Sigorta

Yağmur yağdığında ne zaman olduğunu bilemezsiniz, Umarım Şemsiye (İlke) Handy

Finansal planlama sektöründe ilk başladığımda müşterilerim ile ev ofisimden gelen servet yönetimi uzmanı arasında ortak bir toplantıya katılma fırsatım oldu.

Toplantının niteliği, müşterilerimizin mal varlıklarını korumakla ilgilendikleri bazı emlak planlama stratejilerini tartışmaktı.

İronik olarak, toplantıda gerçekten sıkışmış olan bir konu emlak planlama ile ilgili bir şey değildi (en azından doğrudan).

Sigortacılık konusunda da uzman olan uzman, müvekkillerimin bir şemsiye politikasına ihtiyacı olduğu yönünde güçlü bir dava yapmıştı.

O zamanlar gençtim ve bir şemsiye politikasının ne olduğunu bile bilmediğimi fark ettim. Zenginlik uzmanı, şemsiye politikalarının neden hemen hemen herkes için, özellikle de ne kadar ucuz olduklarını anlamamasından sonra paylaşmıştı.

Kişisel şemsiye sigortası poliçeleri çoğu zaman tüketici tarafından yanlış yorumlanmaktadır ve çoğu zaman insanların ihtiyaç duyduklarında ek kapsama sahip olmanın önemini tanımakta başarısız oldukları efsanelerle çevrilidir. Şemsiye politikalarının temellerini ve faydalarını gerçekten anlamayan çok sayıda insanın hayranlığına hayran kaldım. (Sanırım onları bilmediğim için çok şaşırmam. Sanırım savunmamda sadece 24 yaşındaydım)

Şemsiye sigorta poliçelerinin ortalama gelirli tüketicileri karşılayamayacak kadar pahalı olduğu ve halihazırda sahip olduğunuz sigorta kapsamına uymak için çok karmaşık olduğu düşünülmektedir. Ancak birçoğu için, bir şemsiye politikasının ek koruması, ailenizin ihtiyacı olan şey olabilir.

Bir şemsiye politikası nedir?

Şemsiye sigorta poliçeleri, araçlarınız ve eviniz için mevcut sigorta poliçelerinize dayanmaktadır. Normal sigortanızın tam olarak kapsamadığı bir durumda, ekstra koruma sağlarlar. Şemsiye politikaları mevcut sigorta kapsamınızın bıraktığı boşlukları kapsar.

Bir şemsiye sigorta poliçesi sizi nasıl koruyor?

Örneğin, bir otomatik kazada sorumluluktan dolayı yargılanmanız ve yargılamanın size 500.000 dolarlık bir tazminat davası açılması durumunda, ancak sadece 200.000 $ 'lık bir sorumluluk sigortanız vardır. Paranın geri kalanı, şemsiye kapsamı geri çekilmedikçe, kendi cebinizden çıkmak zorunda kalacaktı. Ek sigorta sigortası koruması olmadan, eviniz de dahil olmak üzere ödenmemiş borçları ödemek için tüm varlıklarınızı kaybetmeye yatkınsınız.

Umbrella politikaları genellikle mevcut sigorta poliçenizin üstüne ek olarak 1 ila 2 milyon dolar öder. Bazı durumlarda 5 milyon dolarlık bir politika mevcuttur.

Bir şemsiye politikası ne kadardır?


fotoğraf kredisi: Jeff_Werner

Şemsiye sigortası kapsamının maliyeti, bazılarının düşündüğü kadar pahalı değildir. Prim'ler, mevcut sigorta poliçeleri için bir milyon dolar değerinde kapsama için yılda 200 ila 300 dolar arasında değişebilir. 6 yıl önce ilk 1 milyon dolarlık şemsiye politikamızı aldığımızda, primimiz sadece 200 dolardı ve daha az olduğunu söylemek istiyorum. Gerçek prim maliyetleri, kullanmakta olduğunuz mevcut sigorta şirketi ve durumunuzla ilgili kişisel risk faktörleri de dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır. Ödediğiniz tutar, kredi puanınız tarafından belirlenir.

