Vergi

7 Akıllı Vergi Mali olarak Başarılı Kişiler Her Zaman Dolaşıyor

Bu yazı tarafınıza CJ Affiliate'in VIP İçerik Servisi tarafından sponsorluk yoluyla getirilmiştir.TurboTax. Bu sponsor bir fırsat olsa da, burada ifade edilen tüm içerik ve görüşler benim. Tüm vergi durumları farklıdır.

Bir kez daha vergi dosyalama mevsimidir ve finansal olarak başarılı insanların her zaman yaptığı akıllı vergi hareketleri vardır. 2017 için yapmış olabileceğiniz - veya hala yapabileceğiniz - var.

Ancak bu vergi yılı için yapamayanlar için, vergi durumunuzu şu an için bir sonraki yıl için belirlemeye başlayabilirsiniz.

İşte bu vergi hareketlerinin yedisi.

Ayrıca, birlikte çalıştığım özel teklifleri kaçırmayın TurboTax 2/19 ile tüm federal vergi ürünlerinde% 20 indirim! Çünkü tüm bunları sıralamak ve solo yapmak için bir CPA kullanıyor olmanızdan dolayı, bir çeşit yardım almalısınız.

IRS vergi kanunu, kuralların ve yönetmeliklerin gerçek bir labirenti olup, işin doğru yapılmasında ve olası en düşük vergi yükümlülüğüyle destek için harika araçların olması konusunda size yardımcı olmaktır.

1) Yeterli Stopaj Var - Çok Fazla Değil, Çok Az Değil

Muhtemelen büyük bir vergi iadesi almanın devlete faizsiz bir kredi vermek gibi geldiğini duymuşsunuzdur. Ve bir klişeden ibaret olsa da, aslında doğrudur!

Bir çok insan büyük bir gelir vergisi iadesi alma ihtimalinden ötürü heyecanlanırken, gerçekte para ile muhtemelen daha iyi şeylerin olması muhtemeldir. Örneğin, daha da fazla para kazanmak için yatırım yapabilirsiniz.

Ya da çift haneli faiz oranlarını ödeyen bir kredi kartı ödemek için kullanabilirsiniz. Paranın kullanılması, hükümetin sizin yararınıza olacak şekilde birikmesine izin vermekten daha iyi olacaktır.

Gerçekte, iyi vergi planlaması, vergi yükümlülüğünüz / geri ödemeniz mümkün olduğunca sıfıra yaklaşmakla ilgilidir. Vergi yükümlülüğünüzü / geri ödemenizi tam olarak sıfıra getirmeyi planlamanız mümkün olmasa da, birkaç yüz dolara ulaşmanız mükemmel bir stratejidir.

Tevkifatınızın veya vergi hesaplamanızın (eğer kendi hesabına çalışıyorsanız), beklenen vergi yükümlülüğünüze olabildiğince yakın geldiğinden emin olun, büyük ölçüde aşmadan.

Vergi nedeniyle birçok vergi mükellefleri endişeli, ancak aslında orada oldukça esneklik var. Gerçek vergi borcunuzun en az% 90'ını ödediğiniz sürece, geç ödeme için ceza almayacaksınız. Stratejiden kaçınan bir diğer ceza, bir önceki yılın vergi borcunun% 100'ünü karşılayacak kadar vergi ödemenizi sağlamaktır.

Her iki durumda da, geç ödeme için IRS cezaları ödemek zorunda kalmadan, en az vergi borcunuzun çoğunu ödeyeceksiniz.

2) En Büyük Emeklilik Planı Katkıları Yapabilir

Çoğu vergi mükellefleri için, vergi ertelenmiş emeklilik planına katkı yapmak, mevcut vergi borcunuzu azaltmanın en büyük ve en iyi yoludur. Ve bu katkı sadece mevcut vergi faturasını azaltmaz, aynı zamanda emekliliğiniz için vergi-ertelenmiş gelir elde edecek yatırım sermayesi biriktirmenizi de sağlar.

Kısacası, mevcut en iyi yatırım anlaşması. Bu nedenle, mümkün olan en yüksek düzeyde yararlanmanız gerekir.

