Sigorta

Yağmur yağdığında ne zaman olduğunu bilemezsiniz, Umarım Şemsiye (İlke) Handy

Finansal planlama sektöründe ilk başladığımda müşterilerim ile ev ofisimden gelen servet yönetimi uzmanı arasında ortak bir toplantıya katılma fırsatım oldu.

Toplantının niteliği, müşterilerimizin mal varlıklarını korumakla ilgilendikleri bazı emlak planlama stratejilerini tartışmaktı.

İronik olarak, toplantıda gerçekten sıkışmış olan bir konu emlak planlama ile ilgili bir şey değildi (en azından doğrudan).

Sigortacılık konusunda da uzman olan uzman, müvekkillerimin bir şemsiye politikasına ihtiyacı olduğu yönünde güçlü bir dava yapmıştı.

O zamanlar gençtim ve bir şemsiye politikasının ne olduğunu bile bilmediğimi fark ettim. Zenginlik uzmanı, şemsiye politikalarının neden hemen hemen herkes için, özellikle de ne kadar ucuz olduklarını anlamamasından sonra paylaşmıştı.

Kişisel şemsiye sigortası poliçeleri çoğu zaman tüketici tarafından yanlış yorumlanmaktadır ve çoğu zaman insanların ihtiyaç duyduklarında ek kapsama sahip olmanın önemini tanımakta başarısız oldukları efsanelerle çevrilidir. Şemsiye politikalarının temellerini ve faydalarını gerçekten anlamayan çok sayıda insanın hayranlığına hayran kaldım. (Sanırım onları bilmediğim için çok şaşırmam. Sanırım savunmamda sadece 24 yaşındaydım)

Şemsiye sigorta poliçelerinin ortalama gelirli tüketicileri karşılayamayacak kadar pahalı olduğu ve halihazırda sahip olduğunuz sigorta kapsamına uymak için çok karmaşık olduğu düşünülmektedir. Ancak birçoğu için, bir şemsiye politikasının ek koruması, ailenizin ihtiyacı olan şey olabilir.

Bir şemsiye politikası nedir?

Şemsiye sigorta poliçeleri, araçlarınız ve eviniz için mevcut sigorta poliçelerinize dayanmaktadır. Normal sigortanızın tam olarak kapsamadığı bir durumda, ekstra koruma sağlarlar. Şemsiye politikaları mevcut sigorta kapsamınızın bıraktığı boşlukları kapsar.

Bir şemsiye sigorta poliçesi sizi nasıl koruyor?

Örneğin, bir otomatik kazada sorumluluktan dolayı yargılanmanız ve yargılamanın size 500.000 dolarlık bir tazminat davası açılması durumunda, ancak sadece 200.000 $ 'lık bir sorumluluk sigortanız vardır. Paranın geri kalanı, şemsiye kapsamı geri çekilmedikçe, kendi cebinizden çıkmak zorunda kalacaktı. Ek sigorta sigortası koruması olmadan, eviniz de dahil olmak üzere ödenmemiş borçları ödemek için tüm varlıklarınızı kaybetmeye yatkınsınız.

Umbrella politikaları genellikle mevcut sigorta poliçenizin üstüne ek olarak 1 ila 2 milyon dolar öder. Bazı durumlarda 5 milyon dolarlık bir politika mevcuttur.

Bir şemsiye politikası ne kadardır?


fotoğraf kredisi: Jeff_Werner

Şemsiye sigortası kapsamının maliyeti, bazılarının düşündüğü kadar pahalı değildir. Prim'ler, mevcut sigorta poliçeleri için bir milyon dolar değerinde kapsama için yılda 200 ila 300 dolar arasında değişebilir. 6 yıl önce ilk 1 milyon dolarlık şemsiye politikamızı aldığımızda, primimiz sadece 200 dolardı ve daha az olduğunu söylemek istiyorum. Gerçek prim maliyetleri, kullanmakta olduğunuz mevcut sigorta şirketi ve durumunuzla ilgili kişisel risk faktörleri de dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır. Ödediğiniz tutar, kredi puanınız tarafından belirlenir.

Şemsiye politikaları genellikle, genellikle tüm yüzlerce dolarlık, çok yüksek indirilebilen miktarlar taşırlar, çünkü bunlar sadece diğer tüm sigorta poliçeleri boşaltıldığında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bir şemsiye politikası, hem ev sahiplerine hem de otomatik sigorta kapsamına sahip olmanız için indireceğiniz miktarın miktarına eşit miktarda sahip olmanızı gerektirecektir. Tüm teminat politikalarınız için aynı sigorta şirketine sahipseniz, şemsiye politikalarında indirim sağlanabilir. Son zamanlarda, şemsiye politikası kapsamımızı sigorta acentemizle artırdık. Biz zaten bizim kapsama geri kalanı vardı, biz bunun için iyi bir indirim elde edebildik.

