Vergi

Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test

Uzun zamandır seninle kaldığın bir yerde oldu mu hiç?

Belki de, “ayaklarının üzerine geri dönene kadar” bir “zaman” dönemi için yanınızda kalacak olan akrabamdı.

Bunu daha önce duydun mu?

Ya da belki de bir ebeveynin seninle ilgilenmek zorunda olduğun yere taşınması gerekiyordu.

Kendinizi benzer bir durumda bulursanız, hangi vergi indirimlerinin sizin için saklandığını merak ediyor olabilirsiniz.

Geri dönüşünüze bağımlı olduğunu iddia edebilmek (ve unutma) vergi son tarihine kadar dosya), IRS'nin gözünden geçmek zorunda olduğunuz 5 test var. İşte buradalar:

1. Destek Testi.

Vergi mükellefi, birden fazla destek anlaşması ve boşanmış veya ayrılmış ebeveynlerin çocukları ile ilgili özel kurallar haricinde, talep edilen bağımlı desteğinin yarısından fazlasını sağlamalıdır. Destek içerir: yiyecek, konaklama, giyim, eğitim, tıbbi ve diş bakımı, rekreasyon, ulaşım ve diğer ihtiyaçlar.

2. Brüt Gelir Testi.

Bağımlı olarak talep edilen kişi yıllık kişisel bağımlılık istisnası tutarından daha az brüt gelire sahip olmalıdır.

Örneğin, bu miktar 2012 vergi yılında 3.800 dolar (2013'te 3.900 dolar). Ancak, vergi mükellefinin bir çocuğu, takvim yılı sonunda 19 yaşın altındaysa veya takvim yılının sonunda 24 yaşın altındaki bir tam zamanlı öğrenci ise, tavan uygulanmaz.

3. Ev İlişkileri Testi Üyesi.

Bir bağımlı olarak talep edilen kişi, vergi mükellefiyle belirli bir şekilde, yani doğal veya evlat edinilmiş çocuk veya ebeveynle ilgili olmalıdır veya tüm vergi yılı için vergi mükelleflerinin bir üyesi olmalıdır.

Bir ebeveyn veya çocuğun, diğer kriterler karşılandığı sürece aynı evde yaşaması gerekmez.

Örneğin, evde veya destekli bir yaşam tesisinde yaşayan bir ebeveyn hala testi karşılayabilir. Bir konut tedavi merkezinde engelli bir çocuk da destek testini karşılayabilir.

4. Ortak Dönüş Testi.

Bir bağımlı olarak talep edilen kişi, iadeyi dosyalamak için tek sebep, tam vergi iadesi elde edilmemesi halinde, genellikle bir diğeri ile ortak gelir vergisi beyannamesi vermemelidir.

5. Vatandaş / Residency Testi.

Talep edilen bağımlı, bir vergi mükellefinin vergi yılının başladığı takvim yılı boyunca bir zamanlar ABD vatandaşı veya ABD vatandaşı veya Kanada veya Meksika'da ikamet eden bir ABD vatandaşı olmalıdır. Bu beş teste ek olarak, bir bireyin, başka bir kişinin geri dönüşüne bağımlı olarak, bir ebeveyn gibi, kendisi için kişisel bir muafiyet talep edemeyeceği iddia edilmelidir.

Son olarak, bağımlı, azaltılmış bir standart kesintiye sahiptir. 2012 için, bu indirgenmiş tutar, toplamın bağımlılığın standart kesintisinden daha az olduğu sürece, 950 $ veya bağımlılığın kazanılmış geliri artı 300 $ 'dan fazladır. Ancak, bu indirim tutarı, bağımlı vergi mükellefinin dosyalama statüsü için temel standart kesintileri aşamaz. 2012 $ 6,100.

Bağımlılık muafiyet kuralları karmaşıktır, bu yüzden IRS Publication 501'i gözden geçirin ve iddianızın önüne geçmeden önce bir vergi danışmanıyla görüşün. Ve bağımlılığınızın gerekebileceğini unutmayın. vergi beyannamesi vermek de.

Kaynak: IRS Pub 503

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Aylık Tahmini Vergi Ödemelerini Nasıl Yapılır?
Vergi

Aylık Tahmini Vergi Ödemelerini Nasıl Yapılır?

Birçok kişi için vergi son tarihi yılda bir kez gelir. Herkes, bireysel vergi beyanlarının Nisan ayı ortasında dosyalanması gerektiğini biliyor. Devlete (federal ve eyalet) para borçlusanız, bu ödemeleri vergi beyannamesi ile yapmanız gerekir. Ne kadar vergi mükellefinin fark etmediği, aslında, üçer aylık vergi ödüyorlar.
Devamını Oku
Serbest Meslek Vergisini Hesaplama
Vergi

Serbest Meslek Vergisini Hesaplama

Kendi işiniz varsa, kendiniz için çalışıyorsanız, kendi hesabınıza vergi ödemeniz gerekir. Serbest meslek vergisini bulmak o kadar da zor değil; Tek yapmanız gereken Program SE'yi kullanmaktır. Kendi İstihdam Vergisini Kim Verir? Serbest meslek vergisi, serbest meslek sahiplerinden bordro vergilerini toplamak anlamına gelir.
Devamını Oku
Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?
Vergi

Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?

Eski deyiş, hayatta sadece iki kesinlik vardır: Ölüm ve Vergiler. Ölümün hile yapamayacağını biliyoruz, ancak vergi iadenizi geciktirirseniz ne olacağını merak ettiniz mi? Ya da daha da kötüsü, vergi beyannamenizi hiç kaydetmiyorsunuz? Açıkçası, vergilerini dosyalamıyorsam ne olacağını öğrenmek için çok korkuyorum.
Devamını Oku
Alternatif Minimum Vergi - Sadece Zenginlik İçin Değil
Vergi

Alternatif Minimum Vergi - Sadece Zenginlik İçin Değil

Düzenli vergi ayraçları yıllardır enflasyona göre ayarlanmış olsa da, Alternatif Asgari Vergi'nin olmaması. Bu yüzden orta gelirli bireyler aday olabilir. Geliriniz 75.000 ABD Doları'nın üzerindeyse, AMT adayı olarak kabul edilirsiniz. Sizi savunmasız kılan çok sayıda kesinti olabilir: birkaç çocuk, ikinci bir ipotek faiz indirimi, sermaye kazancı, yüksek devlet ve yerel vergiler ve ISO'lar (Teşvik Stok Seçenekleri).
Devamını Oku