur. İkinci gruplama, en üst yirmin ardındaki en üst yirmi olacak ve son olarak üçüncü grup üçüncü yirmi olacak.

Esasen, Amerika'daki en iyi altmış hukuk fakültesi okulunun çakışması olmaksızın, doğrudan doğruya yirmi üç grup bulunmaktadır. Ayrıca bu analizin amacı doğrultusunda, tüm öğrencilerin dört yıllık bir yüksek lisans derecesini 2010 yılında ABD'de yayınlanan bir habere göre yılda 19.000 dolarlık bir maliyetle dört yıl mezun olduklarını varsayıyoruz. Lisans eğitiminiz, mezunlarımızın her kuruşunu ödünç almaları gerekliliğini kabul ederek 76.000 $ 'lık üniversite borcundan ayrıldığını varsayacağız.

Çalışmamızdaki tüm insanların aynı dört yıllık üniversiteden mezun olacağı varsayımı açıkça ihlal edilebilir. Bununla birlikte, tek seferde sadece bir değişkeni yargılamak için, karşılaştırmanın karşılaştırılmasını kolaylaştırmak önemlidir. Bu analizde göz ardı edeceğiniz lisans hukuku programının prestij düzeyini de içeren daha açık bazı gerçekler vardır, bu yüzden Harvard'da Harvard'daki bir yüksek lisans öğrencisine geçmek için bir lisans formu olarak mezun olmanız gerekmediğini varsayıyoruz .

Hukuk Fakültesi Okul Ücretinin Ortalama Maliyeti

Ülkedeki ilk yirmi birinci sınıf hukuk fakültesi okulumuz için ortalama eğitim yılda 45.569 $ geliyor. Ortalamalar Harvard olan bir numaralı okulu ve Minnesota Üniversitesi İkiz Şehirleri olan yirmi okulu alarak ikiye bölerek hesaplanır. Rakamlar ve okul sıralamasının hepsi ABD News mezunu okul sıralamasında toplandı. Tüm rakamlar devlet harç ücretini de üstlenecek.

Berkley Üniversitesi Kariyer Merkezi'ne göre, avukatlık yapmak için ortalama üç yıllık bir hukuk fakültesi vardır ve böylece avukat olabilirsiniz.

Bu nedenle, ülkedeki en büyük yirmi hukuk fakültesi mezunu için hukuk fakültesinin ortalama maliyeti ortaya çıkmaktadır. $ 136,707 artı lisans dereceleri 76.000 dolar olmak üzere toplam 212.707 dolar.

İkincisi, ikinci derece hukuk fakültesi okullarını inceleyeceğiz. Bu gruplama için ortalama harç tutarı 38,308 ABD doları olup, aynı üç yıl için uygulanan rakam 114.924 dolara çıkacaktır. Bu rakamlar, ilk gruplamada yukarıda tarif edilenle aynı biçimde hesaplanmıştır. Lisans derecesi için 76.000 $ 'a geri eklenirken, liseyi bitirmek için 190.924 $' lık toplam tamamlama maliyeti vardır.

Son olarak, Amerika Birleşik Devletleri'nde üst düzey hukuk derecelerinin üçüncü grubunu analiz edeceğiz. Bu okulların ortalama maliyeti, ikinci gruplamadan 37.500 $ 'dan önemli ölçüde farklı değildir. Bu, avukat olmak için toplam 188.500 $ 'lık bir maliyetle 112.500 $' lık üç yıllık bir okul ücretine yol açacaktır. Aşağıdaki tablo, üç farklı okul sıralamasından toplam maliyet rakamlarını özetlemektedir. Ayrıca, bunun sadece bir öğrenim maliyeti olduğunu ve yaşam maliyetini içermediğine dikkat edilmelidir; Bu, ölçülmesi çok zor olurdu çünkü farklı şehirler farklı miktarlara mal olur ve iki kişi aynı şekilde yaşar.

Yukarıdaki grafikte belirtildiği gibi, ülkenin en prestijli hukuk okullarından birinden hukuk derecesini tamamlayabilmek için çok miktarda kredi alabilir. Bununla birlikte, gerçekten önemli olan soru, bu hukuk okullarından birinden mezun olduktan sonra ortalama olarak ne kadar ödeme alırsınız. Payscale.com'a göre, ilk grup üyeliğimizin bir Harvard mezunu, Avukat veya Avukat olmak için yılda 49,787 $ ve 234,953 $ arasında ortalama ödenmektedir.