Şemsiye Sigorta Kapsamına mı İhtiyacınız Var?

Her bir durumun farklı bir sigorta ihtiyacını gerektirdiğinden, bu soruya doğru bir cevap yoktur. Bugünün toplum davalarının olağan olduğu ve bir olayın meydana geldiği durumlarda, kendinizi, ailenizi ve varlıklarınızı ve çıkarlarınızı korumak için doğru korumaya sahip olmanızın doğru sigorta ile gerekli olduğunu unutmamak gerekir. Bu, neden daha büyük bir şemsiye politikası uyguladığımızı ve neden müşterilerimi en az bir tane satın almayı düşünmeye teşvik ettiğimin motive edici gücü oldu.

Tüketicilerin, araçlarını sürdükleri süre, kişilerin mallarına zarar verme riski ve finansal ve kişisel durumunuzun genel yapısı gibi ek koruma için kendi risklerini belirlemeleri gerekecektir. Ayrıca mevcut sigorta kapsamınızın şartlarını da kontrol etmeniz gerekmektedir.

Özel faaliyetlerin kapsamının kapsamadığı, kendi işinizde çalışan ve evinizde düzenli olarak müşteriye sahip olmak gibi boşluklar varsa, şemsiye sigortası kapsamı seçeneklerini değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bir olaydan sonra, kendinizi korumak için çok geç olabilir, bu yüzden sunabileceği huzur için ek şemsiye sigortası kapsamının faydalarını kontrol edin.

fotoğraf kredisi: Mashroor Nitol

Videoyu izle: İbrahim Gülpınar Yagmur Yagdıgı Zaman Geçilmezdi Dereden

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Erken Yaşta Hayat Sigortası mı Almalısınız?
Sigorta

Erken Yaşta Hayat Sigortası mı Almalısınız?

Yanlış olduğunda hayat sigortanıza mı ihtiyacınız var? Hayat sigortasının olmadığı kaç gence rastladığım gerçeğine hayran kaldım. Hepsinin farklı nedenleri olsa da, duyduğum en yaygın sebep, hayat sigortası hakkında düşünmek için çok erken. Daha fazla katılmıyorum.
Devamını Oku
Evde Anne veya Anne Evde kalmak için ne kadar Hayat Sigortası ihtiyacınız var?
Sigorta

Evde Anne veya Anne Evde kalmak için ne kadar Hayat Sigortası ihtiyacınız var?

İkinci çocuğumuzun gelişi ile eşim ve ben ne kadar hayat sigortasına ihtiyacımız olduğunu tekrar gözden geçirdik. Sonra üçüncü oğlumuz vardı ve işini bıraktı, şimdi de bizi rahat ettirmek için ihtiyacımız olan miktarı belirlemeye çalışıyoruz. Ebeveynlerinin bize yakın yaşamaları ve onlara ihtiyacımız olduğunda çocuklarımızı izlemeye hazır olmaları açısından çok şanslıyız.
Devamını Oku
AIG İncelemesi
Sigorta

AIG İncelemesi

AIG olarak bilinen Amerikan Sigorta Grubu, önde gelen bir küresel sigorta kuruluşudur. AIG Şirketler, 80'den fazla ülkede ve yargı bölgelerinde müşterilere çok çeşitli mülk kaybı, hayat sigortası, emeklilik ürünleri ve diğer finansal hizmetler sunmaktadır. Bir sigorta ürünü arıyorsanız, AIG şirketlerinin iyi bir şansı olacak.
Devamını Oku
Ameritas Hayat Sigortası A.Ş. İnceleme
Sigorta

Ameritas Hayat Sigortası A.Ş. İnceleme

Çoğu insan hayat sigortasının önemini anlıyor. Onlar, eğer onlar geçecek olsaydı sevdiklerine sunmak için ne kadar önemli olabileceğini biliyorlar. Ne yazık ki, neredeyse kaç kişi engelli sigortasının ne kadar önemli olabileceğini ve niçin bir politikayı düşünmeleri gerektiğini anlayamamaktadır. Ameritas Life Insurance Corp. Bir Hızlı Arkaplan
Devamını Oku