Hem 2016 hem de 2017 için, 181 $ 'a 401 (k), 403 (b), 457 ya da Tasarruf Tasarruf Planına (TSP) katkıda bulunabilirsiniz. Eğer 50 yaş ve üzerindeyseniz, katkı 24.000 $ 'a kadar çıkabilir.

Bir işveren sponsorluğunda emeklilik planı üzerinde ve üzerinde, geleneksel bir IRA'ya katkıda bulunabilirsiniz. Yılda 5,500 $ 'a kadar ya da 50 ya da daha büyükseniz yılda 6,500 $' a kadar katkıda bulunabilirsiniz. Bir işveren planı kapsamında olsanız bile, geleneksel bir IRA'ya vergi indirimi olan bir katkı sağlayabilirsiniz.

Vergi yükümlülüğünüzü azaltmada vergi korumalı emeklilik planı katkıları ne kadar etkilidir?

Diyelim ki federal için% 25, ​​eyaletiniz için% 5 olarak kabul edilen% 30'luk birleşik vergi borsasındasınız. 18.000 dolarlık bir işveren planına, artı geleneksel bir IRA'ya 5,500 dolarlık katkıda bulunabiliyorsanız, vergiye tabi gelirinizi toplamda 23.500 ABD Doları azaltabilirsiniz.

Eğer% 30'luk bir marjinal federal ve devlet vergisi oranınız varsa, hem 401 (k) hem de geleneksel bir IRA'ya 23.500 dolarlık bir katkı vergi faturalarınızı 7,050 dolar azaltabilir!

Vergi iadesi için son başvuru tarihine kadar (eğer bu yıl 18 Nisan ya da ek süre uzatırsanız 15 Ekim), kesintiye hak kazanırsanız, geleneksel IRA'ya vergiden düşülebilir bir katkı yapabilirsiniz. 401 (k) katkı payı, gerçek vergi yılının 31 Aralık tarihine kadar yapılmalıdır, bu nedenle 2016 için katkılarınızı değiştiremezsiniz. Ancak, 2017 için katkılarınızı azami seviyeye çıkarmak için şimdi ayarlama yapabilirsiniz.

3) Sermaye Kazançlarınızın Uzun Vadeli Kazançlar Olduğunu Emin Olun

Vergi kanunu, indirgenmiş vergi oranı biçiminde uzun vadeli sermaye kazançları için cömert bir vergi indirimi sağlar. Bir yıl veya daha kısa bir süre için elde tutulan varlıklar üzerindeki kazançlar olan kısa vadeli sermaye kazançları, olağan gelir vergisi oranlarında vergiye tabi tutulur. Uzun vadeli sermaye kazançları - bir yıl boyunca elde tutulan varlıklar üzerindeki kazançlar daha düşük oranlara sahiptir.

Uzun vadeli sermaye kazançları vergi oranları şöyle görünür:

  • Gelir vergisi oranınız% 15 veya daha az ise, o zaman sermaye kazancınızın vergi oranı sıfırdır (Biliyorum, fena değil, değil mi?)
  • Olağan gelir vergisi oranınız% 25 ile% 35 arasında ise, sermaye kazancınızın vergi oranı% 15'dir.
  • Olağan gelir vergisi oranınız% 35'in üzerindeyse, sermaye kazancınızın vergi oranı% 20'dir.
Eğer% 15'lik gelir vergisi faturanız varsa ve 10.000 $ 'lık kısa vadeli bir sermaye kazancına sahipseniz, o zaman 1,500 $' lık gelir vergisi yükümlülüğünüz olacaktır. Ancak, varlığı uzun vadeli sermaye kazancı sağlayacak kadar uzun tutarsanız, bunun üzerinde herhangi bir vergi ödemek zorunda kalmazsınız.

Bu hikayenin ahlakı belli: uzun vadeli sermaye kazançları iyi, kısa vadeli sermaye kazançları kötü En azından gelir vergisi söz konusu olduğunda!