Ayrıca, payscale.com'a göre, ikinci grubumuzun üyesi olan ortalama Boston Üniversitesi Avukatı, ortalama olarak 45,302 $ ile 160,818 $ arasında bir ücret alır. Son olarak, George Mason Üniversitesi'nden payscale.com'a göre bir avukat yaklaşık 59.958 $ ve 81.488 $ civarında bir ücret ödüyor.

Aşağıdaki grafik, her bir gruptan maaşlarının en az% 10'unu ödeyecekleri ve ayrıca maaşlarının zamanla artmadığı varsayılarak kredilerini geri ödemek için en düşük ortalama ücretli mezunu ne kadar süreyle alacağını gösterir.

Ortalama olarak, tüm gruplamalarda en düşük ortalama maaşı yaptıysanız ve her yıl toplam maaşınızın% 10'unu geri ödeme kredinizle ödemişseniz ve krediniz faiz almamış ve maaşınız tutarlı kalmıştır. kredilerini tam olarak ödemek için ortalama 43 yıl alacaktıGrup, krediyi geri ödemek için ortalama iki 39 yıl ve krediyi geri ödemek için ortalama 38 yılda üçlü grup. Bu analize dahil edilmiş birçok varsayım vardır; ancak karşılaştırılabilir bir rakam vermek için gereklidir. Ortalama bir grubun en yüksek maaşı tüm krediyi bir yıl içinde geri ödeyebilir, ancak tüm avukatlar bunu en üst seviyeye çıkaramaz.

Hukuk fakültesi buna değer mi?

Hukuk fakültesi okulunun ortalama maliyeti çok yüksektir ve sınıfınızın en üstünde olmanız ve en iyi okullardan birinde bile çekim yapabilmeniz için çok rekabetçi olmanız gerekir. Hukuk fakültesinin sizin için olduğuna karar vermeden önce, harcayacağınız zamanı ve yol boyunca meydana gelebilecek olası büyük mali borcu anladığınızdan emin olun.

Hukuk dereceni takip ettin mi? Buna değdiğini düşünüyor musun?

Kaynaklar:

Videoyu izle: MALİYE POLİTİKASI II - Ünite 1 Konu Anlatımı 2

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Çevrimiçi Kurs için Kesiyor musunuz?
Maliye

Çevrimiçi Kurs için Kesiyor musunuz?

Bir üniversite derecesi, bu günlerde iş bulmak için neredeyse bir gereklilik. İşverenler en az bir Önlisans derecesi görmek istiyor, ancak bir Lisans derecesi tercih edilir. Aynı zamanda kolej maliyetleri, büyük bir eğitim almayı birçok kişi için pahalı bir teklif haline getirmeye devam ediyor. Eğitiminizi geliştirebileceğiniz yollardan biri, çevrimiçi olmaktır.
Devamını Oku
Yakınımdaki En İyi Konsinye Mağazaları
Maliye

Yakınımdaki En İyi Konsinye Mağazaları

Konsinye bayilerini çok fazla sebebim var. Giyim, aksesuar ve ayakkabılarla ilgili inanılmaz fırsatlar bulabilir ve artık ihtiyacınız olmayan şeyleri geri dönüşüme sokabilirsiniz. Bu bir kazan-kazan. Konsinye Dükkanlar için Alışveriş Kuralım Artık çok fazla kıyafet almıyorum çünkü dikkatli bir şekilde harcamaya ve geri kalanını kurtarmaya odaklandım.
Devamını Oku
Daha İyi Para Alışkanlıkları Yapmanın Rutinine Girmenin 5 Yolu
Maliye

Daha İyi Para Alışkanlıkları Yapmanın Rutinine Girmenin 5 Yolu

Herkes para yönetimi uzmanı olmak istiyor. Sonuçta, kim para stresiyle uğraşmayı gerçekten seviyor? Bu yolculuğun ilk adımı, bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen bir değişiklik yapmanız gereken bir değişiklik yapmanız gerektiğini farketmektir. Ardından, kendinizi yeni alışkanlıklarınıza eğitmeniz gerekir. Bir gecede gerçekleşmez ve vagonu bir iki kez düşürseniz bile çok fazla bağlılık gerektirir.
Devamını Oku