Şemsiye politikaları genellikle, genellikle tüm yüzlerce dolarlık, çok yüksek indirilebilen miktarlar taşırlar, çünkü bunlar sadece diğer tüm sigorta poliçeleri boşaltıldığında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bir şemsiye politikası, hem ev sahiplerine hem de otomatik sigorta kapsamına sahip olmanız için indireceğiniz miktarın miktarına eşit miktarda sahip olmanızı gerektirecektir. Tüm teminat politikalarınız için aynı sigorta şirketine sahipseniz, şemsiye politikalarında indirim sağlanabilir. Son zamanlarda, şemsiye politikası kapsamımızı sigorta acentemizle artırdık. Biz zaten bizim kapsama geri kalanı vardı, biz bunun için iyi bir indirim elde edebildik.

Şemsiye Sigorta Kapsamına mı İhtiyacınız Var?

Her bir durumun farklı bir sigorta ihtiyacını gerektirdiğinden, bu soruya doğru bir cevap yoktur. Bugünün toplum davalarının olağan olduğu ve bir olayın meydana geldiği durumlarda, kendinizi, ailenizi ve varlıklarınızı ve çıkarlarınızı korumak için doğru korumaya sahip olmanızın doğru sigorta ile gerekli olduğunu unutmamak gerekir. Bu, neden daha büyük bir şemsiye politikası uyguladığımızı ve neden müşterilerimi en az bir tane satın almayı düşünmeye teşvik ettiğimin motive edici gücü oldu.

Tüketicilerin, araçlarını sürdükleri süre, kişilerin mallarına zarar verme riski ve finansal ve kişisel durumunuzun genel yapısı gibi ek koruma için kendi risklerini belirlemeleri gerekecektir. Ayrıca mevcut sigorta kapsamınızın şartlarını da kontrol etmeniz gerekmektedir.

Özel faaliyetlerin kapsamının kapsamadığı, kendi işinizde çalışan ve evinizde düzenli olarak müşteriye sahip olmak gibi boşluklar varsa, şemsiye sigortası kapsamı seçeneklerini değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bir olaydan sonra, kendinizi korumak için çok geç olabilir, bu yüzden sunabileceği huzur için ek şemsiye sigortası kapsamının faydalarını kontrol edin.

fotoğraf kredisi: Mashroor Nitol

Videoyu izle: İbrahim Gülpınar Yagmur Yagdıgı Zaman Geçilmezdi Dereden

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Kötü Bir Sigorta Acentesi Üzerine Bir İddia Raporlama
Sigorta

Kötü Bir Sigorta Acentesi Üzerine Bir İddia Raporlama

Bir sigorta poliçesine karşı dava açmak zorunda kalmak stresli olabilir. Ev sahibi sigortanız, araba sigortanız veya sağlık sigortanız olsun, bir hak talebinde bulunmanız bir şeyin yanlış gittiği anlamına gelir. İddialarınızın hızlı ve profesyonel bir şekilde ele alınacağını ve istediğiniz sonucu alacağınızı ve hak talebinizle ilgili tazminat alacağınızı umarsınız.
Devamını Oku
Küçük İşletme Sahipleri İçin Sigorta Stratejileri
Sigorta

Küçük İşletme Sahipleri İçin Sigorta Stratejileri

Tüm küçük işletme sahipleri ailelerini, çalışanlarını ve varlıklarını korumaya yardımcı olmak için yeterli sigortayı sağladığından emin olmalıdır. Doğru stratejik planla birlikte, küçük işletme sahibi, işini hastalık, sakatlık, ölüm ve diğer felaketlerden dolayı mali kayıplara karşı korumaya yardımcı olabilir.
Devamını Oku
Omaha Hayat Sigortası Firmasının Görüşü
Sigorta

Omaha Hayat Sigortası Firmasının Görüşü

Omaha'nın Karşılaşması, 100 yılı aşkın bir süredir sigorta ve finansal ürünler sunma işinde bulunuyor. Bizim Mutual of Omaha incelemesi, şirketin finansal açıdan güçlü olduğunu ve kendisini “sağlam olmayan değerler” ile aile odaklı olarak görüyor. Şirket, ürünlerini hem adil hem de zamanında hizmetiyle müşterilerine desteklemekten gurur duyuyor. Her seviyede mükemmellik peşinde koşmaya devam ediyor.
Devamını Oku