4) Vergi Kaybı Hasatının Küçük Bir Bitişi Uzun Bir Süreye Gidiyor

Vergi zararı toplama yeni bir kavram değil, ancak Betterment ve Wealthfront gibi bazı yatırım platformlarının, programlarının bir parçası olarak bir özellik olarak öne çıkmasıyla popülerlik kazanıyor. Ancak hemen hemen herhangi bir yatırımcı vergi kaybından hasattan yararlanabilir. Gelir vergisi beyannamenizi doldururken büyük bir fark yaratabilir.

Vergi zararı tahsilatı, temel olarak, büyük kazançlar için satılan diğer yatırımlarda yaratılan vergi yükümlülüğünü dengelemek için belirli yatırımları zarara uğratabileceğiniz bir stratejidir. Sermaye kazancı vergileri vergi korumalı emeklilik planları için geçerli olmadığından, strateji yalnızca normal vergiye tabi yatırım hesaplarıyla kullanılır.

Örneğin, bir grup yatırım için 20.000 $ 'lık sermaye kazancınız olduğunu varsayalım. Değer düşüklüğüne uğramış olan diğer yatırımları satarak vergi borcunu bu kazançlardan azaltabilirsiniz. Bu kayıplar, daha güçlü yatırımlarda elde ettiğiniz kazanımların bir kısmını telafi edecektir.

Eğer 10,000 dolarlık zarara sahipseniz, bu sizin vergilendirilebilir kazancınızı yarıya indirir. Eğer% 25'lik vergi parantezindeyseniz ve kazançlar kısa vadeli sermaye kazançları ise, bu stratejiyi kullanarak 2,500 $ 'lık vergilerden tasarruf edersiniz.

Hatta daha sonra vergi iadesi hasatı için sattığınız yatırımları geri almayı düşünebilirsiniz. IRS, vergi indirimi stratejilerinin kötüye kullanılmasını önlemek için tasarlanan “yıkama satış kuralları” uygulamaktadır. Genel olarak, aynı veya büyük ölçüde aynı yatırım menkul kıymetlerini sattıktan sonra 30 gün içinde geri almanıza izin verilmez. Ancak, yatırımın geri alımını satın almak istiyorsanız, yıkama satış kuralına uymaksızın, en az 31 gün için geri alım işlemini ertelemelisiniz. Ama sonra tekrar, tamamen farklı bir yatırım almak için parayı kullanmak isteyebilirsiniz.

Bu, 2016 yılı için sermaye kazançları söz konusu olduğunda zaten yapılmış bir anlaşma olduğundan, 2017 için uygulayabileceğiniz bir başka vergi stratejisidir.

5) Tüm İndirilebilir Giderlerin Doğru Kayıtlarını Tutun

İpotek faizi ve emlak vergileri gibi büyük kesintileri belgelemek oldukça kolaydır. Ancak, küçük ve düzenli harcamalardan oluşan kesintiler söz konusu olduğunda çok daha zor. Örnekler tıbbi harcamaları ve yardım katkılarını içerir.

Doktor ziyaretleri ve reçeteleri için düzinelerce ortak ödemeye sahip olabilirsiniz ve kaç ve ne kadarının kaydını kaybedebilirsiniz. Durum hayırsever katkılarla daha da aşırı olabilir. Çek veya kredi kartıyla ödenen birkaç büyük katkıya sahip olmanıza rağmen, aynı zamanda kiliseye yapılan katkılar veya kapınıza bakmak isteyen hayır kurumları gibi daha fazla sayıda küçük katkıya sahip olabilirsiniz.

Tüm bu daha küçük harcamaları veya en azından makbuzları depoladığınız bir zarf veya dosyayı kaydettiğiniz bir e-tabloya sahip olmak en iyisidir. Eğer 2016 için hiç yapmadıysanız, 2017 için bunu yapmaya başlamak için Yeni Yıl kararını verin. Gelecek yılın kesintilerini anlamaya çok daha kolay olacak.

6) Mevcut Tüm Vergi Kredilerinin Avantajını Almak İçin Emin Olun

Vergi kredilerinin her zaman almaya değer olduğu, ancak sadece sizin geliri değil, gerçek vergi yükümlülüğünüzü de düşürdüğü için burada çok fazla ayrıntıya girmeyeceğiz. Mevcut en büyük vergi kredilerinden bazıları şunlardır:

  • Kazanılmış gelir kredisi
  • Eğitim vergi kredileri
  • Çocuk kredisi
  • Bağımlı bakım kredisi
  • Koruyucular kredisi

Aslında çok daha fazla kredi var. Ne oldukları, ne zaman alacağınız veya ne kadar alabileceğiniz konusunda her zaman kolay ya da açık değildir. Bu nedenle, bu avantajları en üst düzeye çıkarmak için vergi beyannamenizi hazırlarken bir çeşit yardım almanız gerekiyor.

7) Kapsamlı bir Vergi Yazılım Paketi Kullanın

Umarım hala vergileri el ile yapmazsın! Ve vergileri kendinizin yapmanın lüksünü de istiyorsan, aynı zamanda birisiyle konuşabiliyorsan, TurboTax'ı online kullanabiliyorsun.

TurboTaxEn popüler olanıdır çünkü çok uygun fiyatlıdır ve çok uygun bir fiyatlandırma programı ile birlikte gelir.

Vergi durumunuzun karmaşıklığına bağlı olarak dört farklı plan sunar. Bir işiniz varsa, 1040EZ veya 1040A bir dosya oluşturuyorsanız, fiyatlandırma sıfırdan başlar.

TurboTax sizinle ilgili sorular hakkında basit bir soru sorar ve size verdiğiniz cevaplara göre alacağınız vergi indirimleri ve kredileri verir. TurboTax, 350'den fazla arama yapıyor.

TurboTax DIY ile de yalnız olmadığınız anlamına gelir. İhtiyacınız olduğunda sorularınızı yanıtlamak için tek yönlü bir videodan bir TurboTax Expert'e veya TurboTax SmartLook ™ ile kayıtlı aracılara veya kayıtlı aracılara bağlanabilirsiniz.

Ayrıca, W-2'nizin bir fotoğrafını yakalayarak vergilerinizi zıplatabilir ve TurboTax bilgilerinizi otomatik olarak geri dönüşünüze koyar. TurboTax ile vergi yasaları veya vergi formları hakkında bir şey bilmeniz gerekmez.

İster profesyonel yardım isterse bir vergi yazılımı arıyorsanız, vergileri tek başına almak kolayca önleyebileceğiniz bir şeydir. IRS vergi kodu ezici görünebilir, ancak özellikle yardım istese de olmamalıdır.

Akıllı vergi hareketlerinin yapılması bu kadar önemlidir!

Vergilerinizi almak için yardıma ihtiyacınız varsa, ücretsiz olarak başlayabilirsiniz. TurboTax.com.

Videoyu izle: Gazeteciler hapisteyken Türk televizyonunu izlemek - Türkiye'de

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Senin 401k Erken ve Penaltı Ücretsiz talep 6 Yolları
Vergi

Senin 401k Erken ve Penaltı Ücretsiz talep 6 Yolları

Çalışıyorsun, kurtarıyorsun, emekli oluyorsun - bu Amerikan usulü, değil mi? Ama iyi bir iş kazandığında ve erken emekli olanlardan biri olmaya başladığınızda ne olur - paranıza dokunmadan önce 59 1/2 yaşının IRS kurallarına uyuyor musunuz? 401k erken ve ceza ücretsiz hak iddia yolları: Grim Reaper Kalifiye Engellilik Tıbbi Bills Afet Yardımı 55 Ziyaret ve Servis Ayrılmış Kalmak 72 (t) ile Eşit ve Periyodik (Yan rant: IRS ve bu ile halt nedir Yine de 1/2 yaş?
Devamını Oku
Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test
Vergi

Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test

Uzun zamandır seninle kaldığın bir yerde oldu mu hiç? Belki de, “ayaklarına dönene kadar” “kısa bir süre” için yanınızda kalacak olan akrabamdı. Bunu daha önce duydun mu? Ya da belki de bir ebeveynin seninle ilgilenmek zorunda olduğun yere taşınması gerekiyordu.
Devamını